Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sävedalens AIK
Datum: onsdag 21 oktober 2015

Långa

9 160 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EdénIFK Göteborg57:506:18
2Marcus MillegårdHalden SK59:47+1:576:31
3Filip GrahnHestra IF1:01:25+3:356:42
4Oskar LeinonenOK Kolmården1:02:02+4:126:46
5Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:04:56+7:067:05
6Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:05:54+8:047:11
7Johan TörnrothHjobygdens OK1:07:03+9:137:19
8Simon SmedbergIFK Göteborg1:08:00+10:107:25
9Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:08:14+10:247:26
10Ilya BeliankaSävedalens AIK1:08:40+10:507:29
11Arvid VågIFK Göteborg1:09:33+11:437:35
12Rémi DuboisRajamäen Rykmentti1:10:05+12:157:39
13Petter JönssonGöteborg-Majorna OK1:10:23+12:337:41
14Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:11:02+13:127:45
15Jonas MerzOK Tisaren1:11:17+13:277:46
16Gustav BoquistIK Uven1:11:46+13:567:50
17Simon LarssonSävedalens AIK1:11:51+14:017:50
18Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:12:32+14:427:55
19Niclas JonassonIFK Göteborg1:12:33+14:437:55
20Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:14:54+17:048:10
21Martin AhlbergerHestra IF1:20:37+22:478:48
22Kevin StåhlOK Hammaren1:21:35+23:458:54
23Magnus HomannOK Orinto1:25:37+27:479:20
Jonas AnderssonIF Rigorej godkänd
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joel NilssonIFK Göteborgej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Karl LevinSävedalens AIKej godkänd
Henrik LundgrenSävedalens AIKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKutgått
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKutgått
Fredrik MattssonOK Kåreutgått
Anders JanssonTäby OKutgått
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Martin IvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Max Peter BejmerIFK Göteborgej start
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej start
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

5 720 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandIFK Göteborg40:127:01
2Johan PerssonHagaby GOIF46:44+6:328:10
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK46:48+6:368:10
4Joakim AntonssonOK Löftan47:19+7:078:16
5Anna NärhiIFK Göteborg47:40+7:288:20
6Mattis HallbergIK Uven48:21+8:098:27
7Albin ClaessonSävedalens AIK48:39+8:278:30
8Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK49:42+9:308:41
9Josefine KarlssonIFK Göteborg50:40+10:288:51
10Andrea SvenssonOK Tisaren50:44+10:328:52
11Per LindmanFinspångs SOK50:54+10:428:53
12David DjurbäckSävedalens AIK51:15+11:038:57
13Anastasia DenisovaSävedalens AIK51:16+11:048:57
14Linda HallbergBredareds IF51:28+11:168:59
15Basset IsiaCSM RILLIEUX52:15+12:039:08
15Lovisa PerssonOK Tisaren52:15+12:039:08
17Björn GrothKungälvs OK53:07+12:559:17
18Rasmus ArfwedsonFrölunda OL53:16+13:049:18
19Kirsi NurmiIFK Göteborg53:34+13:229:21
20Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK54:01+13:499:26
21Frida NeroGöteborg-Majorna OK54:20+14:089:29
22Elin HögstrandMarkbygdens OK54:45+14:339:34
23Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb55:48+15:369:45
24Anders ArfwedsonFrölunda OL56:37+16:259:53
25Miri Thrane ØdumOK Pan Århus57:38+17:2610:04
26Frida GustafssonIFK Göteborg59:48+19:3610:27
27Kristin SkaarRyda SK1:00:12+20:0010:31
28Filippa SpånérSävedalens AIK1:01:03+20:5110:40
29Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:01:21+21:0910:43
30Anna GustafssonIFK Göteborg1:01:55+21:4310:49
31Thomas KarlssonOK Landehof1:03:13+23:0111:03
32Anders BjörklundSävedalens AIK1:04:17+24:0511:14
33Jennie AnderssonHalden SK1:09:39+29:2712:10
34Märta MollénSävedalens AIK1:15:12+35:0013:08
35Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:33:57+53:4516:25
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elin MånssonIFK Göteborgej godkänd
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sanna SvenssonFrämmestads IKej godkänd
Victor SottFrölunda OLej godkänd
Jennie BerglundSävedalens AIKutgått
Rikard PentonenIFK Göteborgej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Erika LindqvistSävedalens AIKej start
Lilian ForsgrenOK Tisarenej start

Korta

4 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof41:139:15
2Maria GustafssonSävedalens AIK47:59+6:4610:46
3Göran StuhlhoferOK Landehof52:06+10:5311:42
4Henrik HvoslefIK Stern53:08+11:5511:56
5Torbjörn WikströmOK Orinto1:03:47+22:3414:20
6Per-Martin JohanssonIF Rigor1:04:37+23:2414:31
7Jörgen AnderssonMalmö OK1:25:39+44:2619:14
Anette BernhedSävedalens AIKej godkänd
Carl Johan Johan Ardboklubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser