Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-OL Universitetet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-OL Universitetet
Arrangörsorganisation: Almby IK
Datum: torsdag 1 oktober 2015

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia GreenBana-1 (4)16:5812:07

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Axel KylbornBana-1 (4)21:33+4:3515:23

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alvin IsenströmBana-1 (4)21:36+4:3815:25

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil LindeusBana-2 (3)12:5010:41

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Klara WellanderBana-2 (3)19:41+6:5116:24

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Astrid KraftBana-2 (3)29:58+17:0824:58

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik KylbornBana-3 (6)6:465:38

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karl KylbornBana-3 (6)8:01+1:156:40

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sofie FranzénBana-3 (6)8:19+1:336:55

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Daniel KraftBana-3 (6)11:03+4:179:12

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anton GöthbergBana-3 (6)11:59+5:139:59

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ingrid EwinsBana-3 (6)12:03+5:1710:02

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias GöthbergBana-4 (5)13:206:40

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Nils-Olof BodinBana-4 (5)13:48+0:286:54

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emil AlpbergBana-4 (5)14:41+1:217:20

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emil LindeusBana-4 (5)21:19+7:5910:39

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ingrid EwinsBana-4 (5)24:23+11:0312:11

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan AlpbergBana-5 (9)12:37+0:556:00

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Nils KylbornBana-5 (9)12:38+0:566:00

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Björn AlpbergBana-5 (9)12:56+1:146:09

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sofie FranzénBana-5 (9)13:38+1:566:29

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Nils-Olof BodinBana-5 (9)13:52+2:106:36

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jonatan KraftBana-5 (9)15:10+3:287:13

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias GöthbergBana-6 (10)11:077:56

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Nils KylbornBana-6 (10)11:19+0:128:05

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emil AlpbergBana-6 (10)15:18+4:1110:55

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ann-Britt GöranssonBana-6 (10)16:42+5:3511:55

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sofie BodinBana-6 (10)17:29+6:2212:29

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Daniel KraftBana-6 (10)19:07+8:0013:39

Almby IK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik FranzénBana-5 (9)11:425:34
2Johannes GreenBana-5 (9)12:14+0:325:49
2Sofie BodinBana-1 (4)21:14+4:1615:10
3Johan AlpbergBana-6 (10)12:17+1:108:46
3Mattias GöthbergBana-5 (9)12:22+0:405:53
5Jonatan KraftBana-6 (10)15:43+4:3611:13
6Sofia GreenBana-6 (10)15:45+4:3811:15
9Johan ThuressonBana-6 (10)18:18+7:1113:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser