Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: tisdag 1 september 2015

D16

4 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK42:059:47
2Lina KromnérSkogspojkarnas OK44:12+2:0710:16
3Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb47:25+5:2011:01
4Therese EkmanFinspångs SOK1:17:55+35:5018:07
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

H16

4 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar PrytzGOIF Tjalve36:257:31
2Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb38:56+2:318:02
3Jesper KarlssonGOIF Tjalve39:57+3:328:15
4Arvid WesterbergOK Kolmården41:11+4:468:30
5Leo JohanssonOK Kolmården43:50+7:259:03
6Joel SjödinOK Kolmården45:52+9:279:28
7Gustaf HedegårdOK Kolmården52:55+16:3010:55
8Axel JohanssonFinspångs SOK1:14:47+38:2215:27
9Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:26:19+49:5417:50

D14

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården28:578:19
2Anna JohnssonSkogspojkarnas OK31:30+2:339:03
3Jensine SvenssonFinspångs SOK36:49+7:5210:34
4Elin NetzOK Kolmården38:18+9:2111:00
5Sara WänströmFinspångs SOK38:42+9:4511:07
6Linnea LundOK Kolmården38:59+10:0211:12
7Fanny ÖstlundOK Kolmården41:09+12:1211:49
Hanna KromnérSkogspojkarnas OKej start
Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

H14

3 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb32:539:06
2Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK33:12+0:199:11
3Sverre RöjgårdOK Kolmården34:24+1:319:31
4Alfons PetersonOK Denseln35:46+2:539:54
5Assar JohanssonGOIF Tjalve42:43+9:5011:49
6Axel KindåkerFinspångs SOK43:09+10:1611:57
7Carl HedegårdOK Kolmården46:23+13:3012:50
8Valter FredrikssonGOIF Tjalve48:12+15:1913:21
9Erik JohnssonOK Kolmården50:30+17:3713:59
10Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb2:45:08+2:12:1545:44
Joel ErnstssonFinspångs SOKej start

D12

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården20:53
2Alice JohanssonFinspångs SOK22:14+1:21
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK22:55+2:02
4Annie LundOK Kolmården26:53+6:00
5Matilda KohtamäkiFinspångs SOK27:30+6:37
6Sofie VindFinspångs SOK44:53+24:00
Linda SvenssonFinspångs SOKej start
Amanda WärnNAIS Orienteringsklubbej start

H12

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof EkmanFinspångs SOK23:009:07
2Rasmus KarlssonOK Denseln24:56+1:569:53
3Elis PetersonOK Denseln26:08+3:0810:22
4Vilgot KämpeOK Denseln44:16+21:1617:33
5Simon FlankegårdGOIF Tjalve45:30+22:3018:03
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

D10

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ErnstssonFinspångs SOK18:36
2Agnes CarlssonFinspångs SOK37:42+19:06
3Elin ThuressonOK Kolmården37:49+19:13
4Johanna LinellFinspångs SOK38:21+19:45
Vakant Okändej start

H10

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK16:387:23
2Hugo BraamOK Denseln19:36+2:588:42
3Rikard HellgrenFinspångs SOK23:08+6:3010:16
4Edvin AhlFinspångs SOK24:13+7:3510:45
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

Inskolning

1 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Otto BrantvallOK Denselnfullföljt
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ellen EkblomNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Alexander LarssonFinspångs SOKfullföljt
Lukas ManteforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Wilma ManteforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alfred PetterssonFinspångs SOKfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

2 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb23:0810:33
2Joel WestinNAIS Orienteringsklubb23:11+0:0310:35
3Melvin EliassonGOIF Tjalve23:56+0:4810:55
4Cornelia LarssonFinspångs SOK23:57+0:4910:56
5Clara IllnerGOIF Tjalve27:50+4:4212:42
6Nora HedvallGOIF Tjalve28:08+5:0012:50
7Erik WarwagGOIF Tjalve37:35+14:2717:09
John BergströmGOIF Tjalveej godkänd
Thea CarstensNAIS Orienteringsklubbej start
Agnes EklundOK Denselnej start
Per GellandNAIS Orienteringsklubbej start
Hannes PetersonOK Denselnej start
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubbej start
Joel SevénGOIF Tjalveej start
Disa VengelinNAIS Orienteringsklubbej start
Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubbej start
Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubbej start
Erik WörwagGOIF Tjalveej start
Karl WörwagGOIF Tjalveej start

U2

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SöderströmOK Kolmården21:009:20
2Wilmer KämpeOK Denseln24:01+3:0110:40
3Elsa PetterssonFinspångs SOK24:37+3:3710:56
4Tilda MalmströmGOIF Tjalve26:26+5:2611:44
5Vincent DahmGOIF Tjalve29:01+8:0112:53
6Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK33:41+12:4114:58
7Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb33:53+12:5315:03
8Ellinor OlaussonGOIF Tjalve37:35+16:3516:42
9Eli OlaussonGOIF Tjalve46:04+25:0420:28
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK51:33+30:3322:54
11Hilda BrantvallOK Denseln55:48+34:4824:48
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:00:20+39:2026:48
Alma SandbergOK Kolmårdenej godkänd
Edit LarssonFinspångs SOKej start
Gry CarstensNAIS Orienteringsklubbej start
Amanda GellandNAIS Orienteringsklubbej start
Alma SandbergOK Kolmårdenej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

U3

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JanssonOK Denseln36:0613:28
2Therese LangNAIS Orienteringsklubb38:18+2:1214:17
3Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb43:52+7:4616:22
4Alva KapplingOK Kolmården2:33:15+1:57:0957:10
Elin FranzénNAIS Orienteringsklubbej start
Liam LarssonOK Denselnej start
Hilda SandbergOK Kolmårdenej start

U4

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes FernströmOK Denseln44:2812:46
2Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:04:57+20:2918:39
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

NOK A

8 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arnaud PerrinOK Denseln56:347:02
2Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:23:33+26:5910:24

NOK B

5 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LindmanFinspångs SOK45:367:39
2Henrik LjungemyrOK Kolmården46:57+1:217:52
3Jonas JohnssonOK Kolmården48:57+3:218:12
4Annika IvarssonLinköpings OK52:19+6:438:46
5Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb53:45+8:099:01
6Erik ErnstssonFinspångs SOK54:18+8:429:06
7Jonas BraamOK Denseln54:55+9:199:12
8Jesper WaldfeltFinspångs SOK57:08+11:329:35
9Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve58:14+12:389:46
10Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:01:21+15:4510:17
11Johan WänströmFinspångs SOK1:01:57+16:2110:23
12Anders JohanssonFinspångs SOK1:08:20+22:4411:27
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

NOK C

4 410 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KarlssonOK Denseln33:287:35
2Kenneth SvenssonFinspångs SOK35:04+1:367:57
3Emma KantarpÄrla IF38:29+5:018:43
4Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK40:30+7:029:11
5Tove EkströmLinköpings OK43:05+9:379:46
6Gunnar EngströmLinköpings OK43:40+10:129:54
7Jan JohanssonLinköpings OK43:51+10:239:56
8Andreas HellgrenHammarkinds OK44:28+11:0010:04
9Moa HedegårdOK Kolmården44:54+11:2610:10
10Mats RosanderFinspångs SOK46:14+12:4610:29
11Sarah MagnussonLinköpings OK49:05+15:3711:07
12Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb50:08+16:4011:22
13Mats AnderssonFinspångs SOK50:44+17:1611:30
14Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb50:52+17:2411:32
15Lena LindmanFinspångs SOK53:48+20:2012:11
16Per O MagnussonLinköpings OK54:04+20:3612:15
17Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb54:08+20:4012:16
18Love MattssonOK Kolmården56:20+22:5212:46
19Greger MattssonOK Kolmården57:29+24:0113:02
20Emilia ÖstlundOK Kolmården58:45+25:1713:19
21Nils SjödinGOIF Tjalve58:47+25:1913:19
22Jenny ÖstlundOK Kolmården58:53+25:2513:21
23Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:46+27:1813:46
24Filip FlankegårdGOIF Tjalve1:06:39+33:1115:06
25H BrandeGOIF Tjalve1:10:21+36:5315:57
Dan JohanssonGOIF Tjalveej godkänd

NOK D

3 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny RöjgårdOK Kolmården39:5111:02
2Marcus KohtamäkiFinspångs SOK41:24+1:3311:28
3Erik HallgrenFinspångs SOK42:30+2:3911:46
4Christer BroströmOK Denseln42:50+2:5911:51
5Elin KjellmanLinköpings OK45:29+5:3812:35
6Lena RosanderFinspångs SOK46:39+6:4812:55
7Kristin HerberthsonLinköpings OK48:53+9:0213:32
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb52:40+12:4914:35
9Britt-Marie AldénOK Kolmården54:57+15:0615:13
10Hanna RothLinköpings OK1:01:09+21:1816:56
10Liselott RothLinköpings OK1:01:09+21:1816:56
12Gösta BrunellOK Kolmården1:08:53+29:0219:04
13Elin KarlssonGOIF Tjalve1:22:18+42:2722:47
14Annica KarlssonGOIF Tjalve1:22:19+42:2822:48
Lova ElnegårdLinköpings OKej godkänd
Siri BerglundLinköpings OKej godkänd
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Runar AldénOK Kolmårdenej godkänd
Karin OlofssonLinköpings OKutgått

NOK E

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa KindåkerFinspångs SOK42:5916:02
2Jonas KapplingOK Kolmården43:14+0:1516:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser