Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 3
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 26 april 2016

Klass 3

3 060 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Nils SchagerströmGarphyttans IF32:43
2Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro33:56+1:13
3LARS GUNNAR TörnblomHällefors OK37:37+4:54
4Mikael GöranssonAlmby IK38:23+5:40
5Anders RobertssonAlmby IK39:46+7:03
6Emil LöthgrenOK Milan40:07+7:24
7Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro40:16+7:33
8Lage JonssonLindebygdens OK40:42+7:59
9Per-Åke HullAlmby IK42:29+9:46
10Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK42:59+10:16
11Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK43:06+10:23
12Henry VestergårdAlmby IK43:20+10:37
13Jerry SällHagaby GoIF Örebro43:29+10:46
14Stina JohanssonKFUM Örebro OK43:49+11:06
15Sofia TroedssonOK Milan44:08+11:25
16Stina BernGarphyttans IF44:10+11:27
17Magnus BernGarphyttans IF44:14+11:31
18Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK45:19+12:36
19Leif JohanssonOK Milan45:28+12:45
20Julia BergKFUM Örebro OK46:09+13:26
21Ove JohanssonOK Järnbärarna46:47+14:04
22Göran HedbergHagaby GoIF Örebro47:44+15:01
23Åke MossbergOK Milan48:05+15:22
24Morgan JohanssonOK Milan48:47+16:04
25Kenneth IsraelssonOK Milan48:59+16:16
26Bo MagnussonKFUM Örebro OK49:05+16:22
27Håkan SöderkvistArboga OK49:08+16:25
28Hjalmar NordquistOK Järnbärarna49:34+16:51
29Björn FranssonOK Milan49:47+17:04
30Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK50:03+17:20
31Lars ÖstlinOK Milan50:15+17:32
32Maud MossbergOK Järnbärarna50:19+17:36
33Lennart LindgrenOK Järnbärarna50:29+17:46
34Kjell GustafssonOK Järnbärarna50:38+17:55
35Annica MagnussonKFUM Örebro OK50:46+18:03
36Niclas RisbergGarphyttans IF51:56+19:13
37Ann-Britt GöranssonAlmby IK52:36+19:53
38Ludwig GertzellGarphyttans IF52:45+20:02
39Anton BirathGarphyttans IF52:46+20:03
40Sanna SanderOK Milan53:24+20:41
41Jonathan TellestedtGarphyttans IF53:25+20:42
42Johan GertzellGarphyttans IF53:28+20:45
43Christer TapperOK Milan53:36+20:53
44Pär EvsellOK Letstigen54:14+21:31
45Emil GestssonOK Milan54:16+21:33
45Viktor Rönnbacka-NybäckOK Milan54:16+21:33
45Ulrika SanderOK Milan54:16+21:33
48Hans LibergOK Milan54:20+21:37
49Lena PerssonOK Milan54:22+21:39
50Catarina CuibeKFUM Örebro OK54:36+21:53
51Per-Arne EkbomArboga OK54:47+22:04
52Bengt KammerlandOK Milan54:57+22:14
53Susanne ErikssonOK Milan55:53+23:10
54Johan LindhagenIFK Brattfors56:16+23:33
55Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen56:38+23:55
56Stefan LöfdahlIF Start56:42+23:59
57Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro56:53+24:10
58Ingela PetterssonOK Milan57:29+24:46
59Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK57:30+24:47
60Anders StrandArboga OK57:36+24:53
61Lars KarlssonAlmby IK57:43+25:00
62Nicklas GrythKlubblös57:48+25:05
63Maria MagnussonKFUM Örebro OK58:05+25:22
64Bo KällströmOK Milan59:35+26:52Ladda ner rutt i gpx-format
65Bo EngborgHällefors OK59:53+27:10
66Anna LindhOK Milan1:00:40+27:57
67Inger LindhOK Milan1:00:46+28:03
68Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF1:01:02+28:19
69Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:01:24+28:41
70Stig AnderssonAlmby IK1:02:14+29:31
71Elisabeth ErikssonOK Milan1:02:22+29:39
72Karl-Göran WahlströmAlmby IK1:02:55+30:12
73Tony CarlssonKFUM Örebro OK1:04:03+31:20
74Karin JohanssonKFUM Örebro OK1:04:17+31:34
75Clara JohanssonKFUM Örebro OK1:05:12+32:29
76Simon GestssonOK Milan1:06:28+33:45
77Filip BäckArboga OK1:07:41+34:58
78Gunnar HaglundOK Milan1:07:43+35:00
79Göran BäckOK Milan1:08:00+35:17
80Lennart GustavssonOK Milan1:08:07+35:24
81Kurt JonssonOK Letstigen1:09:00+36:17
82Lennart ErikssonOK Milan1:09:06+36:23
83Mårten AdellOK Milan1:09:54+37:11
84Anders HolmbergLindebygdens OK1:11:07+38:24
85Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:11:15+38:32
86Lena LjunggrenOK Alferna1:12:52+40:09
87Nils MogrenHällefors OK1:13:14+40:31
87Peter BäckArboga OK1:13:14+40:31
89Eric BäckArboga OK1:13:17+40:34
90Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:14:16+41:33
91Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:17:26+44:43
92Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:27:47+55:04
93Jessica NorénLindebygdens OK1:28:56+56:13
94Tord ÅhlgrenArboga OK1:35:39+1:02:56
Leif HjulströmOK Milanej godkänd
Gert LindeusAlmby IKej godkänd
Håkan SvenssonAlmby IKej godkänd
Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milanej godkänd
Ewa-Liz SällOK Alfernaej godkänd
Johan WittigOK Letstigenej godkänd
Agneta HasselkvistOK Milanej godkänd
Sven JacobsonOK Milanej godkänd
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått
Gunilla Kallrén StansvikOK Milanutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser