Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: fredag 21 augusti 2015

H21

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EekKöping-Kolsva OK20:517:22
2Johan CelanderKöping-Kolsva OK21:39+0:487:39
3Thomas EekKöping-Kolsva OK22:52+2:018:04
4Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK29:26+8:3510:24
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKej start

D18

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JanssonKöping-Kolsva OK19:518:44
2Agnes JanssonKöping-Kolsva OK22:00+2:099:41
Kajsa JanssonKöping-Kolsva OKej godkänd

D14

1 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK9:436:47
2Jonna SandbergKöping-Kolsva OK11:47+2:048:14
3Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK15:42+5:5910:58

D10

1 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonKöping-Kolsva OK26:4520:44

H10

1 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob SandbergKöping-Kolsva OK20:2315:48
2Castor RådbergKöping-Kolsva OK30:56+10:3323:58

D45

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK27:5912:16
2Carola CederthKöping-Kolsva OK1:05:37+37:3828:46

H45

2 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK23:298:17
2Christer LinderborgKöping-Kolsva OK25:38+2:099:03

D50

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ProforsKöping-Kolsva OK26:3311:38
2Marie LarssonKöping-Kolsva OK26:44+0:1111:43
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start

H50

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BirkestålKöping-Kolsva OK21:109:17
2Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK24:37+3:2710:47
3Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK28:21+7:1112:26

H60

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif WadmanKöping-Kolsva OK24:2010:57
2Mats LandqvistKöping-Kolsva OK25:31+1:1111:29
3Anders ValdemarssonKöping-Kolsva OK26:59+2:3912:09
4Owe EekKöping-Kolsva OK33:12+8:5214:57

H70

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo LindkvistKöping-Kolsva OK21:039:50
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK21:11+0:089:53
3Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK26:02+4:5912:09
4Anders WelénKöping-Kolsva OK27:04+6:0112:38
5Sune AhlinKöping-Kolsva OK38:43+17:4018:05

H85

1 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK29:1619:38
2Nils Gunnar SvenssonKöping-Kolsva OK31:27+2:1121:06

Inskolning

1 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Josefin SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Ville SjöblomKöping-Kolsva OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser