Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Martinsons Cup, Patrulltävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Martinsons Cup, Patrulltävling
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 20 september 2015

U1

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak Johansson Almar BerggrundUmeå OK32:0614:12
2Edvin Hellman Liam MolanderHögåkers OK35:04+2:5815:30
3Tim Lindvall Erik Lingbro-DömstedtIFK Umeå35:50+3:4415:51
4Estrid Lindberg Tua RönnlundIFK Umeå42:12+10:0618:40
5Noel Sullivan Elsa Trägårdh / Greta SullivanUmedalens IF43:18+11:1219:09
6Axel Larsson Lukas WincentIFK Umeå43:27+11:2119:13
7Hanna Burman Alice NormanIFK Umeå43:30+11:2419:14
8Tua Adolfsson Alice StigenlövHögåkers OK45:42+13:3620:13
9Ellen Adolfsson Lovisa NilssonHögåkers OK48:48+16:4221:35
Hanna Burman Adin TäljebladIFK Umeåej start
Noel Sullivan Greta SullivanUmedalens IFej start

HD10

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard Svensson Valter NordmarkSK Björnen54:0918:21
2Emmy Kärrlander Lova HornlidenUmedalens IF55:24+1:1518:46
3Tilde Westerlund-Nordin Alex Lindvall / Tyra LarssonIFK Umeå1:00:56+6:4720:39
4Hilma WIkström Saga RydbergUmeå OK1:06:58+12:4922:42
5Elina Lingbro-Dömstedt Elin Burman/Anton NormanIFK Umeå1:56:44+1:02:3539:34
Adrian Widmark Vigon BerggrundUmeå OKej godkänd

HD12

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus Eriksson Isak LundholmUmeå OK28:428:32
2Oskar Ådahl Jesper RamebäckUmeå OK38:56+10:1411:35
3Simon Hansson Max StigenlövHögåkers OK49:47+21:0514:48
4Lea Edvardsson Felicia LindholmUmeå OK53:15+24:3315:50
5Maja Lundholm Nora StafjordUmeå OK57:51+29:0917:13
6Hilja Berggrund Erin WidmarkUmeå OK1:31:54+1:03:1227:21
7Andreas Svensson Elias LanttoSK Björnen1:38:10+1:09:2829:12
8Alvin Hornliden Jakob ErikssonUmedalens IF1:46:43+1:18:0131:45
9Jonathan Wincent Rasmus WincentIFK Umeå2:31:11+2:02:2944:59

HD14

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena Nilsson Evelina NilssonHögåkers OK38:1510:32
2Viktor Holmgren Jakob NilssonUmeå OK40:40+2:2511:12
3Mårten Eriksson Jon TrägårdhUmedalens IF52:47+14:3214:32
4Ester Laudon Alexandra ÖlundVännäs OK1:08:54+30:3918:58

HD16

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil Hornliden Gustav KvarnbrinkUmedalens IF33:177:55
2Alma Laudon Albin BjörnuddVännäs OK40:56+7:399:44
3Erik Kärrlander Albert HallneborgUmedalens IF42:04+8:4710:00
4Kristina Fridman Ida GeorgssonVännäs OK1:01:56+28:3914:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser