Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Uppland
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 4 september 2016

D21

8 820 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor1:04:357:19
2Johanna ÖbergOK Linné1:05:28+0:537:25
3Rebecka LindbergOK Roslagen1:05:55+1:207:28
4Maria SjölanderOK Rodhen1:07:12+2:377:37
5Hilda ForsgrenOK Linné1:07:23+2:487:38
6Rebecka OlssonOK Linné1:07:48+3:137:41
7Stina NilssonUmeå OK1:08:26+3:517:45
8Jenny WesterberghRasbo IK1:08:30+3:557:45
9Annika BjörkOK Linné1:08:43+4:087:47
10Lisa CarlssonOK Linné1:09:58+5:237:55
11Samantha SaegerOK Linné1:10:15+5:407:57
12Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:10:58+6:238:02
13Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:11:27+6:528:06
14Jessica SöllvanderOK Rodhen1:12:09+7:348:10
15Kate MorrisonOK Linné1:12:47+8:128:15
16Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:14:08+9:338:24
17Rasa PtasekaiteOK Linné1:15:43+11:088:35
18Elin SjölanderOK Rodhen1:16:20+11:458:39
19Jenny WegmüllerOK Rodhen1:22:09+17:349:18
20Elisa HameliusOK Linné1:23:37+19:029:28
21Elin LindTierps SOK1:25:58+21:239:44
22Fanny FredrikssonIF Thor1:27:30+22:559:55
23Camilla ÖhmanNTNUI1:28:04+23:299:59
24Regina KellyOK Linné2:22:29+1:17:5416:09
Karna ThorssonOK Linnéej start
Lovisa LarssonOK Linnéej start
Hedwig HaasSundsvalls OKej start

H21

12 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné1:06:565:19
2Rassmus AnderssonOK Linné1:10:14+3:185:35
3Henrik JonssonOK Rodhen1:13:56+7:005:53
4Erik ÅhlinLånghundra IF1:23:40+16:446:39
5Tommy LindbergOK Roslagen1:27:37+20:416:58
6Olle NilssonOK Linné1:28:00+21:047:00
7Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:28:07+21:117:00
8Olof ErikssonOK Linné1:28:52+21:567:04
9Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:29:37+22:417:08
10Magnus BjörkOK Rodhen1:32:47+25:517:23
11Pontus JohanssonOK Linné1:32:55+25:597:23
12Martin JanssonOK Rodhen1:33:38+26:427:27
13Erik LindOK Linné1:33:51+26:557:28
14Oskar WallénOK Linné1:34:21+27:257:30 Ladda ner rutt i gpx-format
15David DahlgrenOK Linné1:38:12+31:167:49
16Ruairi ShortOK Linné1:39:15+32:197:54
16Bobby BrahmLånghundra IF1:39:15+32:197:54
18Benet TotusausBadalona Orientacio1:46:36+39:408:29
19Ross SmithOK Linné1:47:11+40:158:32
20Simon EklövOK Linné1:48:05+41:098:36
Mats TroengOK Linnéej godkänd
Andreas KarlssonMariestads FKej godkänd
Mattias OlofssonOK Enenej godkänd
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
Adrian AxemoHultsfreds OKej godkänd
Torbjörn JacobssonOK Rodhenej start
Joel LännevallOK Roslagenej start
Andreas HamneOK Roslagenej start
Rasmus SteenOK Enenej start
Johan HameliusOK Linnéej start

H20

9 740 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor JanrikOK Linnéej start
Johannes RidefeltOK Linnéej start

D18

6 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné51:518:29
2Maria JanssonOK Linné58:06+6:159:30
3Anna KarlströmOK Linné58:47+6:569:37
4Ellen BromanOK Roslagen1:00:05+8:149:50
5Ellen FrostOK Roslagen1:04:24+12:3310:32
6Wilma GilleOK Roslagen1:16:35+24:4412:32
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej start

H18

7 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Waldemar AnderssonLånghundra IF53:327:07
2Emil GrehnOK Rodhen54:26+0:547:14
3Johan EdenhamnLänna IF1:00:18+6:468:01
4Sandro SchmidOK Linné1:01:44+8:128:12
5William ErnlundOK Linné1:02:08+8:368:15
6Tuve MöllerOK Linné1:05:06+11:348:39
Adam LiljaOK Enenej godkänd
Theodor LindbergOK Enenej godkänd
Alexander  AlnessLånghundra IFej start
Daniel RönnqvistOK Linnéej start

D16

4 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva SteenOK Enen44:189:32
2Agnes BromanOK Roslagen44:35+0:179:36
3Lotta WeyhenmeyerIF Thor46:18+2:009:58
4Alva LindellIF Thor46:45+2:2710:04
5Lina SvärdIF Thor47:36+3:1810:15
6Lovisa WigertzLånghundra IF1:00:28+16:1013:01
7Klara MöllerOK Linné1:01:47+17:2913:18
8Alva JonssonLånghundra IF1:03:48+19:3013:45
9Anna LithellOK Linné1:04:34+20:1613:54
10Kari LöeOK Linné1:06:36+22:1814:21
11Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:07:31+23:1314:33
12Emma JanssonOK Linné1:12:35+28:1715:38
13Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:17:26+33:0816:41
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Anna NordströmSigtuna OKej start

H16

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BergströmOK Rodhen44:157:54
2Emil JonsellIF Thor50:58+6:439:06
3Victor BylundIF Thor52:25+8:109:21
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF52:33+8:189:23
5Erik HannrupIF Thor1:01:53+17:3811:03
6Oskar StenviOK Linné1:06:30+22:1511:52
7Hugo BäsénIF Thor1:08:26+24:1112:13
8Karl BrahmLånghundra IF1:17:40+33:2513:52
9Oscar PalmOK Linné1:24:17+40:0215:03
10Arvid UmegårdLånghundra IF1:37:50+53:3517:28
Arvid RoosOK Linnéej start
Andreas JohnsonSigtuna OKej start
Gustaf MårsäterOK Linnéej start

D14

3 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor38:319:42
2Hanna JonsellIF Thor40:28+1:5710:11
3Emilia BergströmOK Rodhen42:22+3:5110:40
4Cornelia KrafftLänna IF43:32+5:0110:57
5Emma LundbergOK Roslagen49:22+10:5112:26
6Elsa KarlssonIF Thor59:36+21:0515:00
7Emma PalmOK Roslagen1:01:48+23:1715:34
8Maja WilmarIF Thor1:06:54+28:2316:51
9Fanny CedstedtLånghundra IF1:11:21+32:5017:58
10Ellen HannrupIF Thor1:15:02+36:3118:54
11Linn RistoOK Linné1:22:06+43:3520:40
Joni Müller af UhrOK Linnéej start
Agnes WeissLånghundra IFej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Malin SvenssonRånäs OKej start

H14

4 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MelinOK Rodhen34:037:59
2Karl GrywenzOK Linné35:00+0:578:12
3Oskar SundblomRånäs OK38:37+4:349:03
4Pontus GustafssonOK Linné42:10+8:079:53
5Pelle NilssonOK Linné46:18+12:1510:52
6Carl HenrikssonRånäs OK47:40+13:3711:11
7Emil BoströmOK Linné49:17+15:1411:34
8Kevin SjölanderOK Rodhen52:59+18:5612:26
9Simon WahlnäsOK Linné54:40+20:3712:49
10Gustav KüglerSigtuna OK57:57+23:5413:36
11Arvid BylundIF Thor1:17:27+43:2418:10
Albin WarvelinLånghundra IFej godkänd
John McLellandOK Rodhenej start
David NäslundOK Roslagenej start

D14 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah ÖrtlundRånäs OK55:4921:13

D12

2 630 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HedinOK Linné21:498:17
2Fannie SjölanderOK Rodhen23:16+1:278:50
3Ester BlomsterIF Thor24:37+2:489:21
4Klara HartOK Linné25:19+3:309:37
5Johanna RoosOK Linné25:29+3:409:41
6Lisa NilssonOK Linné25:54+4:059:50
7Agnes Söllvander EklundOK Rodhen28:57+7:0811:00
8Frida MelinOK Rodhen29:29+7:4011:12
9Elsa Söllvander EklundOK Rodhen30:12+8:2311:28
10Emelie SvärdIF Thor30:55+9:0611:45
11Edit JonssonLånghundra IF31:23+9:3411:55
12Erica KarlssonOK Rodhen32:58+11:0912:32
13Vega SundstedtRasbo IK35:25+13:3613:27
14Doris IkoVallentuna-Össeby OL35:55+14:0613:39
15Sara SundqvistLånghundra IF39:07+17:1814:52
16Malin NilssonOK Linné40:10+18:2115:16
17Lovisa BolanderSigtuna OK40:35+18:4615:25
18Alva SundblomRånäs OK42:05+20:1616:00
19Alicia BohmanSigtuna OK51:35+29:4619:36
20Tove KarlssonOK Rodhen55:29+33:4021:05
21Sara EkströmOK Linné58:12+36:2322:07
Matilda ServinLånghundra IFej start
Alva OláRånäs OKej start
Ella ServinLånghundra IFej start

H12

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF19:127:18
2Viktor JemthIF Thor19:17+0:057:19
3Elias WesterberghRasbo IK20:16+1:047:42
4Jacob HenrikssonRånäs OK22:57+3:458:43
5Axel GidlundOK Linné23:23+4:118:53
6Hugo NylundOK Linné25:38+6:269:44
7David BerglundIF Thor26:49+7:3710:11
8Love UmegårdLånghundra IF28:14+9:0210:44
9Rasmus ExellLänna IF28:59+9:4711:01
10Jakob NordströmSigtuna OK29:03+9:5111:02
11Elias JavehedVallentuna-Össeby OL29:48+10:3611:19
12Aron BromanLänna IF31:55+12:4312:08
13Tomas FrömanOK Linné32:15+13:0312:15
14Viktor BoströmOK Linné32:33+13:2112:22
Love BylundIF Thorej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start
Axel AnderssonIF Thorej start

D10

1 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PalmOK Linné14:307:35
2Sara RoosOK Linné16:14+1:448:29
3Signe PalmOK Linné18:27+3:579:39
4Felicia KrafftLänna IF18:34+4:049:43
5Tora JonsellIF Thor19:38+5:0810:16
6Hanna OlmIF Thor27:39+13:0914:28
7Elin WiklundIF Thor28:33+14:0314:56
8Nora Svedin JakobssonLånghundra IF29:46+15:1615:35
9Elin SjöstedtLånghundra IF35:28+20:5818:34
10Alma WesselLänna IF55:40+41:1029:08
Emily KruysIF Thorej start

H10

1 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné11:546:13
2Hugo ÖrtlundRånäs OK12:53+0:596:44
3Emil ÅbergOK Linné13:20+1:266:58
4Valle LarssonIF Thor13:28+1:347:03
5Viktor FischerOK Linné15:17+3:238:00
6Arvid TögenmarkOK Linné16:41+4:478:44
7Albin JemthIF Thor17:38+5:449:13
8Alfons WesterberghRasbo IK17:53+5:599:21
9Olle PalmOK Linné18:32+6:389:42
10Gustav LindbergOK Roslagen18:56+7:029:54
11Viktor NilssonOK Linné20:04+8:1010:30
12Tor NylundOK Linné20:43+8:4910:50
13Lukas LindIF Thor21:19+9:2511:09
14Elis QuistbergIF Thor23:09+11:1512:07
15Gustav SvenssonRånäs OK23:17+11:2312:11
16John AnderssonRånäs OK31:49+19:5516:39
17Eric HenrikssonRånäs OK32:11+20:1716:50
18Filip BorellOK Linné33:19+21:2517:26
19Theo RistoOK Linné38:16+26:2220:02
Alfred WesselLänna IFej godkänd
Joel AhlbergOK Linnéej start
Jelmer SellingLänna IFej start

D40

5 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor52:189:34
2Anna Karin OlmIF Thor54:28+2:109:58
3Helene NilssonOK Linné54:31+2:139:59
4Marie LyckebäckSigtuna OK56:55+4:3710:25
5Gabriella MelinOK Rodhen58:25+6:0710:41
6Annette RoosOK Linné58:53+6:3510:47
7Lena KaskOK Linné1:00:08+7:5011:00
8Maria ForsumVallentuna-Össeby OL1:05:18+13:0011:57
9Karin LindellIF Thor1:05:54+13:3612:04
10Pernilla SvedinLånghundra IF1:06:54+14:3612:15
11Karolina AnderssonLänna IF1:20:02+27:4414:39
12Åsa BergSigtuna OK1:24:09+31:5115:24
13Sofia KrafftLänna IF1:26:52+34:3415:54
14Johanna WeissLånghundra IF1:38:14+45:5617:59
Ane LaugenOK Linnéej start
Louise JohanssonOK Roslagenej start

H40

7 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liutauras BileviciusOK Roslagen49:116:32
2Jonas EklundOK Rodhen50:26+1:156:42
3Henrik RoosOK Linné51:35+2:246:51
4Mattias NilssonOK Linné52:19+3:086:57
5Fredrik LindellIF Thor57:56+8:457:42
6Olof BorellOK Linné58:46+9:357:48
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL59:37+10:267:55
8Johan KüglerSigtuna OK1:02:55+13:448:21
9Pål JanssonOK Roslagen1:04:13+15:028:32
10Jonas AnderssonIF Thor1:05:27+16:168:42
11Mats ÅbergOK Linné1:08:15+19:049:04
12Johan WesterberghRasbo IK1:10:46+21:359:24
13Andreas KrafftLänna IF1:12:50+23:399:41
14Peter GustafssonOK Linné1:13:06+23:559:43
15Carl WennertorpOK Linné1:16:46+27:3510:12
16Abel LedesmaXinoxano Orientació1:20:30+31:1910:42
17Emil AnderssonLänna IF1:23:17+34:0611:04
18Mika NumminenOK Linné1:34:54+45:4312:37
Mats WarvelinLånghundra IFej godkänd
Patrik ServinLånghundra IFej godkänd
Jonas SellingLänna IFej start

D45

4 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln45:299:07
2Anna SanderIF Thor48:20+2:519:42
3Yvonne GrehnOK Rodhen54:19+8:5010:54
4Ammie BerglundIF Thor54:33+9:0410:57
5Evonne StrandOK Linné1:10:27+24:5814:08
Pia GuståsOK Linnéej start

H45

6 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmOK Linné42:006:30
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL44:02+2:026:49
3Marcus PherssonOK Linné45:36+3:367:04
4John SolbreckLånghundra IF46:35+4:357:13
5Rob HartOK Linné47:23+5:237:20
6Staffan Jacobsson SvärdIF Thor48:42+6:427:33
7Ulf JanssonOK Triangeln49:25+7:257:39
8Pontus GilleOK Roslagen49:37+7:377:41
9Pär TögenmarkOK Linné50:21+8:217:48
10Ola LindIF Thor51:45+9:458:01
11Ulf BergströmOK Rodhen54:24+12:248:26
11Håkan BerglundIF Thor54:24+12:248:26
13Johan JakobssonLånghundra IF55:03+13:038:32
14Klas BirgerssonLånghundra IF55:44+13:448:38
15Christer ArksandVallentuna-Össeby OL56:32+14:328:45
16Andreas PerssonRasbo IK1:01:24+19:249:31
17Ulf AngelsiööOK Linné1:10:44+28:4410:57
18Roger NilssonOK Linné1:14:05+32:0511:29
19Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:15:20+33:2011:40
20Patrik SteenOK Enen1:16:30+34:3011:51
21Andreas EhnIF Thor1:26:36+44:3613:25
22Per JemthIF Thor1:30:50+48:5014:04
23Joachim LandströmOK Linné2:18:12+1:36:1221:25
Daniel OlmIF Thorej godkänd
Johan BlomsterIF Thorej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start

D50

4 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen47:2710:31
2Katarina BengtssonLånghundra IF48:42+1:1510:47
3Hillevi ErikssonOK Linné49:32+2:0510:58
4Maria HartOK Linné51:41+4:1411:27
5Dorothe SpillmannIF Thor52:09+4:4211:33
6Maria KvarnlöfOK Roslagen54:22+6:5512:03
7Helena GrennbergOK Linné54:27+7:0012:04
8Ann-mari SilfverLånghundra IF54:29+7:0212:04
9Cathrine JohanssonTierps SOK55:07+7:4012:13
10Camilla AdlertegOK Enen55:40+8:1312:20
11Lena GrandinOK Linné56:57+9:3012:37
12Lena NilssonOK Linné58:24+10:5712:56
13Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL59:52+12:2513:16
14Maria LännevallOK Roslagen1:03:15+15:4814:01
15Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:10:40+23:1315:40
16Åsa Marknell DewittLänna IF1:16:24+28:5716:56
17Annette WigertzLånghundra IF1:34:16+46:4920:54
18Maria TibellLånghundra IF1:36:03+48:3621:17
19Elsa BrahmLånghundra IF1:37:11+49:4421:32
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd

H50

6 110 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen46:517:40
2Per-Olov WedinIF Thor47:03+0:127:42
3Thomas JanssonOK Roslagen48:21+1:307:54
4Mats JonsellIF Thor48:45+1:547:58
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL48:45+1:547:58
6Björn ÖbergRyda SK48:46+1:557:58
7Per EdlundSigtuna OK50:48+3:578:18
8Thomas KällbergOK Roslagen52:27+5:368:35
9Bo StrandOK Linné56:25+9:349:14
10Sven WigertzLånghundra IF56:42+9:519:16
11Matti NylundSigtuna OK58:07+11:169:30
12Kenneth HermanssonSigtuna OK59:08+12:179:40
13Mats BäckströmOK Enen59:11+12:209:41
14Rolf LarssonOK Linné1:00:43+13:529:56
15Mats JavehedVallentuna-Össeby OL1:01:21+14:3010:02
16Magnus JohanssonLånghundra IF1:08:36+21:4511:13
17Stefan NilssonOK Linné1:16:23+29:3212:30
18Mikael BäsénIF Thor1:18:16+31:2512:48
19Peter LindbergOK Roslagen1:20:42+33:5113:12
20Per AndénHässleholms OK1:25:01+38:1013:54
21Kjell RistoOK Linné1:29:31+42:4014:39
Johan MöllerOK Linnéej start
Ulf K. RaskSigtuna OKej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Anders SöderbärgOK Roslagenej start

D55

4 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JanssonOK Rodhen48:5512:10
2Brita NilssonOK Linné52:31+3:3613:03
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL52:58+4:0313:10
4Helena EkbrinkIF Thor54:21+5:2613:31
5Inger SkantzLänna IF1:00:26+11:3115:01
6Anna-Sofie LundmanOK Roslagen1:25:49+36:5421:20

H55

5 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen38:136:59
2Mats TibellLånghundra IF41:58+3:457:41
3Tommy ÅhmanLånghundra IF44:39+6:268:10
4Lars-Olof JanssonOK Linné47:48+9:358:45
5Per EdenhamnLänna IF49:09+10:569:00
6Pär JanssonIF Thor51:01+12:489:20
7Thomas JanssonLänna IF51:14+13:019:23
8Tryggve RönnqvistOK Linné51:45+13:329:28
9Tommy BergerGävle OK52:40+14:279:38
10Björn SöderbäckOK Linné53:15+15:029:45
11Mats LundmanOK Roslagen57:35+19:2210:32
12Christer ErikssonTierps SOK58:01+19:4810:37
13Peter EklövOK Linné58:29+20:1610:42
14Per-Olof OlofssonSigtuna OK58:33+20:2010:43
15Magnus ThorOK Bävern1:03:59+25:4611:43
16Lars LundinTierps SOK1:39:37+1:01:2418:14
Tommy HolmérVäsby OKej start
Johan KarlssonNorbergs OKej start

D60

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunlis LarssonOK Enen46:0712:48
2Birgitta BillstamJärfälla OK46:19+0:1212:51
3Eva ElnerudSigtuna OK55:41+9:3415:28
4Britt-Marie ErikssonOK Rodhen59:56+13:4916:38
Kristina WåhlinOK Enenej godkänd
Marita BergSigtuna OKej godkänd
Christina HjertsonOK Linnéej start

H60

4 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné42:218:30
2Stig AnderssonOK Linné44:20+1:598:54
3Anders KarlssonOK Linné54:26+12:0510:55
4Göran FalkIF Thor56:04+13:4311:15
5Lars LandströmLånghundra IF57:28+15:0711:32
6Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL58:19+15:5811:42
7Reinhold LenneboIF Thor1:20:48+38:2716:13
Göran  AnderssonAttunda OKej godkänd
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Svend Erik MathiassenOK Linnéej start

D65

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF49:1313:40
2Ewa NordlundLänna IF1:06:46+17:3318:32
3Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:07:31+18:1818:45
4Marianne SellgrenSigtuna OK1:10:52+21:3919:41
5Kristina ErikssonLänna IF1:13:33+24:2020:25
Ingrid SjölanderOK Rodhenej start

H65

4 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif AlmtorpLånghundra IF47:0210:25
2Jan JohanssonIF Thor48:54+1:5210:50
3Lars-Erik HermanssonOK Linné48:59+1:5710:51
4Tomas ÅhgrenLånghundra IF51:29+4:2711:24
5Torsten PetterssonLånghundra IF52:55+5:5311:43
6Leonard JanssonRasbo IK53:05+6:0311:46
7Kenneth LarssonOK Enen54:18+7:1612:02
8Per-Erik WåhlbergOK Linné54:49+7:4712:09
9Kjell JanssonLånghundra IF55:17+8:1512:15
10Tommy WåhlinOK Enen1:00:44+13:4213:27
11Gunnar KvarnerudLänna IF1:01:56+14:5413:43
12Lars WestinVallentuna-Össeby OL1:02:02+15:0013:45
13Tommy HöglundLånghundra IF1:03:55+16:5314:10
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej start
Lars Erik OrvendalHeby AIFej start

D70

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK41:0513:33
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF46:40+5:3515:24
3Caje JacobssonIF Thor54:03+12:5817:50
4Birgitta KlangLånghundra IF54:08+13:0317:51
5Birgitta NorlinRimbo SOK58:13+17:0819:12
6Elke WilkeTierps SOK1:03:42+22:3721:01

H70

4 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif NordlundLänna IF41:3410:20
2Leif ErikssonHeby AIF44:23+2:4911:02
3Anders SellgrenSigtuna OK45:04+3:3011:12
4Lars-Erik KarlssonRasbo IK52:19+10:4513:00
5Bengt FribergJärfälla OK54:30+12:5613:33
6Sören WingeUpsala IF57:45+16:1114:21
7Sven-Olov NorlinRimbo SOK58:41+17:0714:35
8Conny HusénOK Roslagen1:00:02+18:2814:56
9Leif BergSigtuna OK1:00:25+18:5115:01
10Mats TörngrenOK Linné1:01:35+20:0115:19
11Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:04:09+22:3515:57
12Thord RådbergOK Roslagen1:04:42+23:0816:05
13Sven PihlEnköpings AIF1:05:42+24:0816:20
14Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:05:55+24:2116:23
15Ulf SkogtjärnOK Linné1:06:28+24:5416:32
16Uno KarlssonHäverödals SK1:06:49+25:1516:37
17Göran JanssonOK Triangeln1:10:36+29:0217:33
Hans SahlbergLånghundra IFej godkänd
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Anders EdlingOK Linnéej start

D75

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK56:1718:34
2Birgitta ErikssonLänna IF57:05+0:4818:50
3Margaretha NyströmLänna IF1:01:30+5:1320:17
Britt-Marie BengtssonOK Linnéej start

H75

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF47:5813:19
2Kurt BoströmOK Linné50:46+2:4814:06
3Jan-Olof MalmSigtuna OK58:55+10:5716:21
4Roine MattssonHäverödals SK1:01:19+13:2117:01
5Bertil KarlssonOK Linné1:05:18+17:2018:08
6Lennart JanssonHäverödals SK1:06:50+18:5218:33
7Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:08:50+20:5219:07
8Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:09:13+21:1519:13
9Sven JacobssonIF Thor1:16:31+28:3321:15
Per-Olov AnderssonOK Linnéej godkänd
Per-Urban BengtssonOK Linnéej godkänd
Ulf ÅströmOK Roslagenej start

H80

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig RoosOK Linné50:2116:37
2Ragnar AnderssonHäverödals SK58:08+7:4719:11

Inskolning

1 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Elin HagbergKlubblösfullföljt
Viktor HagbergKlubblösfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Hugo PerssonIF Thorfullföljt
Elis Sölvander-EklundOK Rodhenfullföljt
Moa WegmullerOK Rodhenfullföljt

U1

1 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné23:2412:26
2Jonas PalmOK Linné23:30+0:0612:30
3Lisa DverstorpKlubblös23:45+0:2112:37
4Jessica SvärdIF Thor24:45+1:2113:09
5Ellinor Von SethIF Thor24:51+1:2713:13
6Fiffi MalmströmJärfälla OK26:31+3:0714:06
7Oskar LindIF Thor26:36+3:1214:08
8Mörta BaumgartenIF Thor27:45+4:2114:45
9Bertil BaumgartenIF Thor28:17+4:5315:02
10Dagny IkoVallentuna-Össeby OL28:26+5:0215:07
11Dea AlomerovicOK Linné29:35+6:1115:44
12Anita Müller-ErikssonOK Linné29:42+6:1815:47
13Diana AlomerovicOK Linné29:44+6:2015:48
14Marike StäglichOK Linné30:31+7:0716:13
15Hugo WåhlénOK Triangeln31:05+7:4116:32
16Ylva SjöstedtLånghundra IF35:22+11:5818:48
17Alva ForsumVallentuna-Össeby OL57:43+34:1930:42
Lovisa FischerOK Linnéej start
Ellinor KruysIF Thorej start
Julia WiklundIF Thorej start

U2

1 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cedric WagnheimOK Linné17:209:04
2Theodor Von SethIF Thor17:38+0:189:13
3Elis HanssonIF Thor18:33+1:139:42
4Rickard JemthIF Thor18:37+1:179:44
5Axel WetterqvistOK Linné18:54+1:349:53
6Jeff JärlundHäverödals SK24:49+7:2912:59
7Isak StåhlbrandtRasbo IK25:05+7:4513:07
8Ossian OláRånäs OK29:30+12:1015:26
9Daniel WahlnäsOK Linné42:14+24:5422:06
Alfred WåhlinHäverödals SKej start

Öppen motion 1

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NylundSigtuna OK18:499:51
2Oskar Svedin-JakobssonLånghundra IF21:00+2:1110:59
3Malin MalmströmKlubblös22:33+3:4411:48
4Viktor AlmtorpLånghundra IF27:17+8:2814:17
5Anna LalloSigtuna OK39:36+20:4720:43
Daniel BernhedRånäs OKej godkänd

Öppen motion 3

2 630 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NilssonLånghundra IF25:159:36
2Anders EkströmOK Linné27:40+2:2510:31
3Elin TögenmarkOK Linné28:54+3:3910:59
4Eva SchönquistOK Linné30:53+5:3811:44
5Sigurd WallénTäby OK35:02+9:4713:19
6Amanda TibellLånghundra IF37:22+12:0714:12
7Anna-Lena  NylundSigtuna OK37:34+12:1914:17
8Linda NilssonLånghundra IF38:00+12:4514:26
9Margareta WallénTäby OK38:35+13:2014:40
10Jan-Erik LarssonUpsala IF39:22+14:0714:58
11Eva PalmOK Linné43:56+18:4116:42
12Urban WiklundIF Thor46:01+20:4617:29
13Kerstin UmegårdLånghundra IF46:04+20:4917:30
14Carina HollantiGarphyttans IF48:40+23:2518:30
15Anna JonssonKlubblös48:43+23:2818:31
16Hedvig SundstedtRasbo IK50:05+24:5019:02
Lena GilleOK Roslagenej godkänd
Ryan BradleyMy own Clubej godkänd
Catarina LalloSigtuna OKej godkänd
Maria AhlbergNorbergs OKej start
Katarina SellingLänna IFej start

Öppen motion 5

3 970 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonIF Thor38:299:41
2Andreas FischerOK Linné43:41+5:1211:00
3Magnus MartinellOK Linné47:42+9:1312:00
4Daniel ArnekransKlubblös52:02+13:3313:06
5Anna StaafUpsala IF53:30+15:0113:28
6Håkan JanssonLånghundra IF55:09+16:4013:53
7Jonas NygrenIF Thor56:19+17:5014:11
8Tom KarlssonOK Linné56:48+18:1914:18
9Lars JönssonOK Roslagen57:04+18:3514:22
10Malin GidlundOK Linné57:56+19:2714:35
11Eva Andersson DverstorpKlubblös1:01:34+23:0515:30
12Anders FalkIF Thor1:01:36+23:0715:30
13Karin WyddasKlubblös1:02:07+23:3815:38
14Ann-Sofie JemthIF Thor1:04:55+26:2616:21
15David EngstedtKlubblös1:07:15+28:4616:56
16Emma BölskeKlubblös1:11:23+32:5417:58
17Daniel PalmOK Linné1:20:00+41:3120:09
18Roland LindqvistOK Linné1:20:12+41:4320:12
19Andrea JonssonLånghundra IF1:22:41+44:1220:49
20Malin SjöstedtLånghundra IF1:23:10+44:4120:56
21Per StridOK Roslagen1:26:12+47:4321:42
22Karin PalmOK Linné2:18:57+1:40:2835:00
Niklas HagbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 020 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan MalmströmJärfälla OK21:367:09
2Johan OhlströmIF Thor25:13+3:378:20
3Björn HannrupIF Thor26:08+4:328:39
4Jennie Hellström OlssonOK Linné30:26+8:5010:04
5Henrik WillmarKlubblös30:54+9:1810:13
6Camilla NygrenIF Thor32:13+10:3710:40
7Carina BoströmOK Linné32:45+11:0910:50
8Maja DahlqvistStorviks IF33:08+11:3210:58
9Johan KarlssonIF Thor33:18+11:4211:01
10Tomas QuistbergIF Thor33:20+11:4411:02
11Ulf IsacssonOK Linné33:22+11:4611:02
12Fredrik NilssonLånghundra IF33:42+12:0611:09
13Stefan NordströmSigtuna OK34:07+12:3111:17
14Tommy StenviOK Linné34:33+12:5711:26
15Sara LindIF Thor37:35+15:5912:26
16Linn HollantiGarphyttans IF37:47+16:1112:30
17Jonathan PerssonRasbo IK39:29+17:5313:04
18Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK40:21+18:4513:21
19Anna NordströmSigtuna OK40:39+19:0313:27
20Lena FredrikssonKroppa IF41:01+19:2513:34
21Per-Åke HolmSigtuna OK41:23+19:4713:42
22Gudrun ElvhageIF Thor42:13+20:3713:58
23Daniel HallbergRånäs OK44:02+22:2614:34
24Anna WesterberghRasbo IK44:56+23:2014:52
25Karin HannrupIF Thor45:22+23:4615:01
26Ann-Sofie EdenhamnLänna IF46:04+24:2815:15
27Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL46:07+24:3115:16
28Audrey FoleyJärfälla OK46:36+25:0015:25
29Sten JohanssonOK Borgen47:23+25:4715:41
30Mats LiljaOK Enen49:42+28:0616:27
31Lars-Olov AnderssonSigtuna OK51:26+29:5017:01
32Stefan PalmOK Roslagen51:47+30:1117:08
33Stig LarssonLänna IF53:22+31:4617:40
34Klas ElwingerIF Thor54:04+32:2817:54
35Stefan NorellAttunda OK54:15+32:3917:57
36Ida SundstedtRasbo IK1:08:45+47:0922:45
37Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL1:25:37+1:04:0128:20
38Berit EdengrenNyköpings OK1:26:42+1:05:0628:42
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd
Gry KyllingstadHäverödals SKej godkänd
Isabella  BarkKlubblösej godkänd
Staffan  JakobssonOK Kroppefjällej godkänd

Öppen motion 8

5 120 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils OlssonOK Linné37:497:23
2Arvid HenrikssonJärla Orientering38:15+0:267:28
3Simon WegmüllerOK Rodhen39:11+1:227:39
4Christian FoleyJärfälla OK41:43+3:548:08
5Tobias SvenssonOK Österåker42:21+4:328:16
6Petter LindbergOK Linné43:31+5:428:29
7Alexandra BjärrenholtOK Rodhen44:11+6:228:37
8Michael HolmgrenIF Thor46:47+8:589:08
9Jens LindquistLånghundra IF47:11+9:229:12
10Jonas HallmanAttunda OK48:02+10:139:22
11Linus UnossonKlubblös49:59+12:109:45
12Markus BölskeKlubblös50:21+12:329:50
13Mattias HolmgrenIF Thor51:22+13:3310:01
14Erik MelinOK Linné52:22+14:3310:13
15Johan BjörkestenKlubblös52:26+14:3710:14
16Petter LjungbergKlubblös53:21+15:3210:25
17Lucas BorellOK Linné54:02+16:1310:33
18Bengt HameliusSäterbygdens OK54:23+16:3410:37
19Anders BengtssonKlubblös55:00+17:1110:44
20Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK55:41+17:5210:52
21Gunnar KarlströmOK Linné55:44+17:5510:53
22Jonas StåhlbrandtRasbo IK57:15+19:2611:10
23Per WeinestedtOK Linné57:28+19:3911:13
24Rein LalloSigtuna OK59:55+22:0611:42
25Carina HammarlingLänna IF1:02:36+24:4712:13
26Nils LiljedahlEnebybergs IF1:03:26+25:3712:23
27Linn SöderströmOskarströms OK1:05:40+27:5112:49
28Rasmus SchurmannHylte OK1:06:01+28:1212:53
29Anders LindgrenLånghundra IF1:07:50+30:0113:14
30Ida HameliusOK Linné1:10:13+32:2413:42
31Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:27:55+50:0617:10
32Håkan WahlnäsOK Linné1:35:30+57:4118:39
33Mattias ThorsellKlubblös1:35:52+58:0318:43
34Anne LöfgrenKlubblös1:37:28+59:3919:02
35Kenneth AlnessLånghundra IF1:37:39+59:5019:04
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Nic KruysIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser