Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 3
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 26 april 2016

KFUM Örebro OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Oskar ArleboKlass 1 (31)52:31+8:338:16
5Mats CarlbergKlass 2 (71)39:49+4:369:48
8Örjan VelletKlass 1 (31)1:03:44+19:4610:02
10Lars JonhedKlass 1 (31)1:04:53+20:5510:13
10Sara GarpenlundKlass 4 (57)31:21+7:2115:59
11Hans Göran PetterssonKlass 3 (102)43:06+10:2314:05
11Cristoffer StockmanKlass 2 (71)43:15+8:0210:39
14Stina JohanssonKlass 3 (102)43:49+11:0614:19
14Jacob ErikssonKlass 1 (31)1:10:28+26:3011:05
15Mats GustafssonKlass 1 (31)1:12:04+28:0611:20
17Melker ForsbergKlass 1 (31)1:15:24+31:2611:52
18Nils-Olov ÅsmanKlass 3 (102)45:19+12:3614:48
20Henrik NordKlass 1 (31)1:18:21+34:2312:20
20Julia BergKlass 3 (102)46:09+13:2615:04
21Martin PerssonKlass 1 (31)1:19:20+35:2212:29
26Bo MagnussonKlass 3 (102)49:05+16:2216:02
27Henrik GustafssonKlass 1 (31)1:34:32+50:3414:53
30Daniel DjuvfeltKlass 3 (102)50:03+17:2016:21
33Jakob BergKlass 2 (71)49:46+14:3312:15
35Annica MagnussonKlass 3 (102)50:46+18:0316:35
41Daniel StunzKlass 2 (71)54:15+19:0213:21
45Martin SedströmKlass 2 (71)58:09+22:5614:19
49Elin Sundkvist BergKlass 2 (71)1:00:15+25:0214:50
50Catarina CuibeKlass 3 (102)54:36+21:5317:50
51Henning JanegrenKlass 4 (57)1:13:48+49:4837:39
52Sofie YngströmKlass 2 (71)1:07:31+32:1816:37
52Jonas JanegrenKlass 4 (57)1:13:49+49:4937:39
59Anna GustafssonKlass 2 (71)1:13:23+38:1018:04
62Lovisa GustafssonKlass 2 (71)1:14:45+39:3218:24
63Maria MagnussonKlass 3 (102)58:05+25:2218:58
73Tony CarlssonKlass 3 (102)1:04:03+31:2020:55
74Karin JohanssonKlass 3 (102)1:04:17+31:3421:00
75Clara JohanssonKlass 3 (102)1:05:12+32:2921:18
91Anette ForsbergKlass 3 (102)1:17:26+44:4325:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser