Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, DM, medel, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, DM, medel, Småland
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: söndag 27 september 2015

D21

6 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonBredaryds SOK42:486:29
2Marie AnderssonJönköpings OK43:34+0:466:36
3Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna45:49+3:016:57
4Johanna JonssonSOK Aneby47:42+4:547:14
5Jenny JohanssonOK Gisle52:40+9:527:59
6Elna DahlstrandIK Hakarpspojkarna1:02:31+19:439:29

H21

8 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SchagerlindTrollhättans SOK46:155:40
2Kenneth SvenssonFinspångs SOK46:42+0:275:43
3Fredrik ArbinAnnebergs GIF50:56+4:416:14
4Oskar PeterssonOK Njudung51:00+4:456:15
5Martin RosénOK Stigen58:29+12:147:10
6Mikael HallOK Bävern1:04:57+18:427:57
Marcus WadellUlricehamns OKej godkänd

H20

6 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik PerssonEksjö SOK34:145:28
2August KollbergEksjö SOK38:10+3:566:05
3Jonathan WestlundTorsås OK49:19+15:057:52

D16

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu38:059:41

D14

3 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna OlssonIFK Sävsjö34:5610:33

H14

3 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus FyhrSOK Aneby28:148:31
2Isak HultbergSOK Viljan34:02+5:4810:16

H12

3 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BjörckOK Älme31:329:31
2Hugo HedströmOK Bävern36:41+5:0911:04
3Emil GranathIF Hallby SOK41:38+10:0612:34

D40

5 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BergforsSOK Viljan30:536:04
2Maria RindstigSOK Viljan32:32+1:396:23
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK33:02+2:096:29
4Karin FreylandSOK Aneby35:39+4:467:00
5Charlotta KarlssonGränna-Bygdens OK39:36+8:437:46
6Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK46:19+15:269:05

H40

6 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JohanssonOK Gisle40:066:05
2Andreas BerggrenVäxjö AIS40:31+0:256:08
3Geir Inge FolkestadAnderstorps OK41:01+0:556:13
4Johan HanssonJönköpings OK41:08+1:026:14
5Peter LöfqvistSOK Aneby41:43+1:376:19
6Jonas FrohlundEksjö SOK43:21+3:156:34
7Anders PeterssonOK Njudung43:39+3:336:37
8Benny WiklundFinspångs SOK47:10+7:047:09
9Patrik PerssonEksjö SOK52:30+12:247:57
10Patrik LundqvistNybro OK55:54+15:488:28
11Mikael M KarlssonOK Bävern1:00:20+20:149:09
Thomas BråhnIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Håkan DanielssonVäxjö OKej godkänd
Johan GranathIF Hallby SOKej start

D50

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica KollbergEksjö SOK27:026:52
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK28:49+1:477:19
3Katarina Westin-KarlssonBredaryds SOK34:45+7:438:50
4Eva JonssonFinspångs SOK49:27+22:2512:34

H50

6 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergEksjö SOK33:485:23
2Håkan SvenssonIK Vista38:40+4:526:10
3Göran PerssonVärend GN OL39:34+5:466:19
4Mikael GustafssonIK Vista41:38+7:506:39
5Lars-Olof LundquistNybro OK42:13+8:256:44
6Mikael SvenssonAnnebergs GIF43:32+9:446:57
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK47:28+13:407:34
8Anders PetterssonVästerviks OK51:44+17:568:15
9Christer NässlinJönköpings OK55:17+21:298:49
10Peter JoelssonÅlems OK57:37+23:499:12
11Thomas AlmqvistVästerviks OK58:27+24:399:20
Hans KööhlerTrollhättans SOKej godkänd
Ronny BlomqvistAnnebergs GIFutgått

D60

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås33:318:31
2Gunvor ArbinAnnebergs GIF42:14+8:4310:44
3Birgit HenrikssonEksjö SOK48:30+14:5912:20

H60

5 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ThomassonUlricehamns OK28:525:40
2Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna29:51+0:595:51
3Sonny MyrefeltKalmar OK31:08+2:166:06
4Claes-Göran LundbergUlricehamns OK31:42+2:506:13
5Stefan ArbinAnnebergs GIF34:38+5:466:48
6Göran SvenssonSkillingaryds FK36:57+8:057:15
7Nils-Birger JohanssonSol Tranås38:23+9:317:32
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL46:20+17:289:06
Thor-Björn LundIK Vistadiskvalificerad

Öppen motion 1

3 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu33:4810:12
2Anton JosefssonOK Gisle35:48+2:0010:48
3Isak JohanssonOK Gisle35:54+2:0610:50
4Viktor LundqvistNybro OK38:24+4:3611:36
5Kajsa AnderssonÖlmstads IS40:56+7:0812:21

Öppen motion 5

5 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu33:416:37
2Johan NilssonHultsfreds OK36:52+3:117:14
3Stefan ReiverBodafors OK39:32+5:517:46
4Christer FyhrEksjö SOK39:41+6:007:47
5Patrik ReiverBodafors OK39:44+6:037:48
6Markus LundIK Vista43:22+9:418:31
7Mikael FyhrSOK Aneby46:41+13:009:10
8Johan AnderssonÖlmstads IS48:35+14:549:32
9Kenneth KarlssonIK Vista1:01:22+27:4112:03
10Radka KühnelTrollhättans SOK1:02:10+28:2912:12
Tommy JohanssonForserums SOKej start

Öppen motion 9

6 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HempelAnnebergs GIF43:266:35
2Erik PetterssonJönköpings OK51:37+8:117:49
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK52:24+8:587:57
4Erik Lindqvistklubblös52:30+9:047:57
5Simon SvahnEksjö SOK54:00+10:348:11
6Göran FischerströmAnnebergs GIF57:23+13:578:42
7Johan AntonssonAnnebergs GIF1:13:15+29:4911:06
8Jens WestlundTorsås OK1:41:27+58:0115:23
Johan HåmåsSWEej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser