Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten 2-mannastafett, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten 2-mannastafett, sprint
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 11 juni 2016

Mix-Öppen

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Köping-Kolsva OK / NTNUI 323:43
Kristine Fjellanger11:582+0:0411:582
Marcus Ek11:452+0:2323:431-1
2OK Linné 124:58
Cécile Foltzer12:064+0:1212:064
Arvid Roos12:526+1:3024:582-2
3IF Thor 225:45
Fredrik Lindell12:043+0:1012:043
Ebba Lindell13:418+2:1925:4530
4Långhundra IF 425:52
Lovisa Wigertz14:3012+2:3614:3012
Fredrik Wigertz11:22125:524-8
5IFK Mora OK 226:23
Jonna Pettersson14:0710+2:1314:0710
Carl Magnusson12:163+0:5426:235-5
6Köping-Kolsva OK 127:15
Anna Birkestål14:4713+2:5314:4713
Jonas Vikström12:284+1:0627:156-7
7OK Linné 227:32
Henrik Roos11:54111:541
Annette Roos15:3815+4:1627:327+6
8IFK Lidingö SOK 127:41
Mia Lilja15:0814+3:1415:0814
Pär Lilja12:335+1:1127:418-6
9Täby OK 1/ IF Thor27:56
Aron Hellgren12:175+0:2312:175
Ida Hofstedt15:3916+4:1727:569+4
10Rasbo IK 128:08
Jenny Westerbergh13:318+1:3713:318
Johan Westerbergh14:3711+3:1528:0810+2
11IF Thor 128:21
Rebecka Hoppe13:067+1:1213:067
Magnus Hoppe15:1514+3:5328:2111+4
12Attunda OK 130:16
Anna Gerhardsson15:2215+3:2815:2215
Lars Gerhardsson14:5413+3:3230:1612-3
13Långhundra IF 230:21
Peter Hambäck13:549+2:0013:549
Lovisa Hambäck16:2718+5:0530:2113+4
14Långhundra IF 130:22
Klas Birgersson12:206+0:2612:206
Johanna Weiss18:0219+6:4030:2214+8
15OK Rodhen 131:36
Karin Jansson16:4816+4:5416:4816
Emil Jansson14:4812+3:2631:3615-1
16Långhundra IF 532:09
Annette Wigertz18:1218+6:1818:1218
Sven Wigertz13:579+2:3532:0916-2
17Klubblös/OK linne33:48
Richard Johansson14:2211+2:2814:2211
Ida Hamelius19:2621+8:0433:4817+6
18Långhundra IF 634:05
Andrea Jonsson18:0617+6:1218:0617
Alva Jonsson15:5917+4:3734:0518+1
19Långhundra IF 336:28
Heidi Warvelin21:5920+10:0521:5920
Mats Warvelin14:2910+3:0736:2819-1
20Attunda OK 238:00
Birgitta Nyberg24:2021+12:2624:2021
Christoffer Norrman13:407+2:1838:0020-1
21OK Linné 338:47
Anita Grahn18:2919+6:3518:2919
Erland Fischer20:1823+8:5638:4721+2
22Långhundra IF 744:37
Lisa Lundberg24:3822+12:4424:3822
Jonas Spets19:5922+8:3744:37220
23Järfälla OK 149:24
Stella Östblom29:5925+18:0529:5925
Henrik Hansson19:2520+8:0349:2423-2
24Sala OK 149:38
Inger Lund27:3224+15:3827:3224
Mats Eriksson22:0624+10:4449:38240
25OK Enen 11:21:01
Lennart Eriksson27:2423+15:3027:2423
Barbro Melvinger53:3725+42:151:21:0125+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser