Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Askersundsträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Askersundsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Askersunds OK
Datum: lördag 13 augusti 2016

D21

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette CarlssonKFUM Örebro OK29:327:01
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK29:50+0:187:06
3Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF31:19+1:477:27
4Ida DalhammerOK Roxen31:51+2:197:35
5Lovisa PerssonOK Tisaren32:47+3:157:48
6Annika IvarssonLinköpings OK33:05+3:337:52
7Lisa WesterbergOK Milan33:26+3:547:57
8Therese KorkeakoskiOK Milan35:07+5:358:21
9Agnes AdolfssonEksjö SOK35:08+5:368:21
10Anna HallménOK Tisaren35:17+5:458:24
11Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK35:48+6:168:31
12Fanny AsketunOK Roxen36:08+6:368:36
13Nina HallorOK Tisaren37:48+8:169:00
14Karin FägerlindCentrum OK39:33+10:019:25
15Josefine AhlbäckOK Milan41:49+12:179:57
16Annica KristofferssonAlmby IK42:20+12:4810:04
17Amanda JacobssonDegerfors OK44:34+15:0210:36
18Julia Modig TjärnströmLinköpings OK48:18+18:4611:30
19Elin LundkvistOK Tyr48:26+18:5411:31

H21

5 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK28:465:08
2Filip JacobssonOK Tisaren30:10+1:245:23
3Daniel AttåsOK Tisaren30:15+1:295:24
4Per ÖbergOK Hällen30:46+2:005:29
5Johan AronssonOK Tisaren31:33+2:475:38
6Hans BrolundOK Denseln32:26+3:405:47
7Tomas HallménOK Tisaren32:37+3:515:49
8Erik LindgrenKFUM Örebro OK33:11+4:255:55
9Andreas BerganderEksjö SOK33:18+4:325:56
10Per LindmanFinspångs SOK34:05+5:196:05
11Erik GrothKFUM Örebro OK34:24+5:386:08
12Albin LillieströmOK Roxen34:30+5:446:09
13Mikael PihelOK Tisaren35:17+6:316:18
14Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK35:34+6:486:21
15Love BerzellOK Ravinen35:43+6:576:22
16Ulf HallménHagaby GoIF Örebro36:14+7:286:28
17Erik GöthlinKFUM Örebro OK38:21+9:356:50
18Henrik AnderssonOK Tylöskog40:04+11:187:09
19Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:36+11:507:15
20Adam NymanHagaby GoIF Örebro41:14+12:287:21
21Erik SjödinOK Tisaren42:00+13:147:30
22Jesper MelinGarphyttans IF45:55+17:098:11
23Henrik LidhageIK Ymer47:24+18:388:27
24Martin HammarlundMotala AIF OL52:07+23:219:18
25Tom KorkeakoskiOK Milan52:45+23:599:25
26Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:02:26+33:4011:08
27Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:07:50+39:0412:06
Filip SöderlundOK Milanej start
Joel FrancénLinköpings OKej start

H20

4 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AnderssonOK Roxen23:355:36
2Hugo LillieströmOK Roxen27:23+3:486:31
3Martin SärnbrinkOK Tisaren30:35+7:007:16
4Johan LindmanFinspångs SOK31:43+8:087:33
5Rasmus MöllerArboga OK34:28+10:538:12
6Hugo EkingeOK Motala34:29+10:548:12
7Joel SjödinOK Kolmården38:49+15:149:14
Hugo DalhammerOK Roxenej start

D18

4 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victoria AsketunOK Roxen37:008:53
2Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb39:15+2:159:26

D16

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren30:007:31
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren35:31+5:318:54

H16

4 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ForsbergKFUM Örebro OK28:236:49
2Casper VånsjöArboga OK29:36+1:137:06
3Josef HelanderOK Roxen29:54+1:317:11
3William SeguraKFUM Örebro OK29:54+1:317:11 Ladda ner rutt i gpx-format
5Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro36:01+7:388:39
6Daniel JensenArboga OK50:25+22:0212:07
7Clas BäckströmOK Tisaren57:46+29:2313:53
8Christopher AnderssonVingåkers OK58:45+30:2214:07

D14

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK28:178:09
2Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro30:42+2:258:50
3Julia BergKFUM Örebro OK32:54+4:379:28
4Märta KämmerlingOK Motala37:12+8:5510:43
5Anna NilssonGarphyttans IF40:06+11:4911:33
6Ellen EkingeOK Motala44:55+16:3812:56
7Frida BäckströmOK Tisaren1:06:22+38:0519:07
8Erika HolmbergOK Tylöskog1:10:44+42:2720:23
9Cajsa VånsjöArboga OK1:15:26+47:0921:44
Sofie FranzénAlmby IKej start

H14

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren19:455:41
2Hugo KindbornOK Hällen22:45+3:006:33
3Linus MalmKFUM Örebro OK25:28+5:437:20
4Henrik FranzénAlmby IK26:38+6:537:40
5Adrian SiiraOK Motala27:44+7:597:59
6Gustav AskrothKFUM Örebro OK30:33+10:488:48
7Simon KarlssonOK Motala34:26+14:419:55
8Olof HalfvarssonAlmby IK39:46+20:0111:27
9Oliver PetterssonOK Milan40:09+20:2411:34
10Jonatan KraftAlmby IK40:37+20:5211:42
11Oliver HöögOK Motala44:45+25:0012:53
Filip BäckArboga OKej start

D12

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK17:027:05
2Ellen PelanderOK Djerf18:07+1:057:32
3Amanda SjödinOK Tisaren22:07+5:059:12
4Sabina SiiraOK Motala26:12+9:1010:55
5Johanna BergKFUM Örebro OK30:44+13:4212:48
6Tindra YngströmOK Tisaren30:49+13:4712:50
7Nelly MårtenssonGarphyttans IF32:41+15:3913:37
8Stina BernGarphyttans IF32:51+15:4913:41
9Love EklundOK Tylöskog35:21+18:1914:43
10Elsa GustafssonOK Tylöskog38:48+21:4616:10

H12

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK14:025:50
2Emil LarssonOK Tisaren16:18+2:166:47
3Anton KruseKFUM Örebro OK16:59+2:577:04
4Olle MalmKFUM Örebro OK17:15+3:137:11
5Eric BäckArboga OK21:54+7:529:07
6Måns BergqvistGarphyttans IF23:32+9:309:48
7Alfred SjödinOK Tisaren23:34+9:329:49
8Daniel KraftAlmby IK25:22+11:2010:34
9Tronje SkoglundOK Motala26:16+12:1410:56
10Rasmus DoeringGarphyttans IF26:22+12:2010:59
11David OlanderLunds OK34:39+20:3714:26
12Noel HelmerssonOK Tisaren39:02+25:0016:15
13Neo YngströmOK Tisaren44:46+30:4418:39
14August EkingeOK Motala57:17+43:1523:52

D10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro18:089:04
2Amanda BäckArboga OK19:41+1:339:50
3Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb25:43+7:3512:51
4Astrid KraftAlmby IK28:15+10:0714:07
5Ella KruseKFUM Örebro OK30:02+11:5415:01

H10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf15:127:36
2Philip SjödinOK Tisaren18:13+3:019:06
3Jonathan AnderssonVingåkers OK24:20+9:0812:10
4Ted NilssonKFUM Örebro OK25:48+10:3612:54
5Rasmus VånsjöArboga OK1:20:01+1:04:4940:00

D35

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK49:3811:49
2Maria AskrothKFUM Örebro OK1:14:58+25:2017:50

D40

3 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln28:247:07
2Karin AnderssonOK Tisaren32:48+4:248:13
3Cecilia EnbergLinköpings OK33:42+5:188:26
4Malin WiklundAlmby IK34:22+5:588:36
5Helena SkoglundOK Motala55:55+27:3114:00

H40

4 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK30:586:34
2Christian EnbergLinköpings OK31:46+0:486:44
3Peter SjödinOK Tisaren32:29+1:316:53
4Daniel GustafssonKFUM Örebro OK34:12+3:147:15
5Anders PelanderOK Djerf41:03+10:058:42
6Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:04+13:069:21 Ladda ner rutt i gpx-format
7Henrik HellborgCentrum OK48:27+17:2910:17
8Henrik AskrothKFUM Örebro OK50:06+19:0810:38
9Tony HolmbergOK Tylöskog56:39+25:4112:01
10Nils-Åke SkoglundOK Motala1:05:41+34:4313:56
Anders KnutssonLinköpings OKutgått

D45

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika AsketunOK Roxen25:537:03
2Lena LindmanFinspångs SOK29:58+4:058:09
3Petra KorallMotala AIF OL33:26+7:339:06
4Lotta BorgLinköpings OK39:14+13:2110:41
5Åsa DetterfeltLinköpings OK46:08+20:1512:34

H45

4 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HelanderOK Roxen32:246:52
2Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro33:51+1:277:11
3Olle LindmanFinspångs SOK33:57+1:337:12
4Martin PerssonKFUM Örebro OK35:02+2:387:26
5Mickael GöranssonAlmby IK35:03+2:397:26
6Johan WänströmFinspångs SOK37:54+5:308:02
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro39:22+6:588:21
8Anders EkingeOK Motala44:26+12:029:26
9Anders LarssonAlmby IK46:51+14:279:56
10Torbjörn AnderssonOK Motala48:16+15:5210:14
11Johan FridströmFinspångs SOK54:41+22:1711:36
12Tomas HammarVästerbergslagens OL55:14+22:5011:43
Christer AlmHagaby GoIF Örebroej start

D50

3 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro30:308:18
2Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog31:32+1:028:35
3Carina JönssonFinspångs SOK38:27+7:5710:28
4Karin LundströmStjärnorps SK39:43+9:1310:49
5Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK42:43+12:1311:38
6Monica HallorOK Tisaren46:50+16:2012:45
7Eva KindbornOK Hällen48:05+17:3513:06
8Eva KorkeakoskiOK Milan1:21:46+51:1622:16

H50

4 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen25:456:11
2Göran AttåsOK Tisaren29:19+3:347:02
3Mats R JohanssonMotala AIF OL30:19+4:347:17
4Jan AsketunOK Roxen30:38+4:537:21
5Rikard BorgLinköpings OK32:44+6:597:52
6Nils AronssonOK Tisaren33:30+7:458:03
7Magnus HerberthsonLinköpings OK34:00+8:158:10
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL35:37+9:528:33
9Hans MandahlÖstra Almby FK38:18+12:339:12
10Jonas DetterfeltLinköpings OK38:43+12:589:18
11Torbjörn ZetterljungArboga OK43:30+17:4510:27
12Patrik KorallMotala AIF OL47:07+21:2211:19
13Fredrik NilssonKFUM Örebro OK49:00+23:1511:46
14Peter ErikssonKFUM Örebro OK50:37+24:5212:10
15Björn LindgrenKFUM Örebro OK56:21+30:3613:32
Anders DalhammerOK Roxenej start

D55

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa-Liz SällOK Alferna36:4410:24
2Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro38:55+2:1111:01
3Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren40:57+4:1311:36
4Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL42:21+5:3711:59
5Ingrid RoosMotala AIF OL58:08+21:2416:28
6Monika LarssonSkarpnäcks OL58:13+21:2916:29

H55

3 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland NotstamArboga OK27:476:57
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL29:04+1:177:17
3Reinert HallorOK Tisaren29:06+1:197:17
4Per BjurströmOK Tisaren29:14+1:277:19
5Thomas SvenssonMotala AIF OL29:52+2:057:29
6Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:00+2:137:31
7Bo GustafssonOK Tylöskog31:01+3:147:46
8Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:09+3:227:48
9Mats CarlsvärdAlmby IK31:43+3:567:56
10Jörgen BatzSkarpnäcks OL31:54+4:077:59
11Jonas KarlssonOK Tylöskog32:27+4:408:07
12Anders JönssonFinspångs SOK32:38+4:518:10
13Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK32:44+4:578:12
14Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro33:41+5:548:26
15Morgan SvenssonOK Tisaren34:02+6:158:31
16Gunnar SpelkvistHällefors OK34:51+7:048:44
17Arne HäggArboga OK34:55+7:088:45
18Thomas PerssonOK Tisaren35:58+8:119:00
19Kenneth HagströmOK Letstigen37:49+10:029:28
20Håkan SvenssonAlmby IK46:16+18:2911:35
21Håkan LarssonLjungskile FK48:26+20:3912:08
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd

D60

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica GustavssonIK Jarl Rättvik33:569:36
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:45+1:4910:07
3Kerstin CarlssonOK Letstigen35:59+2:0310:11
4Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro37:49+3:5310:42
5Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro39:07+5:1111:04
6Lena FröbergTjalve IF Norrköping41:51+7:5511:51

H60

3 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thom SandvikAvesta OK29:317:23
2Karl-Åke RynoOK Tisaren31:50+2:197:58
3Pär ForsströmStjärnorps SK33:20+3:498:21
4Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro33:37+4:068:25
5Lars PerssonHagaby GoIF Örebro34:38+5:078:40
6Stefan ÖbergOK Milan35:36+6:058:55 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lars ÖstlinOK Milan39:16+9:459:50
8Åke AlgotssonOK Tylöskog40:00+10:2910:01
9Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro40:17+10:4610:05
10Christer ForsgrenOK Tisaren42:19+12:4810:36
11Bo EngborgHällefors OK42:31+13:0010:39 Ladda ner rutt i gpx-format
11Björn TholénStjärnorps SK42:31+13:0010:39
13Anders AlamaaIK Vikings OK45:56+16:2511:30
14Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL48:42+19:1112:12
15Leif WadmanKöping-Kolsva OK49:56+20:2512:30
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått
Lenn AronssonLinköpings OKutgått
Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OKej start

D65

2 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården25:579:49
2Annie GunnarstorpOK Motala32:21+6:2412:15
3Stina KorallMotala AIF OL43:50+17:5316:36

H65

3 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK28:447:49
2Per-Erik CarleniusKatrineholms OK29:56+1:128:09
3Robert LarssonHagaby GoIF Örebro32:09+3:258:45
4Göran AnderssonOK Tylöskog32:18+3:348:48
5Ola LindholmKöping-Kolsva OK33:17+4:339:04
6Runar AldénOK Kolmården36:12+7:289:51
7LARS GUNNAR TörnblomHällefors OK39:15+10:3110:41
8Christer NälemarkOK Djerf39:36+10:5210:47
9Anders RobertssonAlmby IK40:40+11:5611:04
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK42:51+14:0711:40
11Tord FranssonMotala AIF OL44:37+15:5312:09
12Lars StrömTjällmo-Godegårds OK46:04+17:2012:33
12Sune CarlssonOK Motala46:04+17:2012:33
14Anders HolmbergLindebygdens OK49:42+20:5813:32

D70

2 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie EklöfOK Milan31:0611:46
2Birgitta ArleboKFUM Örebro OK32:08+1:0212:10
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL35:31+4:2513:27
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK37:49+6:4314:19
5Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro44:09+13:0316:43
6Britt-Marie ÅbergOK Tisaren44:23+13:1716:48
7Chatarina AnderssonOK Motala46:08+15:0217:28

H70

3 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore MartinssonDegerfors OK29:008:12
2Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL29:23+0:238:19
3Hans Lennart LundhOK Tisaren32:08+3:089:06
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:41+4:419:32
5Bo LindkvistKöping-Kolsva OK35:48+6:4810:08
6Jerry MartinssonOK Motala36:11+7:1110:15
7Gunnar CarlsonOK Roxen36:41+7:4110:23
8Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK41:08+12:0811:39
9Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK42:34+13:3412:03
10Jan BojlingSolna OK42:42+13:4212:05
11Tommy HallménVingåkers OK43:52+14:5212:25
12Uno BergOK Motala43:57+14:5712:27
13Gunnar HejdenbergMotala AIF OL44:29+15:2912:36
14Stig LarssonHagaby GoIF Örebro49:12+20:1213:56
15Nils MogrenHällefors OK49:41+20:4114:04
16Arne AnderssonOK Motala52:54+23:5414:59
Håkan AlderudNyköpings OKej godkänd

H75

3 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt ÅbergOK Tisaren32:099:06
2Ove JohanssonOK Järnbärarna32:28+0:199:11
3Johnny BrandtHällefors OK41:05+8:5611:38
4Kjell LarssonOK Alferna45:04+12:5512:46
5Stig BengtssonMotala AIF OL49:37+17:2814:03
6Rolf LarssonDegerfors OK53:55+21:4615:16
7Nils JanssonSkattkärrs SOK56:41+24:3216:03
8Karl-Gustaf ÖrmanTjällmo-Godegårds OK1:01:04+28:5517:17
9Leif AnderssonOK Motala1:04:38+32:2918:18
10Samuel ErikssonOK Letstigen1:18:14+46:0522:09
11Valter AlamaaIK Vikings OK1:19:12+47:0322:26
Tord LidströmHagaby GoIF Örebroej start

Inskolning

1 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter BergkvistGarphyttans IFfullföljt
Anna EhnbergLinköpings OKfullföljt
Arvid HasselströmMotala AIF OLfullföljt
Jenny KarlssonAskersunds OKfullföljt
Mille LindgrenOK Tylöskogfullföljt
Amanda MelanderAskersunds OKfullföljt
Inez Pace-SolerOK Letstigenfullföljt
Alicia MelanderAskersunds OKutgått

U1

2 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian BergqvistGarphyttans IF18:198:45
2Allis SjödinOK Tisaren22:45+4:2610:53
3Axel GustafssonOK Tylöskog25:04+6:4511:59
4Harald CarlssonKFUM Örebro OK26:42+8:2312:46
5Alfred PihelOK Tisaren28:22+10:0313:34
6Oskar PihelOK Tisaren28:28+10:0913:37
7Emma SeguraKFUM Örebro OK29:45+11:2614:14
8Alva NilssonKFUM Örebro OK38:06+19:4718:13
9Lin PelanderOK Djerf45:51+27:3221:56
10Hanna HanssonAskersunds OK47:24+29:0522:40
Robin ForsbergAskersunds OKutgått
Joline PetriOK Djerfutgått

U2

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker CarlssonKFUM Örebro OK20:4010:20
2Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK22:06+1:2611:03
3Jonatan VånsjöArboga OK22:51+2:1111:25
4Lovisa PihelOK Tisaren23:33+2:5311:46
5Elin DoeringGarphyttans IF25:27+4:4712:43
6Oscar KristofferssonAlmby IK26:36+5:5613:18
7Candise LongereKlubblös31:01+10:2115:30

Öppen motion 1

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle GrothKFUM Örebro OK38:1220:25
2Axel GrothKFUM Örebro OK45:31+7:1924:20

Öppen motion 3

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JacobssonKlubblös23:148:56
2Johan PetriOK Djerf24:20+1:069:21
3Kristina BäckArboga OK28:04+4:5010:47
4Yves SeguraKFUM Örebro OK28:46+5:3211:03
5Alexander TiedermannOK Tisaren28:59+5:4511:08
6Johan VånsjöArboga OK35:14+12:0013:33
7Jimmy JonssonKlubblös38:18+15:0414:43
8Bengt HolgerssonOK Tisaren41:24+18:1015:55
9Chloé LongereKlubblös44:52+21:3817:15
10Pernilla EklundOK Tylöskog45:09+21:5517:21
11Annelie BlomquistDegerfors OK48:13+24:5918:32
12Christina FredrikssonGarphyttans IF48:34+25:2018:40
13Anna-Karin VånsjöArboga OK49:09+25:5518:54
14Lena HolmKlubblös50:36+27:2219:27
15Isak FredrikssonGarphyttans IF50:58+27:4419:36
16Gunnar SöderqvistKlubblös1:03:34+40:2024:26
Larsåke LarssonAlmby IKej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsTäby OK23:215:12
2Erik BerzellJärla Orientering26:24+3:035:52
3Marcus AnderssonKFUM Örebro OK30:54+7:336:52
4Daniel HasselströmMotala AIF OL33:04+9:437:21
5Per HåstlundAlmby IK33:12+9:517:23
6Magnus BernGarphyttans IF37:20+13:598:18
7Michael WennblomHagaby GoIF Örebro39:28+16:078:47
8Karin PerssonHagaby GOIF40:16+16:558:58
9Joacim DahlbergAlmby IK41:05+17:449:08
10Johanna NordströmKFUM Örebro OK41:17+17:569:11
11Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK42:40+19:199:30
12Elin ErikssonTjällmo-Godegårds OK43:38+20:179:43
12Lena StrömTjällmo-Godegårds OK43:38+20:179:43
14Åke StridAlmby IK50:36+27:1511:16
15Malin YngströmOK Tisaren51:14+27:5311:24
16Erik LidbergAskersunds OK54:08+30:4712:03
16Bo MagnussonKFUM Örebro OK54:08+30:4712:03
18Lars KarlssonAlmby IK55:36+32:1512:22
19Niklas TiedermannOK Tisaren58:52+35:3113:06
20Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:00:22+37:0113:26
21Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:01:44+38:2313:44
22Gunilla SandströmAlmby IK1:03:22+40:0114:06
23Lage JonssonLindebygdens OK1:04:27+41:0614:21
24Karin KraftAlmby IK1:10:02+46:4115:35
25Axel StridKFUM Örebro OK1:15:14+51:5316:45
26Oscar ForsbergKFUM Örebro OK1:23:53+1:00:3218:40
27Monica AnderssonVingåkers OK1:23:55+1:00:3418:41

H12K

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HanssonAskersunds OK21:2710:43
Rasmus KarlssonAskersunds OKej start

Öppen motion 5

3 280 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro30:339:18
2Karin NilssonGarphyttans IF31:29+0:569:35
3Lena WesterlundOK Djerf32:22+1:499:52
4Jessica BlomquistDegerfors OK34:52+4:1910:37
5Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK34:54+4:2110:38
6Lisa JohanssonOK Tisaren35:17+4:4410:45
7Liselotte LarssonLjungskile FK36:02+5:2910:59
8Lars JohanssonOK Motala36:10+5:3711:01
9Bo HävertDegerfors OK36:17+5:4411:03
10Lars BroströmDegerfors OK36:23+5:5011:05
11Ann-Sofi SandvikAvesta OK38:33+8:0011:45
12Ingemar WidénKFUM Örebro OK38:37+8:0411:46
13Per-Erik AndrénOK Tisaren39:22+8:4912:00
14Nils SjödinGOIF Tjalve40:06+9:3312:13
15Peter KristofferssonAlmby IK40:29+9:5612:20
16Beng-Åke HolgerssonOK Tisaren41:14+10:4112:34
17Joakim HöglundMotala AIF OL41:18+10:4512:35
18Severine LongereALCO St Priest41:44+11:1112:43
19Gilles LongereKlubblös41:47+11:1412:44
20Catrine StoltOK Milan41:57+11:2412:47
21Christian KemmerlingOK Motala43:33+13:0013:16
22Nina KämmerlingOK Motala44:37+14:0413:36
23Emma BrånnOK Tylöskog45:02+14:2913:43
24Torbjörn AndrénOK Tisaren47:31+16:5814:29
25Torbjörn NilssonOK Letstigen49:58+19:2515:14
26Tobias VärnGarphyttans IF50:10+19:3715:17
27Karin SärnbrinkOK Tisaren50:11+19:3815:17
28Joakim WestergrenGarphyttans IF53:05+22:3216:11
29Bengt-Olof KaskOK Tisaren57:05+26:3217:24
30Maria BergHagaby GoIF Örebro58:08+27:3517:43
31Johanna NäslundAlmby IK58:18+27:4517:46
32Karin ÖstlinOK Milan1:03:02+32:2919:13
33Jesper AnderssonVingåkers OK1:03:47+33:1419:26
34Hans BlomquistDegerfors OK1:04:25+33:5219:38
Lars KarlssonOK Tisarenej godkänd
Monika AlgotssonOK Tylöskogej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser