Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint KM VÖOL, OKÖ, WOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint KM VÖOL, OKÖ, WOK
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: tisdag 18 augusti 2015

D21

2 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia FochsenWaxholms OK17:458:29
2Niina FrölidVallentuna-Össeby OL27:23+9:3813:06
Lena GumaeliusWaxholms OKej start
Selma GumaeliusWaxholms OKej start

H21

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SchusterVallentuna-Össeby OL14:376:59
2Anton GumaeliusWaxholms OK16:37+2:007:57
3Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL19:24+4:479:16
4Kjell NordqvistWaxholms OK19:41+5:049:25
5Erik EdénWaxholms OK20:19+5:429:43
6Magnus JohanssonWaxholms OK22:01+7:2410:32
7Peter RenbergWaxholms OK22:03+7:2610:33
Nils GumaeliusWaxholms OKej start

D16

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL19:0311:12
2Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL21:07+2:0412:25
3Sofia GidingVallentuna-Össeby OL22:35+3:3213:17
4Astrid AnderVallentuna-Össeby OL31:56+12:5318:47

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip RenbergVaxholm33:09

D14

1 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL14:239:27
2Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL19:42+5:1912:57
3Sara SundinWaxholms OK21:25+7:0214:05
4Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL22:29+8:0614:47
5Ellen FreyeWaxholms OK56:16+41:5337:01

H14

1 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL12:388:18
2Max HoppeWaxholms OK13:22+0:448:47
3Sebastian SchusterVallentuna-Össeby OL23:45+11:0715:37
4Daniel EdvinssonWaxholms OK39:02+26:2425:40
Adam RenbergWaxholms OKej godkänd

D12

1 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja HoppeWaxholms OK17:4212:27
2Greta BäckWaxholms OK18:47+1:0513:13
Rut JohnssonWaxholms OKej godkänd
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd

H12

1 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan FochsenWaxholms OK10:227:18
2Otto BalckVallentuna-Össeby OL10:26+0:047:20
3Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL12:03+1:418:29
4Wilhelm NordqvistWaxholms OK15:28+5:0610:53
5Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL16:38+6:1611:42
6Hugo ThimWaxholms OK23:56+13:3416:51
7Ivar DuvhökWaxholms OK24:13+13:5117:03

D10

1 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL28:3327:59

H10

1 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK9:038:52
2Axel BalckVallentuna-Össeby OL9:36+0:339:24
3Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL12:42+3:3912:27
4Fabian WohlénWaxholms OK12:51+3:4812:35
5Axel NordqvistWaxholms OK15:10+6:0714:52
6Arvid BacklundWaxholms OK15:45+6:4215:26
7Petter FochsenWaxholms OK19:11+10:0818:48
8Erik BalckVallentuna-Össeby OL22:21+13:1821:54
9Erik Alterius OlssonWaxholms OK24:08+15:0523:39
Villehart FrölidVallentuna-Össeby OLej godkänd
Anton KarlssonWaxholms OKej start

D40

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit EkmanVallentuna-Össeby OL24:4114:31
2Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL32:21+7:4019:01

H40

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric JaremalmVallentuna-Össeby OL16:177:47
1Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL16:177:47
3Christer ArksandVallentuna-Össeby OL19:22+3:059:15
4Mats EkmanVallentuna-Össeby OL19:34+3:179:21
5Svante JonsellVallentuna-Össeby OL20:17+4:009:42

D50

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL18:5611:08
2Anette ArksandVallentuna-Össeby OL24:01+5:0514:07
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OLej godkänd

H50

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL14:498:42
2Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL21:44+6:5512:47

H70

1 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL32:1421:12

U1

1 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle DuvhökWaxholms OK14:3814:20
2Vincent BarkmanWaxholms OK16:07+1:2915:48
3Julia SödergrannVallentuna-Össeby OL17:18+2:4016:57
4Hugo BarkmanWaxholms OK18:02+3:2417:40
5Noah JaremalmVallentuna-Össeby OL18:22+3:4418:00
6Rickard SturkWaxholms OK23:54+9:1623:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser