Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-mannastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 5-mannastafetten
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro Läns OF
Datum: lördag 21 maj 2016

5-Manna

32 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1KFUM Örebro OK 12:20:55
1. Marcus Andersson31:297+4:4731:297+4:47
2. Oskar Arlebo39:243+3:101:10:533-4+6:23+1:36
3. Hugo Örn15:065+0:561:25:595+2+2:56-3:27
4. William Segura23:503+0:401:49:493-2+3:20+0:24
5. Anette Carlsson31:061+0:082:20:551-2-3:20
2OK99 Hradec Kralove 12:21:02+0:07
1. Jáchym Kavalír27:142+0:3227:142+0:32
2. Jan Bendák43:484+7:341:11:024+2+6:32+6:00
3. Nikola Zlamalova14:553+0:451:25:573-1+2:54-3:38
4. Jakub Chaloupsky24:074+0:571:50:044+1+3:35+0:41
5. Barbora Chaloupská30:5822:21:022-2+0:07
3OK Tisaren 22:21:55+1:00
1. Martin Särnbrink28:164+1:3428:164+1:34
2. Daniel Attås36:1411:04:301-3
3. Lisa Hallmén18:331+4:231:23:03100:00
4. Urban Särnbrink23:261+0:161:46:29100:00
5. Reinert Hallor35:263+4:282:21:553+2+1:00+1:00
4OK Tisaren 12:24:25+3:30
1. Tomas Hallmén26:42126:421
2. Anton Hallor39:272+3:131:06:092+1+1:39+1:39
3. Johanna Särnbrink17:152+3:051:23:2420+0:21-1:18
4. Nina Hallor23:1021:46:3420+0:05
5. Nils Aronsson37:514+6:532:24:254+2+3:30+3:25
5OK99 Hradec Kralove 22:35:09+14:14
1. Šimon Chvátil27:142+0:3227:142+0:32
2. Ondrej Starý44:195+8:051:11:335+3+7:03+6:31
3. Jana Valesova14:254+0:151:25:584-1+2:55-4:08
4. Jana Kubícková27:295+4:191:53:275+1+6:58+4:03
5. Tomas Samek41:425+10:442:35:0950+14:14+7:16
6Slavia Hradec Kralove 22:36:31+15:36
1. Tomas Zalaba31:499+5:0731:499+5:07
2. Michal Jedlicka47:4410+11:301:19:3310+1+15:03+9:56
3. Barbora Matejkova14:1071:33:437-3+10:40
4. Jakub Hajek24:206+1:101:58:036-1+11:34+0:54
5. Jan Netuka38:286+7:302:36:3160+15:36+4:02
7KFUM Örebro OK 22:40:22+19:27
1. Jacob Eriksson28:185+1:3628:185+1:36
2. Lars Jonhed46:367+10:221:14:547+2+10:24+8:48
3. Julia Berg25:069+10:561:40:009+2+16:57+6:33
4. Linus Malm27:598+4:492:07:598-1+21:30+4:33
5. Martin Persson32:237+1:252:40:227-1+19:27-2:03
8KFUM Örebro OK 32:40:40+19:45
1. Olle Lindgren32:5510+6:1332:5510+6:13
2. Calle Olsson43:468+7:321:16:418-2+12:11+5:58
3. Gustav Askroth17:158+3:051:33:5680+10:53-1:18
4. Elisabet Halvarsson30:307+7:202:04:267-1+17:57+7:04
5. Peter Eriksson36:148+5:162:40:408+1+19:45+1:48
9OK Milan 52:49:48+28:53
1. Therese Korkeakoski37:5315+11:1137:5315+11:11
2. Jakob Fransson46:2211+10:081:24:1511-4+19:45+8:34
3. Sanna Sander20:0710+5:571:44:2210-1+21:19+1:34
4. Jan-Åke Stolt Karlsson23:549+0:442:08:169-1+21:47+0:28
5. Marcus Israelsson41:329+10:342:49:4890+28:53+7:06
10Hagaby GoIF Örebro 12:54:16+33:21
1. Maria Gustafsson40:4125+13:5940:4125+13:59
2. Ulf Hallmén53:0319+16:491:33:4419-6+29:14+15:15
3. Jan Gustafsson17:4618+3:361:51:3018-1+28:27-0:47
4. Mats Eriksson23:1311+0:032:14:4311-7+28:14-0:13
5. Lars Persson39:3310+8:352:54:1610-1+33:21+5:07
11OK Milan 12:56:46+35:51
1. Leif Johansson39:0924+12:2739:0924+12:27
2. Jonas Lindahl48:1614+12:021:27:2514-10+22:55+10:28
3. Ingela Pettersson21:4916+7:391:49:1416+2+26:11+3:16
4. Josefine Ahlbäck30:5215+7:422:20:0615-1+33:37+7:26
5. Hans Liberg36:4011+5:422:56:4611-4+35:51+2:14
12OK Milan 22:57:02+36:07
1. Lisa Westerberg33:1812+6:3633:1812+6:36
2. Anders Löwgren56:2116+20:071:29:3916+4+25:09+18:33
3. Vilma Larsson17:3213+3:221:47:1113-3+24:08-1:01
4. Johannes Uhr25:2210+2:122:12:3310-3+26:04+1:56
5. Håkan Liberg44:2912+13:312:57:0212+2+36:07+10:03
13OK Milan 33:00:10+39:15
1. Tom Korkeakoski38:5123+12:0938:5123+12:09
2. Anders Larsson52:4918+16:351:31:4018-5+27:10+15:01
3. Oliver Pettersson17:5817+3:481:49:3817-1+26:35-0:35
4. Agneta Hasselkvist33:5816+10:482:23:3616-1+37:07+10:32
5. Jan-Åke Israelsson36:3413+5:363:00:1013-3+39:15+2:08
14Garphyttans IF 13:07:18+46:23
1. Jesper Melin37:3913+10:5737:3913+10:57
2. Leif Krüger58:3321+22:191:36:1221+8+31:42+20:45
3. Rasmus Doering21:3519+7:251:57:4519-2+34:42+3:00
3. Elin Sundvall Krüger21:3319+7:231:57:4519-2+34:42+3:00
4. Björn Bergqvist27:1417+4:042:24:5917-2+38:30+3:48
4. Anette Forss35:2817+12:182:24:5917-2+38:30+3:48
5. Torun Pahlm42:1914+11:213:07:1814-3+46:23+7:53
15KFUM Örebro OK 43:08:39+47:44
1. Jakob Berg38:4722+12:0538:4722+12:05
2. Erik Harlén48:4515+12:311:27:3215-7+23:02+10:57
3. Johanna Berg20:1314+6:031:47:4514-1+24:42+1:40
4. Elin Jonhedinaktivinaktiv
4. Karin Lindgren28:5114+5:412:16:36140+30:07+5:25
5. Maria Magnusson52:0315+21:053:08:3915+47:44
16Garphyttans IF 23:09:10+48:15
1. Anders Edlund38:3920+11:5738:3920+11:57
2. Niklas Doering1:09:4428+33:301:48:2328+8+43:53+31:56
3. Måns Bergqvist17:1526+3:052:05:3826-2+42:35-1:18
3. Anna Nilsson20:4226+6:322:05:3826-2+42:35-1:18
4. Karin Nilsson30:1823+7:082:35:5623-3+49:27+6:52
5. Magnus Bern33:1416+2:163:09:1016-7+48:15-1:12
17Lindebygdens OK 13:12:43+51:48
1. Erik Kling31:318+4:4931:318+4:49
2. Simon Björklund45:169+9:021:16:479+1+12:17+7:28
3. Lovisa Thybeck41:2520+27:151:57:4920+11+34:46+22:29
3. Ella Kruse41:0220+26:521:57:4920+11+34:46+22:29
3. Penny Haglund41:1020+27:001:57:4920+11+34:46+22:29
4. Anton Kruse29:5318+6:432:27:4218-2+41:13+6:27
4. Elias Kling33:5818+10:482:27:4218-2+41:13+6:27
4. Axel Thybeck30:0218+6:522:27:4218-2+41:13+6:27
5. Oscar Ingvarsson45:0117+14:033:12:4317-1+51:48+10:35
18OK Letstigen 13:13:05+52:10
1. Kalle Burbeck37:4014+10:5837:4014+10:58
2. Morgan Rosell58:3020+22:161:36:1020+6+31:40+20:42
3. Annie Samuelsson22:4721+8:371:58:5721+1+35:54+4:14
3. Julia Eriksson29:2621+15:161:58:5721+1+35:54+4:14
3. Samuel Eriksson32:1721+18:071:58:5721+1+35:54+4:14
4. Daniel Eriksson34:3820+11:282:33:2920-1+47:00+11:06
4. Lisa Dömstedt Dalén36:1820+13:082:33:2920-1+47:00+11:06
4. Jörgen Andersson34:3220+11:222:33:2920-1+47:00+11:06
5. Kenneth Hagström39:3618+8:383:13:0518-2+52:10+5:10
19KFUM Örebro OK 53:16:01+55:06
1. Filip Örn38:3819+11:5638:3819+11:56
2. Örjan Vellet45:4012+9:261:24:1812-7+19:48+7:52
3. Viktor Jonhed20:2711+6:171:44:4511-1+21:42+1:54
4. Birgitta Arlebo47:2019+24:102:32:0519+8+45:36+23:54
5. Henrik Askroth43:5619+12:583:16:01190+55:06+9:30
20Almby IK 23:21:07+1:00:12
1. Johannes Green32:5711+6:1532:5711+6:15
2. Mickael Göransson52:1613+16:021:25:1313+2+20:43+14:28
3. Daniel Kraft22:4115+8:311:47:5415+2+24:51+4:08
3. Astrid Kraft25:2915+11:191:47:5415+2+24:51+4:08
3. Karin Kraft25:3015+11:201:47:5415+2+24:51+4:08
4. Henrik Franzén27:1212+4:022:15:0612-3+28:37+3:46
4. Johan Thuresson34:3412+11:242:15:0612-3+28:37+3:46
5. Karl-Göran Wahlström1:06:0120+35:033:21:0720+8+1:00:12+31:35
21Almby IK 43:26:08+1:05:13
1. Nils Kylborn42:4927+16:0742:4927+16:07
2. Malin Wiklund1:05:4029+29:261:48:2929+2+43:59+27:52
3. Bruno Göransson15:5324+1:432:04:2224-5+41:19-2:40
4. Sofia Green31:0721+7:572:35:2921-3+49:00+7:41
5. Niklas Eriksen50:3921+19:413:26:08210+1:05:13+16:13
22KFUM Örebro OK 63:26:09+1:05:14
1. Fredrik Malm57:5931+31:1757:5931+31:17
2. Daniel Gustafsson51:4830+15:341:49:4730-1+45:17+14:00
3. Olle Malm19:2529+5:152:09:1229-1+46:09+0:52
4. Elin Sundkvist-Berg33:4428+10:342:42:5628-1+56:27+10:18
5. Karin Johansson43:1322+12:153:26:0922-6+1:05:14+8:47
23Almby IK 13:27:04+1:06:09
1. Yvonne Franzén38:1218+11:3038:1218+11:30
2. Nils-Olof Bodin1:08:1327+31:591:46:2527+9+41:55+30:25
3. Jonatan Green17:5223+3:422:04:1723-4+41:14-0:41
4. Maria Kylborninaktivinaktiv
4. Sofie Bodin31:2622+8:162:35:4322-1+49:14+8:00
5. Lars Karlsson51:2123+20:233:27:0423+1:06:09
24Almby IK 33:27:35+1:06:40
1. Ann-Britt Göransson52:5530+26:1352:5530+26:13
2. Per Håstlund53:0026+16:461:45:5526-4+41:25+15:12
3. Axel Kylborninaktivinaktiv
3. Alvin Isenström19:4326+5:332:05:38260+42:35+1:10
4. Jonatan Kraft35:0026+11:502:40:3826+54:09
5. Annica Kristoffersson46:5724+15:593:27:3524-2+1:06:40+12:31
25Hagaby GoIF Örebro 23:28:20+1:07:25
1. Kajsa Asklöf Axin51:0629+24:2451:0629+24:24
2. Jomannes Äng50:5324+14:391:41:5924-5+37:29+13:05
3. Ann-Charlotte Wallenhammar23:1025+9:002:05:0925+1+42:06+4:37
4. Birgitta Gustafsson35:2525+12:152:40:34250+54:05+11:59
5. Arvid Eriksson47:4625+16:483:28:20250+1:07:25+13:20
26OK Djerf 13:32:04+1:11:09
1. Jan-Olof Bäck42:1926+15:3742:1926+15:37
2. Charlotte Flansbjer1:00:5825+24:441:43:1725-1+38:47+23:10
3. Isabella Holm24:1928+10:092:07:3628+3+44:33+5:46
4. Matilda Holm34:3827+11:282:42:1427-1+55:45+11:12
5. Anton Holm49:5026+18:523:32:0426-1+1:11:09+15:24
27Fagersta OK/OK Hedströmmen 13:42:22+1:21:27
1. Roger Åsberg38:4321+12:0138:4321+12:01
2. Maria Bylund57:2921+21:151:36:12210+31:42+19:41
3. Edvin Berggren24:5522+10:452:01:0722+1+38:04+6:22
3. Lovisa Bylund25:1122+11:012:01:0722+1+38:04+6:22
4. Ludvig Bylund39:2224+16:122:40:2924+2+54:00+15:56
4. Lars-Åke Bylund39:2324+16:132:40:2924+2+54:00+15:56
5. Marie Berggren1:01:5327+30:553:42:2227+3+1:21:27+27:27
Slavia Hradec Kralove 1ej godkänd
1. Jan Gebrt29:456+3:0329:456+3:03
2. Daniel Pek43:506+7:361:13:3560+9:05+6:02
3. Apolena Malinova14:536+0:431:28:2860+5:25-3:40
4. Nikola Thynovaej godkändej godkänd
5. Andrea Vetrickova33:52+2:54ej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
1. Magnus Herberthson38:0917+11:2738:0917+11:27
2. Annika Ivarsson52:5117+16:371:31:00170+26:30+15:03
3. Kristin Herberthson16:0212+1:521:47:0212-5+23:59-2:31
4. Kristin Herberthson28:2213+5:122:15:2413+1+28:55+4:56
5. Annika Ivarssonej godkändej godkänd
Almby IK 5ej godkänd
1. Anders Robertsson44:1128+17:2944:1128+17:29
2. Per-Åke Hull1:13:2731+37:131:57:3831+3+53:08+35:39
3. Mona Hull23:43+9:33fullföljt
3. Linn Brostenej godkändej godkänd
4. Sofie Franzén29:23+6:13ej godkänd
5. Håkan Svensson58:48+27:50ej godkänd
OK Milan 4ej godkänd
1. Lars-Erik Larssonej godkändej godkänd
2. Anders Haglund0:00ej godkänd
3. Ida Vikman18:37+4:27ej godkänd
4. Christer Tapper34:57+11:47ej godkänd
5. Filip Söderlund39:47+8:49ej godkänd
OK Tylöskog 1utgått
1. Bo Gustafsson37:5916+11:1737:5916+11:17
2. Jonas Karlsson1:01:2823+25:141:39:2723+7+34:57+23:40
3. n.n utgåttutgått
4. n.n utgåttutgått
5. n.n utgåttutgått
Askersunds OK 1ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
4. Vakant ej startej start
5. Vakant ej startej start
OK Letstigen 2ej start
1. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
4. Vakant ej startej start
5. Vakant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser