Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lilljanssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lilljanssprinten
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 10 september 2015

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergÖppen motion 8 (57)8:504:05

FÖRSVARSMAKTEN

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Anders  LöfgrenÖppen motion 8 (57)16:58+8:087:51
47Sara  SandströmÖppen motion 8 (57)27:12+18:2212:35

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Fredrik ÅhmanÖppen motion 8 (57)10:30+1:404:51
19Jonas PetersonÖppen motion 8 (57)13:49+4:596:23

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Erik WessbergÖppen motion 8 (57)13:03+4:136:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Evelina HolmbäckÖppen motion 8 (57)14:25+5:356:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Katerina NovakovaÖppen motion 8 (57)14:45+5:556:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Jens SjöströmÖppen motion 8 (57)26:29+17:3912:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Rebecca RisslenÖppen motion 8 (57)31:02+22:1214:22

Robertsfors IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Eva WalheimÖppen motion 8 (57)15:55+7:057:22

Telia IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Ove PerssonÖppen motion 8 (57)19:08+10:188:51

Umedalens IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gustav KvarnbrinkÖppen motion 8 (57)11:37+2:475:22
17Andreas KvarnbrinkÖppen motion 8 (57)13:18+4:286:09

Umeå OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anton NilssonÖppen motion 8 (57)10:14+1:244:44
4Emil NilssonÖppen motion 8 (57)10:46+1:564:59
5Dag StridhÖppen motion 8 (57)11:15+2:255:12
7Henrik JohanssonÖppen motion 8 (57)11:45+2:555:26
8Simon NilssonÖppen motion 8 (57)11:58+3:085:32
9Stina PerssonÖppen motion 8 (57)12:06+3:165:36
10Clas FriesÖppen motion 8 (57)12:17+3:275:41
11Isak LundholmÖppen motion 8 (57)12:58+4:086:00
13Andreas LundholmÖppen motion 8 (57)13:05+4:156:03
14Sofia LevinÖppen motion 8 (57)13:06+4:166:03
15Viktor HolmgrenÖppen motion 8 (57)13:11+4:216:06
16Oscar ÅhdalÖppen motion 8 (57)13:16+4:266:08
18Per EngmanÖppen motion 8 (57)13:36+4:466:17
20Anders FriesÖppen motion 8 (57)13:54+5:046:26
21Elisabeth FriesÖppen motion 8 (57)14:04+5:146:30
22Åsa BäckstrandÖppen motion 8 (57)14:07+5:176:32
23Inge NilssonÖppen motion 8 (57)14:21+5:316:38
25Robert WidmarkÖppen motion 8 (57)14:26+5:366:40
26Mattias KarlssonÖppen motion 8 (57)14:40+5:506:47
28Mats SandewallÖppen motion 8 (57)15:24+6:347:07
30Merko VagaÖppen motion 8 (57)16:30+7:407:38
32Louise HaneÖppen motion 8 (57)16:38+7:487:42
34Mats KlingvallÖppen motion 8 (57)17:33+8:438:07
35LOUISE RAMEBÄCKÖppen motion 8 (57)18:06+9:168:22
36Gunnar TigerÖppen motion 8 (57)18:12+9:228:25
37Roland VikströmÖppen motion 8 (57)18:15+9:258:26
39Per HedströmÖppen motion 8 (57)19:19+10:298:56
40Thea HolmgrenÖppen motion 8 (57)19:51+11:019:11
41Livia HedströmÖppen motion 8 (57)20:13+11:239:21
42Jakob AnderssonÖppen motion 8 (57)20:50+12:009:38
43Svante SirviöÖppen motion 8 (57)21:13+12:239:49
44Camilla WidmarkÖppen motion 8 (57)22:46+13:5610:32
45Maja LundholmÖppen motion 8 (57)25:33+16:4311:49
48Erin WIdmarkÖppen motion 8 (57)27:33+18:4312:45
49Matilda HolmbergÖppen motion 8 (57)28:17+19:2713:05
51Hardy PaulssonÖppen motion 8 (57)33:10+24:2015:21
52Elvira HolmbergÖppen motion 8 (57)34:25+25:3515:56
53David HolmgrenÖppen motion 8 (57)34:54+26:0416:09
54Nila DjärvÖppen motion 8 (57)36:38+27:4816:57
55Hilma VikströmÖppen motion 8 (57)37:21+28:3117:17
56Hedvig HedströmÖppen motion 8 (57)46:57+38:0721:44
57Adrian WidmarkÖppen motion 8 (57)47:17+38:2721:53

Vännäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Ulrica ValingerÖppen motion 8 (57)16:34+7:447:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser