Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 150908

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 150908
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 8 september 2015

Ö1 DAM

1 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HuggForsa OK12:146:59
2Charlotte CarlgrenForsa OK16:51+4:379:37
3Signe ThorenForsa OK20:34+8:2011:45
4Sigrid EliassonForsa OK25:26+13:1214:32
5Rebecka PetterssonForsa OK25:47+13:3314:44
6Rebecka HäggblomForsa OK25:52+13:3814:46
7Meja TrolinForsa OK30:36+18:2217:29

Ö1 HERR

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ZetterbergHudiksvalls OK22:0212:35
2Vidar TrolinForsa OK30:35+8:3317:28

Ö3 DAM

2 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HäggblomForsa OK24:4211:29
2Terese TerentForsa OK25:26+0:4411:49
3Inger CarlssonForsa OK25:54+1:1212:02
4Annica SjöblomForsa OK34:21+9:3915:58
5Ann PetterssonForsa OK35:31+10:4916:31
Åsa TerentForsa OKutgått

Ö3 HERR

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel PetterssonForsa OK35:3116:31
2Kurt OlssonForsa OK46:43+11:1221:43
3Rauli PetäjämaaForsa OK46:50+11:1921:46

Ö5 DAM

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK44:2418:11

Ö5 HERR

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MellinForsa OK24:2610:00
2Lars-Åke SvenssonForsa OK43:05+18:3917:39

Ö7 HERR

1 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LindgrenHudiksvalls OK15:178:07
2Wille LångbergHudiksvalls OK15:25+0:088:12
3Mattias HögströmForsa OK15:52+0:358:26
4Uno ErikssonForsa OK16:21+1:048:41
5Kenneth JanssonHudiksvalls OK16:42+1:258:52
6Björnar OlssonForsa OK20:51+5:3411:05
7Leif PerssonLjusdals OK23:01+7:4412:14
Rolf KrohnHudiksvalls OKej godkänd

Ö8 DAM

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja HuggForsa OK17:106:39
2Karin TrolinForsa OK20:48+3:388:03
3Åsa ErikssonForsa OK23:43+6:339:11
4Anki Teike AnderssonForsa OK26:12+9:0210:09

Ö8 HERR

2 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin TerentForsa OK17:216:43
2Leif BylarsForsa OK17:51+0:306:55
3Lars EklundForsa OK18:33+1:127:11
4Marcus DolkForsa OK21:53+4:328:28
5Stefan MårdbergLjusdals OK22:57+5:368:53
6Tommy ÖstLjusdals OK23:27+6:069:05
7Sveke JonssonOK Dellen24:26+7:059:28
8Rune JonssonLjusdals OK26:35+9:1410:18
9Jimmy JohanssonForsa OK28:53+11:3211:11
10Bertil AnderssonLjusdals OK30:42+13:2111:53
Erik AspForsa OKdiskvalificerad

Ö9 DAM

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda JonssonForsa OK20:357:37
2Malin LindbergMotala AIF OL22:12+1:378:13
3Eva EngmanForsa OK33:42+13:0712:28

Ö9 HERR

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders TrolinForsa OK15:075:35
2Anders LindbergMotala AIF OL15:50+0:435:51
3Jonas GustafssonForsa OK16:15+1:086:01
4Per-Åke BladForsa OK18:08+3:016:42
5Johnny BerghForsa OK19:03+3:567:03
6Fredrik JulinForsa OK19:53+4:467:21
7Gunnar ForsgrenForsa OK20:11+5:047:28
8Tobias JonssonForsa OK21:10+6:037:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser