Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: torsdag 3 september 2015

D10

1 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin FranssonOK Milan18:2512:11
2Tuwa Westberg/TörlingOK Milan20:58+2:3313:53
3Emma LindOK Milan25:25+7:0016:49
4Hanne FarupOK Milan25:27+7:0216:51
5Stina AdellOK Milan25:28+7:0316:51
6Olivia HofsethOK Milan27:07+8:4217:57
7Elsa FristedtOK Milan27:47+9:2218:23
8Lovisa PetterssonOK Milan27:51+9:2618:26
9Ellen AxelssonOK Milan29:26+11:0119:29
10Ella FlinkOK Milan31:44+13:1921:00
11Idun LindhOK Milan35:11+16:4623:18
12Ida EmilssonOK Milan37:57+19:3225:07
13Cecilia ErikssonOK Milan37:58+19:3325:08
14Agnes WallinOK Milan42:39+24:1428:14
15Ester WallinOK Milan42:46+24:2128:19
16Linnea RegiusOK Milan45:18+26:5330:00
17Ella EnebroOK Milan56:16+37:5137:15

D12

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma LarssonOK Milan24:499:41
2Merle FarupOK Milan36:25+11:3614:13

D14

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna SanderOK Milan52:0515:13

D18-D40

4 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa WesterbergOK Milan39:359:20
2Susanne ErikssonOK Milan50:44+11:0911:57
3Therese KorkeakoskiOK Milan55:35+16:0013:06
4Emma LarssonOK Milan58:22+18:4713:45
5Ingela PetterssonOK Milan59:56+20:2114:08
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Ulrika SanderOK Milanej godkänd

D45-65

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LarssonOK Milan42:3512:27
2Ing-Marie LindahlOK Milan45:06+2:3113:11
3Agneta HasselkvistOK Milan47:28+4:5313:52
4Irene ZanderOK Milan47:39+5:0413:55
5Cecilia GestssonOK Milan52:58+10:2315:29
Catrine Stolt-KarlssonOK Milanutgått

H10

1 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture Westberg/TörlingOK Milan21:2414:10
2Fabian LarssonOK Milan21:34+0:1014:16
3Mio ErikssonOK Milan21:41+0:1714:21
4Viktor WesbergOK Milan23:38+2:1415:39
5Adrian AnderssonOK Milan24:04+2:4015:56
6Edvin LindhOK Milan27:18+5:5418:04
7Ragnar SpännarOK Milan28:04+6:4018:35
8Max AxelssonOK Milan29:17+7:5319:23
9Vidar SandelinOK Milan37:00+15:3624:30
10Samuell RegiusOK Milan43:58+22:3429:07
11Wilhelm KjellströmOK Milan45:17+23:5329:59
12Viggo Noren/LennartssonOK Milan45:34+24:1030:10
13Bertil EnebroOK Milan56:20+34:5637:18
14Arvid LarssonOK Milan1:00:48+39:2440:15

H12

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ErikssonOK Milan22:198:43
2Oliver PetterssonOK Milan23:24+1:059:08
3Emil GestssonOK Milan41:55+19:3616:22
4Mårten EmilssonOK Milan1:19:50+57:3131:11
Alexander JohanssonOK Milanej godkänd

H14

3 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes BörjelOK Milan52:5715:28
2Emanuel ErikssonOK Milan58:07+5:1016:59

H16

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon GestssonOK Milan44:4713:05

H20-H45

4 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas LarssonOK Milan45:309:08
2Anders HaglundOK Milan47:00+1:309:26
3Jonas LindahlOK Milan47:35+2:059:33
4Anders ErikssonOK Milan50:07+4:3710:03
Hans LibergOK Milanej godkänd

H50-60

4 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke IsraelssonOK Milan35:188:19
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan37:26+2:088:49
3Håkan LibergOK Milan42:30+7:1210:01
4Niklas SanderOK Milan45:58+10:4010:50
5Johan JohanssonOK Milan52:46+17:2812:26
6Morgan JohanssonOK Milan54:09+18:5112:46
7Sven JacobsonOK Milan1:08:32+33:1416:09
Christer TapperOK Milanutgått

H65+

3 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke MossbergOK Milan35:2410:21
2Bo KällströmOK Milan50:41+15:1714:49

Öppen

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gary DybeckOK Milan25:5417:09
2Roberth AnderssonOK Milan33:41+7:4722:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser