Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BDOF:s ungdomsserie deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BDOF:s ungdomsserie deltävling 5
Arrangörsorganisation: Brattås CK
Datum: lördag 26 september 2015

H16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar CarlssonKvillebyns SK41:3811:33
2Erik LundStenungsunds OK47:00+5:2213:03
3Daniel AnderssonOK Skogsmunken59:04+17:2616:24

D14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen44:0215:11
2Clara JohanssonOK Skärmen46:05+2:0315:53
3Vera UhrbergBrattås CK49:04+5:0216:55
4Matilda RenlundStigsökarna58:47+14:4520:16
5Ida SüdhoffBrattås CK1:16:52+32:5026:30

H14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna32:4311:16
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll32:49+0:0611:18
3William WasseniusUddevalla OK56:10+23:2719:22
4Felix PernefalkUddevalla OK56:23+23:4019:26
5David FredrikssonOK Skogsmunken57:41+24:5819:53

H14 Kort

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AnderssonOK Skogsmunken42:0419:02
2Gustav CarlssonKvillebyns SK1:06:21+24:1730:01

D12

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen44:4920:11
2Hillevi LindKvillebyns SK53:39+8:5024:09
3Emilia SandinOK Skärmen1:04:29+19:4029:02
Lovis BergstrandBrattås CKej godkänd

H12

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy FjällborgStenungsunds OK19:048:35
2Alfred LeonTrollhättans SOK27:29+8:2512:22
3Axel BrönnestamOK Gipen31:08+12:0414:01
4Fredrik ErikssonEds SK32:27+13:2314:37
5Johan LundStenungsunds OK33:15+14:1114:58
6Tom Axel EkenstråleFK Herkules33:27+14:2315:04
7Philip LarssonEds SK33:29+14:2515:04
8Isak EinarssonBrattås CK35:14+16:1015:52

H12 Kort

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar OlssonUddevalla OK24:1111:51
2Erik PerssonBrattås CK26:24+2:1312:56
3Erik FredrikssonOK Skogsmunken34:02+9:5116:40

D10

1 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen26:2414:02
2Molly BergstrandBrattås CK26:53+0:2914:17
3Emma ChristianssonUddevalla OK27:26+1:0214:35
4Malva ArvidssonBrattås CK30:22+3:5816:09
5Felicia SandinOK Skärmen30:42+4:1816:19
6Elsa DrottzOK Skärmen32:16+5:5217:09
7Johanna WegénStångenäs AIS46:08+19:4424:32
8Astrid UhrbergBrattås CK50:11+23:4726:41
Alice EinarssonBrattås CKej start

H10

1 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DrottzOK Skärmen25:3013:33
2Erik SüdhoffBrattås CK30:49+5:1916:23
3Vincent SegeråOK Skärmen31:44+6:1416:52
4Eric KarlssonStigsökarna36:27+10:5719:23
5Eskil LeonTrollhättans SOK41:38+16:0822:08
Max Emil EkenstråleFK Herkulesej godkänd

Inskolning

1 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils ErikssonBrattås CKfullföljt
Daniel JohanssonOK Skogsmunkenfullföljt
Selma LeonTrollhättans SOKfullföljt

U1

1 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ArvidssonBrattås CK19:2211:11
2Henning SteneråsBrattås CK22:52+3:3013:13
3Lovisa AnderssonOK Skogsmunken23:54+4:3213:48
4Elina ChristianssonUddevalla OK25:32+6:1014:45
5Noah OlssonStigsökarna26:05+6:4315:04
6Erik JohanssonOK Skogsmunken27:09+7:4715:41
7Samuel PerssonBrattås CK30:07+10:4517:24
8Alma DrottzOK Skärmen38:49+19:2722:26
9Svea BergstrandBrattås CK38:59+19:3722:32
10Jessica ErikssonOK Skärmen40:08+20:4623:11
11Patricia ErikssonOK Skärmen41:25+22:0323:56
12Rebecca ErikssonOK Skärmen43:00+23:3824:51

U2

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vide MobergIdefjordens SK37:2817:25
2Viktor NilssonStångenäs AIS37:32+0:0417:27
3Wilhelm OlssonStigsökarna38:27+0:5917:53
4Isak PerssonBrattås CK38:43+1:1518:00
5Sebastian KorpiUddevalla OK40:13+2:4518:42
6Oscar KarlssonStigsökarna41:15+3:4719:11
7Elin PerssonBrattås CK49:56+12:2823:13
Martin FredrikssonOK Skogsmunkenej godkänd
Emelie NylundUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 2

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia OvergaardTrollhättans SK27:3713:56
2Cecilia NylundUddevalla OK27:52+0:1514:04
3Klas SkogOK Gipen34:30+6:5317:25
4Monica BrönnestamOK Gipen35:28+7:5117:54
5Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK41:40+14:0321:02
6Liv LindOK Skärmen43:14+15:3721:50
Siri FranssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 020 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny OlssonStigsökarna47:1115:37
2Inger-Lise EriksenEds SK52:19+5:0817:19
3Susanne BerglundSävedalens AIK53:47+6:3617:48
4Eva KarlssonUddevalla OK55:22+8:1118:20
5Johnny KarlssonUddevalla OK55:53+8:4218:30
6Britt BlomLjungskile FK1:01:31+14:2020:22
7Mats BlomLjungskile FK1:01:41+14:3020:25
8Yvonne FriskOK Skogsmunken1:04:42+17:3121:25
9Alve MobergIdefjordens SK1:05:13+18:0221:35
10Maria AnderssonKvillebyns SK1:08:31+21:2022:41
11Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:11:44+24:3323:45
12Wilma FuruforsIdefjordens SK1:18:23+31:1225:57
13Carina ReichenbergIdefjordens SK1:18:56+31:4526:08
14Melker HandmarkKlubblös1:31:16+44:0530:13
Magnus AnderssonIdefjordens SKej godkänd

Öppen motion 8

3 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ChristianssonUddevalla OK38:5110:52
2Mats HallstenOK Skärmen44:33+5:4212:28
3Sofia JohanssonOK Skärmen45:05+6:1412:37
4Martin LundStenungsunds OK47:08+8:1713:12
5Tomas KarlssonOK Skogsmunken47:19+8:2813:15
6Linda ErikssonOK Skärmen52:07+13:1614:35
7Hans-Erik RingströmHåby IF55:42+16:5115:36
8Staffan OlssonStigsökarna56:53+18:0215:56
9Mikael JohanssonOK Skärmen58:26+19:3516:22
10Arne LundStenungsunds OK1:01:51+23:0017:19
11Annelie JohanssonOK Skärmen1:07:33+28:4218:55
12Kristina LindOK Skärmen1:24:48+45:5723:45
13Fredrik NilssonStångenäs AIS1:33:06+54:1526:04
Johan BerglundSävedalens AIKej godkänd
Nina BejbomUddevalla OKej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser