Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 12
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 2 augusti 2016

Klass 1

6 710 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK51:407:41
2Erik GrothKFUM Örebro OK52:43+1:037:51
3Per JanssonOK Djerf57:05+5:258:30
4Andreas YngströmHagaby GoIF Örebro58:59+7:198:47
5John OskarssonHagaby GoIF Örebro1:01:16+9:369:07
6Klas LarssonOK Milan1:03:40+12:009:29
7Lars JonhedKFUM Örebro OK1:04:38+12:589:37
8Ulf HallménHagaby GoIF Örebro1:04:48+13:089:39
9Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro1:05:03+13:239:41
10Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:09:07+17:2710:18
11Adam NymanHagaby GoIF Örebro1:11:28+19:4810:39
12Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro1:11:50+20:1010:42
13Anders PelanderOK Djerf1:13:42+22:0210:59
14Frida JohanssonOK Djerf1:15:15+23:3511:12
15Simon BjörklundLindebygdens OK1:16:20+24:4011:22
16Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:18:39+26:5911:43
17Jonas KarlssonOK Tylöskog1:20:12+28:3211:57
18Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:20:36+28:5612:00
19Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:24:09+32:2912:32
20Lisa WesterbergOK Milan1:26:13+34:3312:50
21Filip SöderlundOK Milan1:26:26+34:4612:52
22Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:42:08+50:2815:13
23Tom KorkeakoskiOK Milan1:52:41+1:01:0116:47
Henrik NordKFUM Örebro OKej godkänd
Joel BerringCentrum OKej godkänd
Erik JanssonKFUM Örebro OKej godkänd
Per EklöfOK Milanej godkänd
Erik HarlénKFUM Örebro OKutgått

Klass 2

4 580 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PetterssonHagaby GoIF Örebro42:179:13
2Arvid JohnsonDegerfors OK42:26+0:099:15
3Ronny FalkSundbybergs IK42:34+0:179:17
4Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan43:07+0:509:24
5Anna FalkSundbybergs IK43:29+1:129:29
6Thomas JanssonOK Milan44:08+1:519:38
7Mats WelanderOK Djerf44:42+2:259:45
8Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro44:58+2:419:49
9Mikael GöranssonAlmby IK45:13+2:569:52
10Jan-Åke IsraelssonOK Milan45:59+3:4210:02
11Hans LibergOK Milan46:31+4:1410:09
12Per HåstlundAlmby IK46:32+4:1510:09
13Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro46:41+4:2410:11
14Anders KallinKFUM Örebro OK47:07+4:5010:17
15Roland NotstamArboga OK47:29+5:1210:22
16Anders ErikssonOK Milan48:11+5:5410:31
17Roger EngmanHagaby GoIF Örebro49:03+6:4610:42
18Elin VinbladHagaby GoIF Örebro49:41+7:2410:50
19Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro50:09+7:5210:56
20Kristin JacobsonKFUM Örebro OK51:14+8:5711:11
21Josefin ErlandssonOK Milan51:26+9:0911:13
22Niklas SanderOK Milan51:38+9:2111:16
23Tomas VidfeltLindebygdens OK51:39+9:2211:16
24Nils KylbornAlmby IK51:56+9:3911:20
25Annika BrodinLindebygdens OK52:38+10:2111:29
26Anna-Maria BackrydLindebygdens OK52:51+10:3411:32
26Niklas DoeringGarphyttans IF52:51+10:3411:32
28Joakim DahlbergAlmby IK53:40+11:2311:43
29Therese KorkeakoskiOK Milan53:43+11:2611:43
30Lars JacobssonDegerfors OK55:46+13:2912:10
31Per HöglundOK Milan56:15+13:5812:16
32Andreas MogrenOK Milan56:24+14:0712:18
33Otto TuvessonKlubblös56:31+14:1412:20
34Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro57:31+15:1412:33
35Björn SvenssonOK Djerf57:49+15:3212:37
36Gunnar SpelkvistHällefors OK58:25+16:0812:45
37Klas ThybeckLindebygdens OK58:39+16:2212:48
37Mats HastadFellingsbro GOIF58:39+16:2212:48
39Emil LöthgrenOK Milan59:04+16:4712:53
40Mats OlofssonKlubblös59:32+17:1512:59
41Marcus IsraelssonOK Milan59:43+17:2613:02
42Karin FägerlindCentrum OK1:00:11+17:5413:08
43Johan KarbingOK Milan1:01:13+18:5613:21
44Tomas DömstedtOK Letstigen1:01:31+19:1413:25
45William SeguraKFUM Örebro OK1:01:58+19:4113:31
46Torbjörn JonssonAlmby IK1:02:07+19:5013:33
47Håkan MossbergOK Järnbärarna1:02:29+20:1213:38
48Michael BergkvistHällefors OK1:03:22+21:0513:50
49Henrik FranzénAlmby IK1:03:49+21:3213:56
50Yvonne FranzénAlmby IK1:03:57+21:4013:57
51Malin WiklundAlmby IK1:05:12+22:5514:14
52Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro1:06:14+23:5714:27
53Anders LarssonAlmby IK1:07:04+24:4714:38
54Sofie FranzénAlmby IK1:07:13+24:5614:40
55Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:12:05+29:4815:44
56Björn BergqvistGarphyttans IF1:13:42+31:2516:05
57Jonas PålssonFMTM1:14:22+32:0516:14
58Gunnar JonssonHallstahammars OK1:18:04+35:4717:02
59Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:20:46+38:2917:38
60Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK1:27:46+45:2919:09
61Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:35:46+53:2920:54
62Linus MalmKFUM Örebro OK1:52:14+1:09:5724:30
Lars ÖstlinOK Milanej godkänd
Sigfrid WeiseOK Tisarenej godkänd
Maja WelanderOK Djerfej godkänd
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd

Klass 3

3 310 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BogrenHagaby GoIF Örebro36:0310:53
2Susanne ErikssonOK Milan37:41+1:3811:23
3Ingemar ZiljatOK Djerf39:10+3:0711:49
4Hugo ÖrnKFUM Örebro OK40:15+4:1212:09
5Henrik HallorLindebygdens OK40:59+4:5612:22
6Karin JohanssonKFUM Örebro OK41:22+5:1912:29
7Ulf NordzellOK Djerf41:32+5:2912:32
8Charlotte WahlströmAlmby IK41:41+5:3812:35
9Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK42:06+6:0312:43
10Morgan SvenssonOK Tisaren42:13+6:1012:45
11Eddie IsraelssonLindebygdens OK42:15+6:1212:45
12Lage JonssonLindebygdens OK42:54+6:5112:57
13Sanna SanderOK Milan43:14+7:1113:03
14Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro43:22+7:1913:06
15Karl-Göran WahlströmAlmby IK43:29+7:2613:08
16Robert LarssonHagaby GoIF Örebro43:52+7:4913:15
17Niclas RisbergGarphyttans IF44:06+8:0313:19
18Ulrika SanderOK Milan44:34+8:3113:27
19Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK44:55+8:5213:34
20Morgan JohanssonOK Milan44:56+8:5313:34
21Amanda JacobssonDegerfors OK44:59+8:5613:35
22Göran HedbergHagaby GoIF Örebro45:15+9:1213:40
23Ann-Britt GöranssonAlmby IK46:05+10:0213:55
24Johan LindhagenIFK Brattfors46:38+10:3514:05
25Lars TörnblomHällefors OK46:56+10:5314:10
26Weine FredrikssonKFUM Örebro OK46:58+10:5514:11
27Ove JohanssonOK Järnbärarna47:50+11:4714:27
28Camilla KruseKFUM Örebro OK48:02+11:5914:30
29Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro48:03+12:0014:30
30Lars KarlssonAlmby IK48:30+12:2714:39
31Helena ErikssonKlubblös49:04+13:0114:49
32Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro49:05+13:0214:49
33Hjalmar NordquistOK Järnbärarna49:32+13:2914:57
34Lennart LindgrenOK Järnbärarna49:42+13:3915:00
35Per-Åke HullAlmby IK50:12+14:0915:09
36Lars JacobsonOK Milan50:17+14:1415:11
37Kenneth HagströmOK Letstigen50:36+14:3315:17
38Nicklas GrythOK Milan50:38+14:3515:17
39Annika PetterssonHagaby GoIF Örebro51:22+15:1915:31
39Bo EngborgHällefors OK51:22+15:1915:31
41Henry VestergårdAlmby IK52:27+16:2415:50
42Sven JacobsonOK Milan52:32+16:2915:52
43Annica MagnussonKFUM Örebro OK52:52+16:4915:58
44Carina RegbornHagaby GoIF Örebro52:54+16:5115:58
44Hans HelmerssonLindebygdens OK52:54+16:5115:58
46Åke MossbergOK Milan53:24+17:2116:07
46Ann-Sofi WelanderOK Djerf53:24+17:2116:07
48Nils MogrenHällefors OK54:40+18:3716:30
48Anders RobertssonAlmby IK54:40+18:3716:30
50Bengt KammerlandOK Milan54:41+18:3816:31
51Bo KällströmOK Milan55:09+19:0616:39
52Christer TapperOK Milan55:18+19:1516:42
53Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK55:21+19:1816:43
54Anders PayerlArboga OK55:25+19:2216:44
55Helene NilssonIF Start55:50+19:4716:52
56Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro56:12+20:0916:58
57Mats RönnbackaOK Milan56:15+20:1216:59
58Viktor Rönnbacka-NybäckOK Milan56:16+20:1316:59
59Rolf HelmerssonLindebygdens OK56:17+20:1417:00
60Åke StridAlmby IK56:32+20:2917:04
61Bo MagnussonKFUM Örebro OK57:21+21:1817:19
62Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK57:23+21:2017:20
63Marie EinarssonHagaby GoIF Örebro57:34+21:3117:23
64Stina JohanssonKFUM Örebro OK57:41+21:3817:25
65Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro57:44+21:4117:26
66Britt-Marie EklöfOK Milan57:56+21:5317:30
67Anna GustafssonKFUM Örebro OK58:47+22:4417:45
68Stig AnderssonAlmby IK59:32+23:2917:59
68Maud MossbergOK Järnbärarna59:32+23:2917:59
70Johnny BrandtHällefors OK59:44+23:4118:02
71Anders HolmbergLindebygdens OK1:00:26+24:2318:15
72Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro1:00:49+24:4618:22
73Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:01:05+25:0218:27
74Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:01:25+25:2218:33
75Sofie YngströmKFUM Örebro OK1:01:31+25:2818:35
76Kurt JonssonOK Letstigen1:01:45+25:4218:39
77Axel OlssonHallstahammars OK1:02:31+26:2818:53
78Ylva JohanssonOK Djerf1:02:45+26:4218:57
79Gunilla SandströmAlmby IK1:02:51+26:4818:59
80Fredrik GöranssonAlmby IK1:03:06+27:0319:03
81Bengt VisénLindebygdens OK1:04:32+28:2919:29
82Lennart ErikssonOK Milan1:05:49+29:4619:53
83Sofia TroedssonOK Milan1:06:49+30:4620:11
84Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:07:18+31:1520:19
85Lennart GustavssonOK Milan1:07:35+31:3220:25
86Arne YngströmHagaby GoIF Örebro1:08:45+32:4220:46
87Leif HjulströmOK Milan1:10:08+34:0521:11
88Roger GustafssonOK Tisaren1:10:16+34:1321:13
89Annika LarssonKFUM Örebro OK1:11:49+35:4621:41
90Per SundbergGävle OK1:11:54+35:5121:43
91Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:14:33+38:3022:31
92Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:14:50+38:4722:36
93Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:17:15+41:1223:20
94Inger NicolasKFUM Örebro OK1:19:05+43:0223:53
95Jessica KorkeakoskiOK Milan1:20:32+44:2924:19
96Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:21:39+45:3624:40
97Kjell LarssonOK Alferna1:22:45+46:4225:00
98Sofia ErlandssonOK Milan1:23:27+47:2425:12
99Ingvar ErikssonOK Tisaren1:34:10+58:0728:26
Emile NicolasKFUM Örebro OKej godkänd
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd
Axel StridKFUM Örebro OKej godkänd
Linda HarlénKFUM Örebro OKej godkänd
Christian PayerlArboga OKej godkänd
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd

Klass 4

2 290 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel ErikssonOK Milan19:568:42
2Arvid JohanssonOK Djerf23:16+3:2010:09
3Anton KruseKFUM Örebro OK24:05+4:0910:31
4Måns BergqvistGarphyttans IF24:46+4:5010:48
5Edvard PelanderOK Djerf28:10+8:1412:17
6Ylva DoeringGarphyttans IF28:29+8:3312:26
7Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro30:15+10:1913:12
8Anna JanegrenKFUM Örebro OK33:12+13:1614:29
9Julia GustafssonKFUM Örebro OK33:49+13:5314:46
10Ulf T. HallbergAlmby IK35:01+15:0515:17
11Catrine StoltOK Milan35:46+15:5015:37
12Roland RohdeFellingsbro GOIF35:57+16:0115:41
13Marius DahlbergGarphyttans IF36:19+16:2315:51
14Karuna DahlbergKlubblös36:20+16:2415:51
15Magnus JohansenKFUM Örebro OK36:23+16:2715:53
16Eva JohansenKFUM Örebro OK36:27+16:3115:55
17Lena OlofssonHagaby GoIF Örebro36:47+16:5116:03
18Rasmus DoeringGarphyttans IF36:52+16:5616:05
19Maja FalkSundbybergs IK37:12+17:1616:14
20Jan-Olof SandellOK Milan37:23+17:2716:19
21Anna-Lena LundellGävle OK37:33+17:3716:23
22Bo EklundOK Tylöskog38:01+18:0516:36
23Elisabeth ErikssonOK Milan40:51+20:5517:50
24Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK41:28+21:3218:06
25Jonas JanegrenKFUM Örebro OK41:48+21:5218:15
26Henning JanegrenKFUM Örebro OK41:50+21:5418:16
27Johnny ErixonFellingsbro GOIF42:33+22:3718:34
28Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF42:56+23:0018:44
29Filippa JohnsonDegerfors OK44:31+24:3519:26
30Gary DybeckOK Milan44:59+25:0319:38
31Sigurd HallorOK Milan47:13+27:1720:37
32Christina FredrikssonGarphyttans IF49:09+29:1321:27
33Greta TroedssonOK Milan49:49+29:5321:45
33Camilla PetterssonOK Milan49:49+29:5321:45
35Samuel ErikssonOK Letstigen50:05+30:0921:52
36Per-Erik ErikssonOK Milan50:31+30:3522:03
37Karin ÖstlinOK Milan50:45+30:4922:09
38Ritva ValkamaOrica52:37+32:4122:58
39Tord OlssonOrica52:41+32:4523:00
40Lena LindgrenOK Järnbärarna53:29+33:3323:21
41Anette PayerlOK Letstigen55:20+35:2424:09
42Anna-Karin JeppssonSundsvalls OK55:21+35:2524:10
43Eva KorkeakoskiOK Milan56:02+36:0624:28
44Ivar MessingCentrum OK57:11+37:1524:58
45Benedek NyersOK Milan58:29+38:3325:32
46Vide MessingCentrum OK1:03:46+43:5027:50
47Gun HelmerssonLindebygdens OK1:05:12+45:1628:28
48Inez Pace SolerOK Letstigen1:09:47+49:5130:28
48Celine Pace-SolerOK Letstigen1:09:47+49:5130:28
50Per Johan LindbergOK Djerf2:01:57+1:42:0153:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser