Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarhöjdens IK OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarhöjdens IK OK, medel
Arrangörsorganisation: Mälarhöjdens IK OK
Datum: söndag 3 april 2016

D21

4 020 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering29:157:16
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK29:57+0:427:27
3Signe KlintingJärla Orientering30:10+0:557:30
4Elsa JanssonJärla Orientering32:03+2:487:58
4Josefine EngströmAlfta-Ösa OK32:03+2:487:58
6Anna BachmanIFK Lidingö SOK32:50+3:358:10
7Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK33:13+3:588:15
8Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK33:18+4:038:17
9Sandra BoströmOK Linné33:59+4:448:27
10Maria Von SchmalenséeAttunda OK34:52+5:378:40
11Lenka ZatloukalovaTullinge SK35:13+5:588:45
12Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK35:49+6:348:54
13Carolin SvenssonHaninge SOK35:50+6:358:54
14Dora SzerencsiJärla Orientering36:13+6:589:00
15Jutta JussilaIFK Lidingö SOK38:40+9:259:37
16Ulrika LindstamOK Linné38:51+9:369:39
17Hanna BrusSnättringe SK39:53+10:389:55
18Emma TarandiIFK Lidingö SOK39:55+10:409:55
19Karin FägerlindCentrum OK40:54+11:3910:10
20Katrina BerganderOK Linné41:28+12:1310:18
21Anna ElfforsOK Trian42:12+12:5710:29
22Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad42:19+13:0410:31
23Magdalena OlssonIFK Mora OK42:37+13:2210:36
24Emelie HolmströmJärla Orientering42:47+13:3210:38
25Josefin PerssonJärla Orientering43:36+14:2110:50
26Gro DahlbomCentrum OK44:14+14:5911:00
27Elin SundqvistTullinge SK44:58+15:4311:11
28Sanna BatzSkarpnäcks OL45:44+16:2911:22
29Lena ÖhmanCentrum OK45:47+16:3211:23
30Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby46:52+17:3711:39
31Alexandra SundgrenOK Roslagen49:25+20:1012:17
32Elisabeth AhlgrenLinköpings OK49:32+20:1712:19
33Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF49:33+20:1812:19
34Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK49:51+20:3612:24
35Caroline IvarssonSundbybergs IK53:43+24:2813:21
35Ebba WesterbergOK Kolmården53:43+24:2813:21
37Isabelle SjöbergOK Österåker59:43+30:2814:51
38Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:01:15+32:0015:14
39Therese PerssonSnättringe SK1:03:25+34:1015:46
40Anna JohanssonJärla Orientering1:05:06+35:5116:11
41Karin SkogSkogsluffarnas OK1:21:41+52:2620:19
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Josefine KlintbergOK Ravinenej godkänd
Emma BromarkLånghundra IFej godkänd
Anna Maria RoubertOK Ravinenej godkänd
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Therese RosendahlÄrla IFej godkänd
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Irina NybergHellas Orienteringej start
Sara SjökvistJärla Orienteringej start
Johanna SanderiIFK Lidingö SOKej start

H21

5 220 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné31:296:01
2Olle BoströmJärla Orientering31:39+0:106:03
3Simon HectorSnättringe SK34:18+2:496:34
4Oskar DanielsAttunda OK34:37+3:086:37
5Niklas SundqvistTullinge SK36:04+4:356:54
6Johan HameliusOK Linné36:35+5:067:00
7Magnus GlänneforsTullinge SK36:47+5:187:02
8Jacob LindstamOK Ravinen37:20+5:517:09
9Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad37:33+6:047:11
10Leonas MockunasHellas Orientering37:36+6:077:12
11Anders HedmanIFK Lidingö SOK37:54+6:257:15
12Göran ThimbergSöders-Tyresö38:20+6:517:20
12Henrik PerssonTullinge SK38:20+6:517:20
14Simon LundinFinspångs SOK38:21+6:527:20
15David BejbomJärla Orientering38:46+7:177:25
16Robert WallstenTullinge SK39:04+7:357:29
17Martin LarboIFK Lidingö SOK39:17+7:487:31
18Lars Håkan SandvikAttunda OK39:59+8:307:39
19Axel MattssonJärla Orientering40:15+8:467:42
20Markus AdolfssonTullinge SK40:26+8:577:44
21Martin HunhammarOK Ravinen40:31+9:027:45
22Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK40:58+9:297:50
23Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering41:04+9:357:52
24Andrey LamovIFK Mora OK41:56+10:278:01
25Jefta LangerakJärfälla OK42:09+10:408:04
26Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK42:24+10:558:07
26Karl EngesAttunda OK42:24+10:558:07
28Erik LindOK Linné42:26+10:578:07
29Mikael JanssonIFK Lidingö SOK42:28+10:598:08
30Nick BarrableOK Ravinen42:37+11:088:09
31Andrew QuinIFK Lidingö SOK43:01+11:328:14
32David HectorSnättringe SK43:17+11:488:17
33Erik MattssonJärla Orientering43:31+12:028:20
34Simon SanderiHagaby GoIF Örebro44:26+12:578:30
35Andreas BjärkmarSävedalens AIK44:33+13:048:32
35Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK44:33+13:048:32
37David PetterssonOK Ravinen44:35+13:068:32
38Jerk RönnolsCentrum OK44:49+13:208:35
39Fredrik PerssonDomnarvets GOIF44:59+13:308:37
40Simon MellinSundbybergs IK45:24+13:558:41
41Oskar BacklundÄrla IF45:43+14:148:45
42Peder KockJärla Orientering45:48+14:198:46
43Simon MarkendahlOK Klyftamo45:57+14:288:48
44Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK46:09+14:408:50
45Martin KarlssonCentrum OK46:54+15:258:59
46Mattias OlofssonOK Enen47:34+16:059:06
47Lars JakobssonCentrum OK47:48+16:199:09
47Johan LindqvistTäby OK47:48+16:199:09
49Robert HanningJärla Orientering47:55+16:269:10
50John HartleySöders-Tyresö48:13+16:449:14
51Oskar GustafssonCentrum OK49:12+17:439:25
52Sverker LenasCentrum OK49:17+17:489:26
53Hugo FlordalSnättringe SK49:25+17:569:28
54Torbjörn KölzowOK Ravinen50:28+18:599:40
55Tintin KarlbergTullinge SK52:32+21:0310:03
56Joakim OlssonVäsby OK53:11+21:4210:11
57Aleksandr ManoilovJärfälla OK55:39+24:1010:39
58Hugo DahlbergHaninge SOK56:07+24:3810:45
59Jonathan AnderssonHagaby GoIF Örebro57:45+26:1611:03
60Petter LindSkogsluffarnas OK57:58+26:2911:06
61Simon BohmanRånäs OK58:31+27:0211:12
62Tobias AnderssonOK Österåker1:04:36+33:0712:22
63Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:09:08+37:3913:14
64Erikas GudonisOSK Sakas1:10:01+38:3213:24
65Jimmy AnderssonOK Kullingshof1:12:00+40:3113:47
66Emil ThalinForsa OK1:13:56+42:2714:09
67Gustav DelénCentrum OK1:15:31+44:0214:28
68Oliver HagmanOK Roslagen1:46:42+1:15:1320:26
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Jonas KjällCentrum OKej godkänd
Niclas SjögrenHaninge SOKej godkänd
Mikael AnderssonJärla Orienteringej godkänd
Fredrik SoneAttunda OKej godkänd
Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIFej godkänd
Casper GidingKamrat och IF KIFej godkänd
Anders HåkanssonOK Linnéej start
David MellinSundbybergs IKej start
Emil AnderssonTullinge SKej start
Stefan LundOK Linnéej start
Dan WesterJärla Orienteringej start
Josef NordlundOK Linnéej start
Pontus BergströmOK Österåkerej start

D20

3 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering30:328:36
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF32:11+1:399:03
3Hanna KorhonenOK Ravinen34:36+4:049:44
4Hedwig HaasSundsvalls OK35:07+4:359:53
5Frida JunegardTullinge SK37:49+7:1710:39
6Magdalena Vande VoordeTullinge SK39:01+8:2910:59
7Emma BengtssonÅrsunda IF40:00+9:2811:16

H20

3 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JanrikOK Linné28:237:07
2Olle NilssonOK Linné28:51+0:287:14
3Johannes RidefeltOK Linné29:54+1:317:30
4Bobby BrahmLånghundra IF33:15+4:528:21
5André AnderssonOK Kåre33:23+5:008:23
6Anton GumaeliusWaxholms OK36:06+7:439:04
7Gabriel JanssonOK Linné50:50+22:2712:46
8Felix TidermanSöders-Tyresö51:57+23:3413:03

D18

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WestbladOK Ravinen32:429:12
2Vilma KarlssonSnättringe SK35:32+2:5010:00
3Amanda KarlssonOK Ravinen38:00+5:1810:42
4Hanna RöstinSöders-Tyresö38:32+5:5010:51
5Tilda AnderssonOK Ravinen40:10+7:2811:18
6Kristina TedhamreSnättringe SK40:50+8:0811:30
7Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK43:32+10:5012:15
8Ellen FrostOK Roslagen47:36+14:5413:24
9Klara MandahlOK Linné47:43+15:0113:26
10Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK59:52+27:1016:51

H18

4 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen29:237:15
2Erik HerneOK Ravinen29:52+0:297:22
3Georg EklöwOK Södertörn30:26+1:037:30
4Albin AnderssonOK Ravinen32:37+3:148:03
5Viktor WohlgemuthOK Ravinen33:10+3:478:11
6Edvin NordströmTäby OK34:23+5:008:29
7Egil MorastHaninge SOK34:41+5:188:33
8Hannes SvahnOK Ravinen35:33+6:108:46
9Oskar ForsbergTullinge SK36:01+6:388:53
10Tobias KarlssonSnättringe SK36:45+7:229:04
11Benjamin LangerakJärfälla OK37:46+8:239:19
12John LarssonRånäs OK38:28+9:059:29
13Christian RedtzerAttunda OK39:22+9:599:43
14Daniel RönnqvistOK Linné39:38+10:159:47
15Vidar PerssonTäby OK43:24+14:0110:42
16Lukas ArkängTullinge SK44:09+14:4610:54
17Christopher WilestedtAttunda OK44:19+14:5610:56
18Max KlassonOK Ravinen47:24+18:0111:42
19Erik NielsenOK Linné49:19+19:5612:10
20Andreas MagnvallOK Södertörn49:45+20:2212:17
21Oskar EngesAttunda OK49:53+20:3012:19
22Filip BrunanderAttunda OK50:01+20:3812:20
23Lucas NorrmanAttunda OK54:20+24:5713:24
24Sindre WoldSundbybergs IK1:01:15+31:5215:07
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Oskar EdvardssonJärfälla OKej start
Jakob VestmanOK Österåkerej start

D16

3 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK31:558:44
2Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF31:57+0:028:45
3Linda RennerOK Södertörn33:35+1:409:12
4Emilia EngelOK Ravinen34:19+2:249:24
5Elin BergOK Ravinen34:40+2:459:29
6Agnes BromanOK Roslagen34:52+2:579:33
7Selma GumaeliusWaxholms OK34:59+3:049:35
8Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK35:57+4:029:50
9Malva SteenOK Enen37:36+5:4110:18
10Lotten SandénOK Södertörn37:50+5:5510:21
11Petrina CostermansJärla Orientering40:48+8:5311:10
12Katarina NorrbyOK Södertörn41:40+9:4511:24
13Malin StrandbergGustavsbergs OK42:41+10:4611:41
14Tilda AnderssonTullinge SK43:04+11:0911:47
15Lovisa WigertzLånghundra IF44:02+12:0712:03
16Tyra AlmJärla Orientering45:46+13:5112:32
17Klara BolinTullinge SK45:51+13:5612:33
18Alva JonssonLånghundra IF46:20+14:2512:41
19Sofia ZillingOK Södertörn46:54+14:5912:50
20Ylva SandénOK Södertörn49:16+17:2113:29
21Josefine AnderssonTäby OK49:43+17:4813:37
22Frida ArnessonSkarpnäcks OL53:45+21:5014:43
23Inez EklundSkarpnäcks OL1:03:29+31:3417:23
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd
Ella SjöbergTullinge SKej start
Sara SundinWaxholms OKej start

H16

3 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK26:027:01
2Johan LangerakJärfälla OK26:18+0:167:05
3Noel WaldenfjordJärfälla OK28:10+2:087:35
4Mattias IvaresOK Södertörn28:56+2:547:47
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK29:03+3:017:49
6Filip MöllerOK Södertörn29:40+3:387:59
7Anton SilierJärfälla OK29:51+3:498:02
8Jakob SjöbergGävle OK30:17+4:158:09
9Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK31:25+5:238:28
10Johan CallebergSnättringe SK32:19+6:178:42
11Victor SadaranganiJärla Orientering35:21+9:199:31
12Melker HörnfeldtOK Ravinen38:37+12:3510:24
13Jesper LidmarSnättringe SK38:40+12:3810:25
14Melvin JakobssonOK Södertörn39:05+13:0310:32
15Fredrik HanssonTäby OK41:54+15:5211:17
16Gustav NirvinHaninge SOK43:58+17:5611:51
17Linus AlbinssonJärfälla OK47:06+21:0412:41
18Karl BrahmLånghundra IF48:55+22:5313:11
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start

D16 Kort

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella AnderssonOK Södertörn34:4111:29
Ellen EkströmOK Ravinenej godkänd

H16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin HuangOK Älvsjö-Örby37:1212:19
Josef FranzénSnättringe SKej start

D14

3 310 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK28:148:31
2Sofia IversAttunda OK29:50+1:369:00
3Therese NilssonOK Österåker31:20+3:069:27
4Amanda GranqvistOK Ravinen32:19+4:059:45
5Alma HellströmAttunda OK33:42+5:2810:10
6Sara MöllerOK Södertörn33:43+5:2910:11
7Marie-Chantal BallnusJärfälla OK34:25+6:1110:23
8Ella KarlssonSnättringe SK34:53+6:3910:32
9Agnes DambergIFK Lidingö SOK35:20+7:0610:40
10Hedda RöstinSöders-Tyresö35:42+7:2810:47
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK35:47+7:3310:48
12Lovisa NilssonAttunda OK37:24+9:1011:17
13Sofia EdvardssonJärfälla OK37:27+9:1311:18
14Sigrid CarlssonSundbybergs IK37:33+9:1911:20
15Tilda MårtenssonOK Ravinen39:11+10:5711:50
16Vilde WoldSundbybergs IK39:28+11:1411:55
17Ester AnderssonOK Södertörn40:19+12:0512:10
18Katja LeicktTullinge SK40:25+12:1112:12
19Joni Müller af UhrOK Linné45:10+16:5613:38
20Martina MäkeläHaninge SOK47:51+19:3714:27
21Maja SandvikAttunda OK48:46+20:3214:43
22Sanna HedbergOK Södertörn50:47+22:3315:20
23Agnes EdgrenSkarpnäcks OL51:11+22:5715:27
24Amelie RajanIFK Lidingö SOK51:47+23:3315:38
25Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL54:00+25:4616:18
26Ida SkantzeSundbybergs IK54:34+26:2016:29
27Åsa SundströmJärla Orientering58:05+29:5117:32
28Emma LundbergOK Roslagen1:00:14+32:0018:11
29Tove KarlssonJärla Orientering1:04:46+36:3219:34
30Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:26:33+58:1926:08
Linnéa SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Lilo KardJärla Orienteringej start
Malin HanssonTäby OKej start
Tove SjöbergTullinge SKej start

H14

3 310 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BovalliusJärfälla OK28:388:39
2Emil BoströmOK Linné30:51+2:139:19
3Isak WestringJärfälla OK30:55+2:179:20
4Olle KallurOK Ravinen31:10+2:329:24
5Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK31:14+2:369:26
6Erik Lidström Lauri Snättringe SK32:33+3:559:50
7Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK32:47+4:099:54
8Otto BalckTäby OK33:40+5:0210:10
9William GrunderJärfälla OK33:42+5:0410:10
10Martin RinnbäckOK Ravinen34:16+5:3810:21
11Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK35:45+7:0710:48
12Oscar AnelandOK Ravinen36:01+7:2310:52
13Hampus HatlenTullinge SK36:22+7:4410:59
14Eskil WidehagSundbybergs IK36:55+8:1711:09
15Emil SoneAttunda OK37:14+8:3611:14
16Eric HallnerOckelbo OK39:26+10:4811:54
17Theodor BrabieJärfälla OK40:22+11:4412:11
18Elliot AngelsiööOK Linné42:21+13:4312:47
19Simon LiljaIFK Lidingö SOK44:38+16:0013:29
20Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK45:51+17:1313:51
21Olof MelchersonIFK Lidingö SOK46:48+18:1014:08
22Marcus EkmanTäby OK47:08+18:3014:14 Ladda ner rutt i gpx-format
23Mattis SandénOK Södertörn47:40+19:0214:24
24Filip StorellHaninge SOK48:10+19:3214:33
25John WolgastSnättringe SK49:08+20:3014:50
26Oskar HaglundHaninge SOK55:17+26:3916:42
27David BernSnättringe SK55:44+27:0616:50
28Jacob WolgastSnättringe SK58:44+30:0617:44
29Ludwig BerglindOK Södertörn59:21+30:4317:55
30Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:06:20+37:4220:02
31Olle Pettersson GradinAttunda OK1:07:55+39:1720:31
32Gustav BjörklundIFK Enskede1:14:45+46:0722:34
Tiger LandénGustavsbergs OKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej godkänd
Philip ForngrenTäby OKej start

D14 Kort

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF59:5420:47
Sandra NilssonBromma-Vällingby SOKej start

H14 Kort

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus AxellIFK Enskede41:0914:17
2David TörnqvistSnättringe SK1:21:14+40:0528:12
Klas BränströmIFK Enskedeej godkänd
Oliver EricssonTäby OKej start

D12

2 450 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn24:059:49
2Katja GustafssonTrosabygdens OK27:47+3:4211:20
3Liv HerneOK Ravinen30:58+6:5312:38
4Ida HellströmAttunda OK31:45+7:4012:57
5Märta SandvikAttunda OK31:49+7:4412:59
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL33:03+8:5813:29
7Matilda EkmanTäby OK33:08+9:0313:31
8Vilma NilssonAttunda OK34:48+10:4314:12
9Alva Lidström LauriSnättringe SK34:52+10:4714:13
10Malin StrömqvistAttunda OK35:13+11:0814:22
11Doris IkoVallentuna-Össeby OL35:17+11:1214:24
12Wilma LeicktTullinge SK36:30+12:2514:53
13Elin WolgastSnättringe SK38:58+14:5315:54
14Frida WerdinOK Älvsjö-Örby41:28+17:2316:55
15Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby41:50+17:4517:04
16Tilde MansénSkarpnäcks OL43:57+19:5217:56
17Måra StegardSkarpnäcks OL44:56+20:5118:20
18Hanna CarlqvistSnättringe SK49:37+25:3220:15
19Miia RollerJärfälla OK52:53+28:4821:35
20Thea LennartssonJärfälla OK56:54+32:4923:13
21Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF1:22:58+58:5333:51
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd
Lovisa LindqvistIFK Enskedeej start

H12

2 450 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK18:587:44
2Henrik SvenssonOK Ravinen21:14+2:168:40
3Elis IversAttunda OK22:34+3:369:12
4Linus NilssonOK Österåker22:58+4:009:22
5Simon LundellOK Österåker23:09+4:119:26
6Elis Forsberg RundströmIFK Enskede23:56+4:589:46
7Jonatan AndersonJärfälla OK24:52+5:5410:08
8Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF26:37+7:3910:51
9Axel TrofastTullinge SK28:43+9:4511:43
10Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF28:52+9:5411:46
11Jannick BrabieJärfälla OK29:02+10:0411:51
12Viktor SoneAttunda OK30:04+11:0612:16
13Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK30:37+11:3912:29
14Filip HatlenTullinge SK30:38+11:4012:30
15Mattias HedinSöders-Tyresö30:53+11:5512:36
16Björn RennerOK Södertörn31:14+12:1612:44
17Erik LundquistOK Ravinen32:01+13:0313:04
18Viktor BoströmOK Linné32:23+13:2513:13
19Marcus GrunderJärfälla OK32:43+13:4513:21
20Anton PleinerTäby OK33:25+14:2713:38
21Hannes LindqvistIFK Enskede33:47+14:4913:47
22Olle ThimbergSöders-Tyresö34:22+15:2414:01
23Lucas AlzénGustavsbergs OK34:24+15:2614:02
24Erik FranklingIFK Lidingö SOK35:08+16:1014:20
25Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK36:48+17:5015:01
26Axel FribergerJärla Orientering37:22+18:2415:15
27Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF37:34+18:3615:20
28Justus ArenanderSkarpnäcks OL40:01+21:0316:20
29Edvin WollbrandOK Ravinen41:06+22:0816:46
30Anton MörkforsJärfälla OK41:34+22:3616:57
31Rasmus LindblomGustavsbergs OK43:20+24:2217:41
32Rasmus ExellLänna IF46:54+27:5619:08
33Simon StridhSkogsluffarnas OK47:08+28:1019:14
34Ludvig FerdmanTullinge SK48:32+29:3419:48
35Robin HyppelOK Österåker48:40+29:4219:51
36Mathias DryseliusSkarpnäcks OL49:54+30:5620:22
37Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK55:24+36:2622:36
38Mikael KökeritzSundbybergs IK56:33+37:3523:04
39Alvin LarssonAttunda OK57:08+38:1023:19
40Filip DryseliusSkarpnäcks OL57:21+38:2323:24
41Anton DyreliusSnättringe SK1:00:42+41:4424:46
42Felix ArkängTullinge SK1:10:26+51:2828:44
43Måns EdgrenSkarpnäcks OL1:16:44+57:4631:19
Jesper ÅkessonJärfälla OKej godkänd
Albert NordSnättringe SKej godkänd
Melker PalmJärfälla OKej godkänd
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Axel BalckTäby OKej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Johan FochsenWaxholms OKej start

D12 Kort

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WandelOK Ravinen20:238:29
2Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF35:18+14:5514:42
3Eleonora DellOrtoSolna OK54:51+34:2822:51
4Emma NorinSöders-Tyresö59:38+39:1524:50
5Lovisa BergstenOK Södertörn1:21:30+1:01:0733:57

H12 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL39:0416:16

D10

2 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam GustafssonTrosabygdens OK20:249:51
2Ellen AnelandOK Ravinen23:47+3:2311:29
3Emma HenriquesOK Södertörn28:25+8:0113:43
4Ebba WestringJärfälla OK30:10+9:4614:34
5Hilda TrofastTullinge SK31:58+11:3415:26
6Maja ThimbergSöders-Tyresö37:39+17:1518:11
7Stella ÖstblomJärfälla OK38:23+17:5918:32
8Wilma MårtenssonOK Ravinen41:55+21:3120:14
9Sofie LindellGustavsbergs OK49:44+29:2024:01
10Linda StrömqvistAttunda OK53:16+32:5225:43
11Sara StrömqvistAttunda OK59:15+38:5128:37

H10

2 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK15:377:32
2Arvid MyrbergerTullinge SK17:44+2:078:34
3Jens FochsenWaxholms OK19:19+3:429:19
4Ludvig HagwallJärla Orientering22:37+7:0010:55
5Oliver LiwångIFK Lidingö SOK23:31+7:5411:21
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK24:55+9:1812:02
7Erik NorinSöders-Tyresö26:02+10:2512:34
8Noel HellbergSundbybergs IK28:45+13:0813:53
9Ludvig NordSnättringe SK29:49+14:1214:24
10Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK30:44+15:0714:50
11Ruben HårdSkogsluffarnas OK31:19+15:4215:07
12Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL32:44+17:0715:48
13Gustav StorellHaninge SOK45:06+29:2921:47
14Sebastian LindblomGustavsbergs OK45:54+30:1722:10
15Petter FochsenWaxholms OK1:13:19+57:4235:25
Edvin SkantzeSundbybergs IKej start

D35

3 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK31:238:51
2Daniela RennerOK Södertörn38:10+6:4710:46
3Camilla HellströmSöders-Tyresö38:40+7:1710:55
4Cecilia BentlingerOK Älvsjö-Örby1:00:44+29:2117:09
5Angelica LindblomGustavsbergs OK1:02:55+31:3217:46
6Lucia TurcanuAttunda OK1:03:54+32:3118:03
7Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:10:56+39:3320:02
Sara JonassonCentrum OKej start

H35

4 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert LarssonIFK Lidingö SOK44:159:30
2Per-Ove MelinderTullinge SK48:50+4:3510:30
3Erik HäggbrinkBerga SOK1:02:30+18:1513:26
4Rickard BomanIF Thor1:05:25+21:1014:04
Linus RisplingCentrum OKej start
Farhad Rouhani-KallehSolna OKej start

D40

3 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BergOK Ravinen30:268:31
2Åsa PleinerTäby OK32:52+2:269:12
3Lena NilssonAttunda OK34:03+3:379:32
4Karin AlmgrenSöders-Tyresö34:38+4:129:42
5Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK36:29+6:0310:13
6Petra NicanderJärla Orientering37:36+7:1010:31
7Mette BrolinsonCentrum OK38:04+7:3810:39
8Åsa LinnersjöSöders-Tyresö38:17+7:5110:43
9Malin SamuelssonJärla Orientering43:53+13:2712:17
10Lena NileviHaninge SOK47:26+17:0013:17
11Josefin LindqvistIFK Enskede49:42+19:1613:55
12Malin AlbinssonJärfälla OK50:56+20:3014:16
13Maria EdvardssonJärfälla OK53:24+22:5814:57
14Michaela LundellOK Österåker57:06+26:4015:59
15Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:01:31+31:0517:13
16Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:03:20+32:5417:44
17Jessica StrömqvistAttunda OK1:10:54+40:2819:51
18Lena BuhreAttunda OK1:17:11+46:4521:37

H40

4 050 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob BolinOK Tisaren34:018:23
2Mats ErikssonIFK Enskede35:00+0:598:38 Ladda ner rutt i gpx-format
3Tomas HenrikssonAttunda OK35:05+1:048:39
4Christian RotvikerCentrum OK35:50+1:498:50
5Ulf PerssonIFK Enskede36:24+2:238:59
6Björn RosendahlÄrla IF37:13+3:129:11
7Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK38:33+4:329:31
8Eric JaremalmVallentuna-Össeby OL38:48+4:479:34
9Henrik SjögrenHaninge SOK38:50+4:499:35 Ladda ner rutt i gpx-format
10Johan SällforsIFK Lidingö SOK39:54+5:539:51
11Niklas HenrikssonAttunda OK40:02+6:019:53
12Anders BøgevigOK Ravinen40:28+6:279:59
13Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF40:32+6:3110:00
14Johan HörnfeldtOK Ravinen40:46+6:4510:03
15Henrik TrofastTullinge SK42:18+8:1710:26
16Mats GustafssonTrosabygdens OK42:58+8:5710:36
17Magnus LennartssonJärfälla OK44:02+10:0110:52
18Björn JanssonVäsby OK45:31+11:3011:14
19Roland PerssonSkarpnäcks OL46:17+12:1611:25
20Magnus LindblomGustavsbergs OK47:11+13:1011:39
21Per GöthssonTäby OK48:49+14:4812:03
22Niklas HallHaninge SOK49:16+15:1512:09
23Jörgen RydeniusTullinge SK57:18+23:1714:08
24Henrik HellborgCentrum OK59:02+25:0114:34
25Erik MöllerOK Södertörn59:42+25:4114:44
26Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:04:21+30:2015:53
27Jonas HellströmAttunda OK1:05:53+31:5216:16
Lars NicanderJärla Orienteringej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd
Johan TirénSkogsluffarnas OKej godkänd

D45

2 930 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orientering25:018:32
2Cecilia FochsenWaxholms OK26:22+1:218:59
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:47+1:469:08
4Camilla EngelOK Ravinen27:08+2:079:15
5Mia LiljaIFK Lidingö SOK27:46+2:459:28
6Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF27:59+2:589:33
7Christin SöderqvistOK Ravinen28:09+3:089:36
8Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF28:54+3:539:51
9Anna-Lena LängheimTullinge SK29:15+4:149:58
10Ann RollerJärfälla OK29:28+4:2710:03
11Nina IversAttunda OK30:46+5:4510:30
12Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF33:19+8:1811:22
13Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK33:20+8:1911:22
14Åsa WilestedtAttunda OK35:14+10:1312:01
15Anethe MansénSkarpnäcks OL37:40+12:3912:51
16Lena ErlandssonOK Södertörn37:52+12:5112:55
17Nina HerneOK Ravinen39:04+14:0313:20
18Annika LindbergAttunda OK41:36+16:3514:11
19Mari-Helen LidströmSnättringe SK43:51+18:5014:57
20Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK44:03+19:0215:02
21Lisa LeicktTullinge SK47:09+22:0816:05
22Margareta BerghSkarpnäcks OL48:59+23:5816:43
23Anette BrunanderAttunda OK1:00:36+35:3520:40
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd

H45

3 980 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering28:367:11
2Per MårtenssonOK Ravinen29:35+0:597:25
3Pelle ForsbergIFK Enskede30:18+1:427:36
4Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK30:40+2:047:42
5Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK31:37+3:017:56
6Björn AnderssonBredaryds SOK32:09+3:338:04
7Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK32:51+4:158:15
8Eric RollerJärfälla OK33:00+4:248:17
9Nils EdvardssonJärfälla OK33:02+4:268:17
10Tomas JonssonJärfälla OK33:11+4:358:20
11Anders BoströmOK Linné33:47+5:118:29
12Mats EkmanTäby OK33:52+5:168:30
13Peter HaglundHaninge SOK33:53+5:178:30
14Patrik LeicktTullinge SK34:05+5:298:33
15Christoffer NorrmanAttunda OK34:53+6:178:45
16Henrik MorastHaninge SOK35:14+6:388:51
17Christopher LindqvistIFK Enskede35:53+7:179:00
18Peter AlbinssonJärfälla OK36:04+7:289:03
19Ola BovalliusJärfälla OK36:18+7:429:07
20Ulrik IversAttunda OK36:29+7:539:10
21Joakim SkantzeSundbybergs IK37:01+8:259:18
22Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby37:47+9:119:29
23Christer ArksandVallentuna-Össeby OL38:39+10:039:42
24Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK38:53+10:179:46
25Mattias SkepplingOK Södertörn40:09+11:3310:05
26Johan WestringJärfälla OK40:21+11:4510:08
27Erik BerggrenTullinge SK40:40+12:0410:13
28Per DambergIFK Lidingö SOK41:20+12:4410:23
29Lars SegermanSkarpnäcks OL41:23+12:4710:23
30Nicklas BergströmTäby OK42:41+14:0510:43
31Anders HedbergOK Södertörn42:44+14:0810:44
32Andreas GrunderJärfälla OK42:54+14:1810:46
33Jörgen StegardSkarpnäcks OL43:23+14:4710:54
34Olle SandénOK Södertörn44:02+15:2611:03
35Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK44:06+15:3011:04
36Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK44:07+15:3111:05
37Fredrik MorastHaninge SOK44:44+16:0811:14
38Björn LovangIFK Lidingö SOK44:45+16:0911:14
39Mark ÅkessonJärfälla OK46:12+17:3611:36 Ladda ner rutt i gpx-format
40Jonatan LindellGustavsbergs OK46:54+18:1811:47
41Magnus GrafströmCentrum OK47:00+18:2411:48
42Nicklas DoyleSkarpnäcks OL47:06+18:3011:50
43Anders BerkelundVäsby OK47:31+18:5511:56
44Tom SvenssonHammarby IF OF49:26+20:5012:25
45Joakim PerssonHaninge SOK51:42+23:0612:59
46Robert HaglundHaninge SOK1:08:49+40:1317:17
47Michael LindeIF Åland1:09:46+41:1017:31
48Anders KökeritzSundbybergs IK1:16:48+48:1219:17
Magnus StrömqvistAttunda OKej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Anders WisénSnättringe SKej start
Johan SundinWaxholms OKej start
Lars GreilertHaninge SOKej start

D50

2 930 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK27:069:14
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö27:58+0:529:32
3Monica HatlenTullinge SK30:10+3:0410:17
4Carina NilssonTäby OK31:49+4:4310:51
5Kristina MarteliusAttunda OK31:56+4:5010:53
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK31:59+4:5310:54
7Anette SjöbergGävle OK32:19+5:1311:01
8Lena SundqvistTullinge SK32:23+5:1711:03
9Susanne AnderssonPiteå IF32:51+5:4511:12
10Madeleine LimparAttunda OK33:10+6:0411:19
11Ann FranzénOK Södertörn33:56+6:5011:34
12Annika SvenssonSolna OK34:41+7:3511:50
13Johanna SundströmJärla Orientering35:03+7:5711:57
14Anna EngquistHaninge SOK35:44+8:3812:11
15Eva SvanbergJärfälla OK35:55+8:4912:15
16Kia NordströmTäby OK35:57+8:5112:16
17Gunnel RaskSigtuna OK36:00+8:5412:17
18Anette ArksandVallentuna-Össeby OL36:38+9:3212:30
19Kristina KlangHaninge SOK38:57+11:5113:17
20Carin KihlströmTäby OK41:02+13:5614:00
21Annette WigertzLånghundra IF41:03+13:5714:00
22Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby43:34+16:2814:52
23Katarina SahlstenSkarpnäcks OL43:38+16:3214:53
24Susanne BovalliusJärfälla OK45:20+18:1415:28
25Maria GelinderAttunda OK50:20+23:1417:10
26Anna PernebyTullinge SK54:24+27:1818:33
27Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:00:55+33:4920:47
28Katarina LindbärgOK Södertörn1:09:53+42:4723:51
Charlotte EngesAttunda OKej godkänd
Katarina RingelsOK Klemmingenej godkänd

H50

3 540 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK26:007:20
2Staffan KjellmanOK Ravinen26:55+0:557:36
3Ola HultinOK Roslagen27:10+1:107:40
4Fredrik SteneboAttunda OK27:16+1:167:42
5Göran LängheimTullinge SK27:26+1:267:44
6Ulf K. RaskSigtuna OK28:52+2:528:09
7Anders MansénSkarpnäcks OL29:01+3:018:11
8Tomas HultqvistTullinge SK29:14+3:148:15
9Anders KarlssonSnättringe SK29:24+3:248:18
10Jan KarlssonSöders-Tyresö29:33+3:338:20
11Mats CarlssonSundbybergs IK29:53+3:538:26
12Carl-Johan ThorellOK Ravinen30:00+4:008:28
13Björn AxelssonTullinge SK30:12+4:128:31
13Stefan HenrikssonIFK Enskede30:12+4:128:31
15Janne NilssonCentrum OK30:46+4:468:41
16Göran HellgrenOK Södertörn31:22+5:228:51
17Kalle PerssonOK Österåker31:32+5:328:54
18Sven WigertzLånghundra IF31:53+5:539:00
19Göran JonssonSundbybergs IK31:58+5:589:01
20Kennet OlanderTullinge SK32:23+6:239:08
21Nils EklöwOK Södertörn33:52+7:529:34
22Peter ZetterströmSöders-Tyresö33:56+7:569:35
23Mats KarlssonTullinge SK33:58+7:589:35
23Mats KällTumba-Mälarhöjden OK33:58+7:589:35
25Michael GranqvistOK Ravinen34:00+8:009:36
26Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK34:06+8:069:37
27Stig ThunellIFK Lidingö SOK34:13+8:139:39
28Anders NilssonTäby OK35:47+9:4710:06
29Stefan MarteliusAttunda OK36:25+10:2510:17
30Erik AnderssonOK Österåker36:32+10:3210:19
31Mats NordTumba-Mälarhöjden OK36:50+10:5010:24
32Mats BernSnättringe SK37:14+11:1410:31
33Johan SköldJärfälla OK37:16+11:1610:31
33Jan StridhSkogsluffarnas OK37:16+11:1610:31
35Ove RinnbäckOK Ravinen39:40+13:4011:12
36Staffan ZillingOK Södertörn39:52+13:5211:15
37Per WolgastSnättringe SK40:00+14:0011:17
38Håkan RedtzerAttunda OK40:59+14:5911:34
39Leif LundinJärla Orientering46:38+20:3813:10
40Hans MalmbergWaxholms OK51:09+25:0914:26
41Eric HuijsersHammarby IF OF59:06+33:0616:41
42Johan StridhAttunda OK1:02:16+36:1617:35
43Anders WinaldHellas Orientering1:13:19+47:1920:42
Peter LandénGustavsbergs OKej godkänd
Claes RennerOK Södertörnej godkänd
Piero SannicoloTäby OKej start
Urban FreijSnättringe SKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Roland SannicoloTäby OKej start

D55

2 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK27:579:32
2Marie MalmborgSöders-Tyresö29:16+1:199:59
3Susanne PerssonÄrla IF30:28+2:3110:23
4Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK33:33+5:3611:27
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby33:46+5:4911:31
6Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn34:51+6:5411:53
7Anna-Karin OhlssonTullinge SK35:36+7:3912:09
8Maria BrattTullinge SK36:22+8:2512:24
9Monika LarssonSkarpnäcks OL36:59+9:0212:37
10Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL37:16+9:1912:43
11Anita KarlssonOK Södertörn37:39+9:4212:50
12Kerstin OhlssonHaninge SOK39:47+11:5013:34
13Eva MolénSkarpnäcks OL40:06+12:0913:41
14Gunilla KreissJärla Orientering40:59+13:0213:59
15Annika LundströmVäsby OK42:08+14:1114:22
16Eva ElnerudSigtuna OK43:28+15:3114:50
17Vivianne LindstamSol Tranås45:14+17:1715:26
18Christel NilssonHaninge SOK52:05+24:0817:46
Eva WareniusAvesta OKej godkänd
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd

H55

3 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmgrenTäby OK32:079:02 Ladda ner rutt i gpx-format
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF32:22+0:159:07
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:50+0:439:14
4Ulf BurmanGustavsbergs OK33:54+1:479:32
5Anders JakobssonOK Södertörn34:16+2:099:39
6Krister GumaeliusWaxholms OK34:30+2:239:43
7Åke SvenssonHammarby IF OF34:41+2:349:46
8Peter LundbergJärfälla OK35:18+3:119:56
9Tommy HolmerVäsby OK35:38+3:3110:02
10Gunnar LangsSkarpnäcks OL35:55+3:4810:07
11Per LjungStockholms OK36:06+3:5910:10
12Tryggve RönnqvistOK Linné36:38+4:3110:19
13Jörgen BatzSkarpnäcks OL36:40+4:3310:19
14Matts AnderssonOK Ravinen36:42+4:3510:20
15Lars GerhardssonAttunda OK37:46+5:3910:38
16Anders NissarJärfälla OK40:14+8:0711:20
17Bengt SvenssonSundbybergs IK41:28+9:2111:40
18Jan Ivar EskilssonHaninge SOK41:50+9:4311:47
19Harald BauerIFK Lidingö SOK43:19+11:1212:12
20Sten-Olof MatssonLeksands OK44:54+12:4712:38
21Gunnar SvanbergJärfälla OK45:05+12:5812:41
22Roger TinglöfVäsby OK45:31+13:2412:49
23Stefan SundeliusJärfälla OK46:31+14:2413:06
24Tomas BjörelindJärla Orientering49:41+17:3413:59
25Rolf KarlssonJärla Orientering49:58+17:5114:04
26Claes ElvhammarAttunda OK53:16+21:0915:00
27Göran IvaresOK Södertörn53:49+21:4215:09
28Håkan RolfssonSkarpnäcks OL57:57+25:5016:19
29Stefan LjungdahlJärla Orientering58:49+26:4216:34
30Kenneth PetterssonJärfälla OK1:04:46+32:3918:14
31Göran EklundSkarpnäcks OL1:13:01+40:5420:34
Eddie BjärrenholtRånäs OKej godkänd
Lars ÖhrmanStockholms OKej godkänd
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D60

2 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK25:3710:35
2Christina HjertsonOK Linné27:26+1:4911:20
3Inger WesterbergIF Hagen27:52+2:1511:30
4Lena JanssonJärla Orientering31:31+5:5413:01
5My RönnolsTäby OK33:57+8:2014:01
6Karin GillbergCentrum OK35:31+9:5414:40
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby36:53+11:1615:14
8Eva Hadmark- P.Tullinge SK39:12+13:3516:11
9Elisabeth BybergerSolna OK40:05+14:2816:33
10Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared40:07+14:3016:34
11Ulla WesterlundTäby OK45:11+19:3418:40
12Ingrid AnderssonOK Österåker50:27+24:5020:50
13Margareta HallménAttunda OK1:05:44+40:0727:09
Eva NordinGustavsbergs OKej godkänd
Ing-Marie BackOK Södertörnej start

H60

3 570 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK27:527:48
2Roland WareniusAvesta OK28:31+0:397:59
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF29:04+1:128:08
4Andreas HjertsonOK Linné29:17+1:258:12
5Arne BackOK Södertörn29:54+2:028:22
6Göran HanssonTäby OK30:51+2:598:38
7Ingemar GardSöders-Tyresö30:56+3:048:39
8Dan KlangHaninge SOK31:17+3:258:45
9Roland JanssonOK Linné31:40+3:488:52
10Claes VallinIFK Lidingö SOK31:54+4:028:56
11Thomas WesterGustavsbergs OK32:31+4:399:06
12Lars BoudrieVäsby OK33:30+5:389:23
13Leif MattssonJärla Orientering33:54+6:029:29
14Lennart HävrénTullinge SK34:09+6:179:33
15Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL34:52+7:009:45
16Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL35:03+7:119:49
17Per ÖhlundGustavsbergs OK35:36+7:449:58
18Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF36:10+8:1810:07
19Olle RönnolsSäterbygdens OK36:19+8:2710:10
20Göran OhlssonTullinge SK38:09+10:1710:41
21Reijo KorhonenHaninge SOK38:13+10:2110:42
22Lars LandströmLånghundra IF38:26+10:3410:45
23Håkan SteenGustavsbergs OK38:36+10:4410:48
24Håkan SjunnestrandSolna OK39:27+11:3511:03
25Sven-Anders OlssonAttunda OK39:31+11:3911:04
26Torbjörn BergmanSnättringe SK40:03+12:1111:13
27Matts BjörkeSöders-Tyresö40:04+12:1211:13
28Lars ForsstedtSöders-Tyresö41:24+13:3211:35
29Anders LavforsCentrum OK41:53+14:0111:43
30Johan KarlstenSolna OK42:28+14:3611:53
31Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF52:19+24:2714:39
32Björn LindgrenOK Österåker1:02:46+34:5417:34
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Sven HedmanAttunda OKej start

D65

2 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL26:4711:04
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK30:28+3:4112:35
3Anne LundmarkJärfälla OK30:46+3:5912:42
4Anna BlomgrenTullinge SK34:40+7:5314:19
5Ingrid GraneliHaninge SOK37:13+10:2615:22
6Ulla GummesonVäsby OK42:22+15:3517:30
7Helena KorhonenHaninge SOK44:23+17:3618:20
8Carin RunqvistJärfälla OK46:07+19:2019:03
9Margareta HaraldssonGustavsbergs OK50:54+24:0721:01
10Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL51:27+24:4021:15
11Marianne SellgrenSigtuna OK52:16+25:2921:35
12Ewa NordlundLänna IF55:18+28:3122:51
Margareta HagstedtVäsby OKej godkänd
Aila HalttunenHaninge SOKej godkänd

H65

3 090 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn29:069:25
2Lars GrankvistTäby OK30:15+1:099:47
3Kjell HolmbergOK Södertörn31:26+2:2010:10
4Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:39+2:3310:14
5Paul NorénOK Södertörn31:59+2:5310:21
6Bjarne BlomsterIF Åland32:31+3:2510:31
7Åke WansölinSöders-Tyresö33:51+4:4510:57
8Tommy LindbergHaninge SOK34:23+5:1711:07
9Leif NordinAttunda OK34:33+5:2711:10
10Anders LarssonSkarpnäcks OL34:57+5:5111:18
11Kjell JanssonLånghundra IF35:31+6:2511:29
12Gerhard LilliestiernaOK Roslagen35:50+6:4411:35
13Torbjörn HellquistTullinge SK36:39+7:3311:51
14Ebbe AdolfssonSundbybergs IK36:49+7:4311:54
15Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK37:31+8:2512:08
16Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö37:45+8:3912:13
17Leif JonssonGustavsbergs OK37:53+8:4712:15
18Olof PerssonSnättringe SK38:43+9:3712:31
19Torsten PetterssonLånghundra IF42:39+13:3313:48
20Ulric CarlssonIFK Lidingö SOK43:12+14:0613:58
21Göran FriskAttunda OK43:46+14:4014:09
22Östen BomanSöderhamns OK44:34+15:2814:25
23Christer HedinIFK Enskede49:58+20:5216:10
24Bo WinanderJärfälla OK56:33+27:2718:18
25Tommy HöglundLånghundra IF1:29:40+1:00:3429:01
Rolf HjortRånäs OKej godkänd
Sven-Inge NylundJärfälla OKej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd

D70

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Inger SahlbergLånghundra IF43:5618:09
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK44:13+0:1718:16
3Kristina FriskAttunda OK45:00+1:0418:35
4UC Lybert ErikssonVäsby OK45:32+1:3618:48
5Ingalill TimgrenOK Österåker47:06+3:1019:27
6Marianne HamiltonEnebybergs IF56:51+12:5523:29
7Solveig TjernbergSödertälje IF1:02:07+18:1125:40
8Sonja PernebyTullinge SK1:14:20+30:2430:42
9Birgitta NylundJärfälla OK1:16:20+32:2431:32
Gunnel BalckIFK Enskedeej godkänd

H70

3 090 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK29:189:28
2Ingvar SvenssonBjursås OK31:46+2:2810:16
3Leif MagnussonSkogsluffarnas OK31:49+2:3110:17
4Rolf SkoglundHellas Orientering33:27+4:0910:49
5Leif StrandbergGustavsbergs OK35:58+6:4011:38
6Göran LarboAttunda OK37:48+8:3012:13
7Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:46+9:2812:32
8Bror FureskogAlfta-Ösa OK39:33+10:1512:47
9Staffan ElmhagenSöders-Tyresö39:40+10:2212:50
9Håkan BoijeAttunda OK39:40+10:2212:50
11John ÖstlundSundbybergs IK40:06+10:4812:58
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben40:58+11:4013:15
13Kenneth BerglundHellas Orientering41:36+12:1813:27
14Ronny HedlundOK Södertörn43:22+14:0414:02
15Lars NordinSolna OK46:04+16:4614:54
16Rolf LöfqvistSöders-Tyresö46:22+17:0415:00
17Per-Åke CarlenstamVäsby OK47:09+17:5115:15
18Ulf SkogtjärnOK Linné49:09+19:5115:54
19Per-Arne JohanssonVänersborgs SK49:23+20:0515:58
20Ingemar JohnssonOK Södertörn51:47+22:2916:45
21Hans SahlbergLånghundra IF53:58+24:4017:27
22Torbjörn TirénHellas Orientering54:26+25:0817:36
23Mats TörngrenOK Linné56:21+27:0318:14
24Conny HusénOK Roslagen56:39+27:2118:20
25Jan LarssonTullinge SK58:05+28:4718:47
26Bo SundénKarlsbyhedens IK1:00:07+30:4919:27
27Klas LangelsSkarpnäcks OL1:02:13+32:5520:08
28Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:02:44+33:2620:18
29Bo WestlingHäverödals SK1:10:34+41:1622:50
30Åke LewanderSkarpnäcks OL1:17:01+47:4324:55
Bengt ErikssonVäsby OKej godkänd
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Henrik BergmanOK Linnéej godkänd
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Anders SellgrenSigtuna OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej start

D75

2 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK28:1113:48
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby31:08+2:5715:15
3Britt ErikssonHammarby IF OF41:49+13:3820:29
4Gun LarssonHammarby IF OF42:44+14:3320:56
5Saga MårdBromma-Vällingby SOK51:58+23:4725:28
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H75

3 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede35:0311:20
2Jan-Erik DanellTullinge SK38:21+3:1812:24
3Jan-Olof MalmSigtuna OK41:41+6:3813:29
4Rune CarlssonSundbybergs IK45:31+10:2814:43
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:03+12:0015:13
6Ove ForsbergTurebergs IF48:22+13:1915:39
7Reine BorgströmSkogsluffarnas OK49:44+14:4116:05
8Ingvar LarssonGustavsbergs OK52:42+17:3917:03
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL59:47+24:4419:20
10Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:01:29+26:2619:53
11Benny AlfordssonTullinge SK1:05:09+30:0621:05
12Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:05:57+30:5421:20
13Gunnar BramstenSundbybergs IK1:11:37+36:3423:10
14Lars-Erik PernebyTullinge SK1:14:28+39:2524:05
Lennart KarlssonOK Gripej godkänd
Sven-Erik WidinOK Österåkerej godkänd
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Levin SvedbergSundbybergs IKej godkänd
Martin EngqvistUpsala IFej godkänd
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd

D80

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK38:0718:41
2Sonja SundellSundbybergs IK40:45+2:3819:58
3Gunnel JunegardOK Södertörn56:32+18:2527:42
4Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:08:31+30:2433:35

H80

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf EskilssonOK Södertörn34:1214:07
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK38:02+3:5015:42
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK46:39+12:2719:16
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:39+18:2721:45
5Lars PerssonVäsby OK58:31+24:1924:10
6Lars LöthmanJärfälla OK1:00:44+26:3225:05
7Alf PerssonOK Österåker1:02:16+28:0425:43
8Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:04:18+30:0626:34
9Sven ErikssonOK Roslagen1:11:04+36:5229:21
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

H85

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK46:1922:42
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd
Yngve HedbergSnättringe SKej godkänd
Per WesterGustavsbergs OKej start

Inskolning

1 620 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Conrad Berglund/KristmanssonKlubblösfullföljt
Martin Eklund WännmanOK Södertörnfullföljt
Noel HedmanIFK Lidingö SOKfullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Sanna HolmqvistOK Österåkerfullföljt
Tilde JanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Elna JohanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Smilla KaisajunttiIFK Lidingö SOKfullföljt
Rasmus KäckAttunda OKfullföljt
Greta LarssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Adela LetforsSnättringe SKfullföljt
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ebba LjungstedtKlubblösfullföljt
Sofia LjungstedtKlubblösfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Dondi NilssonGustavsbergs OKfullföljt
Tyra-Ada NyströmKlubblösfullföljt
Liv SperlingHaninge SOKfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Tuva ThörnqvistSöders-Tyresöfullföljt
Elliot TyskOK Kårefullföljt
Linnea Wall EngvallOK Södertörnfullföljt
Wilma WallsténSnättringe SKfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Nike VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Hugo PleinerTäby OKej godkänd
Jonathan RymanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

U1

2 060 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK19:369:30
2Noah TyskOK Kåre20:43+1:0710:03
3Amanda MörkforsJärfälla OK21:43+2:0710:32
4Anna FranklingIFK Lidingö SOK23:00+3:2411:09
5Emma BergOK Ravinen23:18+3:4211:18
6Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby23:45+4:0911:31
7Elin LindhagenIFK Enskede25:38+6:0212:26
8Sven BörjessonJärla Orientering26:07+6:3112:40
9Elin AlmgrenSöders-Tyresö26:58+7:2213:05
10Dagny IkoVallentuna-Össeby OL27:07+7:3113:09
11Sofia DellOrtoSolna OK27:15+7:3913:13
12Morgan MäkeläHaninge SOK27:43+8:0713:27
13Erik KällTumba-Mälarhöjden OK27:46+8:1013:28
14Marika MäkeläHaninge SOK27:57+8:2113:34
15Frida HerbstVästerås SOK28:09+8:3313:39
16Noah JaremalmVallentuna-Össeby OL29:33+9:5714:20
17Alice HellbergSundbybergs IK30:24+10:4814:45
18Linus NileviHaninge SOK31:06+11:3015:05
19Caio PruthSkogsluffarnas OK31:16+11:4015:10
20Polly von ZweigbergkSundbybergs IK31:18+11:4215:11
21Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF32:14+12:3815:38
22Vera AggeforsOK Ravinen33:02+13:2616:02
23Sara BergOK Ravinen33:05+13:2916:03
24Ellen WestmanVittjärvs IK34:36+15:0016:47
25Eskil MyrbergerTullinge SK35:02+15:2617:00
26Carl Eklund WännmanOK Södertörn35:10+15:3417:04
27Linn Hansson WennbergTumba-Mälarhöjden OK36:17+16:4117:36
28Johanna AllaredTumba-Mälarhöjden OK36:32+16:5617:44
29Marius HovmöllerSöders-Tyresö36:37+17:0117:46
30Teodor JonssonSkarpnäcks OL36:57+17:2117:56
31Ellen FlordalSnättringe SK48:01+28:2523:18
32Matilda FlordalSnättringe SK48:41+29:0523:37
33Lova JonssonSkarpnäcks OL53:45+34:0926:05

U2

2 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LundquistOK Ravinen19:138:00
2Hugo PelanderSnättringe SK21:28+2:158:56
3Paula StruckOK Ravinen21:53+2:409:07
4Ella LindqvistTäby OK22:53+3:409:32
5Fabian TörnqvistOK Ravinen25:09+5:5610:28
6Elmin HovmöllerSöders-Tyresö26:30+7:1711:02
7Britta BörjessonJärla Orientering26:33+7:2011:03
8Anton HedströmSöders-Tyresö27:27+8:1411:26
9Ruben ArenanderSkarpnäcks OL28:38+9:2511:55
10Milla KlassonOK Ravinen28:48+9:3512:00
11Gustav MyrbergerTullinge SK29:59+10:4612:29
12Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL32:34+13:2113:34
13Klara SkunckeTäby OK33:43+14:3014:02
14Hampus SundbergJärfälla OK34:51+15:3814:31
15Truls MansénSkarpnäcks OL35:30+16:1714:47
16Clara WerdinOK Älvsjö-Örby37:01+17:4815:25
17Fanny BergmanTullinge SK40:48+21:3517:00
18Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK42:46+23:3317:49
19Tyko SmedbornSundbybergs IK46:09+26:5619:13
20Maja RundlöfVäsby OK48:48+29:3520:20
21Minna KökeritzSundbybergs IK57:35+38:2223:59
22Louise LindellGustavsbergs OK1:17:42+58:2932:22
23Lisa FribergerJärla Orientering1:21:18+1:02:0533:52
Frida JosefssonVäsby OKej godkänd
Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Albin FranzénOK Södertörnej start

U3

2 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LiljaIFK Lidingö SOK36:1612:35
2Moa JohanssonVäsby OK42:22+6:0614:42
3Malva LindbärgOK Södertörn50:09+13:5317:24
4Anders NilssonBromma-Vällingby SOK52:08+15:5218:06
5Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK1:00:32+24:1621:01
6Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK1:03:14+26:5821:57
7Wilma JosefssonVäsby OK1:05:21+29:0522:41
8Linn NilssonSöders-Tyresö1:22:37+46:2128:41
Joel AggeforsOK Ravinenej godkänd
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start

U4

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK52:4517:28
2Melker CarlingerSkogsluffarnas OK52:47+0:0217:28

Öppen motion 1

2 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa HellbergVittjärvs IK27:3410:51
2Karin FlordalSnättringe SK30:12+2:3811:53
3Åsa WisénKlubblös31:52+4:1812:32
4Sandro PruthSkogsluffarnas OK33:18+5:4413:06
5Amanda SikströmOK Älvsjö-Örby33:20+5:4613:07
6Johanna NurmiOK Älvsjö-Örby33:22+5:4813:08
7Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK43:03+15:2916:56
8Marlene NilssonKlubblös45:08+17:3417:46
9Christer GrunderSolna OK47:44+20:1018:47
10Emma JonssonOK Södertörn48:24+20:5019:03
11Charlotta DambergIFK Lidingö SOK52:21+24:4720:36
12Maja BondessonKamrat och IF KIF54:21+26:4721:23
13Hampus AlzénGustavsbergs OK55:11+27:3721:43
14Marianne BergstrandSkogsluffarnas OK58:30+30:5623:01
John DryseliusSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 3

2 880 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF35:0912:12
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF35:10+0:0112:12
3Åsa LovénKlubblös38:05+2:5613:13
4Anna GerhardssonAttunda OK39:45+4:3613:48
5Klara AmdahlKlubblös40:22+5:1314:00
6Johan MalgerudKlubblös40:42+5:3314:07
7Emma JohanssonOK Klyftamo42:14+7:0514:39
8Fredrik CederquistSundbybergs IK43:29+8:2015:05
9Miki JaremalmVallentuna-Össeby OL44:07+8:5815:19
10Kajsa GradinAttunda OK44:09+9:0015:19
11Marcus SneitzJärfälla OK44:22+9:1315:24
12Ulrika HellströmAttunda OK46:37+11:2816:11
13Lars-Olof LarssonTäby OK47:26+12:1716:28
14Åsa HanssonTullinge SK49:39+14:3017:14
15Sara MelchersonIFK Lidingö SOK51:07+15:5817:44
16Carin BauerIFK Lidingö SOK53:29+18:2018:34
17Åsa SkunckeTäby OK54:05+18:5618:46
18Bror WahlbergHaninge SOK56:42+21:3319:41
19Jenny MagnvallOK Södertörn59:57+24:4820:48
20Sverker TirénHellas Orientering1:01:48+26:3921:27
21Stefano DellOrtoHäverödals SK1:03:44+28:3522:07
22Martin ErikssonOK Södertörn1:04:47+29:3822:29
23Karin LindgrenKlubblös1:05:24+30:1522:42
24Mari EyiceKlubblös1:05:25+30:1622:42
25Anders EjewallSnättringe SK1:07:41+32:3223:30
26Martina SundbergIFK Enskede1:08:13+33:0423:41
27Therese SjöbergIFK Enskede1:08:15+33:0623:41
28Kristina NorinSöders-Tyresö1:08:39+33:3023:50
29Josefine MeyersonOK Linné1:08:44+33:3523:51
30Hannah LinngårdKlubblös1:10:00+34:5124:18
31Örjan ArkängTullinge SK1:13:48+38:3925:37
32Eva-Lena SvanströmTäby OK1:16:33+41:2426:34
33Ulrika AxellIFK Enskede1:27:55+52:4630:31
34Palle StegardSkarpnäcks OL1:59:18+1:24:0941:25
35Anna MannerheimSkarpnäcks OL1:59:22+1:24:1341:26
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Linda BergmanTullinge SKej godkänd
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Elisabeth LindstedtOK Ravinenej godkänd
Emma OlofssonVästerås SOKej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Åsa HellebergJärla Orienteringej start
Johnny LindholmOK Ravinenej start
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 5

3 480 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars EngströmAlfta-Ösa OK30:058:38
2David IvarssonHaninge SOK31:13+1:088:58
3P-O IvarssonHaninge SOK32:04+1:599:12
4Lars KlassonOK Ravinen32:57+2:529:28
5Jenni SimolaFinspångs SOK32:58+2:539:28
6Viggo KlassonOK Ravinen33:26+3:219:36
7Simon StålhammarTullinge SK35:05+5:0010:04
8Pär DahlströmTullinge SK36:06+6:0110:22
9Elina SundqvistTullinge SK39:01+8:5611:12
10Henning PeinerudCentrum OK39:44+9:3911:25
11Christer HördellSöders-Tyresö41:27+11:2211:54
12Niclas LidströmFrösö IF41:52+11:4712:01
13Camilla KäckAttunda OK42:03+11:5812:05
14Desirée SegerslättSkåneslättens OL42:43+12:3812:16
15Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL42:50+12:4512:18
16Cecilia KarlsenJärfälla OK43:04+12:5912:22
17Per SundbergSofia Cykelklubb43:14+13:0912:25
17Peter BergmanTullinge SK43:14+13:0912:25
19Christina StrandbergGustavsbergs OK44:16+14:1112:43
20Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF45:47+15:4213:09
21Heléne KlassonOK Ravinen45:59+15:5413:12
22Esmeralda SvenningssonTullinge SK47:07+17:0213:32
23Fredrik MaxenFÖRSVARSMAKTEN47:19+17:1413:35
24Jon SundbergJärfälla OK47:48+17:4313:44
25Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK48:56+18:5114:03
26Erica StrandbergGustavsbergs OK49:27+19:2214:12
27Oskar HermanssonKlubblös50:51+20:4614:36
28Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF51:43+21:3814:51
29Evely NordTumba-Mälarhöjden OK51:56+21:5114:55
30Arlett BallnusJärfälla OK52:28+22:2315:04
30Sonia PerssonHaninge SOK52:28+22:2315:04
32Anette DellOrtoHäverödals SK52:59+22:5415:13
33Lova AggeforsOK Ravinen54:58+24:5315:47
34Helena DjurstedtKisa SK55:02+24:5715:48
35Mikael WesterVingåkers OK57:27+27:2216:30
36Jan RönnbergKlubblös57:36+27:3116:33
37Lena NilssonOK Österåker57:45+27:4016:35
38Thomas ScherlinStockholmspolisens IF58:50+28:4516:54
39Thierry ReignierJärfälla OK59:31+29:2617:06
40Ebba LindqvistKlubblös1:00:18+30:1317:19
41Anna NylundOK Södertörn1:00:36+30:3117:24
42Elin TörnqvistSnättringe SK1:00:43+30:3817:26
43Viktor JeanssonM2 Plåt IF1:00:50+30:4517:28
44Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:01:39+31:3417:42
45Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:02:35+32:3017:59
45Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOK1:02:35+32:3017:59
47Erland LjungströmSpårvägens OK1:02:46+32:4118:02
48Carina GullbergOK Österåker1:03:29+33:2418:14
49Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:03:32+33:2718:15
50Emma KarlbergOK Södertörn1:03:42+33:3718:18
51Frida StenvallOK Södertörn1:03:45+33:4018:19
52Andreas PetterssonKlubblös1:03:54+33:4918:21
53Katrin JosefssonVäsby OK1:04:20+34:1518:29
54Marianne JernbergSöders-Tyresö1:04:44+34:3918:36
54Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:04:44+34:3918:36
56Elisabeth StålhammarTullinge SK1:04:46+34:4118:36
57Jan HedströmSöders-Tyresö1:06:56+36:5119:14
58Eva HagwallJärla Orientering1:07:22+37:1719:21
59Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:07:36+37:3119:25
60Laban BryngelssonTullinge SK1:09:51+39:4620:04
61Carina StenssonTullinge SK1:09:52+39:4720:04
62Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:10:46+40:4120:20
63Åsa RydeniusTullinge SK1:10:57+40:5220:23
64Torbjörn LarssonTäby OK1:11:35+41:3020:34
65Lisa JanssonLånghundra IF1:11:40+41:3520:35
66Carina MöllerOK Södertörn1:11:54+41:4920:39
67Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:13:02+42:5720:59
68Kristina TinglöfDegerfors OK1:13:51+43:4621:13
69Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:14:51+44:4621:30
69Maria BobergKlubblös1:14:51+44:4621:30
71Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK1:15:16+45:1121:37
72Annika ZetterqvistSigtuna OK1:16:51+46:4622:05
73Bo PetterssonKlubblös1:17:06+47:0122:09
74Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:18:46+48:4122:38
75Per FranklingIFK Lidingö SOK1:21:25+51:2023:23
76Stefan OhlsonKlubblös1:23:02+52:5723:51
77Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:24:04+53:5924:09
78Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:25:46+55:4124:38
79Anders ÖhrmanWaxholms OK1:27:51+57:4625:14
80Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:28:24+58:1925:24
81Anna WallénOK Älvsjö-Örby1:29:50+59:4525:48
82Anders BrunanderAttunda OK1:33:54+1:03:4926:58
83Daniel TrankellSkogsluffarnas OK1:37:08+1:07:0327:54
84Lena GehlertKlubblös1:46:55+1:16:5030:43
85Karin SetterqvistOK Södertörn1:57:40+1:27:3533:48
86Anna SylvanJärfälla OK2:02:02+1:31:5735:04
87Christina SwahnOK Älvsjö-Örby2:32:30+2:02:2543:49
Kjell LinghedeJärfälla OKej godkänd
Erik NorlinIFK Enskedeej godkänd
Maria CallebergSöderhamns OKej godkänd
Jessica KarlsenJärfälla OKej godkänd
Frank PelanderSnättringe SKej godkänd
Johanna JonssonIK Gandvikej godkänd
Helena BerglindOK Södertörnej godkänd
Ylva LagerbergOK Södertörnej godkänd
Fabian MartinezOK Södertörnej godkänd
Alexander AhlgrenTäby OKej godkänd
Eva PerssonOK Österåkerej godkänd
Madeleine CasselIFK Lidingö SOKej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Lennart BerglindOK Södertörnej godkänd
Thomas ErikssonOK Södertörnej godkänd
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 7

2 850 m, 113 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF23:068:06
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK24:20+1:148:32
3Rickard OlssonKamrat och IF KIF25:01+1:558:46
4Emma Pihl SkogOK Linné26:57+3:519:27
5Marita AxelssonOK Ravinen27:15+4:099:33
6Karin HedmanIFK Lidingö SOK28:12+5:069:53
7Björn RegerSöders-Tyresö28:14+5:089:54
8Linus HolmqvistOK Österåker28:28+5:229:59
9Matz JungåKlubblös28:42+5:3610:04
10Anders S NybergSäterbygdens OK28:45+5:3910:05
11Erik DanielsAttunda OK28:49+5:4310:06
12Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF28:59+5:5310:10
13Sören AnderssonCentrum OK29:18+6:1210:16
14Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby29:55+6:4910:29
15Ida TorbiörnssonJärla Orientering30:09+7:0310:34
16Fredrik AnderssonOK Södertörn30:37+7:3110:44
17Leif MörkforsJärfälla OK30:46+7:4010:47
18Rune RådeströmSnättringe SK30:57+7:5110:51
19Olle BlomgrenOK Södertörn32:07+9:0111:16
20Göran DoyleSundbybergs IK32:14+9:0811:18
21Anna LundquistOK Ravinen32:18+9:1211:20
22Kristin KensbyOK Tyr32:49+9:4311:30
23Linnéa WinterrosOK Hammaren33:04+9:5811:36
24Carin RosénGustavsbergs OK33:21+10:1511:42
25Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK33:43+10:3711:49
26Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK34:00+10:5411:55
27Lars RönnolsTäby OK35:09+12:0312:20
28Elias BuskeKlubblös35:30+12:2412:27
29Patrik FagerströmOK Österåker36:04+12:5812:39
30Lars WestinVallentuna-Össeby OL36:12+13:0612:42
31Zara LarssonGustavsbergs OK37:26+14:2013:08
32Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK38:00+14:5413:20
33Kurt AnderssonEnebybergs IF38:06+15:0013:22
34Helen GlänneforsSöders-Tyresö38:07+15:0113:22
35Anna AxelssonOK Österåker38:21+15:1513:27
35Susanna NorlinCentrum OK38:21+15:1513:27
37Sven-Åke LöövIFK Lidingö SOK38:23+15:1713:28
38Märit NordlundJärfälla OK38:37+15:3113:32
39Per StålhammarTullinge SK39:24+16:1813:49
40Lisa TörnqvistOK Ravinen39:25+16:1913:49
41Anna AlkevikSkogsluffarnas OK39:55+16:4914:00
42Moa NissarJärfälla OK40:07+17:0114:04
43Gösta GutelandSnättringe SK40:47+17:4114:18
44Therese JohanssonCentrum OK40:58+17:5214:22
45Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn41:23+18:1714:31
46Jan-Erik WibergJärla Orientering41:29+18:2314:33
47Ulf LundströmHaninge SOK41:41+18:3514:37
48Johan HerbstVästerås SOK41:45+18:3914:38
49Annica HedbergOK Södertörn41:49+18:4314:40
50Bertil GeliusSnättringe SK42:17+19:1114:50
51Pille HedströmSöders-Tyresö42:48+19:4215:01
52Annika SundvallJärla Orientering43:31+20:2515:16
53Kjerstin MarkstedtOK Södertörn44:08+21:0215:29
54Christina GranathOK Södertörn44:09+21:0315:29
55Susanne LindHaninge SOK44:12+21:0615:30
56Leif PetterssonStockholms OK44:25+21:1915:35
57Jonatan RiberthIK Trenne Ullared44:32+21:2615:37
58Emma FridhKlubblös44:38+21:3215:39
59Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby44:43+21:3715:41
60Inger SchwartzOK Södertörn45:30+22:2415:57
61Matilda  HektorKlubblös45:37+22:3116:00
62Emmy AlbinssonJärfälla OK45:55+22:4916:06
63Dejan IlicParacin Ok46:01+22:5516:08
64Margareta AnderssonHellas Orientering46:25+23:1916:17
65Erik JonssonLånghundra IF46:52+23:4616:26
66Mats FrostOK Roslagen47:53+24:4716:48
67Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF48:17+25:1116:56
68Ulrica AxelssonCentrum OK48:29+25:2317:00
69Sven SandinOK Södertörn48:57+25:5117:10
70Johan RosénOK Södertörn49:01+25:5517:11
71Anki HolmbergJärla Orientering49:12+26:0617:15
72Stefan NorellAttunda OK50:09+27:0317:35
73Anna LindellGustavsbergs OK50:10+27:0417:36
74Leif  HagstedtVäsby OK50:24+27:1817:41
75Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK50:40+27:3417:46
76Anna LövkvistKlubblös51:23+28:1718:01
77Erika CarlingerSkogsluffarnas OK51:58+28:5218:14
78Åsa NylénBromma-Vällingby SOK52:02+28:5618:15
79Kerstin MorastHaninge SOK52:26+29:2018:23
80Mathias JonssonUpsala IF52:46+29:4018:30
81Anna FoghammarWaxholms OK56:03+32:5719:40
82Susanne FrykmanSnättringe SK56:13+33:0719:43
83Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL56:18+33:1219:45
84Malin SundebySkogslöparna56:55+33:4919:58
85Jan LindgrenOK Södertörn58:09+35:0320:24
86Carl CarlinSöders-Tyresö58:13+35:0720:25
87Anneli LidmarSnättringe SK58:29+35:2320:31
88Heidi BjerkhaugOK Ravinen58:51+35:4520:38
89Karin SundinDouble Feet Forward59:59+36:5321:02
90Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:00:51+37:4521:21
91Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:00:56+37:5021:22
92Rolf E. NilssonTullinge SK1:02:14+39:0821:50
93Anders FriströmSkarpnäcks OL1:03:23+40:1722:14
94Carl LangOK Österåker1:05:44+42:3823:03
95Jan BrundellSolna OK1:07:59+44:5323:51
96Fredrik EdgrenSkarpnäcks OL1:10:37+47:3124:46
97Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:16:33+53:2726:51
98Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:16:36+53:3026:52
99Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:16:59+53:5327:00
100Birgitta WestergrenTäby OK1:17:08+54:0227:03
101Marianne DanielsAttunda OK1:24:39+1:01:3329:42
102Karin TibbelinTurebergs IF1:40:42+1:17:3635:20
103Aija SadurskisCentrum OK1:55:39+1:32:3340:34
104Ric SpillerKamrat och IF KIF1:56:34+1:33:2840:54
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej godkänd
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Malin MårtenssonOK Ravinenej godkänd
Peo EkströmOK Ravinenej godkänd
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Tomas PleinerTäby OKej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Magnus BergströmRånäs OKej godkänd
Tomas RiberthIK Trenne Ullaredej godkänd
Rene BallnusJärfälla OKej start

Öppen motion 8

4 680 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HärbergJärla Orientering29:476:21
2Greger TyskOK Kåre33:45+3:587:12
3Martin JohnssonIFK Lidingö SOK33:51+4:047:13
4Aleksi NiemiTampereen Pyrintö35:00+5:137:28
5Mårten WaldenfjordJärfälla OK35:41+5:547:37
6Alistair LandelsStora Tuna OK37:18+7:317:58
7Tobias ForsénTullinge SK38:06+8:198:08
8Urban SelanderSkarpnäcks OL38:15+8:288:10
9Ove HedlundIFK Enskede38:29+8:428:13
10Hampus OlesundOK Landehof38:59+9:128:19
11Stefan BergOK Ravinen39:10+9:238:22
12Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK40:07+10:208:34
13Jesper LagerbergOK Södertörn40:11+10:248:35
14Juha LoenbergSkarpnäcks OL40:41+10:548:41
15Mattias HovmöllerSöders-Tyresö40:42+10:558:41
16Anders PlattJärla Orientering40:50+11:038:43
17Mats FryxellTullinge SK40:57+11:108:45
18Nils SpetzUlricehamns OK41:55+12:088:57
19Kari JussilaTampereen Pyrintö41:57+12:108:57
20Linda SjögrenKamrat och IF KIF42:15+12:289:01
21Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK42:55+13:089:10
22Jörgen EkmanTäby OK43:06+13:199:12
23Fanny DecknerSkarpnäcks OL43:57+14:109:23
24Magnus BacklundKlubblös44:05+14:189:25
25Patrik AhlgrenTäby OK44:10+14:239:26
26Joel EngströmVittjärvs IK44:16+14:299:27
27Niklas WansölinOK Ravinen44:53+15:069:35
28Mattias ÅgrenCentrum OK44:54+15:079:35
29Ronnie PetterssonHaninge SOK44:55+15:089:35
30Andreas ErikssonUmeå OK45:05+15:189:37
31Victor KarlssonJärla Orientering45:22+15:359:41
32Bure NoréusOK Ravinen46:06+16:199:51
33Mattias HolmbergCentrum OK46:11+16:249:52
34Elisa HameliusOK Linné46:17+16:309:53
35Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby46:39+16:529:58
36Daniel EleniusCentrum OK47:08+17:2110:04
37Tomas SjökvistOK Österåker47:16+17:2910:05
38Mats SandinHaninge SOK47:25+17:3810:07
39Douglas LundinSkogsluffarnas OK47:27+17:4010:08
40Nina ThörnqvistSöders-Tyresö47:44+17:5710:11
41Michael HolmgrenIF Thor47:48+18:0110:12
42Anna SanderIF Thor47:51+18:0410:13
43Oscar WibergJärla Orientering47:54+18:0710:14
44Martin AhlströmIFK Enskede48:30+18:4310:21
45Anders BergmarkSnättringe SK48:37+18:5010:23
46Patrik BlidefalkOK Södertörn48:53+19:0610:26
47Ola HenrikssonJärla Orientering49:08+19:2110:29
48Niclas NilssonOK Österåker49:18+19:3110:32
49Jakob SegerslättSkåneslättens OL49:23+19:3610:33
50Jörgen HectorSnättringe SK49:29+19:4210:34
51Lina NilssonUlricehamns OK49:35+19:4810:35
52Olof LissmatsOK Södertörn49:36+19:4910:35
53Per LindJärfälla OK50:05+20:1810:42
54Sofi RönnestrandAlfta-Ösa OK50:15+20:2810:44
55Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL50:17+20:3010:44
55Björn LundquistOK Ravinen50:17+20:3010:44
57Jonas HalaiKamrat och IF KIF50:57+21:1010:53
58Tina JunegardTullinge SK51:06+21:1910:55
59Anna FuruheimIFK Lidingö SOK51:08+21:2110:55
60Alice FrostOK Roslagen51:41+21:5411:02
61Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL51:42+21:5511:02
62Pär HedlundIFK Enskede51:54+22:0711:05
63Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF52:13+22:2611:09
64Juliette SoulardStora Tuna OK52:14+22:2711:09
65Sofia PerssonSnättringe SK52:32+22:4511:13
66Mattias LiljedahlFK Boken52:58+23:1111:19
67Alexander  AlnessLånghundra IF53:37+23:5011:27
68Julia EdströmSundsvalls OK53:43+23:5611:28
69Anna EkOK Ravinen54:00+24:1311:32
70Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby54:36+24:4911:40
71Gunnar HedinSöders-Tyresö54:40+24:5311:40
72Björn LinderGustavsbergs OK54:45+24:5811:41
73Tomas BorgSundbybergs IK54:56+25:0911:44
74Jens KvarnströmOK Landehof55:22+25:3511:49
75Susanne CurmanIFK Lidingö SOK55:38+25:5111:53
76Stefan NorinSöders-Tyresö55:50+26:0311:55
77Sune SisellOK Södertörn56:42+26:5512:06
78Johan LidmarSnättringe SK56:54+27:0712:09
79Axel KudinoffOK Södertörn57:06+27:1912:12
80Johan GrafKlubblös58:08+28:2112:25
81Ville BexanderGustavsbergs OK59:15+29:2812:39
82Jan BergmanOK Kåre1:00:08+30:2112:50
83Ulf AngelsiööOK Linné1:00:14+30:2712:52
84Arne KvarnefalkJärfälla OK1:01:18+31:3113:05
85Peter WippJärla Orientering1:01:22+31:3513:06
86Anette ÖnerudOK Ravinen1:01:30+31:4313:08
87My HeinrupJärla Orientering1:01:43+31:5613:11
88Lovisa CarlssonIFK Göteborg1:02:04+32:1713:15
89Per BrahmLånghundra IF1:02:32+32:4513:21
90Thomas EdwallOK Österåker1:02:40+32:5313:23
91Fredrik MatssonLeksands OK1:02:44+32:5713:24
92Maria CarlströmCentrum OK1:03:32+33:4513:34
93Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:03:46+33:5913:37
94Ola NyqvistOK Södertörn1:04:10+34:2313:42
95Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK1:04:16+34:2913:43
96Erik AnderssonKlubblös1:04:53+35:0613:51
97Josefin CarlssonIFK Göteborg1:05:10+35:2313:55
98Peter VestmanOK Österåker1:05:41+35:5414:02
99Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:05:49+36:0214:03
100Ida JussilaTampereen Pyrintö1:06:22+36:3514:10
101Anders RöstinSöders-Tyresö1:06:56+37:0914:18
102Sven SetterqvistOK Södertörn1:07:00+37:1314:18
103Markus HellströmSundbybergs IK1:08:44+38:5714:41
104Johnny SundinDouble Feet Forward1:10:16+40:2915:00
105Ingela AlnessLånghundra IF1:10:48+41:0115:07
106Reinhold LenneboIF Thor1:11:36+41:4915:17
107Anders LundbergOK Roslagen1:13:39+43:5215:44
108Malin KvarnefalkJärfälla OK1:16:36+46:4916:22
109Hans SylvanJärfälla OK1:20:59+51:1217:18
110Erik DyreliusSnättringe SK1:22:48+53:0117:41
111Leon SpillerKamrat och IF KIF1:25:44+55:5718:19
112Anders Johnny KarlsenJärfälla OK1:30:54+1:01:0719:25
113Torbjörn SvedinBrunflo IF1:34:13+1:04:2620:07
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej godkänd
Stefan NorlinIFK Enskedeej godkänd
Anders BorgKlubblösej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Johanna EdinDalaportens OLej godkänd
Johan BalckTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser