Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skol-DM Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skol-DM Medelpad
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 7 oktober 2015

Pojkar åk 4-6

2 130 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VikströmHeliås / Sidsjön12:275:50
2Hugo NordlanderHeliås / Sidsjön13:28+1:016:19
3Simon NordlanderHeliås / Sidsjön13:29+1:026:19
4Tore PalmgrenMimerskolan13:45+1:186:27
5Melker GranqvistUslands Skol IF16:49+4:227:53
6Johan LindénBergsåkers Skol IF17:15+4:488:05
7Leo LarssonKunskapsakademin18:31+6:048:41
8Petter ErlandssonS:t Olofsskolan19:00+6:338:55
9Lukas GeibeBergsåkers Skol IF19:21+6:549:05
10Valter JohnssonBergsåkers Skol IF19:33+7:069:10
11Jakob LindqvistKunskapsakademin20:48+8:219:45
12Mattias Olsson LarssonSkönsmons skola20:54+8:279:48
13Elias FeldtUslands Skol IF21:46+9:1910:13
14Oskar SvenssonUslands Skol IF21:51+9:2410:15
15Lukas FärnlöfUslands Skol IF22:04+9:3710:21
16Ivar Lidin BergqvistMimerskolan22:51+10:2410:43
17Ludvig NåvikUslands Skol IF23:45+11:1811:09
18Vilmer FraenellEngelska skolan24:15+11:4811:23
19Axel FraenellEngelska skolan24:42+12:1511:35
20Robin LindströmBergsåkers Skol IF25:49+13:2212:07
21Alfred MonsellUslands Skol IF25:57+13:3012:10
22Myckel ÅgrenSkönsmons skola26:06+13:3912:15
23Arvid LindbergVibackeskolan27:30+15:0312:54
24Hugo FollinVibackeskolan28:14+15:4713:15
25Arvid BoströmBergsåkers Skol IF29:53+17:2614:01
26Hugo EngströmVibackeskolan30:49+18:2214:28
27Wilmer RexEngelska skolan31:18+18:5114:41
28Oskar NilssonVibackeskolan32:50+20:2315:24
29Ebbe SjödinVibackeskolan38:53+26:2618:15
30Linus AnderssonMimerskolan48:22+35:5522:42
31Oliver SöderbergHeliås / Sidsjön58:48+46:2127:36
32William StrandVibackeskolan1:06:36+54:0931:16
Victor SundströmVibackeskolanej godkänd
Alexander LarssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Axel SjöbomBergsåkers Skol IFej godkänd
Erik ByrinderUslands Skol IFej godkänd
Oskar JonssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Nils OlofssonMimerskolanej godkänd
Adam CarlssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Wilmer JonssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Oliver EricssonEngelska skolanutom tävlan
Marcus JanssonBergsåkers Skol IFej start

Flickor åk 4-6

2 130 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EricssonHeliås / Sidsjön13:466:27
2Sofia LindbergHeliås / Sidsjön15:33+1:477:18
3Irmelie EnströmSundsvalls Montessoriskola15:46+2:007:24
4Astrid RexEngelska skolan17:00+3:147:58
5Alice LarssonHagaskolan17:29+3:438:12
6Lovisa DufvaSkönsmons skola19:56+6:109:21
7Ylva SandströmSkönsmons skola20:01+6:159:23
8Lisa JakobssonHögoms skola20:33+6:479:38
9Wilma LarssonEngelska skolan20:41+6:559:42
10Elsa GranholmEngelska skolan21:35+7:4910:07
11Tilda ErikssonMimerskolan22:26+8:4010:31
12Tilda LevanderVibackeskolan24:38+10:5211:33
13Elin LindkvistUslands Skol IF25:19+11:3311:53
14Hilda LindMimerskolan26:43+12:5712:32
15Emma EdlundSundsvalls Montessoriskola28:02+14:1613:09
16Saga LindkvistUslands Skol IF31:04+17:1814:35
17Emma JohanssonHöglundaskolan32:55+19:0915:27
18Andrea BoltMimerskolan34:38+20:5216:15
19Diana AmmounBosvedjeskolan35:28+21:4216:39
20Julia DetlefsenUslands Skol IF36:12+22:2616:59
21Ebba AnderssonBosvedjeskolan36:35+22:4917:10
22Amanda PallinKunskapsakademin44:17+30:3120:47
23Maja ElmgrenUslands Skol IF45:23+31:3721:18
24Malin BlomstervikVibackeskolan49:10+35:2423:04
25Elsa NilssonVibackeskolan1:07:50+54:0431:50
Thea HenrikssonSundsvalls Montessoriskolaej godkänd
Nova JakobssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Maja OlssonMimerskolanej godkänd
Wilma Hultman ModinBergsåkers Skol IFej godkänd
Ellen KårénHöglundaskolanutom tävlan

Pojkar åk 7-9

4 080 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LindqvistMimerskolan31:567:49
2Nils LundgrenHeliås / Sidsjön33:36+1:408:14
3Björn JohanssonProlympia33:42+1:468:15
4Nils PerssonVibackeskolan34:50+2:548:32
5Axel LundgrenHeliås / Sidsjön36:03+4:078:50
6Albin KårénHöglundaskolan38:17+6:219:22
7Hannes LindahlHöglundaskolan39:14+7:189:36
8Danny ErssonBergsåkers Skol IF42:52+10:5610:30
9Lukas JohanssonHöglundaskolan45:23+13:2711:07
10George ErssonBergsåkers Skol IF47:36+15:4011:40
11Filip SvedinMimerskolan50:37+18:4112:24
12Love KreijHeliås / Sidsjön51:35+19:3912:38
13Robin EdlundSundsvalls Montessoriskola52:25+20:2912:50
14Teodor StenshagenBergsåkers Skol IF53:29+21:3313:06
15Hugo SaveMimerskolan55:41+23:4513:38
16Jonne LiukkonenHeliås / Sidsjön55:56+24:0013:42
17Karl LindströmVibackeskolan56:11+24:1513:46
18Hannes LindVibackeskolan56:26+24:3013:49
19Gustaf LindqvistMimerskolan57:54+25:5814:11
20Oskar JärvstenMimerskolan58:26+26:3014:19
21Lars ViklundBergsåkers Skol IF58:42+26:4614:23
22Love StarrinMimerskolan59:06+27:1014:29
23Lukas BengtssonHeliås / Sidsjön1:01:59+30:0315:11
24Albin SjöbergBergsåkers Skol IF1:03:08+31:1215:28
25Erik NybergMimerskolan1:04:10+32:1415:43
26Emil HedlundEngelska skolan1:06:18+34:2216:15
27Filip LundqvistBergsåkers Skol IF1:07:24+35:2816:31
28Hugo BäckmanMimerskolan1:11:19+39:2317:28
29Anders FrisendalMimerskolan1:11:23+39:2717:29
30Karl ZetterkvistBergsåkers Skol IF1:12:29+40:3317:45
31Isak AnderssonMimerskolan1:13:21+41:2517:58
32Didrik EnaderHeliås / Sidsjön1:14:05+42:0918:09
33Andreas ÅsenlundVibackeskolan1:29:05+57:0921:50
34Isak ErikssonMimerskolan1:33:43+1:01:4722:58
35Lucas PerssonMimerskolan1:43:56+1:12:0025:28
Teo KruseMimerskolanej godkänd
William ÖdlundHeliås / Sidsjönej godkänd
Linus LarssonBergsåkers Skol IFej godkänd
Viktor EnqvistMimerskolanej godkänd
Carl SahlinMimerskolanej godkänd
Benjamin ThorsellMimerskolanej godkänd
Pontus LundqvistHöglundaskolanej godkänd
Måns HolstMimerskolanej godkänd
Alexander StenlundHeliås / Sidsjönej godkänd
Joel JänesMimerskolanutgått
Elias NilssonHöglundaskolanutgått
William GrönqvistHeliås / Sidsjönutgått
Alexander SöderbergHeliås / Sidsjönutom tävlan
Albin BångBergsåkers Skol IFutom tävlan
Robin ErikssonBergsåkers Skol IFutom tävlan
Oscar SkogBergsåkers Skol IFutom tävlan
John SjöbergHeliås / Sidsjönej start
Emil EliassonVibackeskolanej start
Gabriel ÅgrenMimerskolanej start

Flickor åk 7-9

4 080 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmHeliås / Sidsjön30:147:24
2Sofie FröjdMimerskolan33:41+3:278:15
3Sara NilssonEngelska skolan38:59+8:459:33
4Anna AdetorpHeliås / Sidsjön39:55+9:419:47
5Elin UnanderArenaskolan42:51+12:3710:30
6Julia NordlanderHeliås / Sidsjön43:26+13:1210:38
7Tove FraenellEngelska skolan51:59+21:4512:44
8Kajsa LindqvistHagaskolan52:45+22:3112:55
9Adina KreijHeliås / Sidsjön54:51+24:3713:26
10Lisa KjellgrenMimerskolan56:29+26:1513:50
11Nelly PerssonHeliås / Sidsjön57:59+27:4514:12
12Elsa LampinenEngelska skolan59:39+29:2514:37
13Magdalena PaldaniusMimerskolan1:02:30+32:1615:19
14Alexandra KarjelMimerskolan1:02:52+32:3815:24
15Clara NylanderHeliås / Sidsjön1:04:48+34:3415:52
16Lina PonténHeliås / Sidsjön1:06:04+35:5016:11
17Wilma HolmbergMimerskolan1:08:59+38:4516:54
18Stina MårtensdotterHeliås / Sidsjön1:14:10+43:5618:10
19Sofia NilssonMimerskolan1:16:49+46:3518:49
20Agnes ÖhrnMimerskolan1:18:15+48:0119:10
21Lynn ThimstrandMimerskolan1:26:38+56:2421:14
22Elin StålVibackeskolan1:29:25+59:1121:54
23Josefina LindVibackeskolan1:56:50+1:26:3628:38
24Leia HammarströmVibackeskolan2:14:53+1:44:3933:03
25Alma GullforsVibackeskolan2:30:49+2:00:3536:57
Ella ZetterbergMimerskolanej godkänd
Emma AhlströmKunskapsakademinej godkänd
Alice PalmgrenMimerskolanej godkänd
Alma SjöströmMimerskolanej godkänd
Cornelia SandströmMimerskolanej godkänd
Tove LundMimerskolanej godkänd
Felicia AnderssonMimerskolanej godkänd
Kajsa EngelfeldtKunskapsakademinutom tävlan
Alva LindgrenKunskapsakademinutom tävlan
Nelli HäggbergBergsåkers Skol IFutom tävlan
Madelene JanssonBergsåkers Skol IFutom tävlan
Megan GjordeniHeliås / Sidsjönej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser