Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 10 september 2017

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Frosta OK 1DH Äldre (12)1:48:44
1. Bengt Andersson40:318+7:2640:318
2. Roland Offrell38:0511:18:362-6
3. Leif Sandgren30:0811:48:441-1

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Hjärnarps OL 1ÖM Kort (16)1:45:12
1. Lars Eriksson34:0210+8:3534:0210
2. Linda Jinnemo45:5512+21:271:19:5712+2
3. Ola Krikström25:1511:45:126-6

OK Pan-Kristianstad

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 1D20 (2)2:13:23
1. Elise Josefsson47:48147:481
2. Vilma Svantesson43:5911:31:4710
3. Sofie Josefsson41:3612:13:2310
1OK Pan-Kristianstad 1H21 (8)3:04:42
1. Niklas Olofsson59:53159:531
2. Mikael Kristensson55:0411:54:5710
3. Fredrik Nilsson1:09:452+3:263:04:4210
1Hjärnarps OL 1H180 (3)2:10:48
1. Åke Persson38:18138:181
2. Kjell Lönn55:543+14:381:34:122+1
3. Olle Bohman36:3612:10:481-1
1OK Pan-Kristianstad 1D21 (7)2:16:00
1. Pia Olsson46:50146:501
2. Jannie Hagård43:0111:29:5110
3. Emma Bergman46:0912:16:0010
1Frosta OK 1DH Äldre (12)1:48:44
1. Bengt Andersson40:318+7:2640:318
2. Roland Offrell38:0511:18:362-6
3. Leif Sandgren30:0811:48:441-1
1OK Pan-Kristianstad 1D120 (11)2:08:20
1. Johanna Karlsson43:34143:341
2. Susanne Andersson42:4711:26:2110
3. Marie Eng41:592+1:172:08:2010
1OK Pan-Kristianstad 1H20 (2)2:41:10
1. Algot Najvik55:092+4:3355:092
2. Melker Andersson57:432+1:011:52:5220
3. Oscar Modig48:1812:41:101-1
1OK Pan-Kristianstad 1H120 (19)2:06:12
1. Henrik Modig42:324+3:3842:324
2. Thomas Najvik44:154+1:291:26:473-1
3. Jörgen Olsson39:2512:06:121-2
2OK Pan-Kristianstad 2H21 (8)3:09:13
1. Rasmus Svantesson1:01:132+1:201:01:132
2. Gustaf Wennerberg1:01:412+6:372:02:5420
3. Simon Svensson1:06:1913:09:1320
4OK Pan-Kristianstad 3H21 (8)4:25:25
1. Daniel Liljedahl1:33:245+33:311:33:245
2. Marcus Bill1:22:365+27:322:56:0050
3. Robert Wetterlöf1:29:253+23:064:25:254-1
6OK Pan-Kristianstad 1DH Äldre (12)2:18:10
1. Eva Folkesson Lööf33:05133:051
2. Bertil Lööf58:4611+20:411:31:519+8
3. Peter Dahlstedt46:196+16:112:18:106-3
6Hjärnarps OL 1ÖM Kort (16)1:45:12
1. Lars Eriksson34:0210+8:3534:0210
2. Linda Jinnemo45:5512+21:271:19:5712+2
3. Ola Krikström25:1511:45:126-6
OK Pan-Kristianstad 2D20 (2)ej start
1. Klara Anderssonej startej start
2. Elinor Delinej startej start
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser