Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustmästerskap 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustmästerskap 2015
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: lördag 22 augusti 2015

H21

6 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan EckerlidVästerviks OK59:549:07
2Robin JakobssonGamleby OK1:01:24+1:309:21
3Rickard IngessonLunds OK1:05:19+5:259:57

H20

5 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LangVästerviks OK1:35:4416:49
Simon EckerlidVästerviks OKej start

D16

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JakobssonGamleby OK52:1514:38

H16

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oliver ValleriusGamleby OKej godkänd

D14

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara EckerlidVästerviks OK33:1910:34

H14

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LiljeholmGamleby OK29:479:27
2Aron ÖstangårdGamleby OK30:58+1:119:49
3Fabian ValleriusGamleby OK40:18+10:3112:47
Johan LangVästerviks OKej godkänd
Olle LeichtVästerviks OKej godkänd

D12

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK23:338:21
2Mikaela JohanssonVästerviks OK32:35+9:0211:33
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd

D10

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva ÖstangårdGamleby OK17:407:09

H10

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK21:568:52

D35

4 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LangVästerviks OK1:10:3816:21

H35

5 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JohanssonGamleby OK1:00:1010:34
2Christer ÖbergGamleby OK1:09:01+8:5112:07
Petter ValleriusGamleby OKej godkänd

D45

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lena JakobssonGamleby OKej godkänd
Pia ÖstangårdGamleby OKej godkänd

H45

5 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf E JohanssonVästerviks OK59:4011:21
2Anders PetterssonVästerviks OK1:18:44+19:0414:59

D55

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PerssonGamleby OK1:09:0019:39
Yvonne JohanssonGamleby OKej godkänd

H55

4 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar PerssonGamleby OK1:05:4915:14
2Johnny GustafssonGamleby OK1:32:55+27:0621:30
Jan JohanssonGamleby OKej start

H65

3 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans SylvanJärfälla OK1:04:1018:16
Lennart SturessonVästerviks OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser