Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 3
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 26 april 2016

OK Milan

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael VibergKlass 4 (57)28:10+4:1014:22
6Emil LöthgrenKlass 3 (102)40:07+7:2413:06
7Thomas JanssonKlass 2 (71)41:59+6:4610:20
8Oliver PetterssonKlass 4 (57)30:40+6:4015:38
9Catrine StoltKlass 4 (57)31:17+7:1715:57
12Jakob FranssonKlass 1 (31)1:08:19+24:2110:45
13Jonas LindahlKlass 1 (31)1:09:22+25:2410:55
13Torbjörn IsraelssonKlass 4 (57)34:05+10:0517:23
15Kristin Eknor AnemarKlass 4 (57)40:24+16:2420:36
15Sofia TroedssonKlass 3 (102)44:08+11:2514:25
16Jan-Olof SandellKlass 4 (57)41:16+17:1621:03
16Samuel SandelinKlass 2 (71)45:00+9:4711:05
17Simon TroedssonKlass 4 (57)43:23+19:2322:08
18Anders TroedssonKlass 4 (57)43:27+19:2722:10
19Leif JohanssonKlass 3 (102)45:28+12:4514:51
20Jan-Åke IsraelssonKlass 2 (71)45:47+10:3411:16
21Therese KorkeakoskiKlass 2 (71)45:51+10:3811:17
22Cecilia GestssonKlass 4 (57)49:31+25:3125:15
23Åke MossbergKlass 3 (102)48:05+15:2215:42
24Morgan JohanssonKlass 3 (102)48:47+16:0415:56
25Kenneth IsraelssonKlass 3 (102)48:59+16:1616:00
25Josefin ErlandssonKlass 1 (31)1:27:52+43:5413:50
26Gary DybeckKlass 4 (57)53:00+29:0027:02
27Sigurd HallorKlass 4 (57)53:02+29:0227:03
28Lisa WesterbergKlass 1 (31)1:38:12+54:1415:27
29Björn FranssonKlass 3 (102)49:47+17:0416:16
31Lars ÖstlinKlass 3 (102)50:15+17:3216:25
32Per HöglundKlass 2 (71)49:39+14:2612:13
34Johan KarbingKlass 2 (71)51:24+16:1112:39
35Irene ZanderKlass 4 (57)56:58+32:5829:03
35Andreas MogrenKlass 2 (71)51:47+16:3412:45
38Helena YourstonKlass 4 (57)57:46+33:4629:28
39Alexandra YourstoneKlass 4 (57)57:51+33:5129:30
40Sanna SanderKlass 3 (102)53:24+20:4117:27
43Ann-Kristin HedmarkKlass 4 (57)1:04:18+40:1832:48
43Elisabeth HjulströmKlass 4 (57)1:04:18+40:1832:48
43Christer TapperKlass 3 (102)53:36+20:5317:30
45Emil GestssonKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
45Viktor Rönnbacka-NybäckKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
45Ulrika SanderKlass 3 (102)54:16+21:3317:44
46Niklas SanderKlass 2 (71)59:18+24:0514:36
47Melvin SpalinKlass 4 (57)1:10:03+46:0335:44
48Eva KorkeakoskiKlass 4 (57)1:10:05+46:0535:45
48Hans LibergKlass 3 (102)54:20+21:3717:45
49Lena PerssonKlass 3 (102)54:22+21:3917:46
50Elvira SpalinKlass 4 (57)1:10:11+46:1135:48
52Bengt KammerlandKlass 3 (102)54:57+22:1417:57
53Susanne ErikssonKlass 3 (102)55:53+23:1018:15
53Carl SandinKlass 4 (57)1:32:01+1:08:0146:56
58Ingela PetterssonKlass 3 (102)57:29+24:4618:47
61Tobias PerssonKlass 2 (71)1:14:41+39:2818:23
64Bo KällströmKlass 3 (102)59:35+26:5219:28Ladda ner rutt i gpx-format
66Anna LindhKlass 3 (102)1:00:40+27:5719:49
67Inger LindhKlass 3 (102)1:00:46+28:0319:51
71Elisabeth ErikssonKlass 3 (102)1:02:22+29:3920:22
76Simon GestssonKlass 3 (102)1:06:28+33:4521:43
78Gunnar HaglundKlass 3 (102)1:07:43+35:0022:07
79Göran BäckKlass 3 (102)1:08:00+35:1722:13
80Lennart GustavssonKlass 3 (102)1:08:07+35:2422:15
82Lennart ErikssonKlass 3 (102)1:09:06+36:2322:34
83Mårten AdellKlass 3 (102)1:09:54+37:1122:50
Leif HjulströmKlass 3 (102)ej godkänd
Jan-Åke Stolt KarlssonKlass 3 (102)ej godkänd
David StansvikKlass 4 (57)ej godkänd
Agneta HasselkvistKlass 3 (102)ej godkänd
Sven JacobsonKlass 3 (102)ej godkänd
Jan FranssonKlass 2 (71)utgått
Gunilla Kallrén StansvikKlass 3 (102)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser