Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap långdistans
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: söndag 13 september 2015

D21

5 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK57:3211:18

H21

7 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor BergstrandMotala AIF OL1:04:158:04
2Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:05:53+1:388:17
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:11:06+6:518:56
4Oskar HöglundMotala AIF OL1:12:10+7:559:04
5Marcus HardtKFUM Örebro OK1:22:05+17:5010:19
6Gustav ÅhrénMotala AIF OL1:34:03+29:4811:49
7Johan KjellanderMotala AIF OL1:58:45+54:3014:56
8Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL3:04:42+2:00:2723:13

H20

6 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:539:53
Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start

H16

5 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EkingeOK Motala48:189:29
2Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK57:01+8:4311:12

D14

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK29:258:25
2Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK31:31+2:069:01
3Ellen EkingeOK Motala1:00:55+31:3017:27
4Erica MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:45+33:2017:58

H14

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian SiiraOK Motala32:499:24
Ture MyrhedeMotala AIF OLej start

D12

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK16:106:08
2Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK20:11+4:017:40
Sabina SiiraOK Motalaej godkänd
Wilma DahlinOK Motalaej godkänd

H12

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon KarlssonOK Motala19:047:14
2Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK22:03+2:598:23
3Oliver HöögOK Motala22:58+3:548:43
4Tim MartinssonOK Motala23:02+3:588:45
5William SvartlingOK Motala25:01+5:579:30
6Tronje SkoglundOK Motala29:01+9:5711:01
7Allan WigrenOK Motala42:40+23:3616:13

H10

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August EkingeOK Motala13:186:43
2Noah KorallMotala AIF OL1:17:42+1:04:2439:14
3Oliver HaleniusMotala AIF OL1:21:19+1:08:0141:04

D35

5 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KorallMotala AIF OL1:01:3612:06
2Helena SkoglundOK Motala1:41:03+39:2719:51

D40

4 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK37:448:48
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL39:18+1:349:10
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL42:29+4:459:55
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL50:54+13:1011:53
Anna KallinOK Motalaej godkänd

H40

6 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK55:538:47
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:03:21+7:289:57
3Fredrik KorallMotala AIF OL1:07:02+11:0910:32
4James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:14:16+18:2311:40
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:18:17+22:2412:18
6Nils-Åke SkoglundOK Motala1:19:13+23:2012:27

H45

6 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK48:247:36
2Johan PetterssonOK Motala49:59+1:357:51
3Per JohanssonMotala AIF OL57:00+8:368:57
4Anders EkingeOK Motala1:04:59+16:3510:13
5Fredrik JönssonMotala AIF OL1:09:12+20:4810:52
6Torbjörn AnderssonOK Motala1:17:05+28:4112:07
7Henric KarlssonMotala AIF OL1:26:55+38:3113:39
8Anders MalmqvistMotala AIF OL1:33:23+44:5914:40

D50

4 280 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elke MyrhedeMotala AIF OLej start

H50

5 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MolinBoxholm-Mjölby OL47:079:15
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL50:45+3:389:58
3Anders BruhnMotala AIF OL52:39+5:3210:20
4Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL56:14+9:0711:02
5Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:01:01+13:5411:59
6Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:05:10+18:0312:48
7Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:11:08+24:0113:58
8Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:14:34+27:2714:38
Erik AxelssonBoxholm-Mjölby OLej start

H55

5 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif EfraimssonMotala AIF OL1:04:0212:34
Gunnar MyrhedeMotala AIF OLej start

H60

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL46:1610:48
2Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL49:17+3:0111:30

D65

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:21:2822:01
2Stina KorallMotala AIF OL1:39:11+17:4326:48

H65

4 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer JohanssonOK Motala57:5713:32
2Tord FranssonMotala AIF OL59:06+1:0913:48
3Lars JohanssonOK Motala1:01:15+3:1814:18
4Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:08:41+10:4416:02
5Anders HedinMotala AIF OL1:28:12+30:1520:36

D70

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Chatarina AnderssonOK Motala1:41:4627:30

H70

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonOK Motala48:2713:05
2Jerry MartinssonOK Motala52:13+3:4614:06
3Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK56:44+8:1715:20
4Arne AnderssonOK Motala1:00:09+11:4216:15
5Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:01:59+13:3216:45
6Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:04:32+16:0517:26
7Uno BergOK Motala1:04:44+16:1717:29

H75

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Leif AnderssonOK Motalaej godkänd

Inskolning

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Leon MustapicMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLej godkänd
Linn MagnussonMotala AIF OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser