Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Askersundsträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Askersundsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Askersunds OK
Datum: lördag 13 augusti 2016

OK Tisaren

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa HallménD16 (2)30:007:31
1Kurt ÅbergH75 (11)32:099:06
1Valter PetterssonH14 (11)19:455:41
2Allis SjödinU1 (10)22:45+4:2610:53
2Filip JacobssonH21 (27)30:10+1:245:23
2Johanna SärnbrinkD16 (2)35:31+5:318:54
2Karin AnderssonD40 (5)32:48+4:248:13
2Emil LarssonH12 (14)16:18+2:166:47
2Philip SjödinH10 (5)18:13+3:019:06
2Karl-Åke RynoH60 (15)31:50+2:197:58
2Göran AttåsH50 (15)29:19+3:347:02
3Daniel AttåsH21 (27)30:15+1:295:24
3Hans Lennart LundhH70 (17)32:08+3:089:06
3Reinert HallorH55 (22)29:06+1:197:17
3Amanda SjödinD12 (10)22:07+5:059:12
3Martin SärnbrinkH20 (7)30:35+7:007:16
3Britt-Marie ForsgrenD55 (6)40:57+4:1311:36
3Peter SjödinH40 (10)32:29+1:316:53
4Lovisa PihelU2 (7)23:33+2:5311:46
4Per BjurströmH55 (22)29:14+1:277:19
5Alfred PihelU1 (10)28:22+10:0313:34
5Alexander TiedermannÖppen motion 3 (17)28:59+5:4511:08
5Lovisa PerssonD21 (19)32:47+3:157:48
5Johan AronssonH21 (27)31:33+2:475:38
6Oskar PihelU1 (10)28:28+10:0913:37
6Lisa JohanssonÖppen motion 5 (36)35:17+4:4410:45
6Tindra YngströmD12 (10)30:49+13:4712:50
6Britt-Marie ÅbergD70 (7)44:23+13:1716:48
6Nils AronssonH50 (15)33:30+7:458:03
6Monica HallorD50 (8)46:50+16:2012:45
7Frida BäckströmD14 (9)1:06:22+38:0519:07
7Clas BäckströmH16 (8)57:46+29:2313:53
7Tomas HallménH21 (27)32:37+3:515:49
7Alfred SjödinH12 (14)23:34+9:329:49
8Bengt HolgerssonÖppen motion 3 (17)41:24+18:1015:55
10Anna HallménD21 (19)35:17+5:458:24
10Christer ForsgrenH60 (15)42:19+12:4810:36
12Noel HelmerssonH12 (14)39:02+25:0016:15
13Per-Erik AndrénÖppen motion 5 (36)39:22+8:4912:00
13Nina HallorD21 (19)37:48+8:169:00
13Mikael PihelH21 (27)35:17+6:316:18
13Neo YngströmH12 (14)44:46+30:4418:39
15Malin YngströmÖppen motion 8 (27)51:14+27:5311:24
15Morgan SvenssonH55 (22)34:02+6:158:31
16Beng-Åke HolgerssonÖppen motion 5 (36)41:14+10:4112:34
18Thomas PerssonH55 (22)35:58+8:119:00
19Niklas TiedermannÖppen motion 8 (27)58:52+35:3113:06
21Erik SjödinH21 (27)42:00+13:147:30
24Torbjörn AndrénÖppen motion 5 (36)47:31+16:5814:29
27Karin SärnbrinkÖppen motion 5 (36)50:11+19:3815:17
29Bengt-Olof KaskÖppen motion 5 (36)57:05+26:3217:24
Lars KarlssonÖppen motion 5 (36)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser