Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 6
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 17 maj 2016

Klass 1

6 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HedlundÄrla IF48:206:59
2Calle OlssonKFUM Örebro OK54:31+6:117:53
3Martin RegbornHagaby GoIF Örebro54:54+6:347:56
4Anton HallorOK Tisaren55:25+7:058:01
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK55:37+7:178:02
6Andreas BerganderEksjö SOK59:26+11:068:36
7Christer AlmHagaby GoIF Örebro1:01:26+13:068:53
8Klas LarssonOK Milan1:02:12+13:529:00
9Anders HaglundOK Milan1:02:55+14:359:06
10Anders LarssonOK Milan1:05:39+17:199:30
11Simon BjörklundLindebygdens OK1:06:56+18:369:41
12Lisa WesterbergOK Milan1:08:38+20:189:55
13Josefin ErlandssonOK Milan1:10:49+22:2910:14
14Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:11:02+22:4210:16
15Adam NymanHagaby GoIF Örebro1:14:42+26:2210:48
16Olle LindgrenKFUM Örebro OK1:17:00+28:4011:08
17Germund BrånsgårdFMTM1:27:36+39:1612:40
18Sina GharehchaeiFMTM1:32:03+43:4313:19
19Henrik HallorLindebygdens OK1:34:34+46:1413:41
20Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro2:03:00+1:14:4017:48
Filip SöderlundOK Milanej godkänd

Klass 2

4 580 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HåstlundAlmby IK40:448:53
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK42:55+2:119:22
3Thomas JanssonOK Milan43:21+2:379:27
4Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro43:53+3:099:34
5Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro43:54+3:109:35
6Johan OskarssonLaxå OK44:33+3:499:43
7Johannes UhrOK Milan45:07+4:239:51
8Elsa EkelinKFUM Örebro OK45:10+4:269:51
9Hans LibergOK Milan45:11+4:279:51
10Annika BrodinLindebygdens OK45:43+4:599:58
11Therese KorkeakoskiOK Milan45:48+5:0410:00
12Magnus BernGarphyttans IF45:49+5:0510:00
13Tomas VidfeltLindebygdens OK45:57+5:1310:01
14Josefine HöögHagaby GoIF Örebro46:39+5:5510:11
15Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro47:28+6:4410:21
16Evelina EricssonSöders-Tyresö47:41+6:5710:24
17Roger EngmanHagaby GoIF Örebro47:59+7:1510:28
18Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK48:04+7:2010:29
19Kalle BurbeckOK Letstigen48:34+7:5010:36
20Marcus IsraelssonOK Milan48:37+7:5310:36
21Klas ThybeckLindebygdens OK49:06+8:2210:43
22Lars PerssonHagaby GoIF Örebro50:20+9:3610:59
23Jan GrannArboga OK50:28+9:4411:01
24Peter ErikssonKFUM Örebro OK50:37+9:5311:03
25Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro51:00+10:1611:08
26Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK51:02+10:1811:08
27Sigfrid WeiseOK Tisaren51:18+10:3411:12
28Mikael GöranssonAlmby IK51:20+10:3611:12
29Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro51:33+10:4911:15
30Andreas MogrenOK Milan51:58+11:1411:20
31Joakim DahlbergAlmby IK52:22+11:3811:26
32Agnes AdolfssonEksjö SOK52:25+11:4111:26
33Torun PahlmGarphyttans IF52:55+12:1111:33
34Jakob BergKFUM Örebro OK53:16+12:3211:37
35Björn AlpbergAlmby IK54:36+13:5211:55
36Daniel StunzKFUM Örebro OK55:56+15:1212:12
37Niklas SanderOK Milan56:44+16:0012:23
38Nils KylbornAlmby IK57:32+16:4812:33
39William SeguraKFUM Örebro OK57:45+17:0112:36
40Mattias GustafssonIF Start58:16+17:3212:43
41Petter WikströmÖrebro AIK58:25+17:4112:45
42Malin WiklundAlmby IK58:28+17:4412:45
43Gunnar SpelkvistHällefors OK59:51+19:0713:04
44Emil AlpbergAlmby IK1:01:01+20:1713:19
45Lars ÖstlinOK Milan1:02:26+21:4213:37
46Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:04:05+23:2113:59
47Håkan LibergOK Milan1:06:49+26:0514:35
48Håkan MossbergOK Järnbärarna1:10:22+29:3815:21
49Patrik GrankvistFMTM1:18:36+37:5217:09
50Oscar IngvarssonLindebygdens OK1:19:11+38:2717:17
51Linus MalmKFUM Örebro OK1:26:23+45:3918:51
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd
Fredrik GöranssonAlmby IKej godkänd
Fredrik MalmKFUM Örebro OKej godkänd

Klass 3

3 360 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth HagströmOK Letstigen32:009:31
2Björn LindgrenKFUM Örebro OK33:03+1:039:50
3Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan33:14+1:149:53
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK33:42+1:4210:01
5Sven-Olov WiklundArboga OK33:54+1:5410:05
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK33:59+1:5910:06
7Matts EngvallBodens BK34:32+2:3210:16
8Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro35:02+3:0210:25
9Per HöglundOK Milan35:15+3:1510:29
10Leif JohanssonOK Milan35:20+3:2010:30
11Lars TörnblomHällefors OK36:07+4:0710:44
12Stefan HöögHagaby GoIF Örebro36:26+4:2610:50
13Åke MossbergOK Milan37:04+5:0411:01
14Emil LöthgrenOK Milan37:19+5:1911:06
15Karl-Göran WahlströmAlmby IK38:44+6:4411:31
16Elin VinbladHagaby GoIF Örebro38:51+6:5111:33
17Björn FranssonOK Milan38:53+6:5311:34
18Per-Åke HullAlmby IK38:54+6:5411:34
19Karin JohanssonKFUM Örebro OK38:56+6:5611:35
20Torbjörn JonssonAlmby IK39:25+7:2511:43
21Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro39:32+7:3211:45
22Bo MagnussonKFUM Örebro OK39:58+7:5811:53
23Mats HastadFellingsbro GOIF40:32+8:3212:03
24Robert LarssonHagaby GoIF Örebro41:07+9:0712:14
25Jan GunnarssonHällefors OK41:18+9:1812:17
26Ann-Britt GöranssonAlmby IK41:22+9:2212:18
27Morgan JohanssonOK Milan41:32+9:3212:21
28Tony CarlssonKFUM Örebro OK42:04+10:0412:31
29Tommy AnderssonKlubblös42:06+10:0612:31
30Daniel ErikssonOK Letstigen42:13+10:1312:33
31Camilla KruseLindebygdens OK42:39+10:3912:41
32Lennart LindgrenOK Järnbärarna43:02+11:0212:48
33Lars KarlssonAlmby IK43:14+11:1412:52
34Johan LindhagenIFK Brattfors43:23+11:2312:54
35Stina JohanssonKFUM Örebro OK44:34+12:3413:15
36Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK44:45+12:4513:19
37Sanna SanderOK Milan45:01+13:0113:23
38Ulrika SanderOK Milan45:04+13:0413:24
39Kjell GustafssonOK Järnbärarna45:06+13:0613:25
40Sven JacobsonOK Milan46:03+14:0313:42
41Bo EngborgHällefors OK46:04+14:0413:42
42Agneta HasselkvistOK Milan46:08+14:0813:43
43Bengt KammerlandOK Milan46:16+14:1613:46
44Anna LindhOK Milan46:19+14:1913:47
45Inger LindhOK Milan46:27+14:2713:49
46Bo KällströmOK Milan46:45+14:4513:54
47Fredrik NilssonKFUM Örebro OK47:00+15:0013:59
48Leif HjulströmOK Milan47:18+15:1814:04
49Simon GestssonOK Milan48:21+16:2114:23
50Ove JohanssonOK Järnbärarna48:22+16:2214:23
51Anna GustafssonKFUM Örebro OK48:28+16:2814:25
52Marit ÄngHagaby GoIF Örebro49:21+17:2114:41
53Rolf HelmerssonLindebygdens OK49:32+17:3214:44
54Emil GestssonOK Milan49:58+17:5814:52
55Asta SjöbergLindebygdens OK50:08+18:0814:55
56Mona HullAlmby IK50:46+18:4615:06
57Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro50:52+18:5215:08
58Ingemar WidénKFUM Örebro OK51:00+19:0015:10
59Siv FrodinKöping-Kolsva OK51:15+19:1515:15
60Julia BergKFUM Örebro OK51:27+19:2715:18
61Annica MagnussonKFUM Örebro OK51:32+19:3215:20
62Johnny BrandtHällefors OK52:11+20:1115:31
63Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK52:19+20:1915:34
64Håkan SvenssonAlmby IK52:29+20:2915:37
65Stefan LöfdahlIF Start54:07+22:0716:06
66Britt-Marie EklöfOK Milan55:41+23:4116:34
67Stig AnderssonAlmby IK57:18+25:1817:03
68Nils MogrenHällefors OK57:22+25:2217:04
69Kurt JonssonOK Letstigen57:40+25:4017:09
70Birgitta ArleboKFUM Örebro OK57:56+25:5617:14
71Kjell LarssonOK Alferna58:49+26:4917:30
72Lars-Göran OlssonOK Milan59:38+27:3817:44
73Lennart GustavssonOK Milan59:50+27:5017:48
74Gunnar HaglundOK Milan1:01:16+29:1618:14
75Maud MossbergOK Järnbärarna1:01:49+29:4918:23
76Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:02:09+30:0918:29
77Lena PerssonOK Milan1:03:28+31:2818:53
78Rolf PerssonOK Milan1:05:05+33:0519:22
79Gunilla SandströmAlmby IK1:05:13+33:1319:24
80Inger NicolasKFUM Örebro OK1:05:59+33:5919:38
81Gert IngvarssonLindebygdens OK1:06:03+34:0319:39
82Bengt VisénLindebygdens OK1:06:49+34:4919:53
83Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:06:57+34:5719:55
84Rebecca JanssonOK Milan1:07:53+35:5320:12
85Lage JonssonLindebygdens OK1:09:50+37:5020:47
86Mårten AdellOK Milan1:13:34+41:3421:53
87Anders HolmbergLindebygdens OK1:17:10+45:1022:57
88Ingela PetterssonOK Milan1:19:50+47:5023:45
89Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:22:11+50:1124:27
90Ola SjöstedtOK Milan1:26:04+54:0425:36
91Krister ErikssonOK Milan1:26:07+54:0725:37

Klass 4

2 370 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseLindebygdens OK22:369:32
2Sofie BodinAlmby IK29:47+7:1112:34
3Annika LarssonKFUM Örebro OK30:20+7:4412:47
4Annika PetterssonHagaby GoIF Örebro30:51+8:1513:01
5Oliver PetterssonOK Milan31:39+9:0313:21
6Robert KruseLindebygdens OK32:13+9:3713:35
7Kristin Eknor AnemarOK Milan33:28+10:5214:07
8Axel ThybeckLindebygdens OK33:31+10:5514:08
9Patrik ThybeckLindebygdens OK33:35+10:5914:10
10Per SundbergGävle OK34:43+12:0714:38
11Björn LarssonOK Letstigen35:58+13:2215:10
12Jan-Olof SandellOK Milan36:08+13:3215:14
13Bengt RobertssonAlmby IK37:44+15:0815:55
14Irene ZanderOK Milan38:18+15:4216:09
15Torsten BergstenGarphyttans IF38:22+15:4616:11
16Anna-Lena LundellGävle OK38:51+16:1516:23
17Cecilia GestssonOK Milan38:52+16:1616:23
18Ulf T. HallbergAlmby IK39:11+16:3516:31
19Julia ErikssonOK Letstigen39:20+16:4416:35
20Ingrid LöthgrenOK Milan39:37+17:0116:42
21Catrine StoltOK Milan40:08+17:3216:56
22Bo KlerneKlubblös41:31+18:5517:31
23Sara GarpenlundKFUM Örebro OK41:47+19:1117:37
24Johnny ErixonFellingsbro GOIF43:08+20:3218:11
25Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF43:12+20:3618:13
26Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK43:47+21:1118:28
27Sigurd HallorOK Milan44:39+22:0318:50
28Älva MagnussonOK Milan44:46+22:1018:53
29Johanna LarssonFMTM46:08+23:3219:27
30Ritva ValkamaOrica47:56+25:2020:13
31Tord OlssonOrica48:00+25:2420:15
32Karin ÖstlinOK Milan48:03+25:2720:16
33anna NilzonOK Milan49:26+26:5020:51
34Anneli SjöstrandFMTM49:50+27:1421:01
35Gary DybeckOK Milan51:00+28:2421:31
36Lennart SivénHällefors OK51:22+28:4621:40
37Samuel ErikssonOK Letstigen51:37+29:0121:46
38Lennart ErikssonOK Milan52:34+29:5822:10
39Marie GustafssonOK Milan52:38+30:0222:12
40Pia MagnussonOK Milan54:02+31:2622:47
41Berit FranssonOK Milan54:26+31:5022:58
42Lena LindgrenOK Järnbärarna56:29+33:5323:49
43Eva KorkeakoskiOK Milan57:08+34:3224:06
44Astrid BjeragerOK Milan57:48+35:1224:23
45Marianne DahlbergOK Alferna1:00:57+38:2125:43
46Ann-Kristin HedmarkOK Milan1:07:52+45:1628:38
47Elisabeth HjulströmOK Milan1:07:54+45:1828:38
Lennart SvenssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser