Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VB-Serien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VB-Serien
Arrangörsorganisation: Grangärde OK
Datum: tisdag 25 augusti 2015

D16

3 210 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karolina DjerfLudvika OKej start

D14

3 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RyttherOK Malmia31:2410:03
2Karolina HolmströmOK Malmia41:26+10:0213:16
3Karin Ingeborg WedmanLudvika OK45:07+13:4314:27
4Sofia DjerfLudvika OK51:17+19:5316:26
4Lisa VogtSmedjebackens OK51:17+19:5316:26
6Linnea DanielssonLudvika OK52:12+20:4816:43
7Tyra DernfalkLudvika OK55:31+24:0717:47
8Elsa ForsgrenSmedjebackens OK57:26+26:0218:24
9Alma SandOK Malmia59:18+27:5419:00

H14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetrisiLudvika OK29:079:05
2Henry SvensLudvika OK36:06+6:5911:16

D12

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WallmanOK Malmia29:4612:40
2Olga RindeskogLudvika OK30:19+0:3312:54
3Alicia BergkvistLudvika OK30:43+0:5713:04
Kajsa IvarssonOK Malmiaej start

H12

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah BjelkeLudvika OK28:5712:19
2Isak GustafssonOK Malmia32:31+3:3413:50
3Kalle VogtSmedjebackens OK40:00+11:0317:01

D10

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina DernfalkLudvika OK30:2914:14
2Nelly RindeskogLudvika OK55:05+24:3625:44

H10

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle WallmanOK Malmia16:107:33
2Nils Arvid WedmanLudvika OK19:03+2:538:54
3Karl ForsgrenSmedjebackens OK21:12+5:029:54
4Gabriel JireniusLudvika OK26:37+10:2712:26

Inskolning

1 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
André BergkvistLudvika OKfullföljt
Anton BerntssonOK Malmiafullföljt
Nils ForsgrenSmedjebackens OKfullföljt
Amanda MagnussonOK Malmiafullföljt
Matheus MagnussonOK Malmiafullföljt
Simon SöderbackOK Malmiafullföljt
Noel ÖstmanSmedjebackens OKfullföljt
Lovisa DjerfLudvika OKej start

U2

2 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SkogbergsLudvika OK28:5713:31
2Simon BergströmOK Malmia31:08+2:1114:32
3Agnes GustafssonOK Malmia37:56+8:5917:43
4Albin PetterssonOK Malmia39:55+10:5818:39
5Hugo LiljerosSmedjebackens OK39:58+11:0118:40
6Alex PetterssonOK Malmia39:59+11:0218:41
7Gustav SöderbackOK Malmia43:16+14:1920:13
8Per Gustav WedmanLudvika OK43:21+14:2420:15
9Ellen ForsgrenSmedjebackens OK52:57+24:0024:44
André ÖstmanSmedjebackens OKej godkänd
Ella SandOK Malmiaej start

Öppen motion 3

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malena DernfalkLudvika OK32:3113:50
2Tomas JiréniusVästerbergslagens OL35:38+3:0715:09
3Emma RindeskogLudvika OK1:06:07+33:3628:08
Håkan HolmbornVästerbergslagens OLej godkänd
Charlotta MellegårdLudvika OKej godkänd

Öppen motion 5

3 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL33:1010:04
2Helena WallmanOK Malmia33:47+0:3710:16
3Linnea PetrisiVästerbergslagens OL39:14+6:0411:55
4Annika HolmströmVästerbergslagens OL41:26+8:1612:35
5Anna-Karin RyttherOK Malmia1:04:47+31:3719:41
6Lars DjerfLudvika OK1:11:00+37:5021:34
7Lotta WedmanLudvika OK1:20:51+47:4124:34
Jakob WedmanVästerbergslagens OLej start

Öppen motion 57

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL36:0310:57
2Åke AnderssonVästerbergslagens OL42:06+6:0312:47
3Harry EnbergVästerbergslagens OL48:43+12:4014:48

Öppen motion 8

4 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus HolmOK Malmia31:447:13
2Niklas ErikssonSmedjebackens OK33:14+1:307:34
3Hans-Erik LangVästerbergslagens OL39:54+8:109:05
4Per ErikssonVästerbergslagens OL40:26+8:429:12
5Lena PetrisiLudvika OK44:56+13:1210:14
6Anna LindbladLudvika OK49:04+17:2011:10
7Cecilia DjerfLudvika OK49:53+18:0911:21
8Ragnhild SvensLudvika OK50:09+18:2511:25
9Johan GustafssonVästerbergslagens OL50:11+18:2711:25
10Oscar SjöbergVästerbergslagens OL55:57+24:1312:44
11Viktor DjerfVästerbergslagens OL57:48+26:0413:09
12Ida Fantenberg-NiklassonVästerbergslagens OL1:08:57+37:1315:42
Mats WallmanVästerbergslagens OLej godkänd
Elin EkIFK Moras OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser