Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårtriss

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårtriss
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: fredag 25 mars 2011

Andrarums IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kim AnderssonÖppen motion 9 (4)1:47:21+28:4215:30
4Magnus NilssonÖppen motion 8 (5)1:03:14+11:1314:12
6Carolin GradinÖppen motion 1 (13)36:51+11:0219:17
7Stellan GardinÖppen motion 1 (13)39:02+13:1320:26
8Fabian AnderssonÖppen motion 1 (13)41:39+15:5021:48
9Oscar EhrnbornÖppen motion 1 (13)41:45+15:5621:51
10Andre HanssonÖppen motion 1 (13)44:20+18:3123:12
11Clara EhrnbornÖppen motion 1 (13)46:10+20:2124:10
12Linus HanssonÖppen motion 1 (13)1:04:22+38:3333:41
Gudrun NilssonD45 (4)diskvalificerad
Ludvig AnderssonÖppen motion 1 (13)utgått

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lars GerhardssonH50 (14)1:19:05+16:1613:53

Bodafors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Adam EricksonH16 (16)1:08:05+31:0613:57
Anton EricksonH16 (16)diskvalificerad

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filip TrofastH12 (8)22:58+2:378:43
Magnus TrofastH40 (15)diskvalificerad
Elsa AnderssonD14 (9)ej start
Arne AnderssonH55 (4)ej start
Linnéa AnderssonD16 (3)ej start
Maria AnderssonD50 (2)ej start

Eksjö SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fanny SundbladÖppen motion 1 (13)25:4913:30
3Linnéa GolsäterD14 (9)41:50+0:3311:18
3Gustav SandstedtH20 (6)1:09:46+13:0810:28
4Carina BerganderÖppen motion 5 (9)56:34+8:1917:34
4Lars-Gunnar NilssonH50 (14)1:08:14+5:2511:59
5Gabriella BerganderD14 (9)55:53+14:3615:06
6Håkan SandstedtH50 (14)1:17:17+14:2813:34
6Lucas SundbladH14 (16)40:45+7:3211:00
7Viktor AntonssonH21 (20)1:08:55+15:288:14
7Daniel EngströmH16 (16)1:35:13+58:1419:30
7Nils WärnsbergH14 (16)47:15+14:0212:46
10Philip EdvardssonH14 (16)58:03+24:5015:41
Hampus BerganderH16 (16)diskvalificerad
Christer FolkessonH55 (4)diskvalificerad
Anders EdvardssonH40 (15)diskvalificerad
Cecilia BerganderD21 (4)diskvalificerad

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kerstin HjalmarssonD55 (1)1:51:5327:37
Ronny HjalmarssonH60 (8)diskvalificerad

Falkenbergs OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albert Gustavs., Anton HagströmH16 Kort (2)1:22:5322:24
2Oscar KjellssonH10 (2)30:59+3:1516:13
5Johan HagströmH20 (6)1:15:40+19:0211:21
7Helena HagströmD14 (9)1:02:04+20:4716:46
9Linnea KjellssonD14 (9)1:12:00+30:4319:27
9Mikael LundqvistH21 (20)1:10:35+17:088:26
11Håkan HansonH40 (15)1:24:24+29:1912:40
17Henrik BengtssonH21 (20)1:27:51+34:2410:30
Elin KjellssonD16 Kort (1)diskvalificerad
Zakarias HansonH16 Kort (2)diskvalificerad
Matilda MartinssonD16 (3)ej start
Samuel HansonH14 Kort (1)ej start

Fjärås AIK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kristin SchybergD20 (3)ej start

FK Göingarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin JohanssonD40 (3)1:31:5819:34
1Magnus LarssonH40 (15)55:058:16
2Anna (Humlaröd) PerssonD21 (4)1:01:33+3:539:14
4Robin LarssonH16 (16)1:00:12+23:1312:20
11Jesper HåkanssonH21 (20)1:16:12+22:459:06
Per-Åke NilssonH45 (6)diskvalificerad

FK Åsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elinor DelinÖppen motion 1 (13)27:48+1:5914:33
9Ingemar NilssonH50 (14)1:28:37+25:4815:34

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anders ArfwedsonH40 (15)1:10:10+15:0510:32
11Rasmus ArfwedsonH14 (16)58:59+25:4615:56

Härlövs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn NilssonÖppen motion 9 (4)1:18:3911:21
2Niclas DelinÖppen motion 8 (5)56:46+4:4512:45
9Helen NilssonÖppen motion 5 (9)1:43:17+55:0232:04

Hästveda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Niklas EdvardssonH40 (15)1:09:00+13:5510:21
9Håkan ErikssonH40 (15)1:17:06+22:0111:34

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Lars JakobssonH21 (20)1:25:35+32:0810:14

IF Hallby SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johannes EklöfH16 (16)51:19+14:2010:30
3Hillevi ErikssonD45 (4)1:08:22+10:2816:14
6Johanna LindgrenÖppen motion 5 (9)1:01:22+13:0719:03
7Erik StillemarkÖppen motion 5 (9)1:01:26+13:1119:04
8Harald EklöfH12 (8)45:00+24:3917:06
12Lars LundströmH21 (20)1:18:37+25:109:24
Simon JonssonH14 (16)diskvalificerad

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gabriella GustafssonD14 (9)41:27+0:1011:12
5Andreas GustafssonH12 (8)30:19+9:5811:31

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jan-Ove WikingH40 (15)1:06:21+11:169:57

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamD60 (5)1:00:1116:57
3Lars JonassonH65 (5)1:17:48+25:0318:28

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bengt SörensenH60 (8)diskvalificerad

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jolanta KolosinskaD21 (4)diskvalificerad

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erica EdmanD14 (9)41:1711:09

Kristiansand OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak BergmanH21 (20)53:276:23

Laholms IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingrid JohanssonD45 (4)58:34+0:4013:54

Lovnais-Hämeen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jyrki NieminenH40 (15)1:14:37+19:3211:12

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna BredfeltD20 (3)55:02+6:0211:16

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anders MalmqvistH40 (15)1:59:42+1:04:3717:58
18Ulrik KarlssonH21 (20)1:29:13+35:4610:40

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kaarina VoudinmäkiD65 (2)diskvalificerad

Nässjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin Lagre, Viktor HanssonH14 Kort (1)34:4113:11
15Simon LennermoH21 (20)1:24:38+31:1110:07
Helena KarlssonD40 (3)diskvalificerad
Anton HanssonH16 (16)diskvalificerad
Johan HanssonH45 (6)ej start

OK Bävern

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Robin ÖhrnÖppen motion 5 (9)48:1514:59
2Göran KarlssonH70 (6)1:48:50+42:3426:52
3Rune ThuressonÖppen motion 5 (9)53:09+4:5416:30
3Stina JohanssonÖppen motion 1 (13)32:19+6:3016:55
4Ludwig GustavssonH12 (8)28:34+8:1310:51
4Rasmus LundbergH14 (16)35:11+1:589:30
4Linus LundbergÖppen motion 1 (13)32:21+6:3216:56
5Oliwer LundbergH14 (16)35:19+2:069:32
5Bo TuressonH60 (8)1:22:32+18:1617:33
7Evert JohanssonH50 (14)1:18:28+15:3913:47
8Emil JohanssonH14 (16)53:38+20:2514:29
11Magnus ThorH50 (14)1:45:59+43:1018:37
13Johan SchagerlindH21 (20)1:22:23+28:569:51
19Henrik AdolfssonH21 (20)1:43:30+50:0312:22
Mikael ÖhrnH45 (6)diskvalificerad
Harald MagnussonH50 (14)diskvalificerad

OK Dacke

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonH12 (8)20:217:44
1Maja PetterssonD20 (3)49:0010:02
1Amanda JohanssonD16 (3)52:5512:34
1Annika JosefssonD45 (4)57:5413:45
2Sanna PetterssonD16 (3)1:01:02+8:0714:29
3Moa PetterssonD16 (3)1:12:45+19:5017:16
4Anders PetterssonH45 (6)1:04:15+15:0610:17
6Emil PetterssonH12 (8)32:29+12:0812:21
6Andreas HenryssonH16 (16)1:16:08+39:0915:36
Ulf JohanssonÖppen motion 8 (5)diskvalificerad
Albin HenryssonH14 (16)diskvalificerad
Göran MånssonH50 (14)ej start

OK Gynge

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Arne PerssonÖppen motion 1 (13)32:23+6:3416:57
6Linnea GustavssonD14 (9)59:15+17:5816:00
Hubert HugossonH70 (6)diskvalificerad

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ulf SkogtjärnH65 (5)diskvalificerad

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stefan LundH40 (15)1:08:35+13:3010:17

OK Orion

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöH65 (5)52:4512:31
1Erik AnderssonH16 (16)36:597:34
1Pontus JonssonH45 (6)49:097:52
1Nadiya VolynskaD21 (4)57:408:39
1Viktor TovessonH20 (6)56:388:30
2Melker JohanssonH14 (16)34:16+1:039:15
2Ingemar AnderssonH65 (5)1:02:42+9:5714:53
2Philip PerssonH16 (16)45:21+8:229:17
2Johan EngströmH20 (6)57:47+1:098:40
2Rasmus LeoH21 (20)57:13+3:466:50
3Andreas JonssonH12 (8)26:04+5:439:54
3Aleksander BernaciakH21 (20)1:01:04+7:377:18
4Daniel NilssonH21 (20)1:01:26+7:597:20
5Wojciech KowalskiH21 (20)1:05:16+11:497:48
8Myrra CarlssonD14 (9)1:06:02+24:4517:50
8Magnus SaagerH21 (20)1:08:57+15:308:14
10Ola NybergH21 (20)1:16:06+22:399:06
14Daniel GunnarssonH21 (20)1:22:55+29:289:55
Theodor WahlbomH16 (16)diskvalificerad
Carlotta ScaletD20 (3)ej start
Martin SöderbergH21 (20)ej start
Lena Sandgren SwartzD45 (4)ej start

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peo BengtssonH70 (6)diskvalificerad
Richard SjöholmH21 (20)ej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Otto LundmanH21 (20)1:07:40+14:138:05

OK Skogsfalken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan WennermarkH14 (16)34:26+1:139:18
Felix PerssonH16 (16)diskvalificerad
Nils LarsenÖppen motion 9 (4)diskvalificerad
Line LarsenÖppen motion 9 (4)diskvalificerad
Edvin SmedbergH16 (16)ej start

OK Torfinn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arne AnderssonH55 (4)1:03:11+4:1412:56
Leif LindauH50 (14)diskvalificerad

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyD50 (2)1:08:1516:51
10Mats KensbyH50 (14)1:39:38+36:4917:30

OK Vilse 87

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roger ThörnH55 (4)58:5712:04
2Margareta SvenssonD60 (5)1:14:43+14:3221:02
3Tore TjernlundH50 (14)1:07:05+4:1611:47
4Anders PerssonH60 (8)1:22:25+18:0917:32
4Björn IkonenH20 (6)1:13:44+17:0611:04
Albin KarlssonH16 (16)diskvalificerad
Marielle AnderssonD18 (4)diskvalificerad
Gunnel MånssonD60 (5)diskvalificerad
Mats CarlssonH50 (14)ej start
Håkan LindbergH40 (15)ej start

OK Virdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Waste ByströmH65 (5)diskvalificerad
Berit ByströmD65 (2)diskvalificerad

OK Älme

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carl-Johan BergmanÖppen motion 8 (5)52:0111:41
3Märta-Stina KällD18 (4)1:32:07+22:0419:35
5Staffan KällH50 (14)1:16:22+13:3313:25
6Arvid KällH20 (6)1:27:34+30:5613:08
Stella KällD50 (2)diskvalificerad

Ronneby OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon GiselssonH10 (2)27:4414:31
1Henrik JohannessonH14 (16)33:138:58
1Roland KarlssonH70 (6)1:06:1616:21
2Anna JonsonD18 (4)1:23:29+13:2617:45
2Thomas JohannessonH40 (15)57:54+2:498:41
3Sven GiselssonÖppen motion 8 (5)57:12+5:1112:51
5Roger BökmanÖppen motion 5 (9)58:32+10:1718:10
Sara GiselssonD40 (3)diskvalificerad
Bengt AspvallH55 (4)diskvalificerad
Lukas BökmanH16 (16)diskvalificerad
Håkan ForsmanH55 (4)ej start
Ann-Christin NeroD50 (2)ej start

Rävetofta OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tina HagårdD45 (4)ej start

Skarpnäcks OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jörgen BatzH50 (14)1:06:20+3:3111:39

Skåneslättens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kenth SundgrenH60 (8)1:04:1613:40
Frida NilssonD20 (3)diskvalificerad
Daniel NilssonH21 (20)diskvalificerad

Stigmännen Karlshamns OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christian LindblomÖppen motion 5 (9)52:25+4:1016:16
3Owe NilssonH60 (8)1:14:17+10:0115:48
3Åke LarssonH40 (15)1:04:51+9:469:44
3Bigge BengtssonD60 (5)1:15:36+15:2521:17
4Hanna MelanderD14 (9)52:14+10:5714:07
8Bengt LindblomÖppen motion 5 (9)1:20:52+32:3725:06
9Ola AnderssonH14 (16)55:46+22:3315:04
10Peter AnderssonH40 (15)1:20:55+25:5012:08
Erik AnderssonH16 (16)diskvalificerad
Thommy BergmanH50 (14)diskvalificerad
Bengt BergqvistH70 (6)diskvalificerad
Arne KruseH70 (6)diskvalificerad

Suomusjärven Sisu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Matti YlilukkiH45 (6)57:11+8:029:09

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bill SchölinH60 (8)1:10:59+6:4315:06

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arne KarlssonH50 (14)1:02:4911:02

Vaggeryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lisbeth KarlssonD60 (5)1:29:08+28:5725:06

Västerviks OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Michael HertinH45 (6)1:03:56+14:4710:14
7Axel LindebergH12 (8)38:47+18:2614:44
Oscar LangH14 (16)diskvalificerad
Bengt JannsenH40 (15)diskvalificerad
Emil SjööH16 (16)diskvalificerad
Albert KleinH14 (16)diskvalificerad

Växjö Allmänna IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sven-Olof LarssonH60 (8)diskvalificerad

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Simon RuneforsH14 (16)1:02:43+29:3016:57

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Moa OlssonD18 (4)1:10:0314:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser