Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jonas Larsons minne, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jonas Larsons minne
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: lördag 22 augusti 2015 - söndag 23 augusti 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Bergnäsets AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Signe SandbergU2 (30)23:339:22
2Mats HanssonÖppen motion 5 (22)49:22+2:0912:43
7Ove RenbergU2 (30)30:42+7:0912:13
9Maria HolmbergÖppen motion 8 (22)1:04:28+29:5315:41
12Vilda EngströmU2 (30)42:49+19:1617:03
Anton HanssonÖppen motion 3 (13)ej godkänd

Gammelstads IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Robert SvartholmH65 (6)50:07+4:2712:11
6Viktor NordströmÖppen motion 5 (22)57:06+9:5314:42
7Roland LarssonH50 (13)1:08:58+26:5711:49
7Stefan LauriÖppen motion 8 (22)59:33+24:5814:29

Haparanda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan JunttiÖppen motion 8 (22)35:31+0:568:38

HSV Grossmittel

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Katharina NovakÖppen motion 8 (22)58:38+24:0314:15

I 19 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus LundgrenÖppen motion 8 (22)34:358:24

IFK Umeå

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer VredinH45 (4)1:30:3910:58
1Simon WallerH21 (16)1:11:377:00
2Freja VredinD18 (7)58:05+12:2511:37

IK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ove JohanssonH70 (5)50:47+2:0812:21
Bo JohanssonH65 (6)ej start

Långvikens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna LundqvistÖppen motion 3 (13)25:098:13
3Roland LundqvistÖppen motion 5 (22)51:05+3:5213:09
Barbro LundqvistÖppen motion 3 (13)ej godkänd

Länsi-Rajan Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Juho KorpiH21 (16)1:14:37+3:007:17

OK Renen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin LundÖppen motion 1 (4)25:4710:16
1Jörgen IngvarssonH35 (1)1:08:048:19
1Minna KuokkanenÖppen motion 5 (22)47:1312:10
2Lena TuressonÖppen motion 9 (8)1:02:55+3:378:26
2Mikael SundbergÖppen motion 3 (13)25:57+0:488:28
3Simon MarkströmH12 (9)27:58+3:489:08
3Sven ÖrnerlingH50 (13)51:34+9:338:50
3Linda LundbergÖppen motion 3 (13)32:46+7:3710:42
4Åsa FredbyÖppen motion 3 (13)48:28+23:1915:50
4Eva LefflerÖppen motion 5 (22)51:09+3:5613:10
5Henrik LundÖppen motion 9 (8)1:21:18+22:0010:54
6Jan HäggrotÖppen motion 9 (8)1:22:25+23:0711:03
8Peter LundbergÖppen motion 9 (8)1:53:39+54:2115:15
8Kati RemesÖppen motion 8 (22)1:02:00+27:2515:05
11Alice SamuelssonU2 (30)37:01+13:2814:44
13Astrid LundU2 (30)55:57+32:2422:17
Arvid WeinzU2 (30)ej godkänd

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lin ErikssonD21 (17)1:24:18+7:2710:12

Piteå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus GranbergÖppen motion 8 (22)49:39+15:0412:04
Albin NorénH16 (6)ej start

Seskarö IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ingvar IsakssonÖppen motion 9 (8)1:07:43+8:259:05
10Kjell HenrikssonÖppen motion 8 (22)1:13:55+39:2017:59

Start Náchod

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4ZDENEK  SOKOLARÖppen motion 8 (22)44:16+9:4110:46

Visborgs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stig LindskogH75 (13)ej start

Vittjärvs IK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter WestinÖppen motion 9 (8)59:187:57
2Krister BerglundH40 (4)1:47:10+12:2413:07
3Simon NordlundÖppen motion 8 (22)42:29+7:5410:20
5Ulrica KeisuÖppen motion 3 (13)1:05:04+39:5521:15
5Jenny SundqvistÖppen motion 3 (13)1:05:04+39:5521:15
6Moa LundgrenU2 (30)28:35+5:0211:23
7Sally BerglundÖppen motion 5 (22)1:20:00+32:4720:37
9Emil GabrielssonU2 (30)33:13+9:4013:14
Selma SundqvistInskolning (9)fullföljt
Oscar SundbaumH18 (6)ej start

Älvsby IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Emilia HöglundU2 (30)36:27+12:5414:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser