Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: söndag 10 september 2017

Lunds OK

16 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lunds OK 1H13-16 (14)1:51:00
1. Carl Ås31:592+0:1131:592
2. Ludvig Zaar39:0511:11:041-1
2. vacant ej godkändfullföljt
3. Allan Hedberg39:5611:51:0010
1Lunds OK 1H150 (6)2:09:53
1. Fredrik Hugosson43:14143:141
2. Fabian Ljungqvist40:172+0:081:23:3110
3. Peter Hedberg46:222+0:362:09:5310
1Lunds OK 1D150 (3)1:52:59
1. Kristina Spångberg42:40142:401
2. Anna Ljungqvist36:2511:19:0510
3. Lotta Linsefors33:5411:52:5910
4Lunds OK 1D13-16 (5)2:32:17
1. Selma Larsson47:51147:511
2. Kajsa Heyden51:044+8:521:38:553+2
3. Elin Hugosson53:224+10:502:32:174+1
4Lunds OK 1D21 (7)2:59:51
1. Sara Snogerup Linse54:523+8:0254:523
2. Anna Hellner56:474+13:461:51:3930
3. Lisa Elmerfjord1:08:126+22:032:59:514+1
4Lunds OK 2H13-16 (14)2:33:40
1. Isak Andersson (vacant)45:256+13:3745:256
2. Albin Hugosson (vacant)54:187+15:131:39:4360
2. Lucas Treldal56:179+17:121:41:42
3. Johan Vinblad (vacant)53:576+14:012:33:404-2
4Lunds OK 1D120 (11)2:22:25
1. Marie Grönlund46:576+3:2346:576
2. Eva-Lotta Bengtslin45:593+3:121:32:564-2
3. Annika Wigren49:294+8:472:22:2540
5Lunds OK 2D13-16 (5)3:47:21
1. Lovisa Wahlbom1:10:525+23:011:10:525
2. Elsa Ericsson1:16:148+34:022:27:0650
3. Olivia Larsson1:20:155+37:433:47:2150
6Lunds OK 2H150 (6)2:57:59
1. Anders Heyden58:395+15:2558:395
2. Ulf Minör1:00:336+20:241:59:126+1
3. Anders Ericsson58:476+13:012:57:5960
6Lunds OK 1DH10 (11)33:38
1. Eric Wahlbom16:335+1:4016:335
1. Ebba Rosénej godkändfullföljt
2. Alfred Olsson17:054+3:5533:386+1
7Lunds OK 1H21 (8)4:53:48
1. Rickard Ingesson1:52:417+52:481:52:417
2. Daniel Hellberg1:22:446+27:403:15:256-1
3. Örjan Larsson1:38:235+32:044:53:487+1
7Lunds OK 3H13-16 (14)2:54:15
1. Klas Ljungqvist (vacant)45:478+13:5945:478
2. David Olander (vacant)1:18:2815+39:232:04:159+1
2. Anton Elmerfjord (vacant)1:34:3820+55:332:20:25
3. Loke Hedberg (vacant)50:005+10:042:54:157-2
7Lunds OK 2D120 (11)2:45:18
1. Hanna Modin52:229+8:4852:229
2. Åsa Ericsson55:588+13:111:48:207-2
3. Ingela Andersson56:588+16:162:45:1870
8Lunds OK 1DH12 (19)1:11:19
1. Emil Andersson44:0520+26:0544:0517
1. Hugo Hjelm44:0921+26:0944:09
2. Sara Ljungqvist27:145+5:191:11:198-9
16Lunds OK 2DH12 (19)1:40:20
1. Axel Christensen43:5619+25:5643:5616
2. Erik Christensen56:2415+34:291:40:20160
Lunds OK 1H120 (19)ej godkänd
1. Pontus Gustavssonej godkändej godkänd
2. Peter Bengtslin1:05:1018+22:24ej godkänd
3. Robert Bertilsson1:02:1713+22:52ej godkänd

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lunds OK 1H13-16 (14)1:51:00
1. Carl Ås31:592+0:1131:592
2. Ludvig Zaar39:0511:11:041-1
2. vacant ej godkändfullföljt
3. Allan Hedberg39:5611:51:0010

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser