Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM - OK Kåre

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM - OK Kåre
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: söndag 12 juni 2016

Inskolning

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustav BaderOK Kårefullföljt
Tyra BaderOK Kårefullföljt
Evelina EdbäckOK Kårefullföljt
Malte FridellOK Kårefullföljt

Öppen motion 1

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo LindgrenOK Kåre33:3015:22
2Nora NordlundOK Kåre44:59+11:2920:38
Walter SöderqvistOK Kåreej start

Öppen motion 3

2 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Kåre27:329:21
2Johanna EdbäckOK Kåre32:56+5:2411:12
3Nils PetterssonOK Kåre33:17+5:4511:19
4Leo AlvolinOK Kåre37:02+9:3012:35
5Mirjam JoonsLeksands OK46:49+19:1715:55
Julia Hagelberg NordahlOK Kåreej godkänd
Wille SöderqvistOK Kåreej start

Öppen motion 5

3 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindgrenOK Kåre33:288:27
2Mikael EdbäckOK Kåre34:22+0:548:40
3Melker NordgrenOK Kåre35:41+2:139:00
4Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb38:10+4:429:38
5Anna-Karin AdolfssonOK Kåre48:21+14:5312:12
Markus MelénOK Kåreej start
Vendela SöderqvistOK Kåreej start

Öppen motion 7

3 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove RingiOK Kåre35:019:37
2Lenka KlimplovaOK Kåre35:24+0:239:43
3Mikael BackmanOK Kåre35:32+0:319:45
4Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK39:14+4:1310:46
5Peter TimbréKvarnsvedens GOIF OK43:06+8:0511:50
6Cecilia LindgrenOK Kåre44:56+9:5512:20
7Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK48:31+13:3013:19
8Inger MattssonVästerbergslagens OL48:57+13:5613:26
9Liselott NordgrenOK Kåre50:09+15:0813:46
10Sofie NylanderOK Kåre50:28+15:2713:51
11Katarina SundqvistOK Kåre50:52+15:5113:58
12Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK51:02+16:0114:01
13Eva HalvarsonOK Kåre53:59+18:5814:49
14Mia GustafssonOK Kåre1:03:43+28:4217:30
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd
Izabell BirklinOK Kåreej start
Anna LiljegrenOK Kåreej start
Marit SöderqvistOK Kåreej start

Öppen motion 8

5 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NordahlOK Kåre46:477:55
2Elin TyskOK Kåre49:25+2:388:22
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre49:32+2:458:23
4Kersti RingiOK Kåre54:38+7:519:15
5Anna Von KrusenstiernaOK Kåre57:13+10:269:41
6Anders Stefan VestlundOK Kåre1:00:05+13:1810:11
7Kalle ÖstgrenOK Kåre1:04:18+17:3110:53
8Matilda MelénOK Kåre1:04:29+17:4210:55
9Ylva LorentssonOK Kåre1:12:47+26:0012:20
10Hiromi KobayashiSurahammars SOK1:30:07+43:2015:16
Marika HagelbergOK Kåreej godkänd
Rasmus NordgrenOK Kåreej start
Patrik SöderqvistOK Kåreej start

Öppen motion 9

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre50:118:30
2Jonas GustafssonOK Kåre1:00:05+9:5410:11
3Greger TyskOK Kåre1:03:20+13:0910:44
4Leif BaderOK Kåre1:07:45+17:3411:28
5Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK1:16:19+26:0812:56
6Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK1:18:07+27:5613:14
Martin MörsellOK Kåreej godkänd
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser