Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Löftans SprinCup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Löftans SprinCup 2
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 8 oktober 2015

Kort

1 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella AnderssonOK Löftan13:1213:12
2Agnes PaulssonOK Löftan15:41+2:2915:41
3Hugo AskerdalOK Löftan15:44+2:3215:44
4Gustav FrankOK Löftan16:42+3:3016:42
5Hugo CorneliussonOK Löftan16:46+3:3416:46
6Melker JohanssonOK Löftan18:02+4:5018:02
7Stella ElvessonOK Löftan18:39+5:2718:39
8Alva SahlinOK Löftan21:30+8:1821:30
9Albin BrandtOK Löftan22:55+9:4322:55
10Rune KarlssonOK Löftan23:59+10:4723:59
11Wilma AndreassonOK Löftan34:51+21:3934:51
12Freja AndreassonOK Löftan41:47+28:3541:47
13Karolin GraffnerOK Löftan41:59+28:4741:59

Mellan

2 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan14:537:26
2Tobias JohanssonOK Löftan15:07+0:147:33
3Gustav AnderssonOK Löftan16:49+1:568:24
4Oskar BlomOK Löftan19:23+4:309:41
5Erica JohanssonOK Löftan19:26+4:339:43
6Andreas HandinOK Löftan19:35+4:429:47
7Olavi AhoOK Löftan19:43+4:509:51
8Annie ErikssonOK Löftan22:01+7:0811:00
9Ida AnderssonOK Löftan23:55+9:0211:57
10Vilhelm FrankOK Löftan24:18+9:2512:09
11Leah ElvessonOK Löftan24:35+9:4212:17
11Edvin SahlinOK Löftan24:35+9:4212:17
13Albin PaulssonOK Löftan24:38+9:4512:19
14Elin AnderssonOK Löftan27:55+13:0213:57
15Alice BrandtOK Löftan28:34+13:4114:17
16Zebastian ArdforsOK Löftan30:15+15:2215:07
17Hugo ÅkerbergOK Löftan30:28+15:3515:14

Lång

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian VartiaOK Löftan18:566:18
2Jesper JohanssonOK Löftan19:01+0:056:20
3Torkel DavidssonOK Löftan19:43+0:476:34
4Henrik AnderssonOK Löftan21:17+2:217:05
5Patrik CorneliussonOK Löftan21:33+2:377:11
6Victor HanssonOK Löftan22:45+3:497:35
7Mats AnderssonOK Löftan22:56+4:007:38
8Alice HultinOK Löftan23:00+4:047:40
9Jonas HultinOK Löftan24:08+5:128:02
10Mikael NilssonOK Löftan24:35+5:398:11
11Henrik JohanssonOK Löftan24:41+5:458:13
12Johanna MobergOK Löftan24:43+5:478:14
13Axel ErikssonOK Löftan25:12+6:168:24
14Jakob MobergOK Löftan25:38+6:428:32
15Owe AnderssonOK Löftan25:58+7:028:39
16Gösta LindqvistOK Löftan26:58+8:028:59
17Daniel GlimténOK Löftan28:10+9:149:23
18Linda CorneliussonOK Löftan28:50+9:549:36
19Joakim ElvessonOK Löftan31:14+12:1810:24
20Christer SamuelssonOK Löftan31:39+12:4310:33
21Ida VartiaOK Löftan36:50+17:5412:16
22Jeanette BlomOK Löftan38:09+19:1312:43
23Lukas EnarssonOK Löftan38:23+19:2712:47
24Tommy VartiaOK Löftan40:56+22:0013:38
25Gunilla GlimténOK Löftan51:46+32:5017:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser