Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #7
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: onsdag 27 januari 2016

Lång

6 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK38:295:43
2Mattias LindahlSundsvalls OK41:09+2:406:06
3Erik ToomingasSundsvalls OK41:35+3:066:10
4Jan NordinSundsvalls OK41:58+3:296:14
5Thomas RexSundsvalls OK42:02+3:336:14
6Johan NordinSundsvalls OK42:11+3:426:16
7Per NordanlindSundsvalls OK44:36+6:076:37
8Lars HolmquistSundsvalls OK45:28+6:596:45
9Roger HugossonSundsvalls OK45:37+7:086:46
10Lars HenrikssonSundsvalls OK47:10+8:417:00
11Johnny BlästaNjurunda OK1:02:11+23:429:14

Mellan Herrar

4 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VikströmSundsvalls OK27:476:27
2Hannes LindahlSundsvalls OK28:08+0:216:32
3Björn JohanssonSundsvalls OK29:09+1:226:46
4Tore PalmgrenSundsvalls OK29:26+1:396:50
5Leif SundlingNjurunda OK33:05+5:187:41
6Håkan Berglund LakeKovlands IF34:02+6:157:54
7Sven Erik SundinSelånger SOK34:25+6:388:00
8Tomas VirtanenSelånger SOK35:32+7:458:15
9Winn BjörklundSundsvalls OK37:01+9:148:36
10Ingmar SöderströmSundsvalls OK40:12+12:259:20

Mellan Damer

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmSundsvalls OK28:136:33
2Hanna KjellinForsa OK29:10+0:576:46
3Emelie JonassonForsa OK30:16+2:037:02
4Ellinor FranssonJärla Orientering30:26+2:137:04
5Kadri KalvoSundsvalls OK32:49+4:367:37
6Alice PalmgrenSundsvalls OK34:22+6:097:59
7Astrid RexSundsvalls OK38:15+10:028:53

Kort Ungdom

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Astrid FlordalLjusdals OKej godkänd
Mattias LarssonSundsvalls OKej start

Kort Övriga

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LorentzsonSundsvalls OK22:177:22
2Annika KardellSundsvalls OK26:03+3:468:37
3Christina FlordalLjusdals OK26:08+3:518:39
4Inger LorentzsonSundsvalls OK29:02+6:459:36
5Jan HammarbergSundsvalls OK33:29+11:1211:05
Sören JanssonSundsvalls OKdiskvalificerad
Irené LarssonSundsvalls OKej start
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser