Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 3 oktober 2015

Öppen motion 2

2 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa NordinKlubblös17:037:22
2Anton ArvidssonBrattås CK21:59+4:569:30
3Ludvig UhrbergBrattås CK22:20+5:179:40
4Sofia WallnerGöteborg-Majorna OK22:26+5:239:42
5Carin LöfGöteborg-Majorna OK24:30+7:2710:36
6Ida JohannessonFrölunda OL26:35+9:3211:30
7Lina Strand BackmanTolered-Utby Ol-klubb26:37+9:3411:31
8Arvid LindebladIFK Göteborg28:31+11:2812:20
9Johan ÖstlingKungälvs OK31:07+14:0413:28
10Anna-Stina WennbergVäxjö OK33:04+16:0114:18
11Anna GenbergUlricehamns OK34:19+17:1614:51
12Anna MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb34:32+17:2914:56
13Emil WalleniusFrölunda OL36:53+19:5015:58

Öppen motion 5

2 980 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese IvarssonOK Skogshjortarna26:188:49
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna26:54+0:369:01
3Stefan PihlSOK 6828:32+2:149:34
4Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb31:13+4:5510:28
5Magnus EliassonFK Friskus-Varberg34:56+8:3811:43
6Stefan  MadjarKlubblös36:36+10:1812:16
7Christine LundOK Skogshjortarna38:13+11:5512:49
8Gunnar OlssonOK Skogshjortarna40:17+13:5913:31
9Maria PollMölndal Outdoor IF40:38+14:2013:38
10Bernt MyrvoldSarpsborg OL41:38+15:2013:58
11Hugo NorbergIK Stern43:39+17:2114:38
12Aneta FrelekFK Åsen44:02+17:4414:46
13Anders  ThorsénKlubblös48:17+21:5916:12
14Hanna SvenssonKlubblös51:13+24:5517:11
15Kerstin Haugen LundStenungsunds OK52:53+26:3517:44
16Gunilla SandströmOK Stigen54:11+27:5318:10
17Mattias BrännströmKlubblös54:51+28:3318:24
18Anna-Maria SaméusFrölunda OL1:01:38+35:2020:40
19Monica LarssonOK Gipen1:03:44+37:2621:23
20Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:16:08+49:5025:32
21Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:18:26+52:0826:19
22Håkan HåkanssonKungälvs OK1:24:43+58:2528:25
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Jeanette BlomOK Löftanej godkänd
Olle TjernströmKlubblösej godkänd

Öppen motion 9

6 410 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK43:026:42
2Martin HogedalVänersborgs SK46:12+3:107:12
3Thor MellaOppsal Orientering48:16+5:147:31
4Erik Folkesson BlomIFK Mora OK52:12+9:108:08
5Christoffer FredrikssonSödertälje IF54:33+11:318:30
6Sven GranforsOK Landehof55:25+12:238:38
7Emil AndreassonOK Skogshjortarna55:52+12:508:42
8Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK58:42+15:409:09
9Erik LindgrenKlubblös59:28+16:269:16
10Erik LundStenungsunds OK1:00:24+17:229:25
11Vigdes HobölOppsal Orientering1:00:51+17:499:29
12Arve OppheimMåren OK1:02:55+19:539:48
13Lisa AxelssonHjobygdens OK1:05:44+22:4210:15
14Olle PenttinenIFK Hedemora OK1:05:57+22:5510:17
15Oscar IvarssonHestra IF1:06:41+23:3910:24
16Sven-Olof HermanssonKlubblös1:07:19+24:1710:30
17Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:08:20+25:1810:39
18Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:08:36+25:3410:42
19Hans JörgensenKlubblös1:09:40+26:3810:52
20Elin DölerudGöteborg-Majorna OK1:13:19+30:1711:26
21Mikael BogrenOK Vivill1:14:13+31:1111:34
22Peder WelinVisborgs OK1:16:05+33:0311:52
23Patrik NilssonVänersborgs SK1:18:34+35:3212:15
24Irma HåkanssonOK Gränsen1:20:46+37:4412:36
25Martin SykKlubblös1:33:39+50:3714:36
26Bo W LarssonVäxjö OK1:37:50+54:4815:15
27Maria LundStenungsunds OK1:41:54+58:5215:53
28Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:48:56+1:05:5416:59
29Anders FogelbergVästvärmlands OK1:57:23+1:14:2118:18
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob ÅsbergKlubblösej godkänd
Carl ForsströmFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser