Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 4
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 18 augusti 2015

Folkhälsoinstitutet Oslo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jann StorsaeterBana 2 (24)ej godkänd

Garda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Katarina JakobssonBana 2 (24)18:13+5:1411:40
19Filip LauströmBana 2 (24)24:52+11:5315:56
Jessica JakobssonBana 1 (9)ej godkänd

Gotlands Bro OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alex NilssonBana 3 (27)13:036:09
2Alma PetterssonBana 1 (9)15:29+1:5811:23
2Brent GodmanBana 4 (26)17:17+1:065:46
3Göran GustafssonBana 4 (26)18:55+2:446:19
4Jacob KimellBana 1 (9)23:13+9:4217:04
4Olle SvangrenBana 3 (27)17:15+4:128:08
5Magnus IhreskogBana 4 (26)19:31+3:206:31
5Maja Falk-FlodmanBana 1 (9)23:54+10:2317:34
6Linnea KimellBana 1 (9)24:44+11:1318:11
7Ulf NilssonBana 4 (26)20:36+4:256:53
8Andreas LiljegrenBana 4 (26)20:42+4:316:55
9Anders NilssonBana 3 (27)20:45+7:429:47
9Jonathan Falk-FlodmanBana 2 (24)17:14+4:1511:02
9Mats SigalitBana 4 (26)21:47+5:367:17
10Folke SvangrenBana 2 (24)17:26+4:2711:10
10Mattias WestfältBana 4 (26)22:06+5:557:23
13Edvard PetterssonBana 2 (24)20:20+7:2113:02
15Olle GardellBana 3 (27)23:31+10:2811:05
16Mårten KorallBana 4 (26)24:22+8:118:08
16Ann-Sofie OlssonBana 2 (24)21:16+8:1713:37
17Jan NorrbyBana 2 (24)22:35+9:3614:28
20Jonas PetterssonBana 3 (27)27:19+14:1612:53
21Joakim BjörkegrenBana 3 (27)27:25+14:2212:55
22Maria TynnvallBana 2 (24)53:56+40:5734:34
23Birgitta HjerthénBana 4 (26)38:13+22:0212:46
24Leif SvangrenBana 4 (26)38:15+22:0412:47
Magnus ThomssonBana 4 (26)ej godkänd
Ylva SvangrenBana 4 (26)ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Lina AllmungsBana 4 (26)33:09+16:5811:05

Metropolitan Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Raphael MakBana 4 (26)23:25+7:147:49

OK Dacke

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Inge GötessonBana 4 (26)33:29+17:1811:11

Svaide Roma SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof LevinBana 1 (9)13:319:56
1Christina MellbergBana 2 (24)12:598:19
3Hanna WallinBana 2 (24)15:02+2:039:38
3Edvin JohnssonBana 3 (27)16:29+3:267:46
4Fredrik LevinBana 4 (26)19:25+3:146:29
5Anders LevinBana 3 (27)19:00+5:578:57
5Fabian MellbergBana 2 (24)15:17+2:189:47
6Olof PerssonBana 4 (26)19:45+3:346:36
7Tommy UllbergBana 3 (27)19:40+6:379:16
7Alvar KnutasBana 1 (9)46:26+32:5534:08
8Mattias LevinBana 3 (27)20:01+6:589:26
10Anne-Marie KarlssonBana 3 (27)20:55+7:529:51
12Pontus GustafssonBana 4 (26)23:18+7:077:47
13David LevinBana 4 (26)23:24+7:137:49
16Monika JonssonBana 3 (27)24:25+11:2211:31
17Ludvig WaktelBana 4 (26)24:33+8:228:12
18Anders EklundBana 4 (26)27:06+10:559:03
18Ulrika NikolaussonBana 3 (27)25:46+12:4312:09
19Anki HallströmBana 3 (27)26:33+13:3012:31
24Anna LevinBana 3 (27)39:40+26:3718:42
26Niklas WaktelBana 3 (27)49:38+36:3523:24
Kasper UllbergBana 1 (9)ej godkänd

Visborgs OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonBana 4 (26)16:115:24
2Stefan PerssonBana 3 (27)16:27+3:247:45
2Olle GardellBana 2 (24)13:20+0:218:32
3Neo CederqvistBana 1 (9)23:12+9:4117:03
4Robert GustafssonBana 2 (24)15:09+2:109:42
6Felix BäckstädeBana 3 (27)19:25+6:229:09
6Edwin KahlbomBana 2 (24)15:28+2:299:54
7Lena NyströmBana 2 (24)16:12+3:1310:23
8Fabian KahlbomBana 2 (24)16:16+3:1710:25
10Albin LindgrenBana 4 (26)22:06+5:557:23
11Brita AugustssonBana 2 (24)18:13+5:1411:40
11Anna BäckstädeBana 3 (27)22:59+9:5610:50
12Bo MagnussonBana 3 (27)23:03+10:0010:52
13Stefan HellströmBana 3 (27)23:20+10:1711:00
14Gerhard HåkanssonBana 2 (24)20:35+7:3613:11
14Elin DahlBana 3 (27)23:28+10:2511:04
15Jerker DrottenmyrBana 4 (26)23:45+7:347:56
15Adam ÖsterdahlBana 2 (24)21:04+8:0513:30
17Örjan HallgrenBana 3 (27)24:36+11:3311:36
18Ingrid DanielssonBana 2 (24)22:57+9:5814:42
19Ann-Charlotte DahlBana 4 (26)31:14+15:0310:26
20Matilda DrottenmyrBana 2 (24)27:47+14:4817:48
21Klara BäckstädeBana 2 (24)33:31+20:3221:29
22Nils AhlqvistBana 3 (27)31:58+18:5515:04
22Gunnar HallströmBana 4 (26)37:05+20:5412:24
23Marie KahlbomBana 3 (27)38:39+25:3618:13
25Annika ÖsterdahlBana 3 (27)42:04+29:0119:50
Ing-Marie BergmanBana 2 (24)ej godkänd
Mattias ÖsterdahlBana 3 (27)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser