Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OKÄÖ KM Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OKÄÖ KM Sprint
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: tisdag 25 augusti 2015

D21

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linda NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örbyej start

H21

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby22:427:34
2Erik LarssonOK Älvsjö-Örby23:11+0:297:43

H14

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby17:568:09
2Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby19:37+1:418:55
3Liam HellstadiusOK Älvsjö-Örby25:32+7:3611:36
4Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby27:15+9:1912:23
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D12

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby19:2011:22
2Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby19:35+0:1511:31
3Ida NordlundOK Älvsjö-Örby36:47+17:2721:38

H12

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby13:037:40
Victor FredmanOK Älvsjö-Örbyej start

H10

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SandbergOK Älvsjö-Örby18:5011:04
2Elias LindborgOK Älvsjö-Örby34:37+15:4720:21

H35

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby32:5510:58
2Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby34:33+1:3811:31
3Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby40:33+7:3813:31

D45

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby24:3111:08
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby25:36+1:0511:38
3Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby26:47+2:1612:10
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby26:49+2:1812:11

H45

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby25:008:20
2Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby26:57+1:578:59
3Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby29:36+4:369:52
4Björn FredmanOK Älvsjö-Örby36:13+11:1312:04

H55

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peo KrookOK Älvsjö-Örby22:1810:08
2Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby23:16+0:5810:34
3Christer NordströmOK Älvsjö-Örby23:53+1:3510:51
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyej start

Öppen motion 3

1 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örbyej start
Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örbyej start

Öppen motion 5

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby36:1116:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser