Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 3
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 26 april 2016

Klass 1

6 350 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro43:586:55
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK45:13+1:157:07
3Oskar ArleboKFUM Örebro OK52:31+8:338:16
4Simon HedlundÄrla IF52:57+8:598:20
5Martin LarboIFK Lidingö SOK57:51+13:539:06
6Andreas BerganderEksjö SOK58:33+14:359:13
7William PommerStora Tuna OK1:03:05+19:079:56
8Örjan VelletKFUM Örebro OK1:03:44+19:4610:02
9Anders LindeusHagaby GoIF Örebro1:04:20+20:2210:07
10Lars JonhedKFUM Örebro OK1:04:53+20:5510:13
11Christer AlmHagaby GoIF Örebro1:06:49+22:5110:31
12Jakob FranssonOK Milan1:08:19+24:2110:45
13Jonas LindahlOK Milan1:09:22+25:2410:55
14Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:10:28+26:3011:05
15Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:12:04+28:0611:20
16Michael WickströmArboga OK1:14:10+30:1211:40
17Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:15:24+31:2611:52
18Martin FagerlundSol Tranås1:16:47+32:4912:05
19Simon BjörklundLindebygdens OK1:17:55+33:5712:16
20Henrik NordKFUM Örebro OK1:18:21+34:2312:20
21Martin PerssonKFUM Örebro OK1:19:20+35:2212:29
22Roland NotstamArboga OK1:23:29+39:3113:08
23Sara SchmidtTrollhättans SOK1:24:02+40:0413:14
24Per CarlinArboga OK1:26:52+42:5413:40
25Josefin ErlandssonOK Milan1:27:52+43:5413:50
26Henrik HallorLindebygdens OK1:33:48+49:5014:46
27Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:34:32+50:3414:53
28Lisa WesterbergOK Milan1:38:12+54:1415:27
29Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro2:05:23+1:21:2519:44
Erik KlingLindebygdens OKej godkänd
Nils KylbornAlmby IKej godkänd

Klass 2

4 060 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro35:138:40
2Lars SchagerströmGarphyttans IF37:40+2:279:16
3Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro38:20+3:079:26
4Stefan PetterssonHagaby GoIF Örebro38:52+3:399:34
5Mats CarlbergKFUM Örebro OK39:49+4:369:48
6Elin SchagerströmGarphyttans IF41:56+6:4310:19
7Thomas JanssonOK Milan41:59+6:4610:20
8Per HåstlundAlmby IK42:03+6:5010:21
9Johan OskarssonLaxå OK42:56+7:4310:34
10Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro43:04+7:5110:36
11Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK43:15+8:0210:39
12Germund BrånsgårdFMTM44:07+8:5410:51
13Martin RisbergGarphyttans IF44:17+9:0410:54
14Anna-Maria BackrydLindebygdens OK44:23+9:1010:55
15Agnes AdolfssonEksjö SOK44:39+9:2610:59
16Samuel SandelinOK Milan45:00+9:4711:05
17Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro45:33+10:2011:13
18Annika BrodinLindebygdens OK45:36+10:2311:13
19Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK45:37+10:2411:14
20Jan-Åke IsraelssonOK Milan45:47+10:3411:16
21Therese KorkeakoskiOK Milan45:51+10:3811:17
22Daniel JensenArboga OK46:06+10:5311:21
23Mattias GustafssonIF Start46:15+11:0211:23
24Sven-Olov WiklundArboga OK46:29+11:1611:26
25Evelina EricssonSöders-Tyresö46:50+11:3711:32
26Roger EngmanHagaby GoIF Örebro46:55+11:4211:33
27Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro47:02+11:4911:35
28Klas ThybeckLindebygdens OK47:31+12:1811:42
29Joakim DahlbergAlmby IK48:17+13:0411:53
30Gunnar SpelkvistHällefors OK48:32+13:1911:57
31Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK48:53+13:4012:02
32Per HöglundOK Milan49:39+14:2612:13
33Jakob BergKFUM Örebro OK49:46+14:3312:15
34Johan KarbingOK Milan51:24+16:1112:39
35Andreas MogrenOK Milan51:47+16:3412:45
36Sigfrid WeiseOK Tisaren52:12+16:5912:51
37Håkan FührOrica52:23+17:1012:54
38Barbro IsakssonOK Tisaren52:50+17:3713:00
39Malin WiklundAlmby IK53:10+17:5713:05
40Morgan SvenssonOK Tisaren53:32+18:1913:11
41Daniel StunzKFUM Örebro OK54:15+19:0213:21
42Torun PahlmGarphyttans IF54:16+19:0313:21
43Torbjörn ZetterljungArboga OK54:57+19:4413:32
44Björn AlpbergAlmby IK55:08+19:5513:34
45Martin SedströmKFUM Örebro OK58:09+22:5614:19
46Niklas SanderOK Milan59:18+24:0514:36
47Håkan MossbergOK Järnbärarna59:31+24:1814:39
48Patrik GrankvistFMTM59:36+24:2314:40
49Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:00:15+25:0214:50
50Torbjörn JonssonAlmby IK1:03:11+27:5815:33
51William HollowellOK Tyr1:05:04+29:5116:01
52Sofie YngströmKFUM Örebro OK1:07:31+32:1816:37
53Carina RegbornHagaby GoIF Örebro1:07:35+32:2216:38
54Henrik FranzénAlmby IK1:09:17+34:0417:03
55Yvonne FranzénAlmby IK1:09:30+34:1717:07
56Sofie FranzénAlmby IK1:09:32+34:1917:07
57Anton KruseLindebygdens OK1:13:11+37:5818:01
58Mattias WikströmKlubblös1:13:15+38:0218:02
59Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:13:23+38:1018:04
60Camilla KruseLindebygdens OK1:13:31+38:1818:06
61Tobias PerssonOK Milan1:14:41+39:2818:23
62Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:14:45+39:3218:24
63Fredrik CampbellAlmby IK1:21:24+46:1120:02
64Oscar IngvarssonLindebygdens OK1:22:25+47:1220:17
65Celine Pace-SolerOK Letstigen1:25:48+50:3521:07
66Kenneth HagströmOK Letstigen1:25:50+50:3721:08
67Jonatan GreenAlmby IK1:32:06+56:5322:41
68Johannes GreenAlmby IK1:32:25+57:1222:45
Hans Lennart LundhOK Tisarenej godkänd
Josefine HöögHagaby GoIF Örebroej godkänd
Jesper MelinGarphyttans IFej godkänd
Jan FranssonOK Milanutgått

Klass 3

3 060 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SchagerströmGarphyttans IF32:4310:41
2Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro33:56+1:1311:05
3LARS GUNNAR TörnblomHällefors OK37:37+4:5412:17
4Mikael GöranssonAlmby IK38:23+5:4012:32
5Anders RobertssonAlmby IK39:46+7:0312:59
6Emil LöthgrenOK Milan40:07+7:2413:06
7Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro40:16+7:3313:09
8Lage JonssonLindebygdens OK40:42+7:5913:18
9Per-Åke HullAlmby IK42:29+9:4613:53
10Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK42:59+10:1614:02
11Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK43:06+10:2314:05
12Henry VestergårdAlmby IK43:20+10:3714:09
13Jerry SällHagaby GoIF Örebro43:29+10:4614:12
14Stina JohanssonKFUM Örebro OK43:49+11:0614:19
15Sofia TroedssonOK Milan44:08+11:2514:25
16Stina BernGarphyttans IF44:10+11:2714:26
17Magnus BernGarphyttans IF44:14+11:3114:27
18Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK45:19+12:3614:48
19Leif JohanssonOK Milan45:28+12:4514:51
20Julia BergKFUM Örebro OK46:09+13:2615:04
21Ove JohanssonOK Järnbärarna46:47+14:0415:17
22Göran HedbergHagaby GoIF Örebro47:44+15:0115:35
23Åke MossbergOK Milan48:05+15:2215:42
24Morgan JohanssonOK Milan48:47+16:0415:56
25Kenneth IsraelssonOK Milan48:59+16:1616:00
26Bo MagnussonKFUM Örebro OK49:05+16:2216:02
27Håkan SöderkvistArboga OK49:08+16:2516:03
28Hjalmar NordquistOK Järnbärarna49:34+16:5116:11
29Björn FranssonOK Milan49:47+17:0416:16
30Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK50:03+17:2016:21
31Lars ÖstlinOK Milan50:15+17:3216:25
32Maud MossbergOK Järnbärarna50:19+17:3616:26
33Lennart LindgrenOK Järnbärarna50:29+17:4616:29
34Kjell GustafssonOK Järnbärarna50:38+17:5516:32
35Annica MagnussonKFUM Örebro OK50:46+18:0316:35
36Niclas RisbergGarphyttans IF51:56+19:1316:58
37Ann-Britt GöranssonAlmby IK52:36+19:5317:11
38Ludwig GertzellGarphyttans IF52:45+20:0217:14
39Anton BirathGarphyttans IF52:46+20:0317:14
40Sanna SanderOK Milan53:24+20:4117:27
41Jonathan TellestedtGarphyttans IF53:25+20:4217:27
42Johan GertzellGarphyttans IF53:28+20:4517:28
43Christer TapperOK Milan53:36+20:5317:30
44Pär EvsellOK Letstigen54:14+21:3117:43
45Emil GestssonOK Milan54:16+21:3317:44
45Viktor Rönnbacka-NybäckOK Milan54:16+21:3317:44
45Ulrika SanderOK Milan54:16+21:3317:44
48Hans LibergOK Milan54:20+21:3717:45
49Lena PerssonOK Milan54:22+21:3917:46
50Catarina CuibeKFUM Örebro OK54:36+21:5317:50
51Per-Arne EkbomArboga OK54:47+22:0417:54
52Bengt KammerlandOK Milan54:57+22:1417:57
53Susanne ErikssonOK Milan55:53+23:1018:15
54Johan LindhagenIFK Brattfors56:16+23:3318:23
55Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen56:38+23:5518:30
56Stefan LöfdahlIF Start56:42+23:5918:31
57Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro56:53+24:1018:35
58Ingela PetterssonOK Milan57:29+24:4618:47
59Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK57:30+24:4718:47
60Anders StrandArboga OK57:36+24:5318:49
61Lars KarlssonAlmby IK57:43+25:0018:51
62Nicklas GrythKlubblös57:48+25:0518:53
63Maria MagnussonKFUM Örebro OK58:05+25:2218:58
64Bo KällströmOK Milan59:35+26:5219:28 Ladda ner rutt i gpx-format
65Bo EngborgHällefors OK59:53+27:1019:34
66Anna LindhOK Milan1:00:40+27:5719:49
67Inger LindhOK Milan1:00:46+28:0319:51
68Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF1:01:02+28:1919:56
69Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:01:24+28:4120:03
70Stig AnderssonAlmby IK1:02:14+29:3120:20
71Elisabeth ErikssonOK Milan1:02:22+29:3920:22
72Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:02:55+30:1220:33
73Tony CarlssonKFUM Örebro OK1:04:03+31:2020:55
74Karin JohanssonKFUM Örebro OK1:04:17+31:3421:00
75Clara JohanssonKFUM Örebro OK1:05:12+32:2921:18
76Simon GestssonOK Milan1:06:28+33:4521:43
77Filip BäckArboga OK1:07:41+34:5822:07
78Gunnar HaglundOK Milan1:07:43+35:0022:07
79Göran BäckOK Milan1:08:00+35:1722:13
80Lennart GustavssonOK Milan1:08:07+35:2422:15
81Kurt JonssonOK Letstigen1:09:00+36:1722:32
82Lennart ErikssonOK Milan1:09:06+36:2322:34
83Mårten AdellOK Milan1:09:54+37:1122:50
84Anders HolmbergLindebygdens OK1:11:07+38:2423:14
85Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:11:15+38:3223:17
86Lena LjunggrenOK Alferna1:12:52+40:0923:48
87Nils MogrenHällefors OK1:13:14+40:3123:55
87Peter BäckArboga OK1:13:14+40:3123:55
89Eric BäckArboga OK1:13:17+40:3423:56
90Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:14:16+41:3324:16
91Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:17:26+44:4325:18
92Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:27:47+55:0428:41
93Jessica NorénLindebygdens OK1:28:56+56:1329:03
94Tord ÅhlgrenArboga OK1:35:39+1:02:5631:15
Leif HjulströmOK Milanej godkänd
Gert LindeusAlmby IKej godkänd
Håkan SvenssonAlmby IKej godkänd
Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milanej godkänd
Ewa-Liz SällOK Alfernaej godkänd
Johan WittigOK Letstigenej godkänd
Agneta HasselkvistOK Milanej godkänd
Sven JacobsonOK Milanej godkänd
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått
Gunilla Kallrén StansvikOK Milanutgått

Klass 4

1 960 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel ErikssonOK Letstigen24:0012:14
2Mikael VibergOK Milan28:10+4:1014:22
3Lars JellvertFellingsbro GOIF28:13+4:1314:23
4Sofia GreenAlmby IK28:40+4:4014:37
5Mona HullAlmby IK29:30+5:3015:03
6Annika PetterssonHagaby GoIF Örebro30:02+6:0215:19
7Elias KlingLindebygdens OK30:23+6:2315:30
8Oliver PetterssonOK Milan30:40+6:4015:38
9Catrine StoltOK Milan31:17+7:1715:57
10Sara GarpenlundKFUM Örebro OK31:21+7:2115:59
11Bengt RobertssonAlmby IK31:35+7:3516:06
12Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro31:56+7:5616:17
13Torbjörn IsraelssonOK Milan34:05+10:0517:23
14Arne YngströmHagaby GoIF Örebro34:49+10:4917:45
15Kristin Eknor AnemarOK Milan40:24+16:2420:36
16Jan-Olof SandellOK Milan41:16+17:1621:03
17Simon TroedssonOK Milan43:23+19:2322:08
18Anders TroedssonOK Milan43:27+19:2722:10
19Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro43:46+19:4622:19
20Annie SamuelssonOK Letstigen44:26+20:2622:40
21Karl EkströmOK Alferna48:34+24:3424:46
22Cecilia GestssonOK Milan49:31+25:3125:15
23Johanna LarssonFMTM51:01+27:0126:01
24Johnny ErixonFellingsbro GOIF51:10+27:1026:06
25Linnea RymanFellingsbro GOIF52:52+28:5226:58
26Gary DybeckOK Milan53:00+29:0027:02
27Sigurd HallorOK Milan53:02+29:0227:03
28Stefan GreenAlmby IK53:06+29:0627:05
29Marianne DahlbergOK Alferna53:28+29:2827:16
30Tova GrönbergArboga OK53:53+29:5327:29
31Torsten BergstenGarphyttans IF54:00+30:0027:33
32Alva WickströmArboga OK55:20+31:2028:13
33Selma WickströmArboga OK56:10+32:1028:39
34Samuel ErikssonOK Letstigen56:30+32:3028:49
35Irene ZanderOK Milan56:58+32:5829:03
36Ulf T. HallbergAlmby IK57:06+33:0629:07
37Lena LindgrenOK Järnbärarna57:11+33:1129:10
38Helena YourstonOK Milan57:46+33:4629:28
39Alexandra YourstoneOK Milan57:51+33:5129:30
40Tilda WigforssArboga OK1:01:22+37:2231:18
41Tua WigforssArboga OK1:01:26+37:2631:20
42Roland RohdeFellingsbro GOIF1:03:34+39:3432:25
43Ann-Kristin HedmarkOK Milan1:04:18+40:1832:48
43Elisabeth HjulströmOK Milan1:04:18+40:1832:48
45Veronica GustavssonFellingsbro GOIF1:04:19+40:1932:48
46Kevin ErikssonOK Letstigen1:05:51+41:5133:35
47Melvin SpalinOK Milan1:10:03+46:0335:44
48Eva KorkeakoskiOK Milan1:10:05+46:0535:45
49Fredrika Nybäck-RagnarssonKlubblös1:10:06+46:0635:45
50Elvira SpalinOK Milan1:10:11+46:1135:48
51Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:13:48+49:4837:39
52Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:13:49+49:4937:39
53Carl SandinOK Milan1:32:01+1:08:0146:56
Sten NordgrenArboga OKej godkänd
Anneli SjöstrandFMTMej godkänd
David StansvikOK Milanej godkänd
Nils HolmströmKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser