Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, individuell

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, individuell
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 11 juni 2016

D10

1 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PedersenJärfälla OK14:189:55
2Maja FalkSundbybergs IK14:51+0:3310:18
3Paulina AlzénGustavsbergs OK16:24+2:0611:23
4Hilda TrofastTullinge SK17:04+2:4611:51
5Ellen AarnioOK Linné18:06+3:4812:34
6Sara RoosOK Linné18:20+4:0212:43
7Sofie LindellGustavsbergs OK18:57+4:3913:09
8Cornelia GustafssonIF Thor19:01+4:4313:12
9Alma BarkstedtTäby OK21:01+6:4314:35
10Irma WidehagSundbybergs IK21:48+7:3015:08
11Emelie HolmströmTäby OK24:09+9:5116:46
12Minna KökeritzSundbybergs IK24:24+10:0616:56
13Alva StrömlandSigtuna OK29:02+14:4420:09
14Elin SjöstedtLånghundra IF36:40+22:2225:27
15Maja LyckebäckSigtuna OK38:14+23:5626:33
Ella LindqvistTäby OKej godkänd

D12

1 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RoosOK Linné11:217:16
2Fredrika NordquistTäby OK11:26+0:057:19
3Elsa HedinOK Linné13:26+2:058:36
4Lisa NilssonOK Linné15:18+3:579:48
5Ines AarnioOK Linné15:27+4:069:54
6Miia RollerJärfälla OK16:04+4:4310:17
7Edit JonssonLånghundra IF16:18+4:5710:26
8Linn NilssonSöders-Tyresö16:42+5:2110:42
9Alicia BohmanSigtuna OK17:21+6:0011:07
10Linnea EhnbergSala OK17:46+6:2511:23
11Wilma JosefssonVäsby OK18:13+6:5211:40
12Linnéa KarlssonVäsby OK20:29+9:0813:07
13Malin EdmanSigtuna OK20:41+9:2013:15
14Emelie EngvallSala OK21:11+9:5013:34
14Alva OláRånäs OK21:11+9:5013:34
16Moa JohanssonVäsby OK22:24+11:0314:21
17Alva SundblomRånäs OK22:36+11:1514:29
18Sara SundqvistLånghundra IF25:37+14:1616:25
19Elin FornanderSigtuna OK30:24+19:0319:29
20Nadine HussOK Linné30:45+19:2419:42
21Elise MagnussonSigtuna OK31:10+19:4919:58

D14

1 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL11:236:41
2Ebba LindellIF Thor11:42+0:196:52
3Vilde WoldSundbybergs IK12:29+1:067:20
4Lovisa HambäckLånghundra IF12:59+1:367:38
5Agnes DambergIFK Lidingö SOK13:05+1:427:41
6Ida HofstedtTäby OK13:10+1:477:44
7Maja SandvikAttunda OK13:37+2:148:00
8Matilda LindhSundbybergs IK13:41+2:188:02
9Sofia EdvardssonJärfälla OK13:46+2:238:05
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK14:16+2:538:23
11Tuva FalkSundbybergs IK14:17+2:548:24
12Petronella HedenlundTäby OK14:44+3:218:40
13Fanny CedstedtLånghundra IF15:12+3:498:56
14Amelie RajanIFK Lidingö SOK15:31+4:089:07
15Ella BroquistIFK Lidingö SOK15:38+4:159:11
16Elina HedeniusSigtuna OK15:46+4:239:16
17Malin HanssonTäby OK16:18+4:559:35
18Agnes WeissLånghundra IF17:07+5:4410:04
19Johanna BlombergSigtuna OK18:32+7:0910:54
20Hannah ÖrtlundRånäs OK20:50+9:2712:15
21Louise LindellGustavsbergs OK32:29+21:0619:06
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd

D16

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen15:087:25
2Julia WannerAvesta OK16:00+0:527:50
3Alva LindellIF Thor16:10+1:027:55
4Alva JonssonLånghundra IF16:56+1:488:18
5Lovisa WigertzLånghundra IF17:00+1:528:20
6Nickolina HedenlundTäby OK20:40+5:3210:07
7Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK22:32+7:2411:02

D18

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid SimonssonSundbybergs IK14:066:46
2Sofia BerglundIFK Mora OK14:51+0:457:08
3Mirjam DalénSala OK15:04+0:587:14
Vera BogrenSundbybergs IKej godkänd

D21

3 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cécile FoltzerOK Linné21:066:16
2Anna FalkSundbybergs IK21:28+0:226:23
3Kristine FjellangerNTNUI21:37+0:316:26
4Emma HagrotTäby OK22:08+1:026:35
5Karolina HellbergSundbybergs IK22:14+1:086:37
6Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK22:52+1:466:48
7Sara JohanssonOK Linné23:27+2:216:58
8Maria Von SchmalenséeAttunda OK23:47+2:417:04
9Karna ThorssonOK Linné24:02+2:567:09
10Rebecka HoppeIF Thor24:03+2:577:09
11Fanny DecknerSkarpnäcks OL24:14+3:087:12
12Annika RidellIF Thor24:20+3:147:14
13Jenny WesterberghRasbo IK24:26+3:207:16
14Anna BirkestålKöping-Kolsva OK25:28+4:227:34
15Anna GerhardssonAttunda OK28:58+7:528:37
16Jonna PetterssonIFK Mora OK29:09+8:038:40
17Malin RobertssonSundbybergs IK34:24+13:1810:14

D35

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia AlzénGustavsbergs OK27:3210:55
Angelica LindblomGustavsbergs OKej godkänd

D40

2 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne GustafssonIF Thor17:447:02
2Maria PedersenJärfälla OK20:40+2:568:12
3Karin LindellIF Thor21:36+3:528:34
4Karolina AnderssonLänna IF21:56+4:128:42
5Åsa EdgrenSkarpnäcks OL23:33+5:499:20
6Johanna WeissLånghundra IF23:58+6:149:30
7Marica TynellRånäs OK25:08+7:249:58
8Maria EdvardssonJärfälla OK25:41+7:5710:11
Heidi WarvelinLånghundra IFej godkänd

D45

2 120 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OlssonHJS-Vansbro OK17:058:03
2Yvonne GrehnOK Rodhen18:03+0:588:30
3Anna StrandAttunda OK18:11+1:068:34
4Katarina RundströmIFK Enskede18:35+1:308:45
5Teija LeppinenIFK Lidingö SOK19:18+2:139:06
6Karin SteneboAttunda OK19:56+2:519:24
7Ann RollerJärfälla OK20:06+3:019:28
8Ann-Sofie EdenhamnLänna IF20:35+3:309:42
9Heléne KlassonOK Ravinen20:36+3:319:43
10Ammie BerglundIF Thor21:08+4:039:58
11Viktoria HedenlundTäby OK21:26+4:2110:06
12Lena ErlandssonOK Södertörn22:01+4:5610:23
13Cina BroquistIFK Lidingö SOK23:51+6:4611:15
14Anita GrahnOK Linné24:58+7:5311:46
15Anna LindellGustavsbergs OK33:01+15:5615:34

D50

2 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ColeVäsby OK16:278:03
2Annika SvenssonSolna OK18:29+2:029:03
3RANDI RobertssonSundbybergs IK18:47+2:209:12
4Cecilia WestströmSundbybergs IK19:17+2:509:27
5Lena GrandinOK Linné19:48+3:219:42
6Åsa Marknell DewittLänna IF20:43+4:1610:09
7Anette ArksandVallentuna-Össeby OL22:01+5:3410:47
7Carina DoyleSundbybergs IK22:01+5:3410:47
9Ingegerd CarlssonSundbybergs IK23:01+6:3411:16
10Susanne BovalliusJärfälla OK23:06+6:3911:19
11Kristina TinglöfDegerfors OK34:44+18:1717:01
12Åsa LindhSundbybergs IK38:03+21:3618:39
Annette WigertzLånghundra IFej godkänd

D55

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva GrapeDalaportens OL16:368:36
2Lena LarssonSala OK16:38+0:028:37
3Kerstin OhlssonHaninge SOK17:19+0:438:58
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL17:43+1:079:10
5Karin JanssonOK Rodhen20:24+3:4810:34
6Annika LundströmVäsby OK21:57+5:2111:22
7Inger SkantzLänna IF25:35+8:5913:15

D60

1 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK20:1610:30
Monica SvärdOK Klemmingenej godkänd
Kerstin SundbergVästerås SOKej godkänd

D65

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BlomgrenTullinge SK19:0610:16
2Ewa NordlundLänna IF25:11+6:0513:32
3Ulla GummesonVäsby OK26:23+7:1714:11
4Lena JohnssonRånäs OK29:44+10:3815:59
Britt Linnéa ErikssonSala OKej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd

D70

1 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger LundSala OK19:2511:50
2Birgitta KlangLånghundra IF19:43+0:1812:01
3Gunnel BalckIFK Enskede27:02+7:3716:29
4Margareta WallénTäby OK32:27+13:0219:47
5Caje JacobssonIF Thor32:40+13:1519:55
6Elke WilkeTierps SOK41:23+21:5825:14
Barbro MelvingerOK Enenej godkänd

H10

1 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÅbergOK Linné8:546:10
2Svante SandvikAttunda OK10:41+1:477:25
3Hugo ÖrtlundRånäs OK13:11+4:179:09
4Gustav SvenssonRånäs OK13:12+4:189:10
5Alfons WesterberghRasbo IK14:07+5:139:48
6Edvin JohanssonVäsby OK14:08+5:149:48
7Svante NelanderOK Linné16:58+8:0411:46
8Anton ÅbergOK Linné17:22+8:2812:03
9Noel HellbergSundbybergs IK19:18+10:2413:24
10Botvid SimonssonSundbybergs IK19:24+10:3013:28
11Erik ResareSigtuna OK20:05+11:1113:56
12Sebastian LindblomGustavsbergs OK20:34+11:4014:16
13Egon WistedtSundbybergs IK20:42+11:4814:22
14Erik BalckTäby OK25:11+16:1717:29

H12

1 560 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK9:266:02
2Justus ArenanderSkarpnäcks OL11:17+1:517:13
3Niklas ErlandssonOK Södertörn11:32+2:067:23
4Love BylundIF Thor11:46+2:207:32
5Lucas WannerAvesta OK12:08+2:427:46
6Viktor JemthIF Thor12:11+2:457:48
7Jacob HenrikssonRånäs OK12:28+3:027:59
8Jesper ÅkessonJärfälla OK12:29+3:038:00
9Mathias NordlinderOK Linné12:34+3:088:03
10Elis Forsberg RundströmIFK Enskede12:43+3:178:09
11Axel AnderssonIF Thor13:03+3:378:21
12Johan BjörckOK Älme13:07+3:418:24
13Noa BerglundTäby OK13:08+3:428:25
14Gustaf HofstedtTäby OK13:16+3:508:30
15Anton MörkforsJärfälla OK13:18+3:528:31
16Viktor SoneAttunda OK14:03+4:379:00
17Rasmus LindblomGustavsbergs OK14:13+4:479:06
18Jakob NordströmSigtuna OK14:31+5:059:18
19Björn RennerOK Södertörn14:50+5:249:30
20Lucas AlzénGustavsbergs OK14:54+5:289:33
21Axel BalckTäby OK14:57+5:319:35
22Filip LindqvistTäby OK15:21+5:559:50
23Emil FranzénSundbybergs IK15:51+6:2510:09
24Gustav LyckebäckSigtuna OK16:00+6:3410:15
25Love UmegårdLånghundra IF16:03+6:3710:17
26Måns EdgrenSkarpnäcks OL16:30+7:0410:34
27William LeijonspjuthSigtuna OK16:35+7:0910:37
28Tomas FrömanOK Linné16:37+7:1110:39
28Miro MårtenssonIF Thor16:37+7:1110:39
30David BerglundIF Thor17:04+7:3810:56
31Elias StrömlandSigtuna OK19:26+10:0012:27
32Mikael KökeritzSundbybergs IK23:48+14:2215:15
33Arvid HedenlundTäby OK38:49+29:2324:52
Elias WesterberghRasbo IKej godkänd

H14

1 700 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen10:176:02
2Aron HellgrenIF Thor10:22+0:056:05
3Olle KallurOK Ravinen10:42+0:256:17
4Axel MålargårdTäby OK10:46+0:296:20
5Erik BovalliusJärfälla OK10:49+0:326:21
6Albin ForsbergLånghundra IF10:56+0:396:25
7Manne HammarbergJärfälla OK11:23+1:066:41
8Olle Pettersson GradinAttunda OK11:33+1:166:47
9Gustav KüglerSigtuna OK12:00+1:437:03
10Otto BalckTäby OK12:14+1:577:11
11Martin RinnbäckOK Ravinen12:15+1:587:12
12Nils Forsberg RundströmIFK Enskede12:23+2:067:17
13Albin WarvelinLånghundra IF12:33+2:167:22
14Emil SoneAttunda OK12:50+2:337:32
15Emil KarlssonVäsby OK13:08+2:517:43
16Lukas AarnioOK Linné13:22+3:057:51
17Sven NyströmOK Linné13:23+3:067:52
18Carl HenrikssonRånäs OK13:32+3:157:57
19Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL14:03+3:468:15
20Oskar SundblomRånäs OK14:34+4:178:34
21Emil WeiseliusOK Linné14:50+4:338:43
22William AdamssonRånäs OK15:20+5:039:01
23Ludde BlomIFK Enskede17:01+6:4410:00
24Eskil WidehagSundbybergs IK17:07+6:5010:04
25Anton KarlssonLänna IF17:29+7:1210:17
26Pontus AbrahamssonSundbybergs IK18:48+8:3111:03
27Pontus AxellIFK Enskede21:01+10:4412:21

H16

2 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:525:49
2Arvid RoosOK Linné13:59+2:076:51
3Andreas JohnsonSigtuna OK14:18+2:267:00
4Robert ColeVäsby OK14:23+2:317:03
5Hugo BäsénIF Thor14:46+2:547:14
6Axel Leijon ThorellLånghundra IF15:28+3:367:34
7Sixten TörnqvistVästerås SOK15:41+3:497:41
8Filip ElihnOK Linné15:54+4:027:47
9Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK16:13+4:217:56
10Tobias AbrahamssonSundbybergs IK16:38+4:468:09
11Oskar StenviOK Linné17:28+5:368:33
12Viggo KlassonOK Ravinen18:37+6:459:07
13Samuel KyletoftVäsby OK19:50+7:589:43
14Alexander LindströmSundbybergs IK20:35+8:4310:05

H18

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil GrehnOK Rodhen16:075:55
2Johan EdenhamnLänna IF17:05+0:586:16
3Max KlassonOK Ravinen17:47+1:406:32
4Jesper NyströmIF Thor19:49+3:427:17
5Lucas NorrmanAttunda OK20:13+4:067:25
6Daniel CarlgrenSala OK23:43+7:368:43

H20

3 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicklas DeWittLänna IF23:307:08
2Christian LindhSundbybergs IK25:39+2:097:47
3Gabriel JanssonOK Linné29:46+6:169:02
4Yngve RahlénOK Ravinen32:08+8:389:46
Erland SimonssonSundbybergs IKej godkänd

H21

3 860 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF19:395:05
2Simon LarssonOK Hällen20:10+0:315:13
3Anton ForsbergLånghundra IF21:28+1:495:33
4Conny ForsbergLånghundra IF21:56+2:175:40
5Niklas CarlssonSundbybergs IK22:57+3:185:56
6Oskar EdvardssonJärfälla OK23:08+3:295:59
7Fredrik WigertzLånghundra IF23:41+4:026:08
8Cristian LarssonKöping-Kolsva OK23:43+4:046:08
9Morgan KarlssonSundbybergs IK24:03+4:246:13
10Marcus EkKöping-Kolsva OK24:09+4:306:15
11Joakim AlmtorpLånghundra IF25:02+5:236:29
12Nils EdvardssonJärfälla OK25:54+6:156:42
13Aleksandr ManoilovJärfälla OK26:17+6:386:48
14Joakim BacklundTäby OK26:45+7:066:55
15Niklas ReinholdssonIF Thor27:09+7:307:02
16Johan CelanderKöping-Kolsva OK30:41+11:027:56
17Johnny RahlénOK Ravinen32:00+12:218:17
18Emil JanssonOK Rodhen34:18+14:398:53
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Carl MagnussonIFK Mora OKej godkänd
Olov EricsonAlfta-Ösa OKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd

H40

3 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ÅbergOK Linné20:076:06
2Ronny FalkSundbybergs IK20:09+0:026:07
3Robert PedersenJärfälla OK20:18+0:116:10
4Ulf HanssonSundbybergs IK20:22+0:156:11
5Fredrik LindellIF Thor21:24+1:176:30
6Jonas SellingLänna IF22:16+2:096:46
7Henrik TrofastTullinge SK23:59+3:527:17
8Johan StenbergIF Thor24:25+4:187:25
9Johan WesterberghRasbo IK24:26+4:197:25
10Mats WarvelinLånghundra IF25:06+4:597:37
11Magnus LindblomGustavsbergs OK25:16+5:097:40
12Stefan LindströmSundbybergs IK26:36+6:298:05
13Mårten ThalénSundbybergs IK28:05+7:588:32
14Fredrik AlzénGustavsbergs OK28:21+8:148:37
15Erik JonssonLånghundra IF28:29+8:228:39
16Anders KökeritzSundbybergs IK29:04+8:578:50
Jonas AnderssonIF Thorej godkänd

H45

2 760 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AnderssonBredaryds SOK16:175:53
2Eric RollerJärfälla OK17:16+0:596:15
3Fredrik SteneboAttunda OK17:32+1:156:21
4Jörgen HellgrenIF Thor17:46+1:296:26
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK17:51+1:346:28
6Fredrik SoneAttunda OK17:53+1:366:28
7Pelle ForsbergIFK Enskede18:26+2:096:40
8Petter RanefallIF Thor18:30+2:136:42
9Christoffer NorrmanAttunda OK18:42+2:256:46
10Urban SelanderSkarpnäcks OL19:04+2:476:54
11Johan SällforsIFK Lidingö SOK19:05+2:486:54
12Ola CarlénBromma-Vällingby SOK19:13+2:566:57
13Christer ArksandVallentuna-Össeby OL19:19+3:026:59
14Mark ÅkessonJärfälla OK19:28+3:117:03
15Klas BirgerssonLånghundra IF19:30+3:137:03
16Peter NyströmIF Thor20:27+4:107:24
17Johan JakobssonLånghundra IF21:17+5:007:42
18Jonatan LindellGustavsbergs OK23:22+7:058:27
19Joachim LandströmOK Linné23:46+7:298:36
20Jesper HenrikssonRånäs OK23:51+7:348:38
21Jonas KarlssonVäsby OK24:31+8:148:52
22Harald HedenlundTäby OK24:37+8:208:55
23Johan EngvallSala OK25:04+8:479:04
24Johan WannerAvesta OK27:16+10:599:52
25Peter OláRånäs OK32:00+15:4311:35
Tommy StenviOK Linnéej godkänd
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd

H50

2 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KindbornOK Hällen16:336:09
2Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL17:47+1:146:36
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK17:53+1:206:38
4Göran JonssonSundbybergs IK17:58+1:256:40
5Peter LandénGustavsbergs OK18:25+1:526:50
6Peter HambäckLånghundra IF18:33+2:006:53
7Mats CarlssonSundbybergs IK18:44+2:116:57
8Magnus JohanssonLånghundra IF18:48+2:156:59
9Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK19:05+2:327:05
10Anders OhlinRånäs OK19:10+2:377:07
11Bengt SvenssonSundbybergs IK19:23+2:507:12
12Sven WigertzLånghundra IF20:02+3:297:26
13Ronny NordgrenSundbybergs IK20:10+3:377:29
14Lars KlassonOK Ravinen20:19+3:467:33
15Mikael BäsénIF Thor20:33+4:007:38
16Hans OlsénSundbybergs IK21:17+4:447:54
17Stefan TörnqvistVästerås SOK21:24+4:517:57
18Ove RinnbäckOK Ravinen22:07+5:348:13
19Per AndénHässleholms OK24:43+8:109:11
20Leif MörkforsJärfälla OK24:51+8:189:14
21Stefan AbrahamssonSundbybergs IK26:22+9:499:48
22Jan LindhSundbybergs IK27:03+10:3010:03
23Erland FischerOK Linné28:38+12:0510:38

H55

2 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK17:126:44
2Mats JönssonKorsnäs IF OK17:59+0:477:03
3Per EdenhamnLänna IF18:04+0:527:05
4Anders LundJärfälla OK18:08+0:567:06
4Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:08+0:567:06
6Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL19:04+1:527:28
7Lars GerhardssonAttunda OK20:01+2:497:50
8Roger TinglöfVäsby OK21:51+4:398:34
9Eddie BjärrenholtRånäs OK22:16+5:048:43
10Kenneth PetterssonJärfälla OK24:16+7:049:30
11Johan KarlssonNorbergs OK28:22+11:1011:07
12Claes ElvhammarAttunda OK29:29+12:1711:33
Johan PalmgrenTäby OKej godkänd
Ulf BurmanGustavsbergs OKej godkänd
Per-Olof SvenssonLänna IFej godkänd

H60

2 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LandströmLånghundra IF17:317:36
2Roland JanssonOK Linné18:03+0:327:50
3Göran HanssonTäby OK18:29+0:588:02
4Per Erik FogelVästerås SOK19:15+1:448:22
5Torbjörn BergmanSnättringe SK19:35+2:048:30
6Robert AlmLänna IF20:39+3:088:58
7Sture LarssonLänna IF21:07+3:369:10
8Curt RahlénOK Ravinen21:27+3:569:19
9Ebbe AdolfssonSundbybergs IK21:32+4:019:21
10Ulf CarnbyTäby OK21:35+4:049:23
11Hans-Erik PerssonSundbybergs IK22:01+4:309:34
12Johan KarlstenSolna OK25:40+8:0911:09
13Kurt MaxéSundbybergs IK26:29+8:5811:30
Claes HammarlingLänna IFej godkänd

H65

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSala OK16:388:39
2Göran SvärdOK Klemmingen18:13+1:359:29
3Ulf KjellinOK Hedströmmen19:45+3:0710:17
4Tommy HöglundLånghundra IF20:36+3:5810:43
5Kjell JanssonLånghundra IF20:44+4:0610:47
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL24:46+8:0812:53
7Rolf HjortRånäs OK30:38+14:0015:57
Per-Erik WåhlbergOK Linnéej godkänd

H70

1 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben19:2510:09
2Rune CarlssonSundbybergs IK19:48+0:2310:21
3Jan BojlingSolna OK20:30+1:0510:43
4Per-Åke CarlenstamVäsby OK21:08+1:4311:03
5Mats TörngrenOK Linné21:34+2:0911:17
6Sören WingeUpsala IF21:52+2:2711:26
7Ulf SkogtjärnOK Linné24:12+4:4712:40
8Leif NordlundLänna IF24:30+5:0512:49
9Sten JohanssonOK Borgen26:45+7:2014:00
10Thord RådbergOK Roslagen27:40+8:1514:29
11Lars NordinSolna OK30:58+11:3316:12
12Bo WestlingHäverödals SK32:00+12:3516:45
13Gunnar BramstenSundbybergs IK33:32+14:0717:33
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd

H75

1 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ErikssonSala OK19:5312:03
2Sven JacobssonIF Thor20:33+0:4012:27
3Sigurd WallénTäby OK21:52+1:5913:15
Tord LindValbo AIFej godkänd
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd

Inskolning

1 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Rasmus SedvallOK Enenfullföljt
Albin TynellRånäs OKfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Saga ÖjelundKlubblösfullföljt

U1

1 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver RosanderVäsby OK14:4310:26
2Alice HellbergSundbybergs IK16:46+2:0311:53
3Greta SandvikAttunda OK17:02+2:1912:04
4Alve WistedtSundbybergs IK17:10+2:2712:10
5Julia HolmströmTäby OK19:11+4:2813:36
6Ninn JohanssonVäsby OK19:33+4:5013:51
7Leopold OlofssonVästerås SOK19:57+5:1414:08
8Hilda ÖjelundLånghundra IF20:19+5:3614:24
9Ylva SjöstedtLånghundra IF23:25+8:4216:36
10Wilma AnterudVäsby OK24:01+9:1817:01
11Max LindqvistTäby OK29:12+14:2920:42
12Isak WarvelinLånghundra IF31:46+17:0322:31
13Alexander BohmanSigtuna OK36:06+21:2325:36

U2

1 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OL14:059:38
2Emil AnterudVäsby OK16:29+2:2411:17
3Milla KlassonOK Ravinen17:32+3:2712:00
4Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL17:56+3:5112:16
5Noah SantaliusVäsby OK18:10+4:0512:26
6Francis EyemJärfälla OK19:38+5:3313:26
7Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK19:47+5:4213:33
8Fanny KarlsVäsby OK22:41+8:3615:32
9Joel AhlbergOK Linné24:07+10:0216:31
10Ossian OláRånäs OK24:12+10:0716:34
11Hampus AlzénGustavsbergs OK25:50+11:4517:41
12Tobias Af GeijerstamKlubblös38:02+23:5726:03

Öppen motion 2

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvin ThorsenKlubblös11:397:46
2Maximilian OlofssonKlubblös17:16+5:3711:30
3Ulrika AxellIFK Enskede17:35+5:5611:43
4Åza MårtenssonIF Thor20:02+8:2313:21
5Eva HagrotTäby OK21:38+9:5914:25
6Sanna RinnbäckOK Ravinen26:11+14:3217:27
7August WeissLånghundra IF28:27+16:4818:58

Öppen motion 5

2 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar BjörckJärla Orientering14:056:40
2Mikael NordquistTäby OK18:01+3:568:32
3Daniel ArnekransKlubblös18:10+4:058:36
4Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL19:10+5:059:05
5Bente HenrikssonRånäs OK21:50+7:4510:20
6Fredrik DahlströmSkarpnäcks OL21:51+7:4610:21
7Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK22:00+7:5510:25
8Anders FalkIF Thor22:51+8:4610:49
9Magnus JosefssonVäsby OK23:01+8:5610:54
10Helena DalénSala OK23:07+9:0210:57
11Curt ReinholdssonIF Thor23:28+9:2311:07
12Gunilla ReinholdssonIF Thor23:38+9:3311:12
13Kerstin UmegårdLånghundra IF24:22+10:1711:32
14Maria Elisabeth NelanderOK Linné25:21+11:1612:00
15Sofia KarlsVäsby OK26:25+12:2012:31
16Jenny RosengrenTumba-Mälarhöjden OK27:37+13:3213:05
17Christina SöderstenKlubblös29:11+15:0613:49
18Riina AarnioOK Linné29:13+15:0813:50
19Tanja-Birgit SöderströmSala OK29:55+15:5014:10
20Susanne BartelsEmmaboda Verda OK32:21+18:1615:19
21Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK32:24+18:1915:21
22Jan BurellOK Enen37:15+23:1017:39
23Ann KarlstenSolna OK37:32+23:2717:47
24Hansson ÅsaTullinge SK39:58+25:5318:56
25Maria AhlbergNorbergs OK42:48+28:4320:17
26Vide Zetterberg OK Djerf53:45+39:4025:28

Öppen motion 8

3 360 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn ThorsenKlubblös22:116:36
2Björn JohanssonOK Borgen23:49+1:387:05
3Niklas WansölinOK Ravinen24:25+2:147:16
4Sebastian JonassonKlubblös25:52+3:417:41
5Magnus BacklundSödertälje-Nykvarn OF26:09+3:587:46
6Lars WeiseliusOK Linné26:36+4:257:55
7Rickard JohanssonKlubblös27:55+5:448:18
8Karin HofstedtTäby OK29:03+6:528:38
9Ida HameliusOK Linné32:07+9:569:33
10Jonas KemiSvappavaara AIF33:29+11:189:57
11Johan KarlssonIF Thor33:49+11:3810:03
12Anders StenbackBromma-Vällingby SOK35:40+13:2910:36
13Andrea MillerOK Linné44:30+22:1913:14
Christian AnderssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Camilla LarssonOK Hällenej godkänd
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser