Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Veteran-OL Klubbmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Veteran-OL Klubbmatch
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: onsdag 9 september 2015

Korta 2,3 km

2 320 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torild BornetunSödra Vätterbygdens veteraner30:5813:20
2Kerstin GunnarssonHöglandets Veteran-OL31:30+0:3213:34
3Eskil FolkelidSödra Vätterbygdens veteraner32:02+1:0413:48
4Lars-Göran BjörnlingerSödra Vätterbygdens veteraner32:29+1:3114:00
5Bernice AntonssonSödra Vätterbygdens veteraner35:12+4:1415:10
6Ann-Britt BjörnlingerSödra Vätterbygdens veteraner35:14+4:1615:11
7Kaarina VoudinmäkiSödra Vätterbygdens veteraner35:18+4:2015:12
8Nils Olov LindénSödra Vätterbygdens veteraner36:32+5:3415:44
9Monica BråhnSödra Vätterbygdens veteraner36:36+5:3815:46
10Kjell HolmqvistSödra Vätterbygdens veteraner36:39+5:4115:47
11Sven-Olof HultgrenHöglandets Veteran-OL37:49+6:5116:18
12Margareta LarssonHöglandets Veteran-OL38:30+7:3216:35
13Bengt KarlssonBoxholm-Mjölby OL38:49+7:5116:43
14Per LarssonSödra Vätterbygdens veteraner38:52+7:5416:45
15Ulla LingSödra Vätterbygdens veteraner39:17+8:1916:55
16Bernt EmanuelssonSödra Vätterbygdens veteraner39:50+8:5217:10
17Birgitta LundhHöglandets Veteran-OL40:30+9:3217:27
18Leif JoakimssonHöglandets Veteran-OL40:32+9:3417:28
19Sven-Olof FranssonHöglandets Veteran-OL40:50+9:5217:36
20Vega SlottnerSödra Vätterbygdens veteraner41:07+10:0917:43
21May-Sofie OlssonHöglandets Veteran-OL42:24+11:2618:16
22Lothar HenningHöglandets Veteran-OL42:36+11:3818:21
23Gunilla HolstSödra Vätterbygdens veteraner43:08+12:1018:35
24Anders HjorthSödra Vätterbygdens veteraner43:38+12:4018:48
25Ann-Marie BirgerssonHöglandets Veteran-OL45:01+14:0319:24
26Mattias RundgrenHöglandets Veteran-OL45:09+14:1119:27
27Curt PeterssonHöglandets Veteran-OL45:25+14:2719:34
28Bengt ArvidssonHöglandets Veteran-OL46:31+15:3320:03
29Kristina JohanssonSödra Vätterbygdens veteraner46:46+15:4820:09
30Stellan CardellSödra Vätterbygdens veteraner46:49+15:5120:10
31Eibert DanielssonSödra Vätterbygdens veteraner46:52+15:5420:12
32Sten ÅströmHöglandets Veteran-OL48:53+17:5521:04
33Monica BerggrenHöglandets Veteran-OL50:00+19:0221:33
34Gerd WallinSödra Vätterbygdens veteraner50:02+19:0421:33
35Gull-Britt KarlssonHöglandets Veteran-OL51:05+20:0722:01
36Karin ClaessonSödra Vätterbygdens veteraner52:30+21:3222:37
37Kerstin ElfSödra Vätterbygdens veteraner52:38+21:4022:41
38Ingrid KullmanSödra Vätterbygdens veteraner54:04+23:0623:18
39Kerstin GustafssonSödra Vätterbygdens veteraner54:59+24:0123:41
40Tage DunbergHöglandets Veteran-OL58:13+27:1525:05
41Alf LarssonSödra Vätterbygdens veteraner1:01:20+30:2226:26
42Kurt ErikssonSödra Vätterbygdens veteraner1:05:38+34:4028:17
43Stig HultgrenHöglandets Veteran-OL1:05:44+34:4628:20
44Per-Åke SandbergSödra Vätterbygdens veteraner1:07:29+36:3129:05
45Anita ErikssonHöglandets Veteran-OL1:10:09+39:1130:14
46Göran KarlssonHöglandets Veteran-OL1:28:34+57:3638:10
Ivan KarlssonHöglandets Veteran-OLej godkänd
Ulla-Britt MagnussonSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Mona BrandinHöglandets Veteran-OLej godkänd
Susanne PorsgaardHöglandets Veteran-OLej godkänd
John-Erik ErikssonSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Krister KarlssonHöglandets Veteran-OLej godkänd
Bernt-Olof CarlssonHöglandets Veteran-OLej godkänd
Sören BråhnSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Yvonne LiljelandSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Bo CarlströmSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Mats BirgerssonHöglandets Veteran-OLutgått
Gunnar JohanssonSödra Vätterbygdens veteranerutgått
Dag FranssonHöglandets Veteran-OLutgått
Sture FilipssonSödra Vätterbygdens veteranerutgått
Olle LifHöglandets Veteran-OLutgått
Anna-Cajsa ErikssonSödra Vätterbygdens veteranerutgått
Gunnar GrönkvistSödra Vätterbygdens veteranerutgått
Inga PetterssonSödra Vätterbygdens veteranerej start
Lars-Göran EkHöglandets Veteran-OLej start
Nilsevert SöderqvistHöglandets Veteran-OLej start
Arnold BäckSödra Vätterbygdens veteranerej start
Stig WikströmSödra Vätterbygdens veteranerej start
Janet TenlidSödra Vätterbygdens veteranerej start

Mellan 3,1 km

3 120 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig KarlsmoSödra Vätterbygdens veteraner37:4412:05
2Anna-Karin Argus-JohanssonHöglandets Veteran-OL39:21+1:3712:36
3Kenneth CarlssonSödra Vätterbygdens veteraner41:22+3:3813:15
4Lennart BarkestamSödra Vätterbygdens veteraner41:30+3:4613:18
5Roland BernhardssonHöglandets Veteran-OL42:12+4:2813:31
6Reine FriskSödra Vätterbygdens veteraner43:48+6:0414:02
7Nils-Gustav BlomqvistHöglandets Veteran-OL44:09+6:2514:09
8Gunvor ArbinHöglandets Veteran-OL44:50+7:0614:22
9Johan SternerSödra Vätterbygdens veteraner44:59+7:1514:25
10Bo AnderssonHöglandets Veteran-OL45:11+7:2714:28
11Anders FrönellSödra Vätterbygdens veteraner45:19+7:3514:31
12Ingvar AhlsénHöglandets Veteran-OL45:39+7:5514:37
13Sören SvärdhHöglandets Veteran-OL46:00+8:1614:44
14Lena SternerSödra Vätterbygdens veteraner46:19+8:3514:50
15Robin SchagerlindHöglandets Veteran-OL46:25+8:4114:52
16Agneta GranströmHöglandets Veteran-OL46:46+9:0214:59
17Allan OlovssonHöglandets Veteran-OL48:18+10:3415:28
18Lars-Erik KarlssonHöglandets Veteran-OL48:47+11:0315:38
19Göran JanssonHöglandets Veteran-OL49:04+11:2015:43
20Bernt EkfeltSödra Vätterbygdens veteraner49:25+11:4115:50
21Nils-Birger JohanssonHöglandets Veteran-OL49:34+11:5015:53
21Rune AhlanderSödra Vätterbygdens veteraner49:34+11:5015:53
23Berndt TenlidSödra Vätterbygdens veteraner51:59+14:1516:39
24Lennart KammenhedSödra Vätterbygdens veteraner52:28+14:4416:48
25Ola BorgHöglandets Veteran-OL53:08+15:2417:01
26Jonny JohanssonHöglandets Veteran-OL53:27+15:4317:07
27Toivo VoudinmäkiSödra Vätterbygdens veteraner54:16+16:3217:23
28Sonny AnderssonSödra Vätterbygdens veteraner54:18+16:3417:24
29Leif AnderssonHöglandets Veteran-OL54:31+16:4717:28
30Kjell LindholmHöglandets Veteran-OL54:36+16:5217:30
31Alf OlssonHöglandets Veteran-OL55:18+17:3417:43
32Bernt KarlssonHöglandets Veteran-OL56:54+19:1018:14
33Leo KullmanSödra Vätterbygdens veteraner57:02+19:1818:16
34Håkan AxelssonHöglandets Veteran-OL58:07+20:2318:37
35Lennart KarlströmSödra Vätterbygdens veteraner58:30+20:4618:45
36Ingemar JohannessonSödra Vätterbygdens veteraner58:45+21:0118:49
37Bengt SörensenSödra Vätterbygdens veteraner59:55+22:1119:12
38Rohnny AnderssonHöglandets Veteran-OL1:03:01+25:1720:11
39Anders LarssonHöglandets Veteran-OL1:04:17+26:3320:36
40Kjell LarssonHöglandets Veteran-OL1:04:32+26:4820:41
41Göran ErikssonHöglandets Veteran-OL1:05:27+27:4320:58
42Göran LillieströmHöglandets Veteran-OL1:07:36+29:5221:40
43Sune JohanssonHöglandets Veteran-OL1:07:53+30:0921:45
44Rune GunnarssonHöglandets Veteran-OL1:08:11+30:2721:51
45Jan BrandinHöglandets Veteran-OL1:26:54+49:1027:51
Sven-Olof PetterssonSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Agne RydbeckSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Lars WürsigSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Sven-Olof LundinHöglandets Veteran-OLej godkänd
Lisbeth CarlssonSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Stig AdolfssonHöglandets Veteran-OLej godkänd
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Bo RydellSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Rolf GabrielssonSödra Vätterbygdens veteranerej godkänd
Tomas JohanssonHöglandets Veteran-OLutgått
Jan GustavssonSödra Vätterbygdens veteranerutgått
Harry AndreassonHöglandets Veteran-OLutgått
Ronny BlomqvistHöglandets Veteran-OLutgått
Rolf RoforsHöglandets Veteran-OLej start
Per-Olof NilssonSödra Vätterbygdens veteranerej start
Weine CarlssonSödra Vätterbygdens veteranerej start
Stellan AhnströmHöglandets Veteran-OLej start
Lena BarkestamSödra Vätterbygdens veteranerej start
Åke EricsonHöglandets Veteran-OLej start
Gunnar HolmHöglandets Veteran-OLej start

Långa 4,3 km

4 330 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arto BlomdahlSödra Vätterbygdens veteraner36:088:20
2Lars-Åke BrengdahlHöglandets Veteran-OL36:09+0:018:20
3Göran CarnanderSödra Vätterbygdens veteraner37:35+1:278:40
4Gunnar AnderssonSödra Vätterbygdens veteraner38:13+2:058:49
5Hans-Åke Erik ArnessonSödra Vätterbygdens veteraner39:10+3:029:02
6Lars GustafssonSödra Vätterbygdens veteraner41:05+4:579:29
7Morgan LjungSödra Vätterbygdens veteraner41:11+5:039:30
8Anders JohanssonHöglandets Veteran-OL41:49+5:419:39
9Kjell MartinssonSödra Vätterbygdens veteraner42:15+6:079:45
10Stefan G LarssonHöglandets Veteran-OL43:03+6:559:56
11Åke EckerbomHöglandets Veteran-OL43:09+7:019:57
12Bo TuressonHöglandets Veteran-OL43:24+7:1610:01
13Göran DehlinHöglandets Veteran-OL43:51+7:4310:07
14Jan WingstedtHöglandets Veteran-OL45:32+9:2410:30
15Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL45:39+9:3110:32
16Gert WesterdahlHöglandets Veteran-OL48:49+12:4111:16
17Erland LingSödra Vätterbygdens veteraner49:53+13:4511:31
18Rolf JonassonSödra Vätterbygdens veteraner50:38+14:3011:41
19Per GranevikSödra Vätterbygdens veteraner51:00+14:5211:46
20Arne SvenssonHöglandets Veteran-OL51:16+15:0811:50
21Klas BjörkSödra Vätterbygdens veteraner51:18+15:1011:50
22Rune TuressonHöglandets Veteran-OL51:24+15:1611:52
23Hans TrofastSödra Vätterbygdens veteraner51:26+15:1811:52
24Sven-Åke KarlssonSödra Vätterbygdens veteraner54:29+18:2112:34
25Sven Erik SjöholmSödra Vätterbygdens veteraner54:41+18:3312:37
26Lars FranssonSödra Vätterbygdens veteraner56:05+19:5712:57
27Boo NordinHöglandets Veteran-OL56:10+20:0212:58
28Jan HultmanHöglandets Veteran-OL56:30+20:2213:02
29Harald HenrikssonSödra Vätterbygdens veteraner58:01+21:5313:23
30Bengt OlssonHöglandets Veteran-OL58:15+22:0713:27
31Gunnar WallinSödra Vätterbygdens veteraner59:17+23:0913:41
32Per UlfsboHöglandets Veteran-OL1:08:01+31:5315:42
Roland SandahlHöglandets Veteran-OLej start
Lars-Åke ClaessonSödra Vätterbygdens veteranerej start
Lennart GustafssonSödra Vätterbygdens veteranerej start
Jan KarlssonHöglandets Veteran-OLej start

Lätta 2,0 km

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof WalfridssonHöglandets Veteran-OL33:5516:32
2Arne EnvallHöglandets Veteran-OL44:56+11:0121:55
3Monica KammenhedSödra Vätterbygdens veteraner45:03+11:0821:58
4Gunnel LarssonSödra Vätterbygdens veteraner45:04+11:0921:59
5Marita FranzenHöglandets Veteran-OL50:47+16:5224:46
6Astrid SvenssonHöglandets Veteran-OL50:48+16:5324:46
Barbro RydénHöglandets Veteran-OLej godkänd
Carl-Eric GustavssonHöglandets Veteran-OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser