Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: tisdag 20 oktober 2015

Svart 6.5 km

6 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle ForsbergIFK Enskede50:227:44
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK51:03+0:417:50
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK52:50+2:288:06
4Fredrik HedinIFK Enskede56:32+6:108:41
5Patric De BoussardIFK Enskede56:53+6:318:44
6Ulf PerssonIFK Enskede58:09+7:478:55
7Viktor HäggströmSkarpnäcks OL59:08+8:469:05
8Joel AhlquistSkarpnäcks OL59:53+9:319:11
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:03:11+12:499:42
10Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:03:49+13:279:48
11Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:03:51+13:299:48
12Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:04:52+14:309:57
13Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:07:26+17:0410:21
14Jan FrödinIFK Enskede1:09:19+18:5710:38
15Stefan HenrikssonIFK Enskede1:12:00+21:3811:03
16Jan StridhSkogsluffarnas OK1:21:32+31:1012:31
17Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:22:02+31:4012:36
18Petter LindSkogsluffarnas OK1:31:04+40:4213:59
19Jonatan LindellIFK Enskede1:31:52+41:3014:06
20Rolf CarlquistSkarpnäcks OL1:33:35+43:1314:22
21Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:40:20+49:5815:24
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Kjell HellströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OLej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Pär HedlundIFK Enskedeej start

Violett 3.5 km

3 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:03:5017:58
2Eva MolénSkarpnäcks OL1:08:03+4:1319:10
3Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:16:23+12:3321:30
4Karin SkogSkogsluffarnas OK1:28:52+25:0225:01
5Lisa BehrenfeldtSkogsluffarnas OK1:30:22+26:3225:27
6Karin EdströmSkogsluffarnas OK1:38:33+34:4327:45
7Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:57:27+53:3733:05
Mats LarssonIFK Enskedeej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start

Gul 2.5 km

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK25:2311:05
2Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK27:31+2:0812:00
3Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK33:28+8:0514:36
4Simon StridhSkogsluffarnas OK35:25+10:0215:27
5Tilda LindholmSkogsluffarnas OK1:07:10+41:4729:19
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser