Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbelfajten (publiktävling)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelfajten (publiktävling)
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: lördag 24 september 2016

D21

4 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin VinbladHagaby GoIF Örebro49:3910:04
2Lovisa LarssonOK Linné50:00+0:2110:08
3Karin FägerlindCentrum OK51:37+1:5810:28
4Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro52:40+3:0110:40
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Malin LignellOK Tisarenej start

H21

5 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GrothKFUM Örebro OK40:487:29
2Lars JonhedKFUM Örebro OK45:29+4:418:20
3Martin FagerlundSol Tranås47:06+6:188:38
4Stefan AronssonKFUM Örebro OK48:58+8:108:59
5Ulf HallménHagaby GoIF Örebro49:37+8:499:06
6Örjan VelletKFUM Örebro OK52:00+11:129:32
7Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro53:12+12:249:45
8Adam NymanHagaby GoIF Örebro55:31+14:4310:11
9Anders PelanderOK Djerf1:02:30+21:4211:28
10Henrik HellborgCentrum OK1:18:11+37:2314:20
Marcus AnderssonKFUM Örebro OKej start

D40

4 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf39:339:26
2Sofia CarlssonLindebygdens OK44:31+4:5810:37
3Lena WesterlundOK Djerf52:58+13:2512:38
4Jessica NorénLindebygdens OK1:20:26+40:5319:11
Jennie BrobakkenKFUM Örebro OKutgått

D45

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina AnderssonOK Roslagen46:5312:50
Ulrika SanderOK Milanej godkänd

D50

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog41:3311:23
2Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:02:07+20:3417:01
3Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:06:13+24:4018:08

H50

4 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OskarssonLaxå OK41:059:24
2Mats R JohanssonMotala AIF OL41:36+0:319:31
3Patrik ThybeckLindebygdens OK42:21+1:169:41
4Jens AnderssonOK Roslagen46:08+5:0310:33
5Thord SalenbäckKristinehamns OK49:16+8:1111:16
6Niklas SanderOK Milan51:40+10:3511:49

D55

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro IsakssonOK Tisaren45:5012:33
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

H55

4 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland NotstamArboga OK38:328:49
2Björn AlpbergAlmby IK42:07+3:359:38
3Mats CarlsvärdAlmby IK42:39+4:079:45
4Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan42:48+4:169:47
5Jonas KarlssonOK Tylöskog43:46+5:1410:00
6Kenneth HagströmOK Letstigen59:37+21:0513:38
Bo GustafssonOK Tylöskogej godkänd

D60

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro36:0813:25 Ladda ner rutt i gpx-format

H60

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Olof BodinAlmby IK42:5810:44
2Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro46:24+3:2611:36
3Lars ÖstlinOK Milan49:08+6:1012:17
4Lennart JakobssonTibro OK54:27+11:2913:36
5Bo EngborgHällefors OK57:33+14:3514:23 Ladda ner rutt i gpx-format
Stefan ÖbergOK Milanej godkänd

H65

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders RobertssonAlmby IK42:4210:40
2Sven-Olov WiklundArboga OK42:45+0:0310:41
3Peter ÖstlundOK Milan47:13+4:3111:48
4Robert LarssonHagaby GoIF Örebro51:26+8:4412:51 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lennart HöijeOK Ravinen52:48+10:0613:12
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna53:34+10:5213:23
7Karl-Göran WahlströmAlmby IK57:22+14:4014:20

D70

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HöijeOK Ravinen51:3619:10
2Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK54:56+3:2020:25
Berit HildénOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell LarssonOK Alferna1:01:2619:37
2Gert IngvarssonLindebygdens OK1:04:55+3:2920:44

Inskolning

1 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora BacklundKlubblösfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Inga EliassonGarphyttans IFfullföljt
Love LandqvistGarphyttans IFfullföljt
Arvid VelletKFUM Örebro OKfullföljt

U1

1 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lin PelanderOK Djerf24:2912:53
2Elliot RunestavAlmby IK27:37+3:0814:32
3Elin DjerfGarphyttans IF28:29+4:0014:59
4Lilly GertzellGarphyttans IF28:37+4:0815:03
5Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf28:43+4:1415:06
6Oliver RunestavAlmby IK29:08+4:3915:20
7Rasmus KruseKFUM Örebro OK31:37+7:0816:38
8Måns DahlbergAlmby IK32:26+7:5717:04
9Klara IsenströmAlmby IK33:28+8:5917:36
10Sara HellqvistOK Djerf36:57+12:2819:26
11Miriam StrömbergOK Djerf37:06+12:3719:31
12Hugo KronOK Letstigen40:20+15:5121:13
13Inez Pace-SolerOK Letstigen40:40+16:1121:24
14Isak BrostenAlmby IK41:56+17:2722:04
15Hannah BrostenAlmby IK42:32+18:0322:23
16Matilda HagströmKFUM Örebro OK47:59+23:3025:15
17Ida DealmeidaAlmby IK56:07+31:3829:32
18Noomi GreenAlmby IK56:10+31:4129:33

U2

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn BrostenAlmby IK30:0712:14
2Tore HolgerssonAlmby IK31:23+1:1612:45
3Olle HaglundKFUM Örebro OK32:37+2:3013:15
4Alicia LarssonVingåkers OK33:25+3:1813:35
5Matilda RiisomOK Tylöskog38:26+8:1915:37
6David Brosten- -38:36+8:2915:41

Öppen motion 1

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa IsenströmKlubblös17:169:05
2Hanna ÖstlingHagaby GOIF21:56+4:4011:32
3Jonathan AnderssonVingåkers OK22:59+5:4312:05
4Hanna ThuressonAlmby IK27:07+9:5114:16
5Samuel ErikssonOK Letstigen29:34+12:1815:33
6Christoffer AtterlingGarphyttans IF34:42+17:2618:15
7Axel GrothKlubblös39:55+22:3921:00

Öppen motion 3

3 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GertzellGarphyttans IF29:219:24
2Anton KruseKFUM Örebro OK29:52+0:319:34
3Patrik LandqvistGarphyttans IF31:42+2:2110:09
4Yves SeguraRaid Orientation Paris34:09+4:4810:56
5Johanna ErikssonIFK Brattfors34:14+4:5310:58
6Sara FredrikssonKFUM Örebro OK34:33+5:1211:04
7Lovisa EkestubbeHagaby GoIF Örebro36:40+7:1911:45
8Mikael Hallner- -40:30+11:0912:58
9Monica GranströmVingåkers OK42:07+12:4613:29
10Celine Pace-SolerOK Letstigen44:16+14:5514:11
11Annie SamuelssonOK Letstigen44:17+14:5614:11
12Karin LundbladOK Djerf47:20+17:5915:10
13Lillvor NordströmKFUM Örebro OK49:04+19:4315:43
14Mikael WestervallGarphyttans IF49:16+19:5515:47
15Anna VirrénLinköpings Skidklubb53:57+24:3617:17
16Maria Hagberg- -1:20:06+50:4525:40
Sara Backlund- -ej godkänd

Öppen motion 5

3 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy Andersson- -42:2511:01
2Jonatan MöllerAlmby IK53:07+10:4213:47
3Fredrik GöranssonAlmby IK53:34+11:0913:54
4Ludwig GertzellGarphyttans IF57:58+15:3315:03
5David KuttiHagaby GOIF59:22+16:5715:25
6Maja ÖmanÖrebro1:01:46+19:2116:02
7Oscar IngvarssonLindebygdens OK1:02:41+20:1616:16
8Marcus AnderssonKlubblös1:05:52+23:2717:06
9Malin KlaseniusKFUM Örebro OK1:06:10+23:4517:11
10Johan PetriOK Djerf1:10:43+28:1818:22
11Johanna NäslundAlmby IK1:17:37+35:1220:09
12Jonas ÖmanOK Dacke1:18:01+35:3620:15
13Niklas Hagberg- -1:18:53+36:2820:29
14Jesper AnderssonVingåkers OK1:20:25+38:0020:53
15Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:21:54+39:2921:16
16Emma LiliegrenOK Djerf1:22:53+40:2821:31
17Filip LundbladOK Djerf1:24:55+42:3022:03
18Eva EkingeOK Motala1:48:45+1:06:2028:14
19Johan Wahlström- -1:51:54+1:09:2929:03
20Anneli SjöstrandFMTM2:08:22+1:25:5733:20
Tobias BernGarphyttans IFej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK34:1310:37
2Mats GustafssonKFUM Örebro OK34:47+0:3410:48
3Jan HolgerssonAlmby IK36:49+2:3611:26
4Anna-Sandrine LarssonVingåkers OK39:14+5:0112:11
5Ida OlssonÄrla IF43:05+8:5213:22
6Viktor GranströmVingåkers OK44:12+9:5913:43
7Larseric LarssonDegerfors OK45:06+10:5314:00
8Ingvar HalldinOK Tylöskog46:12+11:5914:20
9Christopher AnderssonVingåkers OK46:31+12:1814:26
10Anna GustafssonKFUM Örebro OK51:47+17:3416:04
11Tony HolmbergOK Tylöskog51:56+17:4316:07
12Bengt RobertssonAlmby IK54:07+19:5416:48
13Lars BroströmDegerfors OK54:26+20:1316:54
14Lennart JaveliusHagaby GOIF56:41+22:2817:36
15Valter FalkAlmby IK58:37+24:2418:12
16Mikael ÅhlundAlmby IK59:49+25:3618:34
17Johnny BrandtHällefors OK1:00:10+25:5718:41
18Nils MogrenHällefors OK1:00:26+26:1318:46
19Monica AnderssonVingåkers OK1:00:46+26:3318:52
20Helen NilssonIF Start1:01:10+26:5718:59
21Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:03:49+29:3619:49
22Catrine StoltOK Milan1:03:53+29:4019:50
23Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:05:09+30:5620:13
24Elisabeth ErikssonOK Milan1:08:33+34:2021:17
25Karin ÖstlinOK Milan1:11:06+36:5322:04

Öppen motion 8

5 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn ErikssonIFK Brattfors54:0510:49
2Mikael DavidssonVästerås SOK1:00:10+6:0512:02
3Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:03:28+9:2312:41
4Arvid ErikssonHagaby GOIF1:04:10+10:0512:50
5Kari TalltjärnVästerås SOK1:05:36+11:3113:07
6Joakim DahlbergAlmby IK1:06:47+12:4213:21
7Annika DavidssonVästerås SOK1:10:19+16:1414:03
8Fredrik CampbellAlmby IK1:22:31+28:2616:30
9Gabriella WennblomHagaby GOIF1:22:53+28:4816:34

Öppen motion 9

6 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonHagaby GOIF1:04:399:22
2Michael PerssonIF Hagen1:12:10+7:3110:28
3Yngve WegeliusHagaby GOIF1:36:05+31:2613:56
4Niklas TiedermannOK Tisaren1:50:22+45:4316:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser