Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien 4 2015 AOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien 4 2015 AOK
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 27 augusti 2015

D14

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara EckerlidVästerviks OK41:1111:46

H14

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ÖstangårdGamleby OK21:466:13
2Isak LiljeholmGamleby OK27:55+6:097:58
3Fabian ValleriusGamleby OK35:38+13:5210:10

D12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergGamleby OK20:048:01
2Mikaela JohanssonVästerviks OK30:18+10:1412:07
3Meja BergerAnkarsrums OK31:12+11:0812:28
4Tuva ÖstangårdGamleby OK35:45+15:4114:18
Eira HertinVästerviks OKej godkänd
Tove ValleriusGamleby OKej godkänd

H12

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetterssonGamleby OK20:128:04
2Hannes DegermanGamleby OK27:57+7:4511:10
3Sylvester RydénGamleby OK30:47+10:3512:18

D10

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes OlovssonGamleby OK26:4713:23
2Alice DegermanGamleby OK32:55+6:0816:27
3Ellen LoweikoGamleby OK33:52+7:0516:56
4Gabriella LindGamleby OK33:56+7:0916:58

H10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK15:007:30
2Olof HertinVästerviks OK18:07+3:079:03
3Henning LindebergVästerviks OK18:16+3:169:08
4Isak LindahlVästerviks OK20:06+5:0610:03
5Caspin SinaiVästerviks OK20:22+5:2210:11

Inskolning

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wolf BambergVästerviks OKfullföljt
Ebba BergerAnkarsrums OKfullföljt
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Elsa DavidssonAnkarsrums OKfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Eric Lööf KarlénVästerviks OKfullföljt
Vidar PihlGamleby OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt

Korta

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove StrandbergGamleby OK26:2710:34
2Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK31:17+4:5012:30

Mellan

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinVästerviks OK26:017:26
2Anders PetterssonVästerviks OK27:15+1:147:47
3Johnny GustafssonGamleby OK29:19+3:188:22
4Susanne GranGamleby OK31:56+5:559:07
5Lina LiljeholmAnkarsrums OK37:35+11:3410:44
6Annika EckerlidVästerviks OK42:50+16:4912:14
7Thomas LindhGamleby OK42:52+16:5112:14
8Ann-Sofie OlovssonGamleby OK45:15+19:1412:55
9Margareta SvensonAnkarsrums OK1:00:25+34:2417:15

Långa

5 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard IngessonGamleby OK33:436:07
2Thomas JohanssonGamleby OK38:44+5:017:02
3Simon EckerlidVästerviks OK42:57+9:147:48
4Rolf E JohanssonVästerviks OK44:06+10:238:01
5Kent GranqvistVästerviks OK44:53+11:108:09
6Ingemar PerssonGamleby OK51:45+18:029:24

DH 16

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JakobssonGamleby OK45:5010:11
2Oliver ValleriusGamleby OK47:30+1:4010:33

Extra allt

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JohanssonAnkarsrums OK45:2510:05
2Sofie JohanssonGamleby OK48:20+2:5510:44
3Lena PerssonGamleby OK49:26+4:0110:59
4Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK53:44+8:1911:56
5Ingrid JohanssonGamleby OK56:36+11:1112:34
6Jan JohanssonGamleby OK56:49+11:2412:37
7Filip BorgemoGamleby OK59:41+14:1613:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser