Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM BVSOK/JOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM BVSOK/JOK
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: torsdag 22 oktober 2015

H21

7 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jefta LangerakJärfälla OK1:23:1910:32
2Magnus SneitzJärfälla OK1:36:42+13:2312:14
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start

H16

4 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK36:397:58
2Benjamin LangerakJärfälla OK47:12+10:3310:15
3Albin KvarnefalkJärfälla OK1:05:52+29:1314:19
4Arne KvarnefalkJärfälla OK1:18:54+42:1517:09

D14

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EdvardssonJärfälla OK57:4420:37

H14

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK34:4412:24
2Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK50:16+15:3217:57
3Lukas GustafssonJärfälla OK54:38+19:5419:30

H12

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK26:1711:25
2Theodor BrabieJärfälla OK26:43+0:2611:36
3Jannick BrabieJärfälla OK32:45+6:2814:14
4William GrunderJärfälla OK33:05+6:4814:23

H10

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus GrunderJärfälla OK30:2616:54

D40

4 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PedersenJärfälla OK1:13:1515:55
2Maria EdvardssonJärfälla OK1:15:34+2:1916:25

H40

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Magnus LennartssonJärfälla OKej godkänd

D45

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KvarnefalkJärfälla OK1:19:2917:16

H45

5 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola BovalliusJärfälla OK1:00:5011:03
2Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:01:12+0:2211:07
3Ove GustafssonJärfälla OK1:02:06+1:1611:17
4Andreas GrunderJärfälla OK1:03:40+2:5011:34
5Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:07:00+6:1012:10
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej start

D50

3 900 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karina LangerakJärfälla OKej start

H50

5 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK50:119:07
2Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:04:07+13:5611:39
3Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:07:46+17:3512:19
4Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:13:29+23:1813:21
5Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:16:46+26:3513:57
Frank SteinerJärfälla OKej godkänd
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Johan SköldJärfälla OKej start

H55

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola CarlénBromma-Vällingby SOK48:1210:28
2Anders NissarJärla Orientering48:47+0:3510:36
3Mikael ByströmJärfälla OK51:06+2:5411:06
Stefan SundeliusJärfälla OKej start

H60

4 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RadlerJärfälla OK47:1510:16
2Kjell LindblomJärfälla OK1:17:07+29:5216:45

H65

4 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Inge NylundJärfälla OK1:05:1814:11
2Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:43:15+37:5722:26
Bo WinanderJärfälla OKej start

H70

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar ErikssonJärfälla OK1:14:4219:09
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Hans SylvanJärfälla OKej start

H75

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bo KällströmJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser