Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 7
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 20 augusti 2015

Långa

3 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK27:447:21
2Göran TjärnbergKovlands IF31:24+3:408:19
3Janne NäätänenSundsvalls OK32:13+4:298:32
4Hans-Erik JanssonVK Uvarna33:45+6:018:57
5Sven Erik SundinSelånger SOK37:08+9:249:50
6Johnny NylanderSelånger SOK37:50+10:0610:02
7Fredrik PonténSelånger SOK39:05+11:2110:22
8Linda NylanderSelånger SOK39:50+12:0610:33
9Johnny BlästaNjurunda OK40:45+13:0110:48
10Jonas NilssonVK Uvarna41:04+13:2010:53
11Ida SellstedtSelånger SOK41:09+13:2510:54
11Lars-Peter JohnssonSelånger SOK41:09+13:2510:54
13Hannes WernSundsvalls OK43:28+15:4411:31
14Jonas WibergVK Uvarna46:31+18:4712:20
15Tomas SellstedtSelånger SOK47:10+19:2612:30
16Sten Åke VedinSelånger SOK49:21+21:3713:05
17Jan OlofssonVK Uvarna50:04+22:2013:16
18Stefan GullbackIF Strategen52:27+24:4313:54
19Sofia LindénSelånger SOK55:56+28:1214:50
Madeleine DahlinKovlands IFej start
Marie TjärnbergKovlands IFej start

Mellan

3 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kadri KalvoSundsvalls OK35:2611:28
2Elisabeth NormanVK Uvarna36:02+0:3611:39
3Patrik WallgrenSelånger SOK37:19+1:5312:04
4Anders SvenssonSelånger SOK38:00+2:3412:17
5Winn BjörklundSundsvalls OK39:58+4:3212:56
6Erik ClaessonKlubblös40:27+5:0113:05
7Ove JanssonSundsvalls OK41:35+6:0913:27
8Nicklas LindqvistSelånger SOK43:26+8:0014:03
9Åsa PonténSelånger SOK44:54+9:2814:31
10Mikael TjärnbergKovlands IF45:03+9:3714:34
11Pernilla HannusVK Uvarna46:30+11:0415:02
12Johan NylanderNjurunda OK50:48+15:2216:26
13Ingvar BorgNjurunda OK51:58+16:3216:49
14Anna LampinenSelånger SOK52:45+17:1917:04
15Mårten LampinenSelånger SOK52:50+17:2417:05
16Irené LarssonSundsvalls OK54:06+18:4017:30
17Jan WallgrenSelånger SOK54:58+19:3217:47
18Ann-Christine LampinenSelånger SOK55:44+20:1818:02
19Lena JohanssonSelånger SOK1:12:55+37:2923:35
20Mikael AugustssonSelånger SOK1:18:26+43:0025:22
Marita LindqvistSelånger SOKej godkänd

Korta

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BerglundSundsvalls OK25:3010:12
2Ida JohanssonJärla Orientering25:35+0:0510:14
3Kristin RaukolaKlubblös33:13+7:4313:17
4Anna-Karin ÖstlundKovlands IF33:50+8:2013:32
5Kajsa LindqvistSelånger SOK35:20+9:5014:08
6Johan LindénSelånger SOK40:11+14:4116:04
7Lina PonténSelånger SOK44:34+19:0417:49
8Elsa LampinenSelånger SOK44:51+19:2117:56
9Annika KardellNjurunda OK50:37+25:0720:14
Sofia LindbergNjurunda OKej godkänd

Lätta

1 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo ÖstlundKovlands IF14:089:03
2Mattias LarssonSundsvalls OK15:05+0:579:40
Ida BergforsVK Uvarnaej start
Alva DahlinKovlands IFej start
Alice LindqvistSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser