Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 8
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 28 juni 2016

Klass 3

3 540 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Åke WallOK Tisaren37:41
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan38:14+0:33
3Kristin JacobsonKFUM Örebro OK39:19+1:38
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK40:32+2:51
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK40:56+3:15
6Lars TörnblomHällefors OK43:38+5:57
7Anders RobertssonAlmby IK45:01+7:20
8Tommy AnderssonKFUM Örebro OK45:10+7:29
9Lars ChristensenOK Djerf46:16+8:35
10Henrik HallorLindebygdens OK46:25+8:44
11Ann-Britt GöranssonAlmby IK46:30+8:49
12Karl-Göran WahlströmAlmby IK48:07+10:26
13Nils-Olof BodinAlmby IK48:20+10:39
14Ove JohanssonOK Järnbärarna49:21+11:40
15Göran HedbergHagaby GoIF Örebro49:56+12:15
16Sofia CarlssonLindebygdens OK50:07+12:26
17Sven-Olov WiklundArboga OK51:47+14:06
18Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK51:56+14:15
19Hans HelmerssonLindebygdens OK51:58+14:17
20Lars JacobsonOK Milan54:30+16:49
21Per HöglundOK Milan55:14+17:33
22Robert LarssonHagaby GoIF Örebro55:34+17:53
23Bo MagnussonKFUM Örebro OK56:12+18:31
24Anna CarlsénHagaby GoIF Örebro56:17+18:36
25Hans-Olof CarlsenHagaby GoIF Örebro56:19+18:38
26Björn FranssonOK Milan57:16+19:35
27Nils MogrenHällefors OK57:53+20:12
28Carolina ErikssonOK Milan58:14+20:33
29Anton ErikssonOK Milan58:18+20:37
30Sofie BodinAlmby IK58:34+20:53
31Anne BodinAlmby IK58:39+20:58
32Kenneth IsraelssonOK Milan59:17+21:36
33Christer TapperOK Milan59:29+21:48
34Ulf NordzellOK Djerf1:00:39+22:58
35Lars-Inge WixnerHagaby GoIF Örebro1:00:42+23:01
36Bo EngborgHällefors OK1:01:11+23:30
37Ingemar JonssonHallstahammars OK1:02:04+24:23
38Per SundbergGävle OK1:02:21+24:40
39Per-Åke HullAlmby IK1:02:38+24:57
40Fredrik GöranssonAlmby IK1:02:55+25:14
41Håkan FührOrica1:03:49+26:08
42Britt-Marie EklöfOK Milan1:04:17+26:36
43Lennart GustavssonOK Milan1:04:26+26:45
43Lars-Göran OlssonOK Milan1:04:26+26:45
45Mats HastadFellingsbro GOIF1:04:30+26:49
46Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro1:06:45+29:04
47Emil LöthgrenOK Milan1:06:51+29:10
48Ing-Marie LindahlOK Milan1:07:10+29:29
49Åke MossbergOK Milan1:07:14+29:33
50Helene NilssonIF Start1:07:38+29:57
51Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:08:26+30:45
52Göran WiigHallstahammars OK1:09:04+31:23
53Anders HolmbergLindebygdens OK1:10:28+32:47
54Tobias BernGarphyttans IF1:10:44+33:03
55Magnus BernGarphyttans IF1:10:47+33:06
56Judit KällströmKlubblös1:11:46+34:05
57Bo KällströmOK Milan1:11:47+34:06
58Bengt KammerlandOK Milan1:13:00+35:19
59Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:13:12+35:31
60Rebecca JanssonOK Milan1:13:36+35:55
61Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:14:21+36:40
62Kurt JonssonOK Letstigen1:15:20+37:39
63Lars ArleboKFUM Örebro OK1:15:23+37:42
64Jonas KlingLindebygdens OK1:17:02+39:21
65Gunilla SandströmAlmby IK1:19:57+42:16
66Ingela PetterssonOK Milan1:20:28+42:47
67Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:21:18+43:37
68Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:21:32+43:51
69Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:21:52+44:11
70Sanna SanderOK Milan1:23:05+45:24
71Ulrika SanderOK Milan1:23:35+45:54
72Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:23:48+46:07
73Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:24:05+46:24
74Hans Lennart LundhOK Tisaren1:25:43+48:02
75Tony CarlssonKFUM Örebro OK1:29:35+51:54
76Axel OlssonHallstahammars OK1:33:30+55:49
77Östen EklöfOK Milan1:35:42+58:01
78Ingvar ErikssonOK Tisaren1:41:47+1:04:06
79Bengt VisénLindebygdens OK2:02:21+1:24:40
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Kenneth Arnelöfstholms Godtempl. IFej godkänd
Axel StridKFUM Örebro OKej godkänd
Åke StridAlmby IKej godkänd
Lena JanssonGarphyttans IFej godkänd
Lage JonssonLindebygdens OKej godkänd
Henry VestergårdAlmby IKej godkänd
Anton HanssonOK Djerfej godkänd
Emma FranssonKFUM Örebro OKutgått
Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebroutgått
Christer NälemarkOK Djerfutgått
Per JakobssonArboga OKutgått
Håkan SvenssonAlmby IKutgått
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKutgått
Jan GunnarssonHällefors OKutgått
Hans-Eric JanssonOK Djerfutgått
Stefan HöögHagaby GoIF Örebroutgått
Lena PerssonOK Milanutgått
Agneta HasselkvistOK Milanutgått
Ida VikmanOK Milanutgått
Kerstin CarlssonOK Letstigenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser