Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: torsdag 13 augusti 2015

Öppen motion 1

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HermanssonKlubblös19:297:47
2Olof NordströmSundbybergs IK47:42+28:1319:04
3Agnes BergSundbybergs IK48:27+28:5819:22
4Matteus BergKlubblös58:46+39:1723:30
5Minna KökeritzSundbybergs IK59:53+40:2423:57
6Anna MartinssonRimbo SOK1:01:08+41:3924:27
7Marvin CabrallbergKlubblös1:02:37+43:0825:02
8Elisabeth KamelOK Södertörn1:10:16+50:4728:06
9Lena JohanssonKlubblös1:38:54+1:19:2539:33

Öppen motion 3

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena NordströmKlubblös37:2811:21
2Oskar HermanssonKlubblös38:33+1:0511:40
3Kurt KissligWaxholms OK42:23+4:5512:50
4Anki LandarvSIK45:32+8:0413:47
5Bo LandarvKlubbk45:47+8:1913:52
6Ylva KällstedtKlubblös50:52+13:2415:24
7Emma RolfssonRobertsfors IK51:06+13:3815:29
8Mats HolmgrenIFK Enskede56:24+18:5617:05
9Anja ErikssonKlubblös59:30+22:0218:01
10Anna LenhultKlubblös59:35+22:0718:03
10Lisa ErikssonSundbybergs IK59:35+22:0718:03
12Felicia JonstadSIK59:51+22:2318:08
13Tomas GrelssonOK Södertörn1:03:49+26:2119:20
14Marta JunttilaKlubblös1:09:26+31:5821:02
15Mikael KökeritzSIK1:15:56+38:2823:00
Smilla KierkegaardBromma-Vällingby SOKej godkänd
Niklas KierkegaardBromma-Vällingby SOKej godkänd

Öppen motion 4

5 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NordströmSundbybergs IK51:269:31
2Per ClaessonKlubblös55:53+4:2710:20
3Sara KringForsa OK56:33+5:0710:28
4Lars PerssonGamleby OK57:06+5:4010:34
4Jakob MårdfefeldtKlubblös57:06+5:4010:34
6Morgan SkoghSundbybergs IK1:07:02+15:3612:24
7Lena WilmoSIK1:12:01+20:3513:20
8Monica RingheimKlubblös1:15:25+23:5913:57
9Eugenia RingheimKlubblös1:15:30+24:0413:58
10Hilkka NybergKlubblös1:16:03+24:3714:04
11Sofie WillanderKlubblös1:22:01+30:3515:11
12Kristina SörensenKlubblös2:05:02+1:13:3623:09
13Carina KihlströmSolna OK2:05:07+1:13:4123:10
Francesca JaldeKlubblösej godkänd
Fredrik JaldeKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Erik PerssonSundbybergs IK33:089:28
2Olof KlingvallKlubblös36:07+2:5910:19
3Fredrik JonssonAttunda OK37:07+3:5910:36
4Anders RasmussonKlubblös42:10+9:0212:02
5Sofia UndellSIK43:29+10:2112:25
6Anders KökeritzSIK44:58+11:5012:50
7Robert RylanderSpårvägens OK46:04+12:5613:09
8Mats LundbladTäby OK46:13+13:0513:12
9Per BlomqvistSolna OK47:17+14:0913:30
10Tomas FermSIK47:26+14:1813:33
11Håkan FalkOK Ravinen49:23+16:1514:06
12Lars UndellSIK52:06+18:5814:53
13Anna SöderbergVallentuna-Össeby OL53:43+20:3515:20
14Hanna von ZweigbergSundbybergs IK54:50+21:4215:40
15Martin GrönqvistIFK Enskede55:05+21:5715:44
16Björn PetterssonSolna OK56:20+23:1216:05

Öppen motion 6

6 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus YngvessonRobertsfors IK42:326:26
2Stefan SandbergKlubblös43:58+1:266:39
3Per LjungStockholms OK51:11+8:397:45
4Anna FalkSundbybergs IK51:36+9:047:49
5Janne NilssonCentrum OK52:19+9:477:55
6Moritz HammarSundbybergs IK56:39+14:078:35
7Farhad RouhaniSolna OK1:00:34+18:029:10
8Pontus OlssonKlubblös1:05:45+23:139:57
9Henrik LundgrenCentrum OK1:10:42+28:1010:42
10Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:14:16+31:4411:15
11Viktor MelkerKlubblös1:16:43+34:1111:37
12Christina NordströmBodens BK1:17:05+34:3311:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser