Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 3
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 26 april 2016

Almby IK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mikael GöranssonKlass 3 (102)38:23+5:4012:32
4Sofia GreenKlass 4 (57)28:40+4:4014:37
5Anders RobertssonKlass 3 (102)39:46+7:0312:59
5Mona HullKlass 4 (57)29:30+5:3015:03
8Per HåstlundKlass 2 (71)42:03+6:5010:21
9Per-Åke HullKlass 3 (102)42:29+9:4613:53
11Bengt RobertssonKlass 4 (57)31:35+7:3516:06
12Henry VestergårdKlass 3 (102)43:20+10:3714:09
28Stefan GreenKlass 4 (57)53:06+29:0627:05
29Joakim DahlbergKlass 2 (71)48:17+13:0411:53
36Ulf T. HallbergKlass 4 (57)57:06+33:0629:07
37Ann-Britt GöranssonKlass 3 (102)52:36+19:5317:11
39Malin WiklundKlass 2 (71)53:10+17:5713:05
44Björn AlpbergKlass 2 (71)55:08+19:5513:34
50Torbjörn JonssonKlass 2 (71)1:03:11+27:5815:33
54Henrik FranzénKlass 2 (71)1:09:17+34:0417:03
55Yvonne FranzénKlass 2 (71)1:09:30+34:1717:07
56Sofie FranzénKlass 2 (71)1:09:32+34:1917:07
61Lars KarlssonKlass 3 (102)57:43+25:0018:51
63Fredrik CampbellKlass 2 (71)1:21:24+46:1120:02
67Jonatan GreenKlass 2 (71)1:32:06+56:5322:41
68Johannes GreenKlass 2 (71)1:32:25+57:1222:45
70Stig AnderssonKlass 3 (102)1:02:14+29:3120:20
72Karl-Göran WahlströmKlass 3 (102)1:02:55+30:1220:33
Gert LindeusKlass 3 (102)ej godkänd
Håkan SvenssonKlass 3 (102)ej godkänd
Nils KylbornKlass 1 (31)ej godkänd

Arboga OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Michael WickströmKlass 1 (31)1:14:10+30:1211:40
22Roland NotstamKlass 1 (31)1:23:29+39:3113:08
22Daniel JensenKlass 2 (71)46:06+10:5311:21
24Sven-Olov WiklundKlass 2 (71)46:29+11:1611:26
24Per CarlinKlass 1 (31)1:26:52+42:5413:40
27Håkan SöderkvistKlass 3 (102)49:08+16:2516:03
30Tova GrönbergKlass 4 (57)53:53+29:5327:29
32Alva WickströmKlass 4 (57)55:20+31:2028:13
33Selma WickströmKlass 4 (57)56:10+32:1028:39
40Tilda WigforssKlass 4 (57)1:01:22+37:2231:18
41Tua WigforssKlass 4 (57)1:01:26+37:2631:20
43Torbjörn ZetterljungKlass 2 (71)54:57+19:4413:32
51Per-Arne EkbomKlass 3 (102)54:47+22:0417:54
59Ann-Louise Notstam HjorthKlass 3 (102)57:30+24:4718:47
60Anders StrandKlass 3 (102)57:36+24:5318:49
77Filip BäckKlass 3 (102)1:07:41+34:5822:07
87Peter BäckKlass 3 (102)1:13:14+40:3123:55
89Eric BäckKlass 3 (102)1:13:17+40:3423:56
94Tord ÅhlgrenKlass 3 (102)1:35:39+1:02:5631:15
Sten NordgrenKlass 4 (57)ej godkänd

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Andreas BerganderKlass 1 (31)58:33+14:359:13
15Agnes AdolfssonKlass 2 (71)44:39+9:2610:59

Fellingsbro GOIF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars JellvertKlass 4 (57)28:13+4:1314:23
24Johnny ErixonKlass 4 (57)51:10+27:1026:06
25Linnea RymanKlass 4 (57)52:52+28:5226:58
42Roland RohdeKlass 4 (57)1:03:34+39:3432:25
45Veronica GustavssonKlass 4 (57)1:04:19+40:1932:48
68Nils-Göran LindénKlass 3 (102)1:01:02+28:1919:56
Mats HastadKlass 3 (102)utgått

FMTM

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Germund BrånsgårdKlass 2 (71)44:07+8:5410:51
23Johanna LarssonKlass 4 (57)51:01+27:0126:01
48Patrik GrankvistKlass 2 (71)59:36+24:2314:40
Anneli SjöstrandKlass 4 (57)ej godkänd

Garphyttans IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils SchagerströmKlass 3 (102)32:4310:41
2Lars SchagerströmKlass 2 (71)37:40+2:279:16
6Elin SchagerströmKlass 2 (71)41:56+6:4310:19
13Martin RisbergKlass 2 (71)44:17+9:0410:54
16Stina BernKlass 3 (102)44:10+11:2714:26
17Magnus BernKlass 3 (102)44:14+11:3114:27
31Torsten BergstenKlass 4 (57)54:00+30:0027:33
36Niclas RisbergKlass 3 (102)51:56+19:1316:58
38Ludwig GertzellKlass 3 (102)52:45+20:0217:14
39Anton BirathKlass 3 (102)52:46+20:0317:14
41Jonathan TellestedtKlass 3 (102)53:25+20:4217:27
42Torun PahlmKlass 2 (71)54:16+19:0313:21
42Johan GertzellKlass 3 (102)53:28+20:4517:28
Jesper MelinKlass 2 (71)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johannes ÄngKlass 2 (71)35:138:40
1Martin RegbornKlass 1 (31)43:586:55
2Anders Gunnar DahlgrenKlass 3 (102)33:56+1:1311:05
3Mats ErikssonKlass 2 (71)38:20+3:079:26
4Stefan PetterssonKlass 2 (71)38:52+3:399:34
6Annika PetterssonKlass 4 (57)30:02+6:0215:19
7Rebecka HöögKlass 3 (102)40:16+7:3313:09
9Anders LindeusKlass 1 (31)1:04:20+20:2210:07
10Mikael AnderssonKlass 2 (71)43:04+7:5110:36
11Christer AlmKlass 1 (31)1:06:49+22:5110:31
12Edwin SäkerKlass 4 (57)31:56+7:5616:17
13Jerry SällKlass 3 (102)43:29+10:4614:12
14Arne YngströmKlass 4 (57)34:49+10:4917:45
17Torbjörn KarlssonKlass 2 (71)45:33+10:2011:13
19Ellen AnderssonKlass 4 (57)43:46+19:4622:19
22Göran HedbergKlass 3 (102)47:44+15:0115:35
26Roger EngmanKlass 2 (71)46:55+11:4211:33
27Sofia HolmgrenKlass 2 (71)47:02+11:4911:35
29Yngve WegeliusKlass 1 (31)2:05:23+1:21:2519:44
53Carina RegbornKlass 2 (71)1:07:35+32:2216:38
57Lars-Göran KarlssonKlass 3 (102)56:53+24:1018:35
69Marit ÄngKlass 3 (102)1:01:24+28:4120:03
92Lennart JaveliusKlass 3 (102)1:27:47+55:0428:41
Josefine HöögKlass 2 (71)ej godkänd

Hällefors OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3LARS GUNNAR TörnblomKlass 3 (102)37:37+4:5412:17
30Gunnar SpelkvistKlass 2 (71)48:32+13:1911:57
65Bo EngborgKlass 3 (102)59:53+27:1019:34
87Nils MogrenKlass 3 (102)1:13:14+40:3123:55

IF Start

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Mattias GustafssonKlass 2 (71)46:15+11:0211:23
56Stefan LöfdahlKlass 3 (102)56:42+23:5918:31

IFK Brattfors

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Johan LindhagenKlass 3 (102)56:16+23:3318:23

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Filip DahlgrenKlass 1 (31)45:13+1:157:07
5Martin LarboKlass 1 (31)57:51+13:539:06

KFUM Örebro OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oskar ArleboKlass 1 (31)52:31+8:338:16
5Mats CarlbergKlass 2 (71)39:49+4:369:48
8Örjan VelletKlass 1 (31)1:03:44+19:4610:02
10Lars JonhedKlass 1 (31)1:04:53+20:5510:13
10Sara GarpenlundKlass 4 (57)31:21+7:2115:59
11Hans Göran PetterssonKlass 3 (102)43:06+10:2314:05
11Cristoffer StockmanKlass 2 (71)43:15+8:0210:39
14Stina JohanssonKlass 3 (102)43:49+11:0614:19
14Jacob ErikssonKlass 1 (31)1:10:28+26:3011:05
15Mats GustafssonKlass 1 (31)1:12:04+28:0611:20
17Melker ForsbergKlass 1 (31)1:15:24+31:2611:52
18Nils-Olov ÅsmanKlass 3 (102)45:19+12:3614:48
20Henrik NordKlass 1 (31)1:18:21+34:2312:20
20Julia BergKlass 3 (102)46:09+13:2615:04
21Martin PerssonKlass 1 (31)1:19:20+35:2212:29
26Bo MagnussonKlass 3 (102)49:05+16:2216:02
27Henrik GustafssonKlass 1 (31)1:34:32+50:3414:53
30Daniel DjuvfeltKlass 3 (102)50:03+17:2016:21
33Jakob BergKlass 2 (71)49:46+14:3312:15
35Annica MagnussonKlass 3 (102)50:46+18:0316:35
41Daniel StunzKlass 2 (71)54:15+19:0213:21
45Martin SedströmKlass 2 (71)58:09+22:5614:19
49Elin Sundkvist BergKlass 2 (71)1:00:15+25:0214:50
50Catarina CuibeKlass 3 (102)54:36+21:5317:50
51Henning JanegrenKlass 4 (57)1:13:48+49:4837:39
52Sofie YngströmKlass 2 (71)1:07:31+32:1816:37
52Jonas JanegrenKlass 4 (57)1:13:49+49:4937:39
59Anna GustafssonKlass 2 (71)1:13:23+38:1018:04
62Lovisa GustafssonKlass 2 (71)1:14:45+39:3218:24
63Maria MagnussonKlass 3 (102)58:05+25:2218:58
73Tony CarlssonKlass 3 (102)1:04:03+31:2020:55
74Karin JohanssonKlass 3 (102)1:04:17+31:3421:00
75Clara JohanssonKlass 3 (102)1:05:12+32:2921:18
91Anette ForsbergKlass 3 (102)1:17:26+44:4325:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Mattias WikströmKlass 2 (71)1:13:15+38:0218:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Nicklas GrythKlass 3 (102)57:48+25:0518:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Fredrika Nybäck-RagnarssonKlass 4 (57)1:10:06+46:0635:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nils HolmströmKlass 4 (57)ej godkänd

Köping-Kolsva OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Elvira DanielssonKlass 2 (71)45:37+10:2411:14
31Thomas DanielssonKlass 2 (71)48:53+13:4012:02

Laxå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Johan OskarssonKlass 2 (71)42:56+7:4310:34

Lindebygdens OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Elias KlingKlass 4 (57)30:23+6:2315:30
8Lage JonssonKlass 3 (102)40:42+7:5913:18
10Lars Ivan CarlssonKlass 3 (102)42:59+10:1614:02
14Anna-Maria BackrydKlass 2 (71)44:23+9:1010:55
18Annika BrodinKlass 2 (71)45:36+10:2311:13
19Simon BjörklundKlass 1 (31)1:17:55+33:5712:16
26Henrik HallorKlass 1 (31)1:33:48+49:5014:46
28Klas ThybeckKlass 2 (71)47:31+12:1811:42
57Anton KruseKlass 2 (71)1:13:11+37:5818:01
60Camilla KruseKlass 2 (71)1:13:31+38:1818:06
64Oscar IngvarssonKlass 2 (71)1:22:25+47:1220:17
84Anders HolmbergKlass 3 (102)1:11:07+38:2423:14
85Mats-Erik BjörklundKlass 3 (102)1:11:15+38:3223:17
90Rolf HelmerssonKlass 3 (102)1:14:16+41:3324:16
93Jessica NorénKlass 3 (102)1:28:56+56:1329:03
Erik KlingKlass 1 (31)ej godkänd

OK Alferna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Karl EkströmKlass 4 (57)48:34+24:3424:46
29Marianne DahlbergKlass 4 (57)53:28+29:2827:16
86Lena LjunggrenKlass 3 (102)1:12:52+40:0923:48
Ewa-Liz SällKlass 3 (102)ej godkänd

OK Järnbärarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Ove JohanssonKlass 3 (102)46:47+14:0415:17
28Hjalmar NordquistKlass 3 (102)49:34+16:5116:11
32Maud MossbergKlass 3 (102)50:19+17:3616:26
33Lennart LindgrenKlass 3 (102)50:29+17:4616:29
34Kjell GustafssonKlass 3 (102)50:38+17:5516:32
37Lena LindgrenKlass 4 (57)57:11+33:1129:10
47Håkan MossbergKlass 2 (71)59:31+24:1814:39

OK Letstigen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel ErikssonKlass 4 (57)24:0012:14
20Annie SamuelssonKlass 4 (57)44:26+20:2622:40
34Samuel ErikssonKlass 4 (57)56:30+32:3028:49
44Pär EvsellKlass 3 (102)54:14+21:3117:43
46Kevin ErikssonKlass 4 (57)1:05:51+41:5133:35
55Lisa Dömstedt DalénKlass 3 (102)56:38+23:5518:30
65Celine Pace-SolerKlass 2 (71)1:25:48+50:3521:07
66Kenneth HagströmKlass 2 (71)1:25:50+50:3721:08
81Kurt JonssonKlass 3 (102)1:09:00+36:1722:32
Johan WittigKlass 3 (102)ej godkänd

OK Milan

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael VibergKlass 4 (57)28:10+4:1014:22
6Emil LöthgrenKlass 3 (102)40:07+7:2413:06
7Thomas JanssonKlass 2 (71)41:59+6:4610:20
8Oliver PetterssonKlass 4 (57)30:40+6:4015:38
9Catrine StoltKlass 4 (57)31:17+7:1715:57
12Jakob FranssonKlass 1 (31)1:08:19+24:2110:45
13Jonas LindahlKlass 1 (31)1:09:22+25:2410:55
13Torbjörn IsraelssonKlass 4 (57)34:05+10:0517:23
15Kristin Eknor AnemarKlass 4 (57)40:24+16:2420:36
15Sofia TroedssonKlass 3 (102)44:08+11:2514:25
16Jan-Olof SandellKlass 4 (57)41:16+17:1621:03
16Samuel SandelinKlass 2 (71)45:00+9:4711:05
17Simon TroedssonKlass 4 (57)43:23+19:2322:08
18Anders TroedssonKlass 4 (57)43:27+19:2722:10
19Leif JohanssonKlass 3 (102)45:28+12:4514:51
20Jan-Åke IsraelssonKlass 2 (71)45:47+10:3411:16
21Therese KorkeakoskiKlass 2 (71)45:51+10:3811:17
22Cecilia GestssonKlass 4 (57)49:31+25:3125:15
23Åke MossbergKlass 3 (102)48:05+15:2215:42
24Morgan JohanssonKlass 3 (102)48:47+16:0415:56
25Kenneth IsraelssonKlass 3 (102)48:59+16:1616:00
25Josefin ErlandssonKlass 1 (31)1:27:52+43:5413:50
26Gary DybeckKlass 4 (57)53:00+29:0027:02
27Sigurd HallorKlass 4 (57)53:02+29:0227:03
28Lisa WesterbergKlass 1 (31)1:38:12+54:1415:27
29Björn FranssonKlass 3 (102)49:47+17:0416:16
31Lars ÖstlinKlass 3 (102)50:15+17:3216:25
32Per HöglundKlass 2 (71)49:39+14:2612:13
34Johan KarbingKlass 2 (71)51:24+16:1112:39
35Irene ZanderKlass 4 (57)56:58+32:5829:03
35Andreas MogrenKlass 2 (71)51:47+16:3412:45
38Helena YourstonKlass 4 (57)57:46+33:4629:28
39Alexandra YourstoneKlass 4 (57)57:51+33:5129:30
40Sanna SanderKlass 3 (102)53:24+20:4117:27
43Ann-Kristin HedmarkKlass 4 (57)1:04:18+40:1832:48
43Elisabeth HjulströmKlass 4 (57)1:04:18+40:1832:48
43Christer TapperKlass 3 (102)53:36+20:5317:30
45Emil GestssonKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
45Viktor Rönnbacka-NybäckKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
45Ulrika SanderKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
46Niklas SanderKlass 2 (71)59:18+24:0514:36
47Melvin SpalinKlass 4 (57)1:10:03+46:0335:44
48Eva KorkeakoskiKlass 4 (57)1:10:05+46:0535:45
48Hans LibergKlass 3 (102)54:20+21:3717:45
49Lena PerssonKlass 3 (102)54:22+21:3917:46
50Elvira SpalinKlass 4 (57)1:10:11+46:1135:48
52Bengt KammerlandKlass 3 (102)54:57+22:1417:57
53Susanne ErikssonKlass 3 (102)55:53+23:1018:15
53Carl SandinKlass 4 (57)1:32:01+1:08:0146:56
58Ingela PetterssonKlass 3 (102)57:29+24:4618:47
61Tobias PerssonKlass 2 (71)1:14:41+39:2818:23
64Bo KällströmKlass 3 (102)59:35+26:5219:28Ladda ner rutt i gpx-format
66Anna LindhKlass 3 (102)1:00:40+27:5719:49
67Inger LindhKlass 3 (102)1:00:46+28:0319:51
71Elisabeth ErikssonKlass 3 (102)1:02:22+29:3920:22
76Simon GestssonKlass 3 (102)1:06:28+33:4521:43
78Gunnar HaglundKlass 3 (102)1:07:43+35:0022:07
79Göran BäckKlass 3 (102)1:08:00+35:1722:13
80Lennart GustavssonKlass 3 (102)1:08:07+35:2422:15
82Lennart ErikssonKlass 3 (102)1:09:06+36:2322:34
83Mårten AdellKlass 3 (102)1:09:54+37:1122:50
Leif HjulströmKlass 3 (102)ej godkänd
Jan-Åke Stolt KarlssonKlass 3 (102)ej godkänd
David StansvikKlass 4 (57)ej godkänd
Agneta HasselkvistKlass 3 (102)ej godkänd
Sven JacobsonKlass 3 (102)ej godkänd
Jan FranssonKlass 2 (71)utgått
Gunilla Kallrén StansvikKlass 3 (102)utgått

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Sigfrid WeiseKlass 2 (71)52:12+16:5912:51
38Barbro IsakssonKlass 2 (71)52:50+17:3713:00
40Morgan SvenssonKlass 2 (71)53:32+18:1913:11
Hans Lennart LundhKlass 2 (71)ej godkänd

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51William HollowellKlass 2 (71)1:05:04+29:5116:01

Orica

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Håkan FührKlass 2 (71)52:23+17:1012:54

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Martin FagerlundKlass 1 (31)1:16:47+32:4912:05

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7William PommerKlass 1 (31)1:03:05+19:079:56

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Evelina EricssonKlass 2 (71)46:50+11:3711:32

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Sara SchmidtKlass 1 (31)1:24:02+40:0413:14

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simon HedlundKlass 1 (31)52:57+8:598:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser