Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BDOF:s ungdomsserie i Bullaren

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BDOF:s ungdomsserie i Bullaren
Arrangörsorganisationer: Bullarens GoIF / Idefjordens SK / Kvillebyns SK
Datum: lördag 19 september 2015

D16

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen35:4910:14
Liv FrendinUddevalla OKej start

H16

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WöhrerStigsökarna31:008:51
2Oskar CarlssonKvillebyns SK40:47+9:4711:39
3Felix SandbergOK Skogsvargarna51:15+20:1514:38
4Linus DudalAlmby IK52:54+21:5415:06
Erik LundStenungsunds OKej start
Axel HalvarssonOK Kroppefjällej start

D14

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen28:479:55
2Ida SüdhoffBrattås CK37:43+8:5613:00
3Ebba LindOK Skärmen38:04+9:1713:07
4Vera UhrbergBrattås CK42:08+13:2114:31
5Hanna OlssonBrattås CK43:41+14:5415:03
Linnea AnderssonStångenäs AISutgått

H14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna21:157:19
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll23:47+2:328:12
3William WasseniusUddevalla OK27:41+6:269:32
4Jacob ÖstermanVänersborgs SK29:14+7:5910:04
5David DudalAlmby IK35:09+13:5412:07
Samuel ErikssonEds SKej start
Felix PernefalkUddevalla OKej start

H14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav CarlssonKvillebyns SK38:4815:31

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen25:3910:15
2Matilda WöhrerStigsökarna26:13+0:3410:29
3Lovis BergstrandBrattås CK26:48+1:0910:43
4Emilia SandinOK Skärmen40:12+14:3316:04
5Hillevi LindKvillebyns SK53:07+27:2821:14

H12

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundStenungsunds OK23:169:18
2Fredrik ErikssonEds SK23:54+0:389:33
3Isac AhlbomOK Skärmen32:06+8:5012:50
4Oliver AnderssonKvillebyns SK35:15+11:5914:06
5Alfred LeonTrollhättans SOK37:11+13:5514:52
6Axel BrönnestamOK Gipen39:01+15:4515:36
7Philip LarssonEds SK44:14+20:5817:41

D10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BergstrandBrattås CK23:249:00
2Felicia SandinOK Skärmen28:21+4:5710:54
3Filippa GlueOK Skärmen31:17+7:5312:01
4Emma ChristianssonUddevalla OK31:49+8:2512:14
5Elsa DrottzOK Skärmen32:54+9:3012:39
6Edith OlssonOK Kroppefjäll38:20+14:5614:44
Malva ArvidssonBrattås CKej start

H10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:218:58
2Alfred DrottzOK Skärmen24:16+0:559:20
3Eskil LeonTrollhättans SOK25:03+1:429:38
4Eric KarlssonStigsökarna29:02+5:4111:10
5Erik SüdhoffBrattås CK30:09+6:4811:35
6Tim HeveliusOK Skogsvargarna32:43+9:2212:35

Inskolning

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Wilma AnderssonOK Skogsvargarnafullföljt
Daniek JohnssonOK Skogsmunkenfullföljt
Selma LeonTrollhättans SOKfullföljt

U1

1 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ChristianssonUddevalla OK24:5613:51
2Agnes AlbertssonOK Skogsmunken25:27+0:3114:08
3Sven PhilipssonIdefjordens SK28:35+3:3915:52
4Noah OlssonStigsökarna29:33+4:3716:25
5Jonatan RautioahIdefjordens SK29:36+4:4016:26
6Erik VidarssonStångenäs AIS29:55+4:5916:37
7Erik JohanssonOK Skogsmunken30:22+5:2616:52
8Erik AppelquistIdefjordens SK31:58+7:0217:45
9Svea BergstrandBrattås CK34:42+9:4619:16
10Maja WilhelssonStigsökarna51:55+26:5928:50
11Rebecca ErikssonOK Skärmen58:56+34:0032:44
12Patricia ErikssonOK Skärmen59:12+34:1632:53
13Jessica ErikssonOK Skärmen59:13+34:1732:53
14Jacob PhilipssonIdefjordens SK1:00:17+35:2133:29
15Benjamin GrahnBullarens GoIF1:07:18+42:2237:23

U2

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar OlssonUddevalla OK25:469:54
2Erik PerssonBrattås CK28:20+2:3410:53
3Wilhelm OlssonStigsökarna32:54+7:0812:39
4Emelie NylundUddevalla OK35:02+9:1613:28
5Saga AhlbomOK Skärmen36:34+10:4814:03
6Oscar KarlssonStigsökarna37:55+12:0914:35
7Theo Sandström LemnitzerOK Skogsvargarna38:42+12:5614:53
8Carl Samuel LarssonOK Skogsvargarna38:52+13:0614:56
9Viktor NilssonStångenäs AIS40:01+14:1515:23
10Sebastian KorpiUddevalla OK41:30+15:4415:57
11Ingela GlueOK Skärmen42:32+16:4616:21
12Alma DrottzOK Skärmen56:07+30:2121:35
13Frida KällbergOK Skogsvargarna57:13+31:2722:00
14Ella MannOK Skogsvargarna57:14+31:2822:00

Öppen motion 2

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KarlssonIdefjordens SK44:3414:22
2Marthe KristensenSarpsborg OL45:15+0:4114:35
3Ole-jacob EdvardsenSarpsborg OL45:16+0:4214:36
4Jonny KällbergOK Skogsvargarna50:53+6:1916:24
5Anna-Carin SandbergOK Skogsvargarna52:41+8:0716:59
6Cecilia NylundUddevalla OK55:07+10:3317:46
7Tore HalvorssonIdefjordens SK1:00:17+15:4319:26
8Liv LindOK Skärmen1:17:12+32:3824:54
Marie FrendinUddevalla OKej start

Öppen motion 5

3 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GlueOK Skärmen32:579:09
2Daniel DrottzOK Skärmen33:02+0:059:10
3Inger-Lise EriksenEds SK37:54+4:5710:31
4Gunnar BejbomUddevalla OK40:48+7:5111:20
5Rune SandinIdefjordens SK41:34+8:3711:32
6Johnny KarlssonUddevalla OK42:18+9:2111:45
7Siv OlssonOK Kroppefjäll42:41+9:4411:51
8Mona OlssonBrattås CK43:35+10:3812:06
9Björn SyversenSarpsborg OL43:46+10:4912:09
10Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken44:49+11:5212:26
11Yvonne FriskOK Skogsmunken46:04+13:0712:47
12Eva KarlssonUddevalla OK46:31+13:3412:55
13Pernelle PrahlOK Skärmen49:23+16:2613:43
14Mette KristensenSarpsborg OL50:04+17:0713:54
15Kristina LindOK Skärmen50:27+17:3014:00
16Edwin LarssonVänersborgs SK51:33+18:3614:19
17Charlotte ÖstermanVänersborgs SK52:04+19:0714:27
18Berkley StaggOK Skogsvargarna53:39+20:4214:54
19Eva WöhrerStigsökarna57:48+24:5116:03
20Kerstin LundStenungsunds OK59:19+26:2216:28
21Mårten SvenssonOK Gipen59:20+26:2316:28
22Birgit LjungOK Gipen59:24+26:2716:30
23Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:00:04+27:0716:41
24Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:00:13+27:1616:43
25Britt BlomLjungskile FK1:01:13+28:1617:00
26Mats BlomLjungskile FK1:01:18+28:2117:01
27Erwin WöhrerStigsökarna1:15:10+42:1320:52
28Mattias AnderssonKvillebyns SK1:18:02+45:0521:40
29Jerry RasmussonHerrestads AIF1:19:15+46:1822:00
30Mia SegerKvillebyns SK1:27:32+54:3524:18
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd

Öppen motion 8

4 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK34:126:58
2Axel WasseniusUddevalla OK36:59+2:477:32
3Mats ChristianssonUddevalla OK40:34+6:228:16
4Inge JosefssonStångenäs AIS45:29+11:179:16
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK45:58+11:469:22
6Martin LundStenungsunds OK48:45+14:339:56
7Christina HalvarssonOK Kroppefjäll49:20+15:0810:04
8Monika MathiassonOK Skogsmunken50:15+16:0310:15
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna51:18+17:0610:28
10Per IvarssonTrollhättans SOK52:01+17:4910:36
11Ulf BjörkdahlHerrestads AIF52:33+18:2110:43
12Mikael JohanssonOK Skärmen54:00+19:4811:01
13Jan UhrbergBrattås CK54:15+20:0311:04
14Agneta ErikssonUddevalla OK54:45+20:3311:10
15Dan WidercrantzOK Skärmen55:15+21:0311:16
16Tomas KarlssonOK Skogsmunken55:21+21:0911:17
17Thomas BergstrandBrattås CK55:59+21:4711:25
18Annelie JohanssonOK Skärmen59:04+24:5212:03
19Nina BejbomUddevalla OK59:56+25:4412:13
20Anneli GordonStigsökarna1:00:17+26:0512:18
21Karl ErikssonUddevalla OK1:00:57+26:4512:26
22Fredrik NilssonStångenäs AIS1:01:26+27:1412:32
23Arne LundStenungsunds OK1:02:54+28:4212:50
24Christina SüdhoffBrattås CK1:04:32+30:2013:10
25Staffan OlssonStigsökarna1:10:14+36:0214:20
26Jenny OlssonStigsökarna1:10:15+36:0314:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser