Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 1
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Milan
Datum: tisdag 12 april 2016

Klass 1

6 710 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK39:465:55
2William PommerStora Tuna OK41:15+1:296:08
3Simon HedlundÄrla IF43:11+3:256:26
4Calle OlssonKFUM Örebro OK45:56+6:106:50
5Martin LarboIFK Lidingö SOK46:53+7:076:59
6Per EklöfOK Milan48:14+8:287:11
7Jacob ErikssonKFUM Örebro OK50:24+10:387:30
8Jonas LindahlOK Milan50:44+10:587:33
9Lars JonhedKFUM Örebro OK50:50+11:047:34
10Erik HarlénKFUM Örebro OK52:03+12:177:45
11Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK54:16+14:308:05
12Henrik NordKFUM Örebro OK54:50+15:048:10
13Klas LarssonOK Milan57:22+17:368:32
14Lisa WesterbergOK Milan57:24+17:388:33 Ladda ner rutt i gpx-format
15Mats CarlbergKFUM Örebro OK57:43+17:578:36
16Johan AlfredssonOK Tylöskog58:12+18:268:40 Ladda ner rutt i gpx-format
17Anders HaglundOK Milan58:17+18:318:41
18Elsa EkelinKFUM Örebro OK59:35+19:498:52
19Tomas VidfeltLindebygdens OK1:01:17+21:319:07
20Adam NymanHagaby GoIF Örebro1:01:59+22:139:14
21Per CarlinArboga OK1:06:06+26:209:51
22Hans LibergOK Milan1:06:12+26:269:51
23Martin PerssonKFUM Örebro OK1:07:04+27:189:59
24Simon BjörklundLindebygdens OK1:07:55+28:0910:07
25Michael WickströmArboga OK1:10:18+30:3210:28
26Renny RantakokkoIF Start1:11:53+32:0710:42
27Filip SöderlundOK Milan1:13:20+33:3410:55
28Nils KylbornAlmby IK1:16:22+36:3611:22
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd
Rasmus MöllerArboga OKej godkänd

Klass 2

4 610 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK35:227:40
2Stefan PetterssonHagaby GoIF Örebro35:48+0:267:45
3Per HåstlundAlmby IK36:06+0:447:49
4Samuel SandelinOK Milan37:30+2:088:08
5Jan-Åke IsraelssonOK Milan37:32+2:108:08
6Kalle BurbeckOK Letstigen37:46+2:248:11
7Johan OskarssonLaxå OK38:45+3:238:24
8Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro39:11+3:498:29
9Peter ErikssonKFUM Örebro OK39:37+4:158:35
10Josefine HöögHagaby GoIF Örebro39:50+4:288:38
11Kristin JacobsonKFUM Örebro OK40:44+5:228:50
12Håkan LibergOK Milan40:48+5:268:51
13Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK40:53+5:318:52
14Joakim DahlbergAlmby IK40:54+5:328:52
15Pär LundkvistHagaby GoIF Örebro42:01+6:399:06
16Klas ThybeckLindebygdens OK42:18+6:569:10
17Gunnar SpelkvistHällefors OK42:38+7:169:14
18Thomas JanssonOK Milan42:56+7:349:18
19Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro43:35+8:139:27
20Weine FredrikssonKFUM Örebro OK43:52+8:309:30
21Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK44:01+8:399:32
22Johan KarbingOK Milan44:14+8:529:35
23Torun PahlmGarphyttans IF44:20+8:589:37
24Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro44:25+9:039:38
25Martin RisbergGarphyttans IF44:32+9:109:39
26Petter WikströmÖrebro AIK44:46+9:249:42
27Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro45:23+10:019:50
28Kenneth HagströmOK Letstigen45:30+10:089:52
29Axel StridKFUM Örebro OK45:42+10:209:54
30Jan FranssonOK Milan45:57+10:359:58
31Roger EngmanHagaby GoIF Örebro46:08+10:4610:00
32Jonas SpalinOK Milan46:12+10:5010:01
33Lars PerssonHagaby GoIF Örebro46:25+11:0310:04
34Malin WiklundAlmby IK46:51+11:2910:09
35Niklas SanderOK Milan46:53+11:3110:10
36Mattias GustafssonIF Start47:29+12:0710:18
37Sigfrid WeiseOK Tisaren48:59+13:3710:37
38Hans Lennart LundhOK Tisaren49:14+13:5210:40
39Daniel StunzKFUM Örebro OK50:06+14:4410:52
40Linus MalmKFUM Örebro OK51:49+16:2711:14
41Marcus IsraelssonOK Milan52:49+17:2711:27
42Barbro IsakssonOK Tisaren52:59+17:3711:29
43William SeguraKFUM Örebro OK53:35+18:1311:37
44Tomas DömstedtOK Letstigen54:36+19:1411:50
45Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK54:37+19:1511:50
46Martin SedströmKFUM Örebro OK54:46+19:2411:52
47Jesper MelinGarphyttans IF56:03+20:4112:09
48Tobias PerssonOK Milan56:08+20:4612:10
49Casper VånsjöArboga OK56:18+20:5612:12
50Oscar IngvarssonLindebygdens OK58:42+23:2012:43
51Gustav GöranssonArboga OK1:00:58+25:3613:13
52Fredrik CampbellAlmby IK1:02:30+27:0813:33
53Adam KuttiHagaby GoIF Örebro1:09:25+34:0315:03
54Lage JonssonLindebygdens OK1:09:39+34:1715:06
Tomas KarlssonLindebygdens OKdiskvalificerad
Lars ÖstlinOK Milanej godkänd
Mattias WikströmKlubblösej godkänd
Sofie FranzénAlmby IKej godkänd
Yvonne FranzénAlmby IKej godkänd
Anna-Maria BackrydLindebygdens OKej godkänd
Mathias JohanssonAlmby IKej godkänd

Klass 3

3 610 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan29:198:07
2Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro29:47+0:288:15
3Emil LöthgrenOK Milan29:59+0:408:18
4Sven-Olov WiklundArboga OK30:19+1:008:23
5Leif JohanssonOK Milan31:11+1:528:38
6Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK31:17+1:588:39
7Hanna HellsingLindebygdens OK31:25+2:068:42
8Therese KorkeakoskiOK Milan31:33+2:148:44
9Evelina EricssonSöders-Tyresö32:31+3:129:00
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK33:53+4:349:23
11Sofie YngströmKFUM Örebro OK34:17+4:589:29
12Mikael GöranssonAlmby IK34:44+5:259:37
13Anders StrandArboga OK35:30+6:119:50
14Morgan SvenssonOK Tisaren35:36+6:179:51
15Niclas RisbergGarphyttans IF35:51+6:329:55
16Karin JohanssonKFUM Örebro OK35:57+6:389:57
17Robert LarssonHagaby GoIF Örebro36:21+7:0210:04
18Bo MagnussonKFUM Örebro OK36:29+7:1010:06
18Ann-Britt GöranssonAlmby IK36:29+7:1010:06
20LARS GUNNAR TörnblomHällefors OK36:43+7:2410:10
21Åke StridAlmby IK36:58+7:3910:14
22Morgan JohanssonOK Milan37:24+8:0510:21
23Simon JakobssonArboga OK37:26+8:0710:22
24Åsa GustavssonOK Milan37:27+8:0810:22
25Kenneth JakobssonArboga OK37:29+8:1010:22
26Ove JohanssonOK Järnbärarna37:31+8:1210:23
27Marit ÄngHagaby GoIF Örebro37:39+8:2010:25
28Göran HedbergHagaby GoIF Örebro37:53+8:3410:29
29Jerry SällHagaby GoIF Örebro38:00+8:4110:31
30Per-Åke HullAlmby IK38:18+8:5910:36
31Björn FranssonOK Milan38:22+9:0310:37
32Johan LindhagenIFK Brattfors38:23+9:0410:37
33Kjell GustafssonOK Järnbärarna38:32+9:1310:40
34Ingvar HalldinOK Tylöskog39:04+9:4510:49
35Lars JacobsonOK Milan39:47+10:2811:01
36Åke MossbergOK Milan39:52+10:3311:02
37Torbjörn ZetterljungArboga OK40:25+11:0611:11
38Tony CarlssonKFUM Örebro OK40:29+11:1011:12
39Ewa-Liz SällOK Alferna40:52+11:3311:19
40Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro41:05+11:4611:22
41Annica MagnussonKFUM Örebro OK41:16+11:5711:25
42Sanna SanderOK Milan41:45+12:2611:33
43Pär EvsellOK Letstigen41:46+12:2711:34
44Ingela PetterssonOK Milan41:52+12:3311:35
45Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen42:04+12:4511:39
46Kenneth IsraelssonOK Milan42:05+12:4611:39
47Henry VestergårdAlmby IK42:14+12:5511:41
48Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro42:16+12:5711:42
49Anna LindhOK Milan42:45+13:2611:50
50Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro42:50+13:3111:51
51Catarina CuibeKFUM Örebro OK42:53+13:3411:52
52Agneta HasselkvistOK Milan42:57+13:3811:53
53Martin JacobssonKlubblös43:34+14:1512:04
54Sven JacobsonOK Milan44:06+14:4712:12
55Rolf HelmerssonOK Malmia44:12+14:5312:14
56Ulrika SanderOK Milan44:32+15:1312:20
57Stina JohanssonKFUM Örebro OK44:44+15:2512:23
58Göran JanzonArboga OK44:51+15:3212:25
59Lennart LindgrenOK Järnbärarna45:06+15:4712:29
60Lena PerssonOK Milan45:42+16:2312:39
61Julia BergKFUM Örebro OK45:59+16:4012:44
62Sofia TroedssonOK Milan46:00+16:4112:44
63Mona HullAlmby IK46:04+16:4512:45
64Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK46:20+17:0112:50
65Anders RobertssonAlmby IK46:21+17:0212:50
66Maud MossbergOK Järnbärarna47:09+17:5013:03 Ladda ner rutt i gpx-format
67Filip BäckArboga OK48:36+19:1713:27
68Johnny BrandtHällefors OK48:57+19:3813:33
69Christer TapperOK Milan49:07+19:4813:36
70Daniel JensenArboga OK49:17+19:5813:39
71Anders HolmbergLindebygdens OK49:26+20:0713:41
72Britt-Marie EklöfOK Milan50:00+20:4113:51
73Anna GustafssonKFUM Örebro OK50:23+21:0413:57
74Bengt KammerlandOK Milan50:41+21:2214:02
75Bengt VisénLindebygdens OK51:03+21:4414:08
76Kurt JonssonOK Letstigen51:31+22:1214:16
77Håkan MossbergOK Järnbärarna52:33+23:1414:33
78Gert IngvarssonLindebygdens OK52:39+23:2014:35
79Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK52:53+23:3414:38
80Kjell LarssonOK Alferna54:51+25:3215:11
81Tord ÅhlgrenArboga OK54:58+25:3915:13
82Lennart GustavssonOK Milan57:47+28:2816:00
83Lars-Göran OlssonOK Milan57:48+28:2916:00
84Elisabeth ErikssonOK Milan58:04+28:4516:05
85Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:00:41+31:2216:48
86Lennart ErikssonOK Milan1:03:33+34:1417:36
87Niklas GrythKlubblös1:06:47+37:2818:29
88Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:10:49+41:3019:37
89Emma ErikssonHagaby GoIF Örebro1:20:59+51:4022:25
Torsten BergstenGarphyttans IFdiskvalificerad
Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigendiskvalificerad
Rolf JanssonOK Tisarendiskvalificerad
Gunnar HaglundOK Milanej godkänd
Simon GestssonOK Milanej godkänd
Nils MogrenHällefors OKej godkänd
Jan GunnarssonHällefors OKej godkänd
Hans PetterssonLindebygdens OKutgått
Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebroutgått

Klass 4

2 570 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia GreenAlmby IK23:309:08
2Jonatan GreenAlmby IK23:45+0:159:14
3Oliver PetterssonOK Milan26:32+3:0210:19
4Annika PetterssonHagaby GoIF Örebro27:23+3:5310:39
5Lennart JaveliusHagaby GOIF27:29+3:5910:41
6Axel KylbornAlmby IK27:30+4:0010:42
7Karl KylbornAlmby IK27:31+4:0110:42
8Daniel ErikssonOK Letstigen28:04+4:3410:55
9Anton KruseLindebygdens OK29:04+5:3411:18
10Catrine StoltOK Milan29:15+5:4511:22
11Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro29:35+6:0511:30
12Lovisa EkestubbeHagaby GoIF Örebro31:50+8:2012:23
13Jessica KorkeakoskiOK Milan31:53+8:2312:24
14Bengt RobertssonAlmby IK31:59+8:2912:26
15Cecilia GestssonOK Milan32:37+9:0712:41
16Irene ZanderOK Milan32:42+9:1212:43
17Sara GarpenlundKFUM Örebro OK32:53+9:2312:47
18Anders GöranssonArboga OK32:58+9:2812:49
19Bo EklundOK Tylöskog33:09+9:3912:53
20Tage PerssonFellingsbro GOIF33:17+9:4712:57
21Robert KruseLindebygdens OK34:29+10:5913:25
22Ulf T. HallbergAlmby IK34:46+11:1613:31
23Emil GestssonOK Milan36:22+12:5214:09
24Emanuel ErikssonOK Milan36:27+12:5714:10
25Ingrid LöthgrenOK Milan36:34+13:0414:13
26Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK36:46+13:1614:18
27Tilda WigforssArboga OK37:43+14:1314:40
28Kristina BäckArboga OK38:24+14:5414:56
28Sara FredrikssonKFUM Örebro OK38:24+14:5414:56
30Eric BäckArboga OK38:28+14:5814:58
31Tua WigforssArboga OK38:51+15:2115:07
32Marcus HanssonLindebygdens OK39:10+15:4015:14
33Roland RohdeFellingsbro GOIF39:28+15:5815:21
34Samuel ErikssonOK Letstigen41:28+17:5816:08
35Veronica GustavssonFellingsbro GOIF41:32+18:0216:09
36Gary DybeckOK Milan41:33+18:0316:10
37Håkan SvenssonAlmby IK41:44+18:1416:14
38Inga-Britt MalmGarphyttans IF42:02+18:3216:21
39Östen EklöfOK Milan42:16+18:4616:26
40Camilla PetterssonOK Milan42:25+18:5516:30
41Per-Erik ErikssonOK Milan42:27+18:5716:31
42Lena LindgrenOK Järnbärarna42:56+19:2616:42
43Johnny ErixonFellingsbro GOIF43:37+20:0716:58
44Sigurd HallorOK Milan44:28+20:5817:18
45Elvira SpalinOK Milan44:32+21:0217:19
46Edwin SäkerHagaby GOIF46:13+22:4317:58
47Stefan GreenAlmby IK51:23+27:5319:59
48Vilmer SpalinOK Milan59:36+36:0623:11
49Melvin SpalinOK Milan1:00:17+36:4723:27
Per SundbergGävle OKdiskvalificerad
Anna-Lena LundellGävle OKdiskvalificerad
Asta SjöbergLindebygdens OKej godkänd
Jan-Olof SandellOK Milanutgått
Julia ErikssonOK Letstigenutgått
Eva KorkeakoskiOK Milanutgått

Klass 5

2 190 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian LarssonOK Milan20:219:17
2Simon TroedssonOK Milan21:01+0:409:35
3Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF21:27+1:069:47
4Alva WickströmArboga OK22:59+2:3810:29
5Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro24:06+3:4511:00
6Maria BergHagaby GoIF Örebro24:07+3:4611:00
7Tova GrönbergArboga OK26:09+5:4811:56
8Edvin LindhOK Milan28:41+8:2013:05
9Idun LindhOK Milan28:42+8:2113:06
10Kevin ErikssonOK Letstigen30:32+10:1113:56
11Erik KylbornAlmby IK31:15+10:5414:16
12Marianne DahlbergOK Alferna32:09+11:4814:40
13Palina ErikssonOK Letstigen33:12+12:5115:09
14Selma WickströmArboga OK34:37+14:1615:48
15Cajsa VånsjöArboga OK38:07+17:4617:24
16Nils HolmströmKlubblös38:24+18:0317:32
17Monica ThybeckLindebygdens OK39:19+18:5817:57
18Ella KruseLindebygdens OK40:29+20:0818:29
19Penny HaglundLindebygdens OK42:08+21:4719:14
20Helena LauriArboga OK42:36+22:1519:27
Olle HaglundKFUM Örebro OKej godkänd
Fredrika Nybäck-RagnarssonOK Milanej godkänd
Ella ÅkerströmArboga OKutgått
Amanda BäckArboga OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser