Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Gotland 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 12 juli 2011 - torsdag 14 juli 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

6 180 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK43:036:57
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna45:53+2:507:25
3Tone LyeIL Tyrving46:00+2:577:26
4Magdalena OlssonIFK Moras OK49:05+6:027:56
5Benita HanssonHagaby GOIF49:51+6:488:03
6Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK49:55+6:528:04
7Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK50:50+7:478:13
8Madelene AllmungsLeksands OK51:02+7:598:15
9Elin KarlssonOK Linné51:50+8:478:23
10Helena SvenssonOK Tyr52:09+9:068:26
11Jenny Tirén BergOK Ravinen53:27+10:248:38
12Karin E. GustafssonHagaby GOIF54:04+11:018:44
13Emelie HolmströmJärla Orientering54:18+11:158:47
14Kristina AnelandOK Ravinen54:58+11:558:53
15Kicki SkogTullinge SK55:10+12:078:55
16Kate MorrisonHawkes Bay55:39+12:369:00
17Cecilia EinarssonVästerås SOK55:51+12:489:02
18Ida Pihl SkoogOK Linné59:04+16:019:33
19Klara AlmOK Linné59:42+16:399:39
20Kristina RobertoOK Linné1:00:16+17:139:45
21Irina NybergHellas Orientering1:01:01+17:589:52
22Emma LindgrenVisborgs OK1:01:17+18:149:54
23Annika LundströmSundbybergs IK1:03:15+20:1210:14
24Rebecka HeinrupTullinge SK1:05:09+22:0610:32
25Anette ÖnerudOK Ravinen1:05:16+22:1310:33
26Frida ForsbergOK Ravinen1:05:20+22:1710:34
27Sanna BatzSkarpnäcks OL1:05:41+22:3810:37
Stina JanssonJärla Orienteringej godkänd

H21 Elit

7 350 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik PetterssonOK Linné43:335:55
2Jan TroengOK Linné44:14+0:416:01
3Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK44:30+0:576:03
4Rassmus AnderssonOK Linné44:49+1:166:05
5Oskar SvenssonFinspångs SOK45:23+1:506:10
6Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb45:39+2:066:12
7Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna45:54+2:216:14
8Robert WallstenLeksands OK46:31+2:586:19
9Jakob JanssonJärla Orientering46:55+3:226:22
10Joel LenellOK Ravinen47:20+3:476:26
11Per ÖbergOK Hällen47:23+3:506:26
12Gustav BergmanOK Ravinen47:26+3:536:27
13Kalle BergmanOK Ravinen48:16+4:436:34
14Tobias LindellVänersborgs SK49:16+5:436:42
15Andreas RangertIK Hakarpspojkarna50:11+6:386:49
16Niklas WraneSöders SOL Tyresö51:19+7:466:58
17Rikard PentonenIFK Göteborg51:59+8:267:04
18Martin LindskogOK Ravinen52:13+8:407:06
19Martin HogedalVänersborgs SK52:34+9:017:09
19Johnny HålsjöVänersborgs SK52:34+9:017:09
21Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb52:47+9:147:10
22Lasse ForsbergOK Ravinen52:58+9:257:12
23Erik SisellGävle OK53:21+9:487:15
24Erik BlomgrenStora Tuna OK53:41+10:087:18
25Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna54:31+10:587:25
26Olof ErikssonOK Linné54:58+11:257:28
27Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna56:45+13:127:43
28Anders KarlssonOK Hällen58:02+14:297:53
29Torbjörn SvenskOK Hällen58:45+15:127:59
30Simon EngelHässleholms OK59:20+15:478:04
31Peter AronssonLinköpings OK59:45+16:128:07
32Henrik LöfåsOK Linné1:00:12+16:398:11
33Jonas RinnbäckOK Ravinen1:01:33+18:008:22
34Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:01:40+18:078:23
35Jerk RönnolsCentrum OK1:05:36+22:038:55
36Max KarleOK Skogshjortarna1:16:46+33:1310:26
Magnus SneitzJärfälla OKej godkänd

D20 Elit

5 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina NilssonOK Tranan1:08:4912:05
2Maria FredlundTullinge SK1:22:11+13:2214:26

H20 Elit

6 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GunnarsIFK Moras OK54:068:45
2Niklas OlssonIFK Moras OK55:47+1:419:01

D18 Elit

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea SundströmOK Renen39:148:31
2Mikaela RönnbäckVisborgs OK39:31+0:178:35
3Laura DAngeloAttunda OK39:40+0:268:37
4Moa EnmarkGävle OK42:57+3:439:20
5Malin CarlssonSöders SOL Tyresö45:35+6:219:54
6Lina LångStora Tuna OK49:47+10:3310:49
7Sara NilssonOK Tranan51:31+12:1711:11
8Anna GunnarsIFK Moras OK59:09+19:5512:51
9Eva GustafssonHagaby GOIF59:54+20:4013:01
10Helena LundkvistOK Vargen1:01:58+22:4413:28
11Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:05:26+26:1214:13
12Linn MöllerVisborgs OK1:09:58+30:4415:12

H18 Elit

5 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin PousetteRånäs OK41:197:15
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK46:11+4:528:06
3Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK58:19+17:0010:14

D21

4 610 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF35:557:47
2Johanna ÖbergOK Hällen35:58+0:037:48
3Malin DanielssonIF Hagen38:23+2:288:19
4Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF39:31+3:368:34
5Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK39:33+3:388:34
6Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL40:25+4:308:46
7Linda SjögrenIFK Lidingös Skid o OK41:23+5:288:58
8Karin HedmanIFK Lidingös Skid o OK42:16+6:219:10
9Åsa FranzénIL Tyrving43:07+7:129:21
10Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF43:53+7:589:31
11Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK44:55+9:009:44
12Sara ÖbergOK Hällen45:43+9:489:55
13Nina ThörnqvistSöders SOL Tyresö47:05+11:1010:12
14Linnea PaulerSkogslöparna47:19+11:2410:15
15Charlotte WahlströmAlmby IK47:42+11:4710:20
16Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OK47:43+11:4810:21
17Emma TarandiIFK Lidingös Skid o OK48:29+12:3410:31
18Linda SundinVästerås SOK50:01+14:0610:50
19Anna ThomasdotterVästerås SOK51:44+15:4911:13
20Emelie SvalinVänersborgs SK52:16+16:2111:20
21Hanna KaskKFUM Örebro OK52:58+17:0311:29
21Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK52:58+17:0311:29
23Åsa JönssonJärla Orientering53:21+17:2611:34
24Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg53:31+17:3611:36
25Anna WidmarkIF Hagen54:22+18:2711:47
26Anna TarandiIFK Lidingös Skid o OK54:34+18:3911:50
27Maria MovinSnättringe SK55:11+19:1611:58
28Karin LindskogIFK Enskede56:14+20:1912:11
29Lena KaskOK Linné56:57+21:0212:21
30Maria GunnarssonOK Hällen1:00:48+24:5313:11
31Marita Lilja GröbhovdModum O-lag1:04:41+28:4614:01
32Sofie Berger SvernestamOK Hällen1:05:25+29:3014:11
33Christine SisellGävle OK1:06:50+30:5514:29
Ellen JanssonJärla Orienteringej godkänd

H21

5 660 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus MartinelleSöders SOL Tyresö33:205:53
2Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK33:56+0:365:59
3Sebastian MånssonHagaby GOIF34:15+0:556:03
4Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK34:16+0:566:03
5Hans Olof AmblieIFK Lidingös Skid o OK34:20+1:006:03
6Jonas H SandGustavsbergs OK34:45+1:256:08
7Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF35:56+2:366:20
8Anders HedmanIFK Lidingös Skid o OK36:21+3:016:25
9Jarl Magnus BergeIdrettslaget Tyrving37:41+4:216:39
10Alexander HansenSödertälje-Nykvarn OF38:30+5:106:48
11Johan WinteråsVästerbergslagens OL39:07+5:476:54
12Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL39:30+6:106:58
13Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK39:36+6:166:59
14Marcus AnderssonMatteus SI39:55+6:357:03
15Anders TarandiIFK Lidingös Skid o OK40:20+7:007:07
16Olof PerssonSvaide Roma SOK40:51+7:317:13
17Manfred AxelssonOK Ravinen41:12+7:527:16
18Thomas FuruheimIFK Lidingös Skid o OK43:00+9:407:35
19Jonn BomanGotlands Bro Orienteringsklubb43:42+10:227:43
20Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OK43:58+10:387:46
21Jonas HallmanAttunda OK44:02+10:427:46
22Mats CarlbergKFUM Örebro OK45:08+11:487:58
23Jonas SvernestamOK Hällen45:41+12:218:04
24Olle CarlssonSöders SOL Tyresö45:56+12:368:06
25Johan HedmanSöders SOL Tyresö46:57+13:378:17
26Anders KallinKFUM Örebro OK47:14+13:548:20
27Emil VejlensVisborgs OK47:16+13:568:21
28Johan KaskKFUM Örebro OK47:52+14:328:27
29Andreas SkoogTumba-Mälarhöjden OK50:44+17:248:57
30Tobias KarlssonAttunda OK51:16+17:569:03
31Martin AhlströmIFK Enskede51:21+18:019:04
32Erik WaldemarssonKöping-Kolsva OK55:10+21:509:44
33Oscar SvalinOK Alehof55:43+22:239:50
34Lars KarlssonOK Skogsstjärnan55:52+22:329:52
35Jörgen TheanderHaninge SOK56:57+23:3710:03
36Erlend RibeSögne og Sogndalen OK1:01:32+28:1210:52
37Eirik Glad BalchenOddersjaa1:05:02+31:4211:29
Petter HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd

D18

4 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin DahlströmTullinge SK54:5011:53
2Lovisa NilssonOK Linné59:13+4:2312:50
3Lovisa WihlborgMalmö OK1:04:05+9:1513:54

H18

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus WestbladOK Ravinen40:098:42
2Adam HäggstrandIFK Södertälje47:31+7:2210:18

D16

3 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK34:448:43
2Ida SundströmOK Renen37:17+2:339:22
3Maria BengtssonLånghundra IF37:47+3:039:29
4Elin PetersonÄlvdalens IF OK43:29+8:4510:55
5Junia BirgerssonVisborgs OK46:55+12:1111:47
6Agnes CarlssonVisborgs OK49:30+14:4612:26
7Cornelia HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb52:14+17:3013:07
8Sofie AnderssonRyda SK53:54+19:1013:32
9Linn ErikssonRyda SK57:37+22:5314:28
10Sanna ForsbergLånghundra IF59:56+25:1215:03
11Stina LarssonIF Hagen1:11:22+36:3817:55
12Sara MalmborgSkogsluffarnas OK1:30:37+55:5322:46
Lisa SundströmOK Renenej godkänd

H16

3 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb30:237:38
2Emil GranqvistOK Ravinen30:24+0:017:38
3Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK31:47+1:247:59
4Martin NilssonSnättringe SK35:52+5:299:00
5Erik WidmarkIF Hagen35:58+5:359:02
6Andreas HultqvistTullinge SK37:55+7:329:31
7John FunkquistIF Hansa-Hoburg40:38+10:1510:12
8Albert AskengrenVisborgs OK45:18+14:5511:22
9Jesper JissbackeGävle OK45:47+15:2411:30
10Tobias PentonenHestra IF46:21+15:5811:38
11Mikael GardelinVisborgs OK49:33+19:1012:26
12Marcus HammarströmWaxholms OK56:28+26:0514:11
13Fredrik BergstrandVästerbergslagens OL56:51+26:2814:17
14Kaspar LiljaModum O-lag59:21+28:5814:54
15Anders KallingsVisborgs OK1:02:13+31:5015:37
16David StigsmarkStora Tuna OK1:02:17+31:5415:38
17Nils IngelhagFrölunda OL1:12:03+41:4018:06
18Theo ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1:12:22+41:5918:10

H16 Kort

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne FrändénJärla Orientering1:15:3721:58
2Ville EdlundEksport OL1:26:15+10:3825:04
3Joel GullbergEksport OL1:45:05+29:2830:32

D14

3 440 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HagrotTäby OK36:3010:36
2Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna36:57+0:2710:44
3Linnea GustafssonOK Gynge39:34+3:0411:30
4Frida PetersonÄlvdalens IF OK39:49+3:1911:34
5Sanna SjödénÄlvdalens IF OK42:10+5:4012:15
6Tove RönnbäckVisborgs OK42:17+5:4712:17
7Maria GustafssonHagaby GOIF42:35+6:0512:22
8Tilda AnderssonOK Tyr47:49+11:1913:54
9Tova StålVästerbergslagens OL47:58+11:2813:56
10Amanda RangertIK Hakarpspojkarna48:16+11:4614:01
11Emelie JakobssonGarda IK48:36+12:0614:07
12Matilda ForsbergOK Ravinen50:00+13:3014:32
13Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna50:29+13:5914:40
14Linnea LarssonUlricehamns OK51:38+15:0815:00
15Amanda BerggrenTullinge SK52:56+16:2615:23
16Tilda AnderssonOK Ravinen54:55+18:2515:57
17Josefin CarlssonAttunda OK56:08+19:3816:19
18Carolina OlssonÄlvdalens IF OK58:07+21:3716:53
19Norea ÖstlundSträngnäs-Malmby OL1:03:41+27:1118:30
20Johanna LundkvistOK Vargen1:29:09+52:3925:54
Tua DahlgrenÖstersunds OKej godkänd
Maja BergmanOK Ravinenej godkänd
Märta SkogTullinge SKej godkänd
Ebba MellquistEskilstuna OLej godkänd

H14

3 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LillieströmOK Roxen34:3510:03
2Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb35:04+0:2910:11
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL36:22+1:4710:34
4Jonas KallhaugeSnättringe SK37:11+2:3610:48
5Elis NordströmKils OK40:55+6:2011:53
6Felix HellgrenOK Ravinen42:18+7:4312:17
7Nils WärnsbergEksjö SOK44:30+9:5512:56
8Johan EdenhamnLänna IF46:40+12:0513:33
9Hjalmar WihlborgMalmö OK49:38+15:0314:25
10Jesper HedarEskilstuna OL49:52+15:1714:29
11Ludvig SandahlIFK Enskede51:33+16:5814:59
12Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg52:19+17:4415:12
13David LevinSvaide Roma SOK54:10+19:3515:44
14Albin AnderssonOK Ravinen54:12+19:3715:45
15Fredrik NorlinIFK Moras OK55:22+20:4716:05
16Oscar WibergJärla Orientering57:38+23:0316:45
17Casper SneitzJärfälla OK59:33+24:5817:18
Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Jonas NorlinIFK Moras OKej godkänd
David DahlVisborgs OKej godkänd

D14 Kort

3 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina MalmborgSkogsluffarnas OK28:559:30
2Martina FranzénUlricehamns OK45:33+16:3814:59
Elin LundinGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd

H14 Kort

3 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb41:3513:40
2André LindgrenOK Ravinen42:33+0:5813:59
3Elof HolmgrenSkogsluffarnas OK44:44+3:0914:42

D12

3 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna25:028:14
2Sofia ÖstermanVänersborgs SK30:07+5:059:54
3Anna HerbertTäby OK31:06+6:0410:13
4Ida DahlgrenÖstersunds OK33:32+8:3011:01
5Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK33:47+8:4511:06
6Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK34:05+9:0311:12
7Beata HenrikssonSvaide Roma SOK34:33+9:3111:21
8Amanda KarlssonOK Ravinen35:03+10:0111:31
9Gilda BjersanderSvaide Roma SOK36:11+11:0911:54
10Tilda NikolaussonSvaide Roma SOK36:17+11:1511:56
11Ella NordströmKils OK36:48+11:4612:06
12Alva FranzénUlricehamns OK36:55+11:5312:08
13Elinor DelinFK Åsen38:14+13:1212:34
14Moa WestbladOK Ravinen40:29+15:2713:19
15Moa Segerdahl- WahlbySvaide Roma SOK42:09+17:0713:51
16Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubb43:40+18:3814:21
17Olivia FröbergOK Roxen44:26+19:2414:36
18Emelie BrudinIFK Moras OK46:24+21:2215:15
19Sara EdenhamnLänna IF54:28+29:2617:55
20Elin NorlinIFK Moras OK1:04:25+39:2321:11
21Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:08:25+43:2322:30
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej godkänd
Elin GustafssonOK Gyngeej godkänd
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start

H12

3 040 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HerbertTäby OK22:307:24
2Hugo LillieströmOK Roxen22:46+0:167:29
3Edvin NordströmTäby OK24:35+2:058:05
4Georg EklöwOK Södertörn25:24+2:548:21
5Lukas MattssonGotlands Bro Orienteringsklubb27:13+4:438:57
6Axel GranqvistOK Ravinen28:13+5:439:16
7Hugo ThorellOK Ravinen28:38+6:089:25
8Olle BerggrenTullinge SK28:50+6:209:29
9Lukas HellgrenOK Ravinen28:51+6:219:29
10Axel ÅkessonMarkbygdens OK30:09+7:399:55
11Emil NilssonJärfälla OK30:43+8:1310:06
12Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:45+10:1510:46
13Hampus LindmanNässjö OK35:38+13:0811:43
14Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb35:39+13:0911:43
15Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb36:33+14:0312:01
16Kristoffer NybergHellas Orientering36:49+14:1912:06
17Calle NilssonJärfälla OK37:10+14:4012:13
18Börge BrenåsVarteig OL37:51+15:2112:27
19Niklas WestbergSvaide Roma SOK37:56+15:2612:28
20Mattias KallhaugeSnättringe SK38:02+15:3212:30
21Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK38:11+15:4112:33
22Gustav StålVästerbergslagens OL39:28+16:5812:58
23Emil JonsellIF Thor43:39+21:0914:21
24Rodi AliHellas Orientering45:24+22:5414:56
25Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb47:42+25:1215:41
26Joakim BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb47:52+25:2215:44
27Håkan RambergHallstahammars OK49:06+26:3616:09
28Carl WärnsbergEksjö SOK54:22+31:5217:53
Erik Landin GrubbMalmö OKej godkänd

D12 Kort

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb20:218:30
2Alice WikstenGävle OK26:18+5:5711:00

H12 Kort

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF20:038:23
2Samuel JonassonÄlvdalens IF OK29:23+9:2012:17

D10

2 390 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanNässjö OK15:426:34
2Emilia EngelOK Ravinen16:30+0:486:54
3Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb17:41+1:597:23
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:05+2:237:33
5Linnea SöderqvistOK Ravinen18:33+2:517:45
6Ella ForsbergOK Ravinen21:01+5:198:47
7Lisa Landin-GrubbMalmö OK23:40+7:589:54
8Sofia LundkvistOK Vargen24:38+8:5610:18
9Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL25:27+9:4510:38
10Elin DahlVisborgs OK25:36+9:5410:42
11Ellen WikstenGävle OK27:39+11:5711:34
12Julia RangertIK Hakarpspojkarna29:23+13:4112:17
13Elin BergOK Ravinen33:04+17:2213:50
14Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL39:45+24:0316:37
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd

H10

2 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK14:095:55
2Casper HedarEskilstuna OL14:42+0:336:09
3Hugo DjurstedtEksjö SOK14:53+0:446:13
4Albin Rieem LindgrenVisborgs OK16:51+2:427:03
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK17:08+2:597:10
6Edvin NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb17:45+3:367:25
7Melvin JakobssonOK Södertörn18:59+4:507:56
8Oskar NilssonJärfälla OK19:28+5:198:08
9Erik NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb19:36+5:278:12
10Elias RangertIK Hakarpspojkarna19:51+5:428:18
11Mattias LevinSvaide Roma SOK20:17+6:088:29
12Adam BrattTullinge SK20:46+6:378:41
13Gustav WärnsbergEksjö SOK21:00+6:518:47
14Viktor JanssonOK Roslagen22:43+8:349:30
15Robert Al-HassanawyGarda IK22:56+8:479:35
16David BorgSödertälje-Nykvarn OF26:20+12:1111:01
17Mattias JonassonÄlvdalens IF OK27:30+13:2111:30
18Otto BalckVallentuna-Össeby OL28:49+14:4012:03

D35

4 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrin SöderbergGustavsbergs OK41:219:08
2Ulrika ForsbergOK Ravinen41:37+0:169:12
3Eva HallstenIFK Lidingös Skid o OK46:24+5:0310:15
4Anna ElgesjöDomnarvets GOIF48:58+7:3710:50
5Elin AhlströmIFK Enskede49:27+8:0610:56
6Marina JohanssonAvesta OK55:36+14:1512:18
Pernilla NilssonJärfälla OKej godkänd

H35

5 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WestfältGotlands Bro Orienteringsklubb32:415:51
2Robert SöderbergGustavsbergs OK36:12+3:316:29
3Göran GustafssonOK Grip37:02+4:216:38
4Peter SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb37:11+4:306:39
5Jonas DahlinAttunda OK40:27+7:467:14
6Thomas NilssonEslövs FK40:59+8:187:20
7Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF43:00+10:197:42
8Bo-Arne OlssonEslövs FK44:51+12:108:02
9Kristian NylanderMotala AIF OL46:26+13:458:19
10Peter HermanssonIFK Moras OK47:09+14:288:26
11Fredrik LarssonGöteborg-Majorna OK48:38+15:578:42
12Arne ThellEslövs FK51:55+19:149:18
13Anders EklundSvaide Roma SOK52:37+19:569:25
14Andreas OlssonFagersta OK56:22+23:4110:06
15Pål JanssonOK Roslagen58:38+25:5710:30
16Claes SetthagenOK Tranan1:04:50+32:0911:37
17Daniel NorwaldOK Järnbärarna1:13:37+40:5613:11
18Örjan SandellOK Roxen1:19:48+47:0714:18
Arvid RinaldoVästerås SOKej godkänd

D40

4 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna32:507:15
2Anna StrandAttunda OK34:48+1:587:41
3Christin SöderqvistOK Ravinen37:01+4:118:11
4Thérès EricssonOK Ravinen38:05+5:158:25
5Annika IvarssonLinköpings OK38:20+5:308:28
6Nina BjersanderSvaide Roma SOK38:56+6:068:36
7Camilla EngelOK Ravinen39:42+6:528:46
8Marie HedarEskilstuna OL40:29+7:398:57
8Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK40:29+7:398:57
10Lotta Thureson GibergHellas Orientering40:54+8:049:02
11Carina GustafssonOK Gynge41:26+8:369:10
12Susanna DjurstedtEksjö SOK41:44+8:549:13
13Carina HellgrenOK Ravinen42:42+9:529:26
14Josefine NordströmOK Triangeln42:54+10:049:29
15Charlotte ÖstermanVänersborgs SK43:09+10:199:32
16Annika EngelHässleholms OK43:12+10:229:33
17Åsa BäckstrandHudiksvalls OK44:21+11:319:48
18Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK45:00+12:109:57
19Helena RangertIK Hakarpspojkarna45:24+12:3410:02
20Åsa JanssonOK Roslagen46:15+13:2510:13
21Cecilia HenrikssonSvaide Roma SOK47:13+14:2310:26
22Eva GustavssonHellas Orientering48:10+15:2010:39
23Lena MolinBoxholm-Mjölby OL48:24+15:3410:42
24Anna NordströmKils OK49:52+17:0211:01
25Inger DahlgrenÖstersunds OK50:41+17:5111:12
26Ann GranqvistOK Ravinen53:15+20:2511:46
27Martina CraigOK Ravinen55:47+22:5712:20
28Carolina LandinMalmö OK59:17+26:2713:06
29Cecilia GambréArboga OK1:04:32+31:4214:16
30Johanna AlmlundHaninge SOK1:06:33+33:4314:43
31Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:10:30+37:4015:35
32Lotta StålVästerbergslagens OL1:51:16+1:18:2624:36

H40

5 090 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SoneAttunda OK30:275:58
2Ola HultinOK Roslagen35:05+4:386:53
3Kjell NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb35:09+4:426:54
4Stephen CraigOK Ravinen36:24+5:577:09
5Mikael NybergHellas Orientering36:25+5:587:09
6Göran KimellGotlands Bro Orienteringsklubb37:29+7:027:21
7Per B NilssonJärfälla OK38:26+7:597:33
8Stefan BergOK Ravinen38:50+8:237:37
9Erik ForsbergOK Ravinen39:12+8:457:42
10Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK40:13+9:467:54
11Anders HvittfeldtIFK Moras OK40:36+10:097:58
12Ulf JanssonOK Triangeln41:23+10:568:07
13Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL42:39+12:128:22
14Jonas NordströmOK Roslagen42:43+12:168:23
15Anders ArfwedsonFrölunda OL43:51+13:248:36
16Ola BovalliusJärfälla OK44:42+14:158:46
17Jonas OlssonOK Roxen44:53+14:268:49
18Jörgen LarssonUlricehamns OK45:03+14:368:51
19Fredrik WikstenGävle OK45:50+15:239:00
20Per Erik LarsenSandefjord OK46:00+15:339:02
21Per KempeOK Denseln47:00+16:339:14
22Erik BerggrenTullinge SK47:47+17:209:23
23Robert HjelmVimmerby OK48:40+18:139:33
24Anders LillieströmOK Roxen49:25+18:589:42
25Håkan GrubbMalmö OK50:30+20:039:55
26Svante JonsellVallentuna-Össeby OL53:34+23:0710:31
27Jonas EklundVallentuna-Össeby OL53:50+23:2310:34
28Mikael GustafssonOK Gynge53:51+23:2410:34
29Johan BalckVallentuna-Össeby OL56:42+26:1511:08
30Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb58:21+27:5411:27
31Oskar BergHalmstad OK58:54+28:2711:34
32Atakilte BeyeneNässjö OK1:02:29+32:0212:16
33Anders SträngFalköpings AIK OK1:04:01+33:3412:34
34Ulf IsakssonHässleby SOK1:23:56+53:2916:29
35Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:42:22+1:11:5520:06
Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd

D45

4 030 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann BergmanOK Ravinen37:349:19
2Helena LindmanNässjö OK37:54+0:209:24
3Anna LarssonSöders SOL Tyresö38:53+1:199:38
4Maria WidmarkIF Hagen40:15+2:419:59
5Marie HäggstrandIFK Södertälje40:35+3:0110:04
6Marita AxelssonOK Ravinen42:17+4:4310:29
7Agneta KarlssonRånäs OK42:49+5:1510:37
8Annika SvenssonSolna OK47:40+10:0611:49
9Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK49:31+11:5712:17
10Sofia HolmgrenHagaby GOIF49:49+12:1512:21
11Kristina BergstrandSöders SOL Tyresö51:42+14:0812:49
12Eva LenellMälarö SOK52:08+14:3412:56
13Marie Niska ThörnvikCentrum OK52:30+14:5613:01
14Åsa NylundOK Södertörn53:03+15:2913:09
15Kerstin LarssonIF Hagen56:59+19:2514:08
16Katarina JakobssonGarda IK57:15+19:4114:12
17Gunilla KallhaugeSnättringe SK57:48+20:1414:20
18Monika JonssonSvaide Roma SOK59:33+21:5914:46
19Lena RambergHallstahammars OK1:06:19+28:4516:27
20Christina GranathOK Södertörn1:06:35+29:0116:31
21Monika PerssonOK Södertörn1:07:38+30:0416:46
22Carolin NäslundOK Landehof1:07:41+30:0716:47
23Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn1:24:11+46:3720:53
24Ann-Christin PousetteRånäs OK1:28:53+51:1922:03
25Lisa JonassonÄlvdalens IF OK1:30:41+53:0722:30
26Christina MellbergSvaide Roma SOK2:07:17+1:29:4331:35
27Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK2:09:34+1:32:0032:09
Kia NordströmTäby OKej godkänd
Kerstin JagestenOK Kolmårdenej start

H45

5 070 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro Orienteringsklubb33:406:38
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:44+0:046:39
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK34:52+1:126:52
4Mats SigalitGotlands Bro Orienteringsklubb38:04+4:247:30
5Ulf NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb38:12+4:327:32
6Per KallhaugeSnättringe SK39:39+5:597:49
7Jan CarlssonSöders SOL Tyresö40:20+6:407:57
8Michael GranqvistOK Ravinen40:32+6:527:59
9Erik GyllenstiernaIFK Lidingös Skid o OK41:00+7:208:05
10Mats JonsellIF Thor41:01+7:218:05
11Bertil ÅkessonMarkbygdens OK41:08+7:288:06
12Jan NylundMariestads FK41:12+7:328:07
13Magnus HellgrenOK Ravinen41:53+8:138:15
14Per StålVästerbergslagens OL42:04+8:248:17
15Lars LundkvistSeskarö IF42:25+8:458:21
16Richard LindströmNjurunda OK43:18+9:388:32
17Magnus HerberthsonLinköpings OK43:47+10:078:38
18Mats GunnemyrSöders SOL Tyresö45:29+11:498:58
19Ove RinnbäckOK Ravinen48:03+14:239:28
20Mats HerbertTäby OK48:07+14:279:29
21Thomas RoosIF Thor48:17+14:379:31
22Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL48:28+14:489:33
23Ola ErikssonOK Grip49:09+15:299:41
24Anders WinbladSöders SOL Tyresö49:14+15:349:42
25Jonas WelanderEksport OL50:29+16:499:57
26Stefan KarlssonOK Ravinen51:25+17:4510:08
27Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK51:40+18:0010:11
28Lars-Åke DickforsAvesta OK51:45+18:0510:12
29Peter NordströmTäby OK52:06+18:2610:16
30Dag BrenåsVarteig OL52:23+18:4310:19
31Peter HambäckLånghundra IF54:39+20:5910:46
32Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL55:59+22:1911:02
33Kenneth JonssonOK Linné57:18+23:3811:18
34Tomas NilssonHässleholms OK58:54+25:1411:37
35Anders ThuresonHellas Orientering59:02+25:2211:38
36Anders LevinSvaide Roma SOK59:07+25:2711:39
37Carl-Johan ThorellOK Ravinen1:03:12+29:3212:27
38Nils EklöwSkogsluffarnas OK1:05:33+31:5312:55
39Björn ThorénTäby OK1:06:10+32:3013:03
40Anders BergIS Kullen1:06:48+33:0813:10
41Pontus GullbergEksport OL1:09:07+35:2713:37
42Thomas HjelmbladMälarö SOK1:10:30+36:5013:54
43Anders DahlgrenÖstersunds OK1:11:29+37:4914:05
44Mats EdlundEksport OL1:20:39+46:5915:54
45Pär LarssonIF Hagen1:23:57+50:1716:33
46Joakim RonstenVästerbergslagens OL1:30:02+56:2217:45
47Erik BengtssonSala OK1:37:45+1:04:0519:16
Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D50

3 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla Nyström-KronanderOK Roxen36:2310:16
2Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK36:26+0:0310:17
3Marie MalmborgSöders SOL Tyresö36:56+0:3310:25
4Maria BrattTullinge SK37:22+0:5910:33
5Iréne BanckIF Hagen37:42+1:1910:38
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK40:18+3:5511:23
7Eva Rabe-MagnussonIF Hagen40:35+4:1211:27
8Lotta StigsdotterIF Hagen40:53+4:3011:32
9Ann LeesmentMälarö SOK41:48+5:2511:48
10Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna42:43+6:2012:04
11Birgitta GustafssonHagaby GOIF43:58+7:3512:25
12Sussie BjörkmanDalaportens OL45:14+8:5112:46
12Karin DahlgrenHagaby GOIF45:14+8:5112:46
14Anki HallströmSvaide Roma SOK45:28+9:0512:50
15Britt ThörnOK Vilse 8745:45+9:2212:55
16Ingrid PerssonHagaby GOIF46:09+9:4613:02
17Eva SvanbergJärfälla OK46:57+10:3413:15
18Silke KlickIK Stern51:28+15:0514:32
19Christina GustavssonHagaby GOIF52:39+16:1614:52
20Ann NyströmIF Hagen53:06+16:4315:00
21Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK55:26+19:0315:39
22Karin IngelhagVittsjö OK56:33+20:1015:58
23Annelie SpolanderNorbergs OK56:39+20:1616:00
24Yvonne EkströmDalaportens OL56:53+20:3016:04
25Gittel KarlssonAttunda OK1:04:55+28:3218:20
26Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:07:06+30:4318:57
27Marina CarlsénHagaby GOIF1:29:18+52:5525:13
28Ingela BengtssonSala OK2:20:10+1:43:4739:35
Annette AsplundJönköpings OKej godkänd
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start

H50

4 570 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordströmKils OK33:137:16
2Johan PalmgrenTäby OK33:31+0:187:20
3Pär WestbladOK Ravinen34:03+0:507:27
4Kent BergmanOK Ravinen34:55+1:427:38
5Ronny LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb35:33+2:207:46
6Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK35:42+2:297:48
7Anders EnmarkGävle OK35:54+2:417:51
8Anders KretzIFK Lidingös Skid o OK36:01+2:487:52
9Anders JakobssonOK Södertörn36:16+3:037:56
10Jörgen BatzSkarpnäcks OL36:20+3:077:57
11Roine AnderssonRånäs OK36:39+3:268:01
12Anders SkogTullinge SK36:44+3:318:02
13Leif ErikssonModum O-lag37:49+4:368:16
14Per WinteråsVästerbergslagens OL38:32+5:198:25
15Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF38:51+5:388:30
16Kurt LöfgrenGotlands Bro Orienteringsklubb38:58+5:458:31
17Ulf BurmanGustavsbergs OK39:28+6:158:38
18Stefan GustafssonOK Hällen41:36+8:239:06
19Gunnar SvanbergJärfälla OK42:37+9:249:19
20Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF42:40+9:279:20
20Åke KappelGotlands Bro Orienteringsklubb42:40+9:279:20
22Pär DahlströmTullinge SK43:47+10:349:34
23Torbjörn KarlssonHagaby GOIF44:34+11:219:45
24Torsten RambergHallstahammars OK44:54+11:419:49
25Stefan GustafssonSkarpnäcks OL44:59+11:469:50
26Håkan KarlssonMälarö SOK46:39+13:2610:12
27Klas ThybeckLindebygdens OK47:45+14:3210:26
28Hans Boye SkogstadOL Gaula48:14+15:0110:33
29Peter AxelssonOK Ravinen49:13+16:0010:46
30Torbjörn ErikssonOK Linné51:55+18:4211:21
31Christer JohanssonKöping-Kolsva OK54:24+21:1111:54
32Lars KarlssonAlmby IK55:57+22:4412:14
33Mikael JohanssonLänna IF58:22+25:0912:46
34Tomas MovinSnättringe SK1:05:58+32:4514:26
35Stig ThörnvikCentrum OK1:07:10+33:5714:41
36Anders WinaldHellas Orientering1:10:41+37:2815:28
37Erik PetersonÄlvdalens IF OK1:13:16+40:0316:01
38Christian SchibstedRøyken O-lag1:23:03+49:5018:10
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Jan SundströmOK Renenej godkänd

D55

3 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie BackIFK Hedemora OK36:2610:17
2Lena JanssonJärla Orientering36:51+0:2510:24
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna38:26+2:0010:51
4Anne-Chr SchunnessonAttunda OK38:52+2:2610:58
5Inger OnsbringEskilstuna OL43:25+6:5912:15
6Elisabeth BybergerSolna OK44:51+8:2512:40
7Marianne EinarssonFagersta OK45:22+8:5612:48
8Sirpa LiljaModum O-lag46:39+10:1313:10
9Monica OhlinRånäs OK48:35+12:0913:43
10Christina OhlinRånäs OK50:08+13:4214:09
11Kerstin SundbergOK Kåre52:16+15:5014:45
12Riggan FrändénJärla Orientering53:40+17:1415:09
13Margareta AnderssonHellas Orientering53:48+17:2215:11
14Stina GunnarssonHärlövs IF57:38+21:1216:16
15Margareta WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:00:17+23:5117:01
16Ann-Sofi LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb1:00:32+24:0617:05
17Gerd HagströmGOIF Tjalve1:12:14+35:4820:24
18Irene EklöfJärfälla OK1:15:19+38:5321:16
19Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:28:14+51:4824:55
Gunlis SamuelsonGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Susann HanssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start

H55

4 500 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BackIFK Hedemora OK30:306:46
2Lars OhlinRånäs OK30:35+0:056:47
3Lars PerssonHagaby GOIF31:30+1:007:00
4Mats LundbergDalaportens OL34:01+3:317:33
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF34:40+4:107:42
6Claes-Erik KarlssonAttunda OK34:57+4:277:46
7Roger ThörnOK Vilse 8735:45+5:157:56
7Göran HanssonTäby OK35:45+5:157:56
9Mats  V. ErikssonHagaby GOIF36:36+6:068:08
10Hans OhlinRånäs OK38:23+7:538:31
11Kjell RønnebergRøyken O-lag38:25+7:558:32
12Eidar LindgrenOK Ravinen38:42+8:128:36
13Mikael TarandiIFK Lidingös Skid o OK38:43+8:138:36
14Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF39:17+8:478:43
15Uno MagnussonIF Hagen39:27+8:578:46
16Jan GustafssonHagaby GOIF39:38+9:088:48
17Lennart HålsjöOK Skogshjortarna40:11+9:418:55
18Jonny NilssonSnättringe SK40:40+10:109:02
19Leif SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb40:42+10:129:02
20Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL41:31+11:019:13
21Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK41:59+11:299:19
22Per NilssonStigmännen Karlshamns OK42:02+11:329:20
23Roy FranssonÄrla IF43:28+12:589:39
24Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK45:18+14:4810:04
25Mats SandewallUmeå OK45:35+15:0510:07
26Anders ÖbergIFK Moras OK47:16+16:4610:30
27Per Erik FogelOK Kåre49:29+18:5910:59
28Hans-Olof CarlsénHagaby GOIF49:51+19:2111:04
29Johan KarlstenSolna OK51:54+21:2411:32
30Kari TallqvistTimrå SOK52:09+21:3911:35
31Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK52:39+22:0911:42
32Morten JohannessenRøyken O-lag53:25+22:5511:52
33Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK53:59+23:2911:59
34Lennart LundquistOK Nalle54:38+24:0812:08
35Kjell GustafssonOK Järnbärarna55:52+25:2212:24
36Anders LavforsCentrum OK58:06+27:3612:54
37Christer LöfåsStora Tuna OK1:00:21+29:5113:24
38Anders EklöfJärfälla OK1:34:48+1:04:1821:04
Thom SandvikAvesta OKej godkänd
Robert AlmLänna IFej godkänd

D60

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK39:5913:01
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK43:57+3:5814:18
3Lena StenbergIFK Umeå44:56+4:5714:38
4Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF45:57+5:5814:58
5Elisabeth LöfåsStora Tuna OK46:29+6:3015:08
6Maud AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubb50:23+10:2416:24
7Kerstin Vidner-ErikssonKöping-Kolsva OK50:55+10:5616:35
8Gunilla EkbergIFK Lidingös Skid o OK54:45+14:4617:50
9Lena JohnssonRånäs OK55:26+15:2718:03
10Ingegerd LusenskySigtuna OK56:54+16:5518:32
11Viviann BjörklundOK Roslagen58:05+18:0618:55
12Britt ÅkessonHässleholms OK1:14:08+34:0924:08
13Kristina JohanssonVänersborgs SK1:19:52+39:5326:00
14Margareta ReihsSvaide Roma SOK1:46:52+1:06:5334:48

H60

4 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert LundquistGotlands Bro Orienteringsklubb34:257:39
2Kjell SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb43:56+9:319:47
3Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb45:33+11:0810:08
4Rune LindSelånger SOK45:50+11:2510:12
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor48:38+14:1310:49
6Olle BlomgrenOK Södertörn48:57+14:3210:54
7Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg49:37+15:1211:03
8Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna49:49+15:2411:05
9Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg50:00+15:3511:08
10Paul NorénOK Södertörn50:36+16:1111:16
11Toivo PentonenHestra IF50:41+16:1611:17
12Lennart AnderssonOK Orion51:51+17:2611:32
13Sven SetterqvistOK Södertörn53:50+19:2511:59
14Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK55:35+21:1012:22
15Keith SamuelsonGotlands Bro Orienteringsklubb55:54+21:2912:26
16Lars JohanssonMalmö OK58:22+23:5712:59
17Peter HagströmGOIF Tjalve59:25+25:0013:13
18Bernt StenbergIFK Umeå1:00:36+26:1113:29
19Bo SandahlGotlands Bro Orienteringsklubb1:01:04+26:3913:36
20Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:01:47+27:2213:45
21Staffan VestbomOckelbo OK1:03:19+28:5414:06
22Bo ErikssonKöping-Kolsva OK1:07:28+33:0315:01
23Leif Erik KarlssonRånäs OK1:08:26+34:0115:14
24Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:10:16+35:5115:38
25Bengt SimonssonÄlvdalens IF OK1:11:12+36:4715:51
26Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg1:19:22+44:5717:40
27Per-olof EinarssonFagersta OK1:21:33+47:0818:09

D65

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro MöllbergArboga OK36:2211:50
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK37:14+0:5212:07
3Inger JanssonNynäshamns OK51:50+15:2816:53
4Anne-Marie LundquistGotlands Bro Orienteringsklubb52:57+16:3517:14
5Gunnel BalckIFK Enskede53:34+17:1217:26
6Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK55:00+18:3817:54
7Kerstin KempeLinköpings OK56:02+19:4018:15
8Elisabeth KimellGotlands Bro Orienteringsklubb57:23+21:0118:41
9Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK1:01:13+24:5119:56
10Eva LindgrenLinköpings OK1:02:36+26:1420:23
11Sonja PernebyTullinge SK1:20:43+44:2126:17
12Brita DahlbergHässleholms OK1:28:04+51:4228:41

H65

4 070 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Ivar MöllbergArboga OK40:319:57
2John SivarsDalaportens OL42:05+1:3410:20
3Kent EkdahlEmmaboda Verda OK43:23+2:5210:39
4Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg43:47+3:1610:45
5Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb45:32+5:0111:11
6Jan BojlingSolna OK46:44+6:1311:28
7Per-Arne JohanssonVänersborgs SK47:24+6:5311:38
8Erland GardellGotlands Bro Orienteringsklubb47:31+7:0011:40
9Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK48:21+7:5011:52
10Alf LindbergKöping-Kolsva OK49:25+8:5412:08
11Gunnar ErikssonJärfälla OK51:35+11:0412:40
12Torbjörn TirénHellas Orientering52:15+11:4412:50
13Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK53:48+13:1713:13
14Jan-Erik WibergJärla Orientering54:50+14:1913:28
15Sverker TirénHellas Orientering55:31+15:0013:38
16Gunnar AnderssonIK Vista56:12+15:4113:48
17Karl-Åke LarssonOK Enen56:45+16:1413:56
18Jerry MartinssonOK Motala57:21+16:5014:05
19Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK58:48+18:1714:26
20Jan DahlgrenGustavsbergs OK59:26+18:5514:36
21Ingemar JohnssonHaninge SOK1:01:34+21:0315:07
22Björn AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:32+22:0115:21
23Bo AdolfssonIK Ymer1:04:13+23:4215:46
24Hans ErikssonHellas Orientering1:04:28+23:5715:50
25Per-Olov SandquistGävle OK1:04:48+24:1715:55
26Arne SvenssonOK Njudung1:07:30+26:5916:35
27Sven PihlEnköpings AIF1:13:57+33:2618:10
28Ulf RanhedSkogsluffarnas OK1:14:55+34:2418:24
29Åke JohanssonHellas Orientering1:27:26+46:5521:28
Jan RehdinKöping-Kolsva OKej godkänd
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Åke OlssonHässleholms OKej godkänd
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Rogert HäggSvaide Roma SOKej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd

D70

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel GranqvistNynäshamns OK35:4613:45
2Birgitta BergGarda IK35:48+0:0213:46
3Gudrun ThigerLinköpings AIK41:39+5:5316:01
4Harriet KarlssonOK Grip55:26+19:4021:19
5Göta KåbergKöping-Kolsva OK55:55+20:0921:30
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna57:23+21:3722:04
7Gerd JohanssonTenhults SOK1:06:10+30:2425:26
8Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:20:27+44:4130:56

H70

3 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK43:3212:28
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:54+0:2212:34
3Lennart KarlssonOK Grip44:11+0:3912:39
4Björn Toreson EkblomSkogsluffarnas OK45:04+1:3212:54
5Thord AnderssonRånäs OK49:10+5:3814:05
6Lennart NymanHestra IF49:30+5:5814:11
7Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby50:41+7:0914:31
8Gunnar NybergHellas Orientering50:48+7:1614:33
9Lars-Erik PernebyTullinge SK52:12+8:4014:57
10Åke SamuelssonTumba-Mälarhöjden OK53:46+10:1415:24
11Allan OlofssonSvaide Roma SOK54:13+10:4115:32
12Conny BjälmingJönköpings OK55:20+11:4815:51
13Gunnar BramstenSundbybergs IK57:31+13:5916:28
14Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:00:05+16:3317:12
15Hugo IsgrenIFK Enskede1:00:16+16:4417:16
16Bo HedlundIFK Enskede1:01:45+18:1317:41
17Elis NilssonSvaide Roma SOK1:02:57+19:2518:02
18Alf MattssonOK Kolmården1:04:05+20:3318:21
Helge GardelinGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd

H75

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LundkvistOK Tor40:2913:24
2John VallinOK Hedströmmen40:45+0:1613:29
3Berndt BergGarda IK45:02+4:3314:54
4Rune GårdhOK Älgen45:19+4:5015:00
5Sauli JacobssonGotlands Bro Orienteringsklubb48:41+8:1216:07
6Åke JohanssonTenhults SOK51:48+11:1917:09
7Ove ÅbergOK Roslagen59:04+18:3519:33
8Kjell OlofssonKA 3 IF59:07+18:3819:34
9Lars-Åke GustavssonGOIF Tjalve1:11:53+31:2423:48
10Anders BackOK Ravinen1:44:29+1:04:0034:35
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

D80

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hild NilssonVisborgs OK1:13:5335:21

H80

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias JohanssonVittsjö OK44:1217:00
2Jörgen AxelssonUpsala SIF47:19+3:0718:11
3Anders PerssonOK Alferna51:10+6:5819:40
4Sture LarssonVisborgs OK1:02:47+18:3524:08

Inskolning

1 640 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johan AnderssonLinköpings OKfullföljt
Jonatan BlomlöfEnskedefullföljt
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alvin CraigOK Ravinenfullföljt
Gustav EllbringJönköpings OKfullföljt
Meja EnvallIK Hakarpspojkarnafullföljt
Herman FunkquistIF Hansa Hoburg fullföljt
Melker HuseliusKlubblösfullföljt
Albin HvittfeldtIFK Moras OKfullföljt
Olof LevinSvaide Roma SOKfullföljt
Tilda LindholmOK Ravinenfullföljt
Bea NylanderMotala AIF OLfullföljt
Noah NylanderMotala AIF OLfullföljt
Samuel OtterbomOK Södertörnfullföljt
Alice Persson BergiusViborg Orienteringsklubfullföljt
Wilgot PerssonVärend GN OLfullföljt
Alma PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Emmy RoosKlubblösfullföljt
Elin TheanderHaninge SOKfullföljt
Fabian TörnqvistRAvinenfullföljt
Signe Widoff-KretzOK Ravinenfullföljt
Emil WirginGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Jonathan WirginGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Stella ÄlvegranDalaportens OLfullföljt

U1

1 640 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar Owen-BergmarkVisborgs OK10:006:05
2Erik BovalliusJärfälla OK11:51+1:517:13
3Oscar AnelandOK Ravinen12:02+2:027:20
4Teodor ÄlvegranDalaportens OL12:32+2:327:38
5Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb13:14+3:148:04
6Axel BorgDalaportens OL13:23+3:238:09
7Linus BorgDalaportens OL13:29+3:298:13
8Jakob Gadefors NauHaninge SOK13:47+3:478:24
9Edvin ForsbergOK Ravinen14:04+4:048:34
9Gustav SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb14:04+4:048:34
11Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna14:57+4:579:06
11Olivia EngelOK Ravinen14:57+4:579:06
13Erika ÅkessonMakbyggdens OK15:15+5:159:17
14Kasper LagerströmNyköpings OK15:27+5:279:25
15Lisa ÅkessonMarkbyggdens OK15:32+5:329:28
16Stella RangertIK Hakarpspojkarna15:33+5:339:28
17Viktor SoneAttunda OK16:02+6:029:46
18Edvard PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb16:14+6:149:53
19Ludwig PetterssonVärend GN OL16:38+6:3810:08
20Elsa HermanssonIFK Moras OK16:59+6:5910:21
21Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK17:19+7:1910:33
22Kristin HerberthsonLinköpings OK17:21+7:2110:34
23Klara NordströmKils OK18:47+8:4711:27
24Hanna JonsellIF Thor20:48+10:4812:40
25Linus SjödénÄlvdalens IF OK21:22+11:2213:01
26Angelina ÄvergrenDalaportens OL22:26+12:2613:40
27Hugo LindskogOK Ravinen24:32+14:3214:57
28Sanna RinnbäckOK Ravinen27:35+17:3516:49
29Axel BalckVallentuna-Össeby OL28:07+18:0717:08

U2

2 390 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan Persson BergiusVisborgs OK17:357:21
2David GardellUlricehamns OK17:49+0:147:27
3Agnes DjurstedtEksjö SOK18:40+1:057:48
4Ian BjersanderSvaide Roma SOK19:05+1:307:59
5Maja LindholmOK Ravinen19:29+1:548:09
6Moa MarklundOK Ravinen19:48+2:138:17
7Linnea KjällströmGränna-Bygdens OK20:00+2:258:22
8Clara KjällströmGränna-Bygdens OK20:06+2:318:24
9Olle WelanderSöders SOL Tyresö20:17+2:428:29
10Folke SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb20:20+2:458:30
11Axel BovalliusJärfälla OK20:44+3:098:40
12Martin RinnbäckOK Ravinen20:46+3:118:41
13Hugo PetterssonBoxholm-Mjölby OL22:39+5:049:28
14Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF22:59+5:249:36
15Olle GullbergEksport OL23:04+5:299:39
16Josef GardellUlricehamns OK23:29+5:549:49
17Svante SirviöHudiksvalls OK24:27+6:5210:13
18Abel MeseluNässjö OK25:20+7:4510:35
19Albin LindskogOK Ravinen25:27+7:5210:38
20Tim VegeliusKungälvs OK27:39+10:0411:34
21Hugo SetthagenOK Tranan28:36+11:0111:57
22Thea VegeliusKungälvs OK29:22+11:4712:17
23Emil SoneAttunda OK29:33+11:5812:21
24Sigrid FröbergOK Roxen33:11+15:3613:53
25Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:23+22:4816:53
26Tova RangertIK Hakarpspojkarna42:11+24:3617:38
27Duncan RobertsonSvaide Roma SOK42:27+24:5217:45
28Fabian MellbergSvaide Roma SOK52:07+34:3221:48
Daniel CarlssonAttunda OKej godkänd

Öppen motion 1

2 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina EkKlubblös14:336:05
2Pär DelinFK Åsen15:29+0:566:28
3Henrik NordströmKlubblös16:36+2:036:56
4Karin GardellUlricehamns OK17:54+3:217:29
5Åsa ThorellOK Ravinen19:14+4:418:02
6Björn MarklundOK Ravinen20:09+5:368:25
7Anders HedarEskilstuna OL20:10+5:378:26
8Annica SjöbergHestra IF20:50+6:178:43
9Claes PalmgrenTäby OK21:01+6:288:47
10Tobias BergSödertälje Nykvarn23:32+8:599:50
11Karin SetterqvistOK Södertörn24:12+9:3910:07
12Johanna SahlstedtSöders SOL Tyresö24:17+9:4410:09
13Pyttan AsplundOK Södertörn30:51+16:1812:54
14Susanne FranzenUlricehamns OK32:16+17:4313:30
15Liselotte KarlowTumba-Mälarhöjden OK32:35+18:0213:37
16Annika WiklundHellas Orientering33:46+19:1314:07
17Anki GustafssonSvaide Roma SOK38:25+23:5216:04
18Daniel NordströmKlubblös39:22+24:4916:28
19Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK39:29+24:5616:31
20Katarina JanssonNorbergs OK41:54+27:2117:31
21Helena BergIS Kullen44:11+29:3818:29
22Gustaf BergSödertälje Nykvarn51:37+37:0421:35
23Helena ÖhmanKlubblös1:01:08+46:3525:34
Anna WinbladSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

3 080 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars BergerudTyrving28:049:06
2Linnea MartinellaKlubblös28:43+0:399:19
3Ulf HedbergKlubblös31:01+2:5710:04
4Malin ThomasdotterVästerås SOK31:33+3:2910:14
5Ola StadigKlubblös31:44+3:4010:18
6Nic KruysIF Thor32:11+4:0710:26
7Frida LarssonKlubblös33:16+5:1210:48
7Philip JohanssonBoxholm-Mjölby OL33:16+5:1210:48
9Torbjörn JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK35:34+7:3011:32
10Ann-Caroline PetterssonBoxholm-Mjölby OL36:24+8:2011:49
11Karin WinbladSkogluffarnas OK36:33+8:2911:52
11Isak AnderssonHellas Orientering36:33+8:2911:52
13Marius AbrahamsenKlubblös36:38+8:3411:53
14Julia EngelOK Ravinen37:36+9:3212:12
15Ylva Eriksson LangettAttunda OK37:45+9:4112:15
16Oscar JohanssonBoxholm-Mjölby OL38:21+10:1712:27
17Åsa KruysIF Thor38:48+10:4412:35
18Ann-Sofi SandvikAvesta OK39:13+11:0912:43
19Erik HöglundTurebergs IF39:51+11:4712:56
20Eva-Lotta WirginGotlands Bro Orienteringsklubb40:35+12:3113:10
21Frida RoosIFK Moras OK40:58+12:5413:18
21Mattias BerlinUppsala 40:58+12:5413:18
23Lars BergstrandVästerbergslagens OL41:03+12:5913:19
24Lotta EdlundEksport OL41:11+13:0713:22
25Eva Påhlsson-NorlinIFK Moras OK41:36+13:3213:30
26Simon LundinSundbybergs IK41:42+13:3813:32
27Annika NilssonEslövs FK42:08+14:0413:40
28Catrin StenehällGävle OK43:02+14:5813:58
29Rolf SoneTurebergs IF43:04+15:0013:58
30Matilda AxelssonOK Ravinen43:05+15:0113:59
31Anna OlssonIFK Moras OK43:14+15:1014:02
32Karin MårtenssonGotlands Bro Orienteringsklubb43:19+15:1514:03
33Emanuel RoosIFK Moras OK43:33+15:2914:08
34Sara LarssonKlubblös44:29+16:2514:26
35Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF44:56+16:5214:35
36Karin HemmingsVimmerby OK44:57+16:5314:35
37Thomas LarssonAttunda OK44:59+16:5514:36
38Anneli CarlssonAttunda OK45:02+16:5814:37
39Bille WidellVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb46:02+17:5814:56
40Owe WahlbergS-E Banken IF46:11+18:0714:59
41Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL46:28+18:2415:05
42Marie HolmgrenSkogsluffarnas OK47:14+19:1015:20
43Pernilla NorwaldOK Järnbärarna47:28+19:2415:24
44Urban EklundDalaportens OL48:30+20:2615:44
45Karin RiddersporreKlubblös50:15+22:1116:18
46Eva_marie RumnbyGöteborg-Majorna OK50:20+22:1616:20
47Ann-Britt AnderssonFK Friskus-Varberg50:54+22:5016:31
48Bertil AnderssonFK Friskus-Varberg51:12+23:0816:37
49Gunilla LangettTäby OK51:32+23:2816:43
50Elisabeth AnderssonSvaide Roma SOK52:13+24:0916:57
51Roland Lindgren HammarströmWaxholms OK52:44+24:4017:07
52Linnea HammarströmWaxholms OK52:45+24:4117:07
53Lars-Åke HolmLinköpings OK53:20+25:1617:18
54Hugo BjörklundSOK Aneby54:27+26:2317:40
55Ulla Ann-Marie EkblomSkogsluffarnas OK54:29+26:2517:41
56Eva HanssonAttunda OK54:45+26:4117:46
57Eva HagrotTäby OK54:49+26:4517:47
58Britt-Marie HoffmanGarda IK54:59+26:5517:51
59Oscar ByströmGarda IK55:02+26:5817:52
60Jenny BorgGävle OK55:30+27:2618:01
61Ylva LundinSundbybergs IK55:42+27:3818:05
62Ragnhild BrenåsVarteig OL57:44+29:4018:44
63Alexander BlomlöfKlubblös58:10+30:0618:53
64Oskar HellsingKlubblös58:20+30:1618:56
65Marit TallqvistTimrå SOK58:24+30:2018:57
66Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK58:33+30:2919:00
67Erik PetterssonKlubblös59:56+31:5219:27
68Erika IngelssonKlubblös1:00:54+32:5019:46
69Leif BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:11+34:0720:11
70Gerd BomanGotlands Bro Orienteringsklubb1:02:13+34:0920:12
71Aagot HartmannOK Royken1:09:42+41:3822:37
72Inger SchibstedOK Royken1:10:03+41:5922:44
73Edvin SchubertTimrå SOK1:10:57+42:5323:02
74Karin JonsellVallentuna-Össeby OL1:12:30+44:2623:32
75Ylva GribornGotlands Bro Orienteringsklubb1:12:59+44:5523:41
76Leo TegeströmStockholms OK1:14:59+46:5524:20
77Cecilia TegeströmStockholms OK1:15:06+47:0224:22
78Kajsa SandewallUmeå OK1:19:16+51:1225:44
79Jenny DahlrotOK Hällen1:19:48+51:4425:54
80Linda NorlinIFK Moras OK1:26:54+58:5028:12
81Ingrid BorgkvistIS Kullen1:39:37+1:11:3332:20
Vendela RohnstenVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 5

3 450 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena GustafssonGagnefs OK32:449:29
2Pernilla KlemetsHallstahammars OK33:51+1:079:48
3Ylva SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb36:47+4:0310:39
4Axel ErikssonHellas Orientering37:09+4:2510:46
5Johnny BjersanderSvaide Roma SOK37:52+5:0810:58
6Kjell-Åke EneqvistSvaide Roma SOK38:39+5:5511:12
7Håkan SandbergGävle OK40:10+7:2611:38
8Mats LövdahlVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb41:39+8:5512:04
9Ola EllbringJönköpings OK41:59+9:1512:10
10Lina LindbergGävle OK42:33+9:4912:20
11Anni HogedalOK Orion43:18+10:3412:33
12Benneth SundquistHallstahammars OK43:20+10:3612:33
13Kristina LindholmOK Ravinen44:37+11:5312:55
14Gert BerggrenVäxjö Allmänna IS45:25+12:4113:09
15Ingvar JordåsSnättringe SK45:49+13:0513:16
16Christina WahlgrenGotlands Bro Orienteringsklubb46:19+13:3513:25
17Maria LillieströmOK Roxen47:08+14:2413:39
18Göran BanckIF Hagen48:25+15:4114:02
19Thomas PetterssonVärend GN OL49:02+16:1814:12
20Jonas PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb49:44+17:0014:24
21Johnny FyrmanVäxjö OK49:46+17:0214:25
22Kathrin SvanbergOK Södertörn51:10+18:2614:49
23Sven GardellUlricehamns OK51:39+18:5514:58
24Mikael SirviöHudiksvalls OK52:56+20:1215:20
25Peter LindbergOK Roslagen53:36+20:5215:32
26Malin TallqvistTimrå SOK53:53+21:0915:37
27Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg53:58+21:1415:38
28Anna FröbergOK Roxen54:29+21:4515:47
29Bernt JosefssonUlricehamns OK55:18+22:3416:01
30Madeleine LarssonFredrikshofs IF Skid & OK56:30+23:4616:22
31Mats FranzenUlricehamns OK57:24+24:4016:38
32Camilla ÄlvegranDalaportens OL57:47+25:0316:44
33Marita SundströmOK Renen58:18+25:3416:53
34Benneth AdamssonHalmstad OK58:48+26:0417:02
35Anna NylundSödertörn OK59:03+26:1917:06
36Thomas LundinSundbybergs IK59:46+27:0217:19
37Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS1:02:40+29:5618:09
38Johnny LindholmOK Ravinen1:02:45+30:0118:11
39Stefan KarlssonOK Älme1:03:04+30:2018:16
40Eva JanssonOK Älmen1:03:10+30:2618:18
41Olivia NäslundKlubblös1:04:04+31:2018:34
42Per NäslundKlubblös1:04:07+31:2318:35
43Bo RockJärfälla OK1:04:40+31:5618:44
44Björn JohanssonSvaide Roma SOK1:06:10+33:2619:10
45Gustav StenquistGagnefs OK1:09:33+36:4920:09
46Katarina BerggrenTullinge SK1:10:05+37:2120:18
47Margareta AdamssonHalmstad OK1:10:12+37:2820:20
48Sonny FlisbergGarda IK1:12:28+39:4421:00
49Joel HagrotTäby OK1:16:12+43:2822:05
50Elisabeth JohannessonRoyken1:20:16+47:3223:15
51Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:21:13+48:2923:32
52Kerry KempeLinköpings OK1:22:11+49:2723:49
53Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:23:48+51:0424:17
54Örjan HögbergBro OK1:34:56+1:02:1227:31
55Ken AnvretJärfälla OK1:51:25+1:18:4132:17
56Victor Owen-BergmarkVisborgs OK2:01:48+1:29:0435:18
Alexander FranssonJönköpings OKej godkänd
Jan DahlbergHässleholms OKej godkänd
Viktor RonsteinVästerbergslagens OLej godkänd
Hilbert GardellSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 060 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SjödénÄlvdalens IF OK27:038:50
2Jenny HallmanAttunda OK30:51+3:4810:04
3Joakim WestbladOK Ravinen31:34+4:3110:18
4Johan MellquistEskilstuna OL32:17+5:1410:33
5Josef AnderssonSundsvalls OK32:22+5:1910:34
6Anna MovinSnättringe SK33:41+6:3811:00
7Jenny BacklundGävle OK33:46+6:4311:02
8Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg34:00+6:5711:06
9Leif AsplundJönköpings OK34:06+7:0311:08
10Susanna AdamssonHalmstad OK34:53+7:5011:23
11Monika GustafssonOK Södertörn35:34+8:3111:37
12Helena S SandahlIK Hakarpspojkarna35:35+8:3211:37
13Kalle HögbergOK Södertörn36:13+9:1011:50
14Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg36:26+9:2311:54
15Linus BacklundOK Hällen37:46+10:4312:20
16Mats EnglundSvaide Roma SOK38:07+11:0412:27
17Thord AnderssonLinköpings OK38:40+11:3712:38
18Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg39:32+12:2912:55
19Stina FeilSundsvalls OK40:58+13:5513:23
20Dan EmillssonGöteborg Majorna42:39+15:3613:56
21Tom ZällTullinge SK43:09+16:0614:06
22Adrian RonsteinVästerbergslagens OL43:12+16:0914:07
23Lisa TörnqvistOK Ravinen44:37+17:3414:34
24Sofie HagbergNyköpings OK44:42+17:3914:36
25Maria WärnsbergEksjö SOK45:36+18:3314:54
26Per GustafssonSvaide Roma SOK46:13+19:1015:06
27Bertil QvickKungälvs OK46:27+19:2415:10
28Rolf HjortRånäs OK47:51+20:4815:38
29Mats LaurellOK Linné48:07+21:0415:43
30Maria DelinFK Åsen48:31+21:2815:51
31Torbjörn JohanssonOK Älgen49:51+22:4816:17
32Birgitta LarssonOK Älgen50:10+23:0716:23
33Barbro FyrmanVäxjö OK50:33+23:3016:31
34Rolf NilssonTullinge SK52:20+25:1717:06
35Anders VegeliusKungälvs OK53:17+26:1417:24
36Daniel LundK3 IF55:24+28:2118:06
37Arvid JohnsonDegerfors OK56:07+29:0418:20
38Margareta PerssonVisborgs OK56:32+29:2918:28
39Birgit LundkvistOK Vargen57:13+30:1018:41
40Lennart BorgkvistIS Kullen58:08+31:0518:59
41Ann-Sofie EdenhamnLänna IF58:34+31:3119:08
42Kerstin ErikssonSnättringe SK59:40+32:3719:29
43Kerstin ZällTullinge SK1:00:45+33:4219:51
44Ann KarlstenSolna OK1:02:16+35:1320:20
45Anders TegeströmStockholms OK1:04:59+37:5621:14
46Josefin BengtssonSala OK1:06:45+39:4221:48
47Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:09:41+42:3822:46
48Emma JohanssonHammarby IF OF1:10:02+42:5922:53
49Anna LevinSvaide Roma SOK1:11:43+44:4023:26
50Bertil BergströmVisborgs OK1:11:56+44:5323:30
51Eva AdolfssonIK Ymer1:21:29+54:2626:37
52Åke NygrenOK Södertörn1:27:04+1:00:0128:27
53Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK1:40:02+1:12:5932:41

Öppen motion 8

4 570 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob EnmarkGävle OK34:567:38
2Per FranssonOK Njudung35:05+0:097:40
3Hans SundqvistTullinge SK36:14+1:187:55
4Stefan N-DjurstedtEksjö SOK37:39+2:438:14
5Lena SundqvistTullinge SK39:09+4:138:34
6Klas BacklundGävle OK41:33+6:379:05
7Fredrik JohanssonHammarby IF OF42:22+7:269:16
8Anders NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb43:07+8:119:26
9Emma MartinelleSöders SOL Tyresö43:51+8:559:35
10Elisabet EnmarkGävle OK44:36+9:409:45
11Helena KumlinVäxjö OK44:44+9:489:47
12Malin LindskogOK Ravinen46:24+11:2810:09
13Olof TallqvistTimrå SOK47:50+12:5410:28
14Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:03+15:0710:57
15Stefan WångbergOK Ravinen50:24+15:2811:01
16Lena RauséusKlubblös51:33+16:3711:16
17Daniel WärnsbergEksjö SOK52:03+17:0711:23
18Jörgen BergSödertälje Nykvarn52:42+17:4611:31
19Emma RosénOK Njudung52:55+17:5911:34
20Roger BergvikVäxjö OK53:14+18:1811:38
21Stefan FredlundTullinge SK53:29+18:3311:42
22Malin AlmLänna IF54:25+19:2911:54
23Henrik SjöbergHestra IF57:58+23:0212:41
24Torgny UndinKlubblös58:46+23:5012:51
25Ragnhild Heming/NjårdBråten59:37+24:4113:02
26Niklas IngelssonKlubblös1:01:16+26:2013:24
27Greta SnellmanOK Linné1:03:01+28:0513:47
28Gunnar WallquistSvaide Roma SOK1:03:19+28:2313:51
29Peter EkbergIFK Lidingös Skid o OK1:05:53+30:5714:24
30Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:08:05+33:0914:53
31Johan EricsonFagersta OK1:10:06+35:1015:20
32Mikael ÖhmanKlubblös1:13:03+38:0715:59
33Anders NorlinIFK Moras OK1:20:26+45:3017:36
34Mattias BorgGävle OK1:22:56+48:0018:08
Erik EinarssonLerums SOKej godkänd
Patrik AdebrantTumba Mälarhöjdenej godkänd
Lennart SteenKlubblösej godkänd
Niclas OlaussonOK Njudungej godkänd
Ulrika SneitzIF Ålandej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser